■m KNVB Veteranen terkant niet goed door Erwin Smit werd gedekt. 0-1, en een lastig vervolg lag in het verschiet. Du Chatinier liet hierna Dennis Purperhart voor Stefan Sander invallen en hoopte op de gelijkmaker voor de thee. Doordat er steeds slordiger werd gespeeld en veel ballen in de grijpgrage handen van keeper Ruben Muskiet verdwenen lukte dit niet. Alle goede voor nemens ten spijt liep AFC in de 46e minuut bijna tegen een tweede treffer van SVVSVM aan, maar de Schiedammers waren zo vrien delijk om de 100% kans te missen. Hierna zochten Van Meer c.s. de aanval, maar erg overtuigend was het allemaal niet. Het lage tempo én breedtespel bracht de Schiedamse defensie nauwelijks in gevaar. Tot in de 69e minuut. Maar Purperhart miste dichtbij Muskiet op een verre uittrap van Van Holten dé kans op 1-1. In de 70e minuut maakte een minder gelukkig spelende Van Appelen plaats voor de in AFC 1 debuterende Pierre Tosch en er werd aangezet voor een slotof- fensief. Maarten Stekelenburg werd naast Dennis Purperhart geposteerd, het tempo ging omhoog en de vleugels (met een goed opkomende Joey Esionye op rechts) werden gebruikt. SVVSVM zette zich schrap, trai neerde waar mogelijk en haalde ongeschon den de eindstreep, mede door het missen van een aardige kans door Mohad Zaoudi en een vrije trap rand strafschopgebied van Robert Gehring in de laatste minuut, die bij de hoekvlag eindigde. Al met al een teleur stellende wedstrijd, waarin het gebrek aan scherpte én tempo AFC opbrak. Als die bal van Daniël erin was gegaan dan....? Maar ook in de hoofdklasse worden als dan koek jes niet verkocht. Machiel van der Woude vallen? Niets van dit al. Het gehele complex was afgehuurd door Giram met het oog op de wedstrijd tegen AFC. Financieel geen enkel probleem want de thuisclub onderhoudt nauwe banden met de postgiro. Een moeilijk karwei voor CC, want een keur aan talent liet het afweten. Als je Jan K. (cursus bloem schikken), Wim (sollicitatiegesprek bij twee de jeugd), Richard (had Rob gestuurd), Maurice (op zoek naar een nieuwe schaar), ridder Bob (op zoek naar een paard) en Ab (fluit ook op zaterdag 4 wedstrijden) mist sta je toch met de tweede garnituur in het veld, zeker als de enig echte keeper nog steeds gespalkt door het leven gaat. Gelukkig zijn er meer dan elf spelers aanwezig, dus geen baardmans in de basis. Maar laat zo'n man dan ook niet vlaggen, want dan heb je weer andere problemen. Waar is Flip? Een com pacte wedstrijd, met veel gedoe op het mid denveld en King George langs de lijn. Giram, goed op de hoogte van de verdubbeling van het puntentotaal van AFC een week eerder, houdt een man of 7 achter om het met zand bestrooide gras te dekken, AFC oefent op het rondspelen van de bal. Vooral het terugspe len op de keeper lukt aardig en de wedstrijd sukkelt met een gangetje van 3 km per uur naar een 0-0 bij de thee. Maar het venijn zit zoals te doen gebruikelijk in de staart. Een dieptebal op rechts wekt een Giram-speler uit zijn winterslaap en onder de uitroep 'wonde ren bestaan' verdwijnt zijn mislukte voorzet in de bovenhoek. Buitenspel besluit baard mans, maar de scheids schat zijn oordeel op juiste waarde. Bijna tijd. Nog snel een aanval over rechts, dieptebal op Herman, even doorlopen en dan is het rust, want de scheids beschikt over een Breitling met nucleaire aandrijving. Loopt volgens de importeur op zaterdag altijd op tijd. Geen Ook 'twee voor twaalf was aanwezig bij de Zilveren Ploeg bijeenkomst. 