AFC-Veteranen Goed Genoeg Open 2001 en met een sierlijke zwaai ging de bal op de stip. Geheel tegen iedere voorspelling in (dit is ons land niet mogelijk) schoot Joop de bal vervolgens onhoudbaar in en het feest kon bijna beginnen. Nog even een tweede helft, Marcel indraaien, en drie punten in de knip. Zo gedacht, zo gedaan. Een inmiddels com pleet Real Sranang viel alleen nog maar aan, maar echt gevaarlijk werd het niet, want de blauwe panter riep 'ik ben de baas' en ieder een geloofde hem op zijn prachtige ogen. De grootste prestatie van de gasten was het omverkegelen van Jan K., maar zijn hoofd bleek gelukkig van schokbeton. Het toelje slagroom op de taart werd tenslotte aange bracht door topscorer Joop, die een vrije trap a la Platini over de muur krulde. 3-0, drie punten (=100%) erbij. De dranghekken zijn door de penningmeester besteld. MvdW Zaterdag 10 november Concordia thuis tenminste als er een veld beschikbaar is voor de oudjes, laat staan dat er genoeg spelers zijn, gezien de blessurelijst. OK geen veld, dan niet. Rustig weekendje, de veteranenvrienden een weekje niet zien, ach goed voor de in wendige mens. Mooi niet, mooi geen rustig weekendje. Zaterdagavond diner met de dames, zondag afscheidsreceptie van Paul Koster. Stel je voor dat je nog had moeten spelen ook. Het jaarlijkse herfstdiner, alweer voor de zesde keer, altijd in een gerenommeerd restaurant, want we zijn wel iets ge,- dan wel verwend. Prima georganiseerd door Ernst Seunke. Er was zelfs voor muziek gezorgd, om de stemming er in te brengen, maar dat begrijpt u toch wel. En die stemming kwam er in, want wat wil je als Hans Dukker en Kees Gehring optreden alsof ze de Everly Brothers zijn en Henk Bijlsma, staand op een stoel een imitatie weggeeft, waarvan we nog steeds niet kunnen zeggen van wie! Gewoon een restaurant volledig boeken, heerlijk eten, een glaasje wijn of twee, kan hier en daar ook iets meer geweest zijn en je hebt weer een topavond. Zondag bijkomen in Heemstede, Ronald Koster had één en ander georganiseerd als hommage aan zijn vader, die gestopt is met "de zaak". Zeer stijlvol, veel speeches en ook nog een heus veteranenkoor, en dat na de avond ervoor, onder de bezielende leiding van de wereldberoemde oud-veteraan Hans Geusebroek. Zoals gewoonlijk, de zaal lag aan zijn voeten, hij was dan ook absoluut in topvorm. Natuurlijk werd de expeditie naar Ulrum aangehaald. Maar Hans nam zijn vriend Paul toch wel in bescherming, want was er ook niet nog een verhaal over kaarten, cognac en een te uitgebreide Groninger boerenmaaltijd, hoofdzakelijk bestaand uit bruine bonen? Paul ik weet zeker dat ik namens de veteranen kan zeggen "Je hebt zo'n geweldige afscheidsreceptie volledig verdiend!" O ja nog een vraagje aan de Geus: "Is de kanariepiet dood?" Zaterdag 17 november, thuis tegen de Black Devils, leuke ploeg om tegen te spe len, want ze doen hun naam niet echt eer aan. Eerste helft hadden we toch het betere van het spel, niettemin na de eerste uitval van de tegenpartij 0-1 achter. Laat maar lopen, denkt men zeker, wordt wel opgelost achter, nou dat kan dus niet altijd. Russtand 2-1 voor en dik verdiend. Ik zou het nog bijna vergeten, dus Ad hierbij, ja de eerste kwam uit een geweldige assist van jou en ja de tweede maakte je wonderschoon. En zullen we het dan nu hebben over de tweede helft? Over wederom een geweldige assist van jou, maar nu zodanig dat de tegenpartij ineens voor mijn neus stond of zullen we het daar maar niet over hebben? We winnen uiteinde lijk met 3-1. Maar wat speelden we slordig, veel te veel balverlies. En waarom wordt bij een stand van 2-1 door de spitsen al allerlei circusacts uitgevoerd? Scoren jullie dan zo makkelijk? Dat zet een verdediging onnodig onder druk, want helemaal kansloos waren de Black Devils niet, getuige een ter discus- siestaand buitenspel doelpunt, waarbij de goed leidende Hans Dukker geheel af moest gaan op zijn grens: Paul Meijer. Maar die was natuurlijk door enkele spelers hierop al