\rnsm v tüaMi-TïJ^® Bart, Jonathan en Floris. Elja bleek helaas geblesseerd en kon niet spelen. De aftrap werd genomen en er werd meteen strijd geleverd. In de eerste helft werd er niet ge scoord, ondanks goede kansen. We speelden wel goed maar we scoorden nog niet. In de 2e helft werd er in de eerste 5 minuten meteen gescoord door Floris. Helaas kregen we 2 minuten later al een doelpunt tegen. Vanaf dat moment werd er door ons voor elke bal geknokt, want we voelden dat we deze be langrijke wedstrijd konden winnen! 10 minu ten voor tijd maakte de tegenstander hands in zijn strafschopgebied en kregen we een penalty mee. Essam mocht hem nemen en schoot hem laag in de rechter benedenhoek. De keeper raakte hem nog aan, maar hij ging er toch in: 2-1!!!! De laatste 10 minuten waren ook heel erg spannend, want DWS probeerde nog gelijk te komen. Dit lukte ze gelukkig niet en verdiend hebben we deze zware pot gewonnen. We bedankten de uitstekend leidende scheidsrechter, Benno Nihom en gingen in polonaise naar de kleedkamer waar het feest kon beginnen. Jonathan Tugendhaft 17 nov.: AFC D6 - Vlug en Vaardig Dl De D6 heeft een geweldige overwinning behaald! Er moest een vierde plaats worden verdedigd tegen de ploeg die tweede op de ranglijst stond, Vlug en Vaardig Dl. Na een verliespartij tegen SDW was iedereen erop gebrand te winnen. De mouwen werden opgestroopt: Wouter en Jeroen organiseerden hun verdediging als ware generaals. Met Varen en Christian op de flanken zat het achterin potdicht. Yoris, onze dagkeeper, kreeg maar enkele keren de kans te laten zien dat hij talent heeft. Op het middenveld was Daniël het draaipunt van het elftal. Hij zorgde ervoor dat Joost, Don Ju en Steven steeds vanuit hun posities de aanval onder steunden en zich ook als de voorposten van de verdediging opstelden. Zo ontstond een solide collectief waarop onze aanvallers konden steunen. En die aanval was levensgevaarlijk: Pieter zorgde voor de 1-0 en de 2-1, en Abe bekroonde een kansen reeks met 3-1. Op rechts was Darryl de plaag van de verdediging van Vlug en Vaardig: met de ene rush na de andere hield hij de hele achterhoede continu aan het werk, waardoor veel kansen ontstonden. Iedereen langs de lijn, ook een scout van Manchester, en onze -volgende week niet meer- geblesseerde Martin, heeft genoten van een prima wedstrijd. Op deze manier komen er nog heel veel winstpartijen bij en eindigen we bij de eerste drie! Erik Bos D10: In de polder deel twee en het is weer tijd voor... (10/10 Waterwijk D9 - AFC D10 0 - 6 en 17/11 AFC D10 - Abcoude D9 6 - 1) Alweer de polder in binnen een week in waterkoud weer, maar gesterkt door het bericht dat de El al met 6-2 van Ajax had gewonnen. Joey en Nick hadden heel slim een warmere bestemming gekozen, dus maar met z'n 12-en. Toch een heel mooi resultaat. Al zat niet alles mee. Zo was de scheidsrech ter wel erg strikt (maar ook goed en eerlijk) en keurde in de loop van de wedstrijd wel 3 doelpunten van ons af waar je je twijfels over kon hebben, waaronder eentje in de eerste minuut. Dat was anders een lekker begin geweest. Diverse kansen volgden, al was het spel in de eerste helft nogal rommelig. Te vaak werd vergeten de combinatie te zoeken en gekozen voor een lange bal. Makkelijk maar niet zo slim want meestal leidde dat weer tot balverlies. Gelukkig deed Waterwijk het niet veel beter, en leverde de keeper de bal in bij Rio die daar met een mooi lobje gebruik van maakte. De 0-1 ruststand was echter een magere. Een van ons meende dat op de scheidsrechter te moeten afreageren, hetgeen noch door deze, noch door ons aan de kant werd geaccepteerd. Dan zit je dus op de bank in de tweede helft. Allemaal iets van geleerd? Zonde toch, voetballen is leuker... De tweede helft ging in allerlei opzichten stukken beter. Combinaties werden nu wel uitgevoerd en met succes. Hoewel het nog 10 minuutjes duurde voordat Thomas eindelijk, maar heel fraai, succesvol was. Daarna was het in no time bekeken. Een prachtige pass van David werd door Duco keurig afgerond. Die even later Justin in staat stelde om sim pel in te tikken. En ook Maxim meldde zich weer aan het front. Oessema, Thomas en Rick beheersten het middenveld, en achter hadden Victor, Daan en Mitchell geen enkel probleem met hun tegenstanders, dus Randall heeft weer niet gezweet. Maar moest na tuurlijk wel net als iedereen lekker douchen na afloop! Al met al een matige wedstrijd die erg goed