Ons Eerste Diemen B2 - AFC B4 3-4 Abcoude C2 - AFC C3 0-4 Roda '23 Cl - AFC C4 2-2 Buitenboys C2 - AFC C5 1-3 Pancratius C3 - AFC C7 0-3 11 november: Westlandia - AFC 2-2 Zondag 11 november met de 2e penning meester en onze partners op weg naar Naaldwijk voor de uitwedstrijd tegen Westlandia; nog nooit van m'n leven in Naaldwijk geweest.De routebeschrijving liet ons op het laatst in de steek. Ook Wim Muller (broer van de legendarische Bennie) en Casimir Westerveld, leider en trainer van onze junioren C-l, die uit de laatste 5 wedstrijden 15 punten behaalden waren het spoor bijster en sloten zich bij ons aan. Tien voor twee bereikten wij het veld. Telefoon. Machiel: "mijn jongste zoon Ruben (AFC junioren B-5) geeft vanmiddag zijn verjaardagspartij dus kan jij even iemand zoeken voor het verslag. Na enig polswerk ("nou nee, liever niet", "ik heb geen pen bij me", "dat kan ik helemaal niet" enz. enz.) besluit ik het zelf te doen. De omstandigheden; veel publiek, zwaar veld, geen wind, beetje miezerig weer. AFC treedt aan met de volgende spelers; Edwin op doel, achterin Martin Wolfswinkel, Maarten, Mohad en Smitje, op het midden veld Peter, Robert, Daniel en Hans Geerlings (terug van een blessure) en voorin met Dennis en Ronald. Aschwin, Marco van Galen, "Jappie", Said Moumane en Rivi Sleur allen geblesseerd en Uli niet beschikbaar in verband met zijn 30ste verjaardag (Uli, van harte!). Bij Westlandia doen 4 spelers mee onder de naam Van Schie; te weten Richard, René, Joost en Bart. Bij navraag bij een Westlandia supporter blijkt het om 2 broers en 4 neven te gaan De wedstrijd begint in een hoog tempo en AFC neemt direct het initiatief. Zesde minuut, de AFC-verdediging appel leert voor buitenspel doch scheidsrechter Oeldrich laat doorspelen en nummer 7 Johan Vis verschalkt Edwin met een schitterende lob, 1-0. AFC trapt af en bereikt Dennis Purperhart die na een lange solo wordt neergelegd op het moment dat hij de bal in het doel wil tikken. Strafschop. Robert achter de bal. Als supporter (en als vader) hou je dan de adem in. Strak en laag in de hoek, 1-1. Daarna noteer ik 12e minuut, Ronald alleen op de keeper af en blesseert zich daarbij, 18c minuut "Braziliaanse" omhaal van Dennis, 21ste minuut Robert wint met de bal aan de voet 20 meter terrein op de helft van Westlandia, de bal valt in een hoge kluts, Hans Geerlings zet sterk door en weet captain Van Meer te vinden bij de 2e paal, 1- 2. Dik verdiend want AFC speelt in deze fase van de wedstrijd mooi en snel combinatie voetbal wat in de 32ste minuut een schit terende kans oplevert. Mohad speelt over 25 meter strak Dennis in, die knap zijn lichaam tussen de verdediger en de bal weet te houden. Zijn schot wordt gestopt door keeper Janssen, maar in de rebound kan, nee moet Dennis voor open doel scoren, maar hij mist. Nadat Peter de Waal in de 35ste minuut tegen de enige gele kaart van de wedstrijd oploopt neemt Westlandia een beetje het initiatief over hetgeen in de laatste 10 minuten voor rust enige hachelijke momenten voor ons doel oplevert. Ruststand 1-2. Op weg naar de schitterende bestuurskamer van Westlandia meld de zojuist uit Brazilië teruggekeerde jeugdcommissie-voorzitter een "grand slam" bij alle standaard jeugd- elftallen; dé A-l, B-l, C-l, D-l, D-10, E-l en F-l allen de volle winst! Dat geeft de burger moed. In de rust denk en zeg ik tegen onze voor zitter dat het de tweede helft met Westlandia in de aanval richting hun clubhuis met daar voor op een tribune een paar honderd man die hartverwarmend luidruchtig achter hun elftal staan wel eens moeilijk zou kunnen worden. "Nee hoor", zegt Dick, "ik heb er wel vertrouwen in", terwijl de wedstrijd weer is hervat met Joey Esiony als vervanger voor Martin Wolfswinkel. Hij heeft het nog niet gezegd of Edwin van Holten houdt met een katachtige reactie een zeker doelpunt tegen. Toch lijkt Dick gelijk te krijgen want AFC controleert de wedstrijd met goed spel en creëert daarbij een aantal uitgespeelde kansen. Zo noteer ik: 53ste minuut Van Meer alleen op de keeper af, wordt gevloerd, penalty nee, de scheidsrechter geeft corner, 57ste minuut mooie actie Purperhart, wordt door de keeper gestopt, 62ste minuut schot Robert, keeper haalt hem