wSm, Wim de hand mocht af en toe ook wel in eigen boezem worden gestoken. Nadat vijf minuten voor het einde van de eerste helft de bal uit een mooie vrije trap van Jasper afgekeurd en wel in het net verdween, liet de ruststand uiteindelijk een gelijk opgaand wedstrijdver loop zien, 0-0. In de rust met de jongens wat puntjes op de i-en gezet en met de nodige Dextro's en voldoende vochtaanvulling werd met goede zin de tweede helft begonnen. Direct vanaf het begin liet de C3 zien dat het vandaag in ieder geval niet de bedoeling was dat er zonder punten zou worden geëindigd. In de 39° minuut weet Mordechai zijn directe tegenstander de bal te ontfutselen, zich zelf vrij te spelen en met een mooie steekpass 'via Joost' Merijn .te bereiken, die de bal achter de doelverdediger laat verdwijnen. We leiden, 0-1Meteen vanaf de aftrap werd er goed fel door de altijd aanwezige middenvelders Mordechai, Jasper en Jeroen en de uitstekend opererende voorhoede gestoord, wat het voor Abcoude vergeleken met de eerste helft een stuk moeilijker maakte om op een behoorlijke wijze van achteruit op te bouwen. De op links hard werkende Kenneth weet in de 47c minuut de bal op die manier te ontfutselen, via de rechtsachter van Abcoude komt de bal via een mooie carambole weer bij hem terug en met een zuiver schot is de keeper opnieuw verschalkt. Kenneth word bijna bedolven onder het rood en zwart van blijdschap. Dan nog geen vier minuten later wordt een van onze voorhoedespelers op een hardhandige wijze in het strafschopgebied het scoren belet, waarna Jasper koelbloedig de bal achter de doelverdediger schuift. Het is 0-3 en het lijkt bijna te mooi om waar te zijn. De C3 blijft aandringen en tegelijkertijd zorgt het gehele team ervoor dat het voor het aangeslagen Abcoude bijna onmogelijk wordt om het doel van de uitstekend keepende Tino te vinden. Het begint het er steeds meer op te lijken dat Abcoude uiteindelijk geheel het spoor is bijster geraakt, want in de 65c minuut brengt één van de verdedigers A.F.C. op 0-4. Daarna nog vijf minuten de wedstrijd bijna tot het uiterste uitgespeeld en de vierde zege op rij in de hoofdklasse is een feit! Jongens van de C3, jullie hebben gevochten als een hecht team leeuwen en wederom laten zien dat voetbal een teamsport is en dat je een wedstrijd alleen met zijn allén kunt winnen. Houdt jullie goede vorm en instelling vast en neem deze mee naar Goed Genoeg aanstaande zondag tegen de koploper O.S.V. Boy Smits 11 november: AFC C5- Rapiditas Cl le helft 0-5, 2e helft 2-2. Dit lijken wel twee verschillende wed strijden. De eerste helft worden we aan alle kanten voorbij gelopen en doen we echt alles verkeerd. De tweede helft zit iedereen bovenop zijn tegenstander en creëren we meer dan voldoende doelpuntwaardige kan sen. Toegegeven, Jack wel of Jack niet maakt verdedigend een behoorlijk verschil. Hij leidt de defensie en stopt gaten als geen ander. Het zou toch simpel moeten zijn; we trappen af, bal van de één naar de ander, zuiver passen, vrijlopen en op doel schieten. Nee, nu wij in de eerste helft: keeper heeft de bal, schiet de bal ergens hoog in het midden, bal landt per toeval voor onze voeten, ruimte, tijd, bal wordt gespeeld, tegenstander onderschept, passt, passt nog een keer. Speler kijkt rond, ziet zes vrijlopende medespelers, maakt keuze, speelt zuiver naar spits, die tikt terug, gaat diep en ontvangt de bal weer om vervolgens te kiezen welke hoek het meest open ligt. Dat Oscar daar zeven van de tien keer een goed antwoord op heeft doet niets af aan het gebodene. Ha, een ingooi voor AFC. We gaan er eens goed voor staan. Speler staat aan de lijn, kijkt naar voren, kijkt naar achteren, kijkt omhoog, kijkt dan maar helemaal niet meer en gooit in. Tegenpartij