(Dankbetuiging Iemand een rijtje? geeft over deze zo belangrijke bedrijfstak. Bovendien siert een fraaie foto van Ad de omslag van het tijdschrift. U ziet het beste lezers, ik heb het al dikwijls verteld: AFC'ers kom je in alle geledingen van de hedendaag se maatschappij tegen. Met een klinkende receptie vierde Zilveren Ploeg-lid Paul Koster recent zijn afscheid - na ruim 40 jaar - in de uurwerkbranche. Namens de AFC wensen wij Paul en Lida nog vele gezonde en gelukkige jaren. Onze clubstatisticus Chris Schroder was recent te gast bij de clubstatisticus van de vereniging de Treffers in Groesbeek t.w. de heer Chris Dijkhuis. De vereniging de Treffers neemt de eerste plaats in op de Eeuwige ranglijst Hoofdklasse vanaf 1954. Onze AFC staat op de ranglijst op de 5e plaats. Samen werdén afspraken gemaakt om de lijst up to date te houden. In Metropool Sport van afgelopen maandag was een uitgebreid interview opgenomen over ons lid Hugo Walker. Uiteraard werd er in gegaan op Hugo's werkzaamheden als sportcommentator in het verleden bij de NOS en thans bij RTL 5. Daarnaast laat Hugo in het desbetreffende artikel heel duidelijk zijn liefde voor zijn club AFC naar voren komen. Daar Hugo zijn activiteiten voor RTL 5 thans op de weekse avonden vallen is hij in staat om iedere wedstrijd van het eerste elftal te gaan zien. Een leuk interview en dat wilde ik U even laten weten. Bij mijn bezoeken op Goed Genoeg op de zaterdag en de zondag constateer ik iedere keer dat de organisatie voor de ontvangst van de scheidsrechters en de bezoekende verenigingen fantastisch is geregeld. Op de zaterdag treedt Yvonne Steeman op als gastvrouw en op de zondag George Versteeg. Beiden namens de AFC veel succes gewenst met hun werkzaamheden. Mevrouw Tootje van Nigtevegt, weduwe van ons overleden erelid Gerard van Nigtevegt, hoopt op 26 november a.s. haar 97' verjaardag te vieren. Zij wordt over de verrichtingen van de AFC op de hoogte gehouden door haar neef Cor Wijdoogen en echtgenote Nancy. Namens de club feliciteren wij haar van harte met deze hoge leeftijd en wensen wij haar het beste met de gezondheid. Een andere oudgediende t.w. Mevrouw Jopie van der Valk heeft een aantal medische behandelingen ondergaan, doch hoopt in het nieuwe jaar weer naar Goed Genoeg te kunnen komen. Jopie is al 70 jaar betrokken bij AFC en is de weduwe van ons overleden lid van verdienste Ton van der Valk, die daarnaast ook erelid is van de ATC. Namens de AFC wensen wij haar van harte beterschap. Als je door Buitenveldert rijdt zie je ze weer hangen en daarbij doel ik op de raambiljet ten, waarmede de wedstrijden van het eerste elftal worden aangekondigd. Een van de AFCers die zich daarmee actief bezig houdt is ons ondersteunend lid Herman Houtman en daarbij kan ik nog opmerken dat het rondbrengen per fiets geschied. Namens de AFC wil ik toch eens deze activiteiten ver melden en hem daarvoor dankzeggen. De sportbijlage van het Parool van afgelopen zaterdag besteedde aandacht aan het feit, dat een groot aantal amateurvoetbalclubs in de regio's Amsterdam en Haarlem een samenwerkingsverband zijn aangegaan met de betaalde voetbalorganisaties Ajax en Haarlem. Zoals bij vele leden bekend is de AFC de grote afwezige in deze overeen komst. Voorzitter Dick van der Klaauw stelt op deze kwestie het volgende in het Parool: "Wij tekenen niet omdat de rest dat ook doet. Zo werkt dat niet bij AFC. Tevens is een oefenwedstrijdje of een bezoek aan een fysiotherapeut voor ons te mager. Onze jeugdopleiding heeft die hulp niet nodig. Wij hebben namelijk zelf al veel geïnvesteerd; moeten de 25 trainers die wij in dienst hebben dan werkeloos toezien? Het is zeker niet zo dat wij spelers niets gunnen. Als een speler echt goed is, komt hij vanzelf bij Ajax. En wees nu eerlijk, hoeveel jeugdspelers zijn de laatste jaren nu echt doorgebroken "(einde citaat). Ik wilde U deze mening van het bestuur niet onthouden. Dit jaar worden er weer klassementen bijgehouden van de spelers uit de hoofdklasse op zaterdag en op zondag welke moeten leiden tot de benoemingen van de spelers van het jaar in het amateurvoetbal. Bij de voetballers in de zondag-hoofdklasse A neemt Ronald v.d. Meent een plaats in bij