uit de bovenhoek. Het is wachten op de beslissende goal, maar de uitvallen van Westlandia, gesteund door het publiek (hun twaalfde man!) blijven link. Ik vraag om de spanning tegen te gaan een sigaret aan Brian van Gelder, maar constateer dat staand notities maken en roken moeilijk te combineren valt. In de 63e minuut wordt de geblesseerde Ronald vervangen door Menno van Appelen. AFC houdt controle, creëert opnieuw enige mogelijkheden maar de keeper van West landia groeit in de wedstrijd. Brian biedt gezien de oplopende spanning een tweede sigaret aan en ik noteer in de 73stec minuut een mooi schot van Dennis uit een voorzet van "Appelen", 78ste minuut laag strak schot van Robert wordt geblokt door een ver dediger tot corner, 79ste minuut Stefan Sander vervangt de moegestreden Peter de Waal, 85ste minuut een pegel van Daniel van Meer gestopt door de keeper en nog een aantal andere mogelijkheden, maar de bal gaat er niet in. Een voetbalwet is dat wanneer jij verzuimt om te scoren uit de vele kansen die je creëert, de tegenpartij de kans kan behouden om wel het net te vinden en op welke manier dat gebeurt maakt niet uit. Zo ook deze wed strijd. 91ste minuut. Onnodig balverlies op het middenveld, de counter komt bij hun linker spits, die zet voor, alles wat AFC is houdt de adem in, doch de verdediging weet weg te werken naar de linkerkant, waar Erwin Smit een overtreding begaat op de rechterspits van Westlandia, die de bal weer voor de goal wilde brengen. Na afloop van de wedstrijd waar Maarten Stekelenburg met tranen in z'n ogen in de kleedkamer zit, vraagt Erwin Smit zich hardop af, "hoe kan ik op dat moment op die plek nou een overtreding begaan; ik kan moeilijk zeggen dat het een gebrek aan ervaring is Typisch Smitje. De toegekende vrije trap wordt hard voorgezet en nog harder door de tot dan uitstekend spelende Stekelenburg, die de bal corner wil koppen, langs de verbouwereerde Van Holten in de bovenhoek gekopt. Volkomen tegen de verhouding in laat je in blessuretijd twee punten liggen. Maar het was een fijne sportieve wedstrijd met een uitstekend AFC, hetgeen in de bestuurskamer van Westlandia door iedereen werd bevestigd. "De beste ploeg die wij tot nog toe hebben gezien". Dus KG. 18 november: AFC laat thuis tegen SVVSVM de punten weer liggen Na een midweeks oefenpotje tegen het jubi lerende WA/Spartaan (4-1 winst) was SVVSMC te gast op Goed Genoeg. De eerste wedstrijd ooit tegen deze Schiedamse fusie club, die vorig seizoen debuteerde op het hoogste amateurniveau. Na 10 wedstrijden een gaatje van 'maar' 5 punten tussen beide verenigingen, waarbij AFC de laatste wed strijden punten morste en de Schiedamse formatie na een zeer zwakke start door enke le zeges de staart van de ranglijst vaarwel heeft gezegd. AFC was na één puntje uit de laatste twee thuiswedstrijden wel weer eens toe aan een overwinning op eigen veld. Maar er waren in dit verband nog twee proble men/vragen die om een oplossing vroegen? Waarom ging het thuis tegen FC Omniworld en KBV in de afgelopen weken zo stroef en hoe om te gaan met de lawine aan blessures (Eschwin de Bruyn, Ronald van de Meent, Marco van Galen, Jasper de Reus, Hans Geerlings, Rivalino Sleur en Said Moumane, terwijl Peter de Waal wegens een schorsing niet beschikbaar was). Ook Dennis Purper hart was niet geheel fit en nam plaats op de bank. Derhalve startte Ton du Chatinier met de volgende basis: Edwin van Holten, Joey Esionye, Maarten Stekelenburg, Martin Wolfswinkel, Erwin Smit, Robert Gehring, Daniël van Meer, Mohad Zaoudi, Stefan Sander, Menno van Appelen en Uli Land- vreugd. AFC begon voorzichtig, maar had in de eerste 20 minuten toch het beste van het spel. Dit leverde een aantal gevaarlijke situa ties op, waarbij met name Daniël van Meer uit de tweede lijn met enkele schoten gevaar lijk was. SVVSVM mocht bepaald niet klagen toen Daniël in de 20e minuut de paal raakte. Na nog een knal van Mohad Zaoudi was de koek aan AFC-kant even op en kon SVVSVM wat terugdoen. Dit 'waf kreeg in de 26e minuut direct inhoud. Peter van der Veen scoorde ondanks een mooie reflex van Edwin van Holten bij de tweede paal na een voorzet van Mike van Gooi, die aan de rech-

Schakels (clubbladen) | 2001 | | pagina 7