zegt bedankt, passt, passt nog een keer. Speler kijkt rond, ziet zes vrijlopende medespelers, maakt keuze, speelt zuiver naar spits, die tikt terug, gaat diep en ontvangt de bal weer om vervolgens te kiezen welke hoek het meest open ligt. En daar is Oscar dan weer. Doeltrap AFC (in het algemeen); Jack kijkt, neemt aanloop, vertwijfeling in zijn ogen. Alle roodhemden worden overschaduwd door Jack onbekende tenues. Handen gaan omhoog, hulp van boven wordt aangeroepen en tegenpartij bedankt ons vriendelijk, passt, passt nog een keer. Speler kijkt rond, ziet zes vrijlopende medespelers, maakt keuze, speelt zuiver naar spits, die tikt terug, gaat diep en ontvangt de bal weer om vervolgens te kiezen welke hoek het meest open ligt. Dit keer is het zelfs Oscar te machtig. Eén roodhemd kan het niet meer aanzien en begint een discussie met de dichtstbijzijnde medespeler (dan weten we elkaar opeens wel goed te vinden; zuiver, ongeremd, doeltreffend en meteen raak). Terwijl er nog drie met elkaar staan te bespreken wie, hoe, wat, waar en waarom komt de spits alweer voorbij gesneld. Ongevraagd stemt hij tegen in de AFC- discussie en gaat weer op zoek naar een hoek. Gelukkig verlost de scheidsrechter ons uit ons lijden; eindelijk rust. Tweede helft; ander beeld. Ons toneelstukje in de eerste helft heeft goed gewerkt. Rapidi tas leunt nog eens achterover en vraagt aan één van de onzen of ze de bal mogen hebben. Dit keer wordt er niet aan dat verzoek vol daan. Geërgerd draait de Rapiditiaan zich om en begint aan de achtervolging. Te laat, de bal wordt al verplaatst zoals het moet. Naar buiten, naar binnen, tikkie terug en dan diep. Laurens kijkt eens tromfantelijk om zich heen en beseft dat dit de werkelijkheid is. Hij staat echt oog in oog met de doelman, die nog maar een keer vriendelijk vraagt of hij de bal van Laurens kan krijgen. Zo hadden ze het niet met ons afgesproken. Vervolgens onstaat er zoiets als een wedstrijd. AFC-ers die proberen hun mannetje af te stoppen, naar elkaar spelen in plaats van naar de tegenstander en dat helpt. Nog een doelpunt, nog een buitenspeldoelpunt, balletje naast, balletje over, voor hetzelfde geld sta je zo op 5-5. Dat zou wat teveel van het goede zijn, Rapiditas doet ook nog mee en scoort er nog twee. Voortaan beginnen we maar meteen in de tweede helft, dat voorkomt een hoop ellende. Erik Wobma AFC C5 tegen Buitenboys C2 Zondag 18 november moesten we aantreden tegen Buitenboys C2. Onze vorige wedstrijd was niet al te best gegaan. Net als tegen Almere C2 ging het de eerste helft erg slecht (5-0 achter) en in de tweede helft een stuk beter, maar dat was te laat. Daarom hadden we nu voor de wedstrijd een bespreking gehad om de problemen eens goed door te nemen en een aantal duidelijke afspraken te maken. En ja hoor. De jongens leken wel herboren! Vanaf de eerste minuut werd er door letterlijk iedereen kei en kei hard gewerkt. Het liep nog wel niet vlekkeloos, maar de inzet was uitstekend. Iedereen had het besef: deze wedstrijd kunnen we winnen, hier gaan we de eerste (en niet de laatste!!) overwinning behalen. Door een mooi doelpunt van Carl kwamen we dan ook met 1-0 voor. We bleven doorgaan met dezelfde inzet en Tom scoorde met een werkelijk schitterend schot van de zijkant 2-0. Een beauty! In deze fase van de wedstrijd had het met wat meer geluk makkelijk 4-0 kunnen zijn. Maar helaas, door een dubieuze strafschop kwamen de Buitenboys weer terug tot 2-1. Ik weet, je mag nooit over de scheidsrechter zeuren, als je verliest komt dat door jezelf en niet door de scheids, maar deze man was zo partijdig dat het niet leuk meer was. De wedstrijd ging door en helaas werden er achterin een paar foutjes gemaakt die resulteerden in twee schitterende kansen voor de