de eerste vijf. Er zijn nog vele wedstrijden te spelen dus er is alle mogelijkheid aanwezig dat meerdere spelers van onze A-selectie hoog in het klassement zullen komen. Wij wensen onze spelers daarbij veel succes. De VBC (Vrienden Biljart Club) vierde op 13 november jl. haar 60 jarig bestaan. Ter gelegenheid van dit jubileum is door VBC- voorzitter Willem de Jong in samenwerking met Ben Heesen en Hans Honsdrecht een bloemlezing uit 60 jaren VBC samengesteld: een geweldig boekwerk dat de totale geschiedenis van de biljartclub weergeeft. Uit deze bloemlezing vernam ik dat de vader van ons erelid en oud-voorzitter Jan van Dijk, te weten Frans van Dijk in 1943 één van de oprichters was. Een reeks van bekende AFCers is in de afgelopen 6o jaar lid geweest en hebben in al die jaren een vriendenclub gevormd. Op dinsdag 13 november j.l. ging de VBC op reis naar het oosten van het land. Eerst werd de lunch gebruikt aan het Uddelermeer, waarna verder werd gereisd naar Brummen. Op het landgoed de Engelenburg werd tijdens het borreluur de algemene ledenvergadering gehouden, waarna de avond werd afgesloten met een fantastische diner. Tot in de kleine uurtjes werden er oude herinneringen opgehaald om daarna op het zelfde landgoed de nacht door te brengen. Na een ontbijt in de morgen werd weer teruggereisd naar Amsterdam. Volgens de door mij afgelopen zondag opgetekende verhalen is het een zeer geslaagde jubileumviering geweest. Ger Smit was jarenlang een van de AFCers, die bij de entree van Goed Genoeg tijdens de wedstrijden van het eerste elftal, zich bezig hield met de verkoop van de programma's. In het verleden met AFCers als wijlen Ben Slaap Sr. en Freek van Doesburg. Na al die jaren is Ger nu gestopt om iets extra aan dacht te kunnen geven aan zijn neef en ook AFC-lid Dirk Dirksen, die door zijn handi cap gehaald en gebracht dient te worden naar Goed Genoeg. Namens de AFC onze dank gebracht aan het adres van Ger Smit. En net bereikte mij het bericht dat onze C- junior Jeffrey Sam Sin onlangs is geselecteerd voor het interregionale elftal onder 14 jaar van het district West 1Jeffrey van harte gefeliciteerd. Tenslotte de verjaardagen van de leden van de Zilveren Ploeg t.w. Jan Roos (21/11) - Frits van Klinken (24/11) - Raoul Krak (30/11) - Frans Bogaers (30/11) - John Parsser (2/12) - Jip Vogel (2/12) - Louk Woudstra (3/12) - Henk van Weelde (6/12). Aan al deze jarigen onze welgemeende gelukwensen. Johan de Bie Op verzoek van Marga Ronhaar, de levenspartner van onze recent overleden AFC-Ridder, de heer Theo van Emden vermeld ik het volgende in deze uitgave van de Schakel: "Het was fijn om samen met de vele vrienden van de AFC afscheid te kunnen nemen van Theo van Emden. Met dank voor de vele bloemen van AFC, de Zilveren Ploeg, de VBC en de Stieren. Ook Johan de Bie bedankt voor de altijd gegeven aandacht. Ik houd een warm gevoel over aan de woorden, die voorzitter Dick van der Klaauw in de aula over Theo naar voren bracht. Het memoriam van Rob Duis geeft een geweldig beeld van het "zijn "van Theo. Dank je wel Dick en Rob." Marga Ronhaar en kinderen. Op vrijdag 21 december a.s. vindt op AFC weer het traditionele kienen plaats en wel ten vijfde male onder de uitgekiende leiding van Ron van Doesburg, Ronald Koster, Lou Hekster, Roy van Dijk en ondergetekende. En zoals bekend bestaat bij AFC de hoofdprijs niet uit een Carmen haarkrulset. Welnee, elke van de zes ronden kent hoofdprijzen, extra prijzen en verrassings- prijzen. In het verleden gingen al parfumerie, horloges, een gitaar, een fiets, kaartje voor een wedstrijd van Ajax, een op maat gemaakte blazer, wijnen, wild, textiel, grif over de tafels. Zoals u weet is de absolute kraker telkens de hoofdprijs van de 6de en tevens laatste ronde, waarvan we u nog niet verklappen wat deze dit jaar is. Elk jaar treft de kiencommissie ook weer vele nieuwe en onbekende gezichten aan, terwijl toch altijd duidelijk gesteld wordt dat het evenement bedoeld is voor en door AFC ers en niet voor aangetrouwde tante Tini en de ex-vriendin van wijlen ome Kees. Daarom zal de commissie dit jaar wederom strenge toegangscontroles gaan hanteren. Hoe zit dat 4

Schakels (clubbladen) | 2001 | | pagina 4