werd uitgespeeld, dat hoort er ook bij. En zo staan we nu toch wel duidelijk in de top van de ranglijst.. Tijd voor Sinterklaas dus op de 17e, dat ook. En die was keurig op tijd in Nederland, en dat konden we niet van alle spelers zeggen in de kleedkamer. En jullie weten: dan sta je de eerste helft reserve. Laten we hopen dat dit de laatste zaterdag is dat we daar mee te maken hadden. Maar verder liep alles op rolletjes. Met David in de eerste helft op goal, Thomas met Victor in het centrum en Joey en Daan op de flanken hielden we mogelijke Abcoude aanvallen tamelijk moeiteloos tegen. Op een communicatie foutje vlak voor rust na, hetgeen de enige tegentreffer opleverde. In de tweede minuut had Maxim ons echter al op voorsprong gezet, later uitgebreid door Oessema die zeer attent reageerde op een de bal loslatende keeper. De tweede helft bracht enkele verrassingen: Daan die de laatste weken zeer duidelijk in vorm is bekroonde dat met een prima goal van afstand uit een afgeslagen corner. De nekslag voor Abcoude die daarna geen partij meer waren. De volgende surprise diende zich al snel aan: na een schot op de lat kopte Rio binnen. Nu heeft hij zijn hoofd er wel altijd bij, maar het tegen een bal aanhouden zien we toch zelden van hem. En Mitchell schoot weer eens ouderwets raak van afstand, nadat Duco zijn gebruikelijke doelpunt had meegepikt. Zeer blij zijn we met onze, inmiddels vaste, scheidsrechter Seth, die rustig en zelfverze kerd de wedstrijden leidt en zelden kritiek krijgt. Het J-team levert zeer zeker vruchten op! En als we het dan toch over het arbitrale duo hebben; nu Hans doorheeft dat je aan de zijlijn geen diagonalen behoeft te lopen groeit hij in zijn rol van waardevolle en attente assistent. We zetten een goede reeks neer deze weken met allemaal overwinningen "in de 6" maar genoeg complimenten nu. Volgende week wacht Ajax uit en hoewel we die al eens hebben verslagen moeten we maar eens zien hoe zij zich hebben ontwikkeld en of wij dat kunnen herhalen. De tijd zal het leren... Frank de Munnik 10 november: Abcoude E2-AFC E2 0-12 Je kon merken dat onze jongens en weekje vacantie hebben gehad. Wat een wedstrijd. Vooraf was het nog de vraag of het niet afgekeurd zou zijn, want 0..0..0 wat had het geregend. Maar goed het veld lag er, tegen verwachting in, goed bij. Echt een veld voor technische voetballertjes. En dat zijn we, toch? Een echt verslag kan dit eigenlijk niet worden zodat ik de gebeurtenissen maar op een rijtje zet. In de 2e minuut kregen wij een vrije schop welke Philip in het zijnet deponeerde. In de 10c minuut open de Clay de score, via de handen van de keeper 0-1. Uit een corner maakte Philip er met een streep 0-2 van. Na een mooie aanval tikte Tommy beheerst in, 0-3. Ik dacht vanaf de middellijn, Camiel met een kanons kogel 0- 4. In de 15c minuut Clay 0-5. Na eenafstand schot van Camiel welke de keeper los liet (hoe kan het ook anders) maakte Clay er 0-6 van. Clay had deze dag echt de smaak te pakken en prikte in dezelfde minuut nummer zeven achter de doelman 0-7 dus. Kom dacht Floris mijn beurt en schoot op ruime afstand nummer acht in de touwen 0-8. Vlak hierna Clay nog op de paal en Philip in het zijnet. Na de rust gingen de kanjers onverdroten door, Clay op de paal, Wolf op de paal. Ik ben nog schor van het o.. en a.. roepen. In de vijfde minuut na rust ging Clay rustig door met scoren (van wie zou hij dat toch hebben) 0-9. Drie minuten later weer Clay 0-10. Kom dacht Tommy ik ben er niet alleen voor de voorzetten en schoot op de paal even hierna was het toch raak en mocht hij nummer elf aantekenen. 0-11. Clay wilde toch het laatste woord hebben en maakte er op de valreep nog maar een, zijn zevende in de wedstrijd en het twaalfde doelpunt. Uitslag 0-12. Dit was het werk van de hele ploeg zonder uitzondering deden de jongens wat ze moesten doen met bij vlagen briljant spel. Ik heb nu wel vertrouwen in jullie mede omdat er niet zelfzuchtig werd gespeeld maar als een echt team. Bravo. Supporter J.B. 10 november: NAS Dl - AFC D2 0 - 6 Na de onnodig verloren wedstrijd tegen Schoten van vorige week, waarin we veel te laat inzagen dat er voor een overwinning geknokt dient te worden, was iedereen van daag tegen NAS gelukkig weer bij de les. Door de donderspeech van Hugo voor de wedstrijd, waarin hij nog eens uitlegde dat onze D2 voor geen enkele tegenstander hoeft 17

Schakels (clubbladen) | 2001 | | pagina 17