10 november: Atoomklok redt grasdekkend Giram Het was muisstil op sportpark Spieringhom. Afgelast? Iets in het nieuws gemist? Waren de Russen bij verrassing dan toch binnenge- nood, er is nog een tweede helft en dan zou de bal volgens CC ook richting doel van de tegenstander gespeeld kunnen worden. Goed idee, daar had zelfs Kick Wilstra niet aan gedacht. De kaarten zijn geschut en al in de eerste minuut mist de joker bij de tweede paal een bal die een aankomend F'O'pupil achteloos in de touwen had gedeponeerd. Giram versterkt de verdediging nog wat, want de familie Verhagen klopt uitdrukkelijk op de deur. Alle ballen op Marcel, en de postgiro wankelt. Ook de achterste linie doet mee. Bert passeert veel, maar net te weinig, Joop haalt uit. Een slimme bal. Niet direct op doel, maar een carambole via de mg van een tegenstander. Het is 1-1. Meters dik ver diend. De atoomklok tikt nog, er is tijd voor meer. Herman is dicht bij eeuwige roem, Giram via een jeugdige spits ook. Onze blauwe panter redt, de paal helpt een handje. De scheids fluit, het is genoeg geweest. Weer een punt erbij, de progressie is dit keer 50%. Waar moet dat heen, hoe moet dan gaan, waar komt die power toch vandaan? MvdW. 17 november: Bazige, schokbetonnen beer is nu echt los Het was op zaterdag 17 november druk op Sportpark Goed Genoeg. Veel jeugd, veel bekende senioren, maar vooral veel toe schouwers voor de KNVB-veteranen. Zelfs ridder Bob was eerder van zijn hoogtestage teruggekeerd. Dit, zo verwoordde hij de gevoelens van velen, dit moet ik zien. En inderdaad, de laatste wedstrijden van het veteranenteam waren van ongekend niveau. De resultaten idem dito met een sterretje, er werd door een enkeling zelfs voorzichtig gesproken over een eerste overwinning. Een onzinnige gedachte uiteraard, want je maakt van een paardentram, hoe geolied ook, nog geen Concorde. Of zou het toch....? Aan Coach Cocky (CC) zou het in ieder geval niet liggen. Hij had na het opnieuw bestude ren van de laatste druk van het standaard werk Topcoach van de KNVB een uur of wat getelefoneerd met de Oekraïne om Rivilino te strikken, had Jan V. ook zonder knie willen inzetten, maar deze pogingen sorteer den gek genoeg geen effect. Dan maar een fantasie-elftal, dacht CC, met Ab op rechts voor de beslissende actie. Eerst even wat inschieten, een onderdeel wat meestal goed beheerst wordt door de veteranen. Meestal, maar dit keer had Kick Wilstra z'n opdracht wat te serieus opgenomen. Ab, nog even daarvoor tot geheim wapen benoemd, werd twee keer achter elkaar vol op het achter hoofd uit een proefcorner geraakt. De op merking dat dit bij betrokkene alleen kon leiden tot een lichte hersenschudding stelde CC weinig gerust. Hoe kon er na deze aan slag nog gewonnen worden? Het antwoord werd een beetje gegeven door Real Srenang dat slechts met 10 spelers aan de wedstrijd begon. Dat nu moetje tegen het team van CC juist dat niet doen, want zonder moeite werd steeds weer die vrijstaande man gevonden. Helaas was de persoon in kwestie baardmans en dan weet je het wel. Toch stond uitgere kend hij aan de basis van de openingsgoal. Een volstrekt mislukte bal was zo verkeerd dat de keep hem liet vallen, waarna de even alerte als jarige Herman de bal in de touwen deponeerde. 1 -0 en alles wat AFC was begon Herman onder leiding van scheidsrechter Nico toe te zingen. De beer was, zo werd steeds meer duidelijk, los. De vrienden van Real Sranang waren duidelijk in de war van al dit wapengekletter en maakten zonder enige aandrang van wie dan ook hands in het strafschopgebied. Hands is hands dacht Nico 8

Schakels (clubbladen) | 2001 | | pagina 8