uitgebreid geattendeerd. Dus geachte heren van de voorhoede zullen we afspreken dat kunstvoetbal pas bij een ruime voorsprong wordt ingezet? André Wijnand Het "rode jasje" gaf dit jaar wederom aan leiding voor een druk bezochte Spaarn- woudse Golfclub op vrijdag 19 oktober j.l. De toernooicommissie was al vroeg uit te veren om de kaarten in te vullen, de lunch pakketten te bundelen en de prijzentafel uit te stallen. De starttijd van 10.30 uur liep door tot 13.00 uur. Een schitterende opkomst van maar liefst 62 personen op de 18 holes baan. De "kleine" baan wist te starten met 10 personen om 11.00 uur. De omstandigheden waren perfect. Mooi najaarszonnetje, 19 graden en een in goede staat verkerende course. 16 flights gingen in een prima tempo door de baan en het gonsde al berichten van topscores. Kon de winnaar van vorig jaar, Karei van Osch, zijn titel prolongeren? Kon Alphons P. te A. zijn initialen voor de vierde maal laten naaien in het felbegeerde jasje? Kon Nick van Rossum pieken? Kon Sandra Drenkelford als eerste dame haar naam in het jasje doen verschijnen? Of hadden outsiders een kans, zoals: Hennie Kotmann, Michael Gosler, Frans van der Bor, Antoni Jansen, David Westerhof, Pieter Sandberg, Michael Tugendhaft, Annemieke Disselkoen, Jan Willem Telkamp, Ronald Koster, Mario Singels, Bas Rachman, Danny Westerhof, Jan Otsen, Ap Springer, Jaap Draaisma, Peter van Essen, Jan Hein Lans, Hans Dukker, Herman Drenkelford, Ron van Doesburg, Jos Kemna, Roy van Straaten of Rob Dukker? Deze spelers en speelsters kwamen allemaal in de top 25 voor, maar de echte top 3 kon den wij pas na de laatste flight, die iets over zessen binnenkwam, bekend maken. Op de y plek een oude bekende, Cees Bouwens, 35 punten, een prima prestatie. Op de 2e plek en "runner up" voor dit jaar, Ad Westerhof, die na een puike trainings stage op de houtrak, 1800 balletjes per dag wegslaan, 36 punten op zijn kaart wist te halen. Ad golft nog niet zo lang, maar wel zeer regelmatig en met 23 slagen op verre kening was zijn handicap net niet afdoende om de eerste plek te behalen. Nee, de le plek was voor de man in vorm, Nick den Ouden. Hij kreeg 4 slagen mee en wist daarmee 36 punten te behalen. De eerste negen, 1 bogey, 6 parren en 2 birdies. De tweede negen, 2 dubbel bogeys, 1 bogey en 6 parren. Een fantastische en verdiende winnaar van de Open Goed Genoeg 2001 die voor de 2C maal het jasje omkreeg van de winnaar van vorig jaar, Karei van Osch. Op de "kleine" 18 holes baan was het vooral plezier wat de klok sloeg. Wie zou deze battle gaan winnen? De groep bestond uit klinkende namen die als een tombola de baan rond speelde. Zeer verdienstelijk speelde o.a. Hans Hulst, Joop van Tiggelhoven, Clara Bijlsma, Donald Speelman, Jacqueline Spanjaard, Fred ten Nijenhuis en Henk Bijlsma. De top drie was bijna van de voren in te vullen. Op de 3e plek najaren ervaring op deze baan te hebben, Hans Rooze. De 2e plek voor statisticus en de "Joop Zoetemelk" onder de golfers, Chris Schroder en de lc plek was ruim voor Brian Speelman die met lange slagen en perfect putwerk bijna klaar is voor de 18 holes baan. Het was een topdag waar toch ook nog het volgende vermeld dient te worden. Frans van de Bor wist op een par 4 de bal in 2 slagen in de hole doen verdwijnen, een eagle en die maak je niet veel in je leven, maar er is altijd baas boven baas en dat was dit jaar Sandra Drenkelford die een hole-in-one wist te slaan op hole 3 en en-passant ook nog de neary wist binnen te halen. Nog 1 prijs halen dit jaar, San en jij weet welke! Na de prijsuitreiking werd er het gebruikelijke rondje weggegeven voor deze prestatie. De longest drive bij de mannen was voor Mario Singels en bij de dames voor Danny Westerhof. Ik wil graag namens de toernooicommissie die bestaat uit, Sandra Drenkelford, Bas Rachman en Ron van Doesburg, alle sponsors en spelers bedanken die deze AFC/ACC/ATC traditie hoog weten te houden. Tot volgend jaar, Ronald Koster

Schakels (clubbladen) | 2001 | | pagina 9