f onder te doen als er maar vanaf de lc minuut inzet wordt getoond en iedereen met overtui ging voor iedere meter en de bal vecht, leek ons team weer op scherp te staan. De coaches dreigden zelfs met het inleveren van hun opdracht, wanneer niet met ruime cijfers van deze tegenstander zou worden gewonnen! Om de aansluiting bij de (sub)top te houden, hadden we immers de 3 punten en een wat mooier doelpuntensaldo hard nodig. Het team begreep de boodschap goed en aan de warming-up was al af te zien, dat de juiste concentratie en voetbalmentaliteit weer aanwezig was! Om een ruime overwinning te bewerkstelligen startten we met een zeer aanvallende opstelling met 2 spitsen en 2 vleugelaanvallers! Al snel in de wedstrijd leidde dit tot resultaat. Vanaf het eerste fluitsignaal konden we de tegenstander onze wil opleggen en hielden we veel druk op het vijandelijke doel. Binnen 5 minuten viel dan ook al de eerste goal, doordat Charles mooi in kon tikken na een strakke voorzet vanaf de rechterkant door Benjamin. Hierna gaven we het initiatief niet meer weg met als resultaat een dik verdiende 0-3 ruststand, na nog 2 doelpunten van Benjamin! Na rust konden we goed doorgaan en de wedstrijd hield hetzelfde aanzien: onze AFC D2 speelde sterk, de verdediging opereerde zeer solide, gaf geen kans weg en ving de tegenstander al vroeg op, het middenveld domineerde de tegenstander en de aanvallers kregen kans op kans. Mitchell maakt al snel, door een prachtige individuele actie, 0-4 en Benjamin scoorde wederom twee maal door mooie schoten vanaf de rechterkant, waar de keeper van NAS geen antwoord op wist. Dat het geen 0-10 werd was jammer, maar natuurlijk niet meer zo belangrijk! Wel belangrijk was, dat onze jongens weer van de le tot de laatste minuut een uitstekende vechtlust en inzet toonden. De uiteindelijke 0-6 overwinning (en de 3 punten) kunnen we met terechte trots op ons wedstrijdoverzicht bijschrijven en het goede voetbal (van het hele team!) vijzelt ons zelfvertrouwen weer wat op. De zware tegenstander van volgende week (DWS, de sterke nummer 3 van onze eerste klasse) kunnen we zo zonder angst en met vertrouwen tegemoet zien! 10 november: AFC D3-De Dijk Dl 6-4 Op deze eerste koude zaterdagmorgen (5°C) was de sfeer na de kater van vorige week tegen Zeeburgia ontspannen, immers de Dijk met "slechts" 2 gespeelde wedstrijden die ze allebei verloren hadden en die nieuw in de poule erbij gekomen is, zou een makkie" moeten zijn. Onze jongens waren allemaal aanwezig en we hadden dus de beschikking over 3 wissels. We speelden aanvallend, dat resulteerde na ongeveer 10 minuten in de eerste goal gemaakt door Vincent gevolgd door een tweede goal (Felix) in de 25e minuut. Felix zorgde voor de 3-0. Vlak voor rust viel er een tegendoelpunt. Met de stand 3-1 gingen we de rust in. In de 2° helft kwamen Kay en Nigel erin waardoor er voorin meer druk kwam. In de 3C minuut werd er gescoord door Vincent (4-1). Er vond een wissel plaats: Tim, Felix, en Dominic werden gewisseld voor Tom, Ro bert en Ercin. De laatste 10 minuten waren rommelig, waardoor de Dijk wist terug te komen tot 4-3. Kay wist in de laatste minuten via 2 mooi gerichte schoten de eindstand voor AFC op 6-4 te brengen. Al met al een sportieve wedstrijd, mede dankzij de goed fluitende scheids (Seth van Straaten) en de grensrechter (vader van Yanick) die dit keer de vlag overnam van de altijd vlaggende vader van Tom. Goed gedaan jongens, 3 punten erbij, ga zo door! Ria Noordraven (moeder van Tim) 10 nov. AFC F1 - Sloten/Rivalen F2 16-0 Er was hoog bezoek, Johan de Bie ons bestuurslid wilde wel eens met eigen ogen zien wat er waar was van al die enthousiaste verhalen en of er inderdaad iets "Bie"zonders te beleven viel. Wel hij viel met zijn neus in de boter. Als een trein denderde de F1 over de tegenstander heen. Meteen maar de goalgetters noemen? Thomas 6x -Sem 3x - Denzei 2x - Mels 2x - Avital lx - Fabian lx - plus dat Sl/R zelf ook nog één maal scoorde helaas in eigen doel. Zo zie je maar dat als je niet uit bent