Medische commissie Klaverjassen Zilveren Ploeg Ook wel eens door je knie gezakt? De 13 nieuwe leden van de Zilveren Ploeg die In de vorige Schakel is aandacht besteed aan de nieuwe 'Ridders' (50 jaar lid) en de 13 nieuwe 'Zilveren Ploegers' (25 jaar lid). Van de door Marcel Koster gemaakte foto's drukken wij twee af waarop de jubilarissen staan afgebeeld. Meer foto's van de Zilveren Ploeg bijeenkomst treft u aan op de website van AFC. Kijk op de site 'nieuws' nu 25 jaar lid van AFC zijn. Voor vele takken van sport waaronder voet bal wordt in toenemende mate intensiever getraind dan vroeger, er wordt met name systematisch kracht- en snelkrachttraining toegepast, waarbij het accent op de Quadri- Klaverjassers, Op vrijdag 28 december aanvang 20.00 uur gaan wij er een fijne klaverjasavond van maken. Schrijf op tijd in, de lijst hangt in de socië teit. Kom allemaal. Groetjes, Klaveijas commissie nu? De regel zal zijn dat elk AFC-lid of AFC-donateur het recht heeft om zijn weder helft c.q. levenspartner te introduceren. En niet meer dan dat! Voorts zal steekproefsge wijs op AFC-lidmaatschapskaart gecontro leerd worden of iemand lid dan wel donateur is. Dit houdt in dat als u uw contributie of donatie nog niet voldaan heeft, u geen recht heeft om aan het kienen deel te nemen. Neemt u de kaart dus mee! In ieder geval, wordt het dit jaar vrijdag 21 december, aanvang 20.00 uur, super- gezellig en zal de prijzentafel weer rijkelijk gevuld zijn, tot en met de paperclips, porte- monnaietjes, sleutelhangers en puntenslijpers aan toe. Op die dag kunt u zich overigens te AFC vanaf 18.00 tot 19.30 uur te goed doen aan een aangeklede zuurkoolsatmppot of kipsa- tehtje. Meldt u dat wel even van te voren aan sociëteituitbaatster Netty van der Meent (020-6445575). Er hangt ook een inschrijf lijst naast de bar. Wij zien u dit jaar vlak voor Kerst hopelijk weer terug. Namens de Kiencommissie, Nicky Hekster Bob v.d. Bergh (links) en Ernst Werner zijn AFC Ridder geworden vanwege hun 50-jarig lidmaatschap. cepsspier ligt( de grote dijbeenknie strek- spier). Het meest kenmerkende overbelastings- syndroom ontstaat dientengevolge op de onderste punt van de knieschijf( onderste patella pool) ter hoogte van de aanhechting van de knieschijfpees. Dit syndroom staat bekend als de "jumpers knee". Tijdens lichamelijk zware sprongkracht oefeningen ontstaat in dit weefsel microtraumata, welke het lichaam gewoonlijk zonder restverschijnsel zelf kan herstellen. Hoe frequenter de trainingen, bij AFC toch zeker 3x per week, des te meer microbeschadigingen kunnen ontstaan, maar des te minder tijd krijgt het genezingsproces. Het peesweefsel, de niet elastische schakel tussen spier en bot met toch al minimale bloedvoorziening, heeft daarvan het meest te lijden en er ontstaan ontstekingshaarden. De anatomie leert ons dat een gedeelte van deze kniepees over de punt en aan vóórzijde van de knieschijf verloopt tot in de vezels van de Quadriceps. Dit betekent dat de buig- strekfunctie van de knie een ononderbroken geheel is, waarin de knieschijf een soort katrolfunctie heeft. De klachten; zeurende pijn aan onderkant van de knieschijf na belasten of na langdurig in één houding zitten, startpijnen welke verdwijnt na de warming up, lichte zwelling van de slijmbeurs onder de knieschijf welke warm kan aanvoelen, pijn in deze regio bij trapaflopen. Wat nu te doen? Het is raadzaam vele malen per dag deze plek te bewerken met een ijsklontje, daarnaast terugnemen van de trainingsbelasting, vermijdt bewegingen als springen, sprinten, krachttraining van het dijbeen en diepe kniebuigingen. Wel moet de conditie behouden blijven door rustige duurloop, fietsen met licht verzet of zwemmen. Ook is een "patella brace" in de handel om de druk-trekkracht van de pees te doen afnemen. Bij langdurig aanhouden van de klacht is een bezoek aan de huisarts of fysiotherapeut zeker verhelderend. Voor A.F.C.ers bestaat het maandagavond inloopspreekuur in de fysiopraktijk van Nijenrodeweg 914, tevens bij A.F.C. iedere woensdag van 15.00-17.00 uur en op vrijda gen van 17.00-19.00 uur Clubarts: dr. Lex Swaan tel: 020-6731337, Fysiotherapeuten: Wim Crouwel/Frank Tilmans tel: 020-6440070, Reinier van Dantzig 020-6627244 Verzorger A-selectie: Ko GroszeNipper tel: 06 22544077 5

Schakels (clubbladen) | 2001 | | pagina 5