op eigen succes maar gewoon de vrije man opzoekt of diegene die er beter voorstaat de kans geeft, veel goals niet kunnen uitblijven. Dit alles natuurlijk gevoed door een degelijke achterhoede onder leiding van Paul met een overheersende Oger op het middenveld. Met bewondering heb ik staan kijken naar de leider van de tegenpartij die zelfs bijna vanaf de middenstip nog probeerde om zijn spelertjes moed in te praten. Maar er was geen houden aan. Hans Dukker 17 nov. DCG F 1 - AFC F 1 1-3 De Woensdag voor DE wedstrijd, ongekend hard werd er getraind, tijdens het partijtje regelmatig het spel even stilgelegd om een bepaalde spelsituatie nog even door te nemen. Na afloop een korte speech van Ger van Mourik "succes jongens". De spanning werd al langzaam opgebouwd. Zaterdagmorgen half negen de deur uit, kwart voor negen verzamelen. Een lange rij auto's richting sportpark Ookmeer. Jongens met de leiders de kleedkamer in en dan 10 minuten later richting speelveld. Wat dan volgt is te mooi om niet te beschrijven. DCG is al op het veld en zoals Europacupspelers in de gang staan te wachten op het seintje van de scheidsrechter en elkaar taxerend aankijken gaat het hier niet anders. AFC begint aan een ingestudeerde warming up en dat imponeert. De le helft op en neer golvend spel op een zwaar veld. Af en toe een klein kansje voor beide partijen, de attente scheidsrechter moet nu en dan streng vermanend optreden vooral aan DCG kant, het blijft 0-0. Tweede helft een overheersend AFC met prachtig opgezette aanvallen. Weer een overtreding nu 15 meter van de DCG goal en Fabian eist de bal op. Een korte aanloop een droge knal en de bal slaat vlak onder de lat in. Als een bolletje rood/zwarte wol terug naar de eigen helft. Vlak daarna komt Sem alleen voor de goal en via een verdediger verdwijnt zijn schot in de hoek. Voor de F'jes van DCG is dit de eerste keer dat ze zo op achterstand komen en de teleurstelling straalt van de gezichtjes af. Het wordt alleen maar erger als hun rechtsback een lobje met beide vuisten uit het doel stompt. Strafschop en wederom Fabian die de bal feilloos in schiet. Met 5 minuten te spelen laten de boys de teugels enigszins vieren hetgeen een reeks aanvallen van DCG oplevert maar Thomas schopt en duikt de ballen uit zijn goal. Vlak voor tijd toch een tegengoal maar de wed strijd is gespeeld en triomfantelijk wordt er geposeerd voor de foto. Heel sportief komen de spelers van DCG nog even de handen met onze jongens schudden. Uitblinkers waren er niet, hier stond een hecht en vastberaden team. Stand: AFC gespeeld 7-19 punten 56 voor - 8 tegen DCG gespeeld 7-18 punten 32 voor - 11 tegen Hans Dukker 17 november Geuzen/Middenmeer F2 - AFC F6 2-2 Vandaag moesten we tegen de koploper en als we zouden winnen stonden wij nummer 1Dus er was een gezonde spanning. Jordi moest tegen zijn oude duppie en al de kinderen die in zijn klas voetballen, voetballen bij Geuzen en zijn vriendje Rick speelde in de F2 dus er stond heel wat op het spel De aftrap werd genomen en er kwam vanaf de kant van Geuzen een aanvalsgolf van 3 minuten en toen stond het 1-0. Het was net of wij toen pas wakker werden. Daarna waren wij sterker maar duurde het nog even voor de bal in het doel terechtkwam! We gingen met 1-1 de rust in. Ook na rust waren wij sterker maar de schoten gingen allemaal net naast of de keeper redde goed. Tegen de verhouding in kwam Geuzen toch weer op voor sprong, maar gelukkig viel de 2-2 meteen aan de andere kant. Wij waren qua veld overwicht sterker maar Geuzen speelde voorin wat slimmer en benutte de weinige kansjes die ze kregen. Ik wil mijn complimenten doen aan al onze spellertjes want we gaan als team steeds meer vooruit. De opkomst is steeds geweldig en ook na de wedstrijd wordt er nu door bijna alle spellertjes gedoucht en daarna voor de team spirit nog even met z'n allen een drankje en een chippie gedronken en gegeten. Dus jongens zet hem op en wie weet lukt het ons de volgende keer. Een trouwe supporter. 18

Schakels (clubbladen) | 2001 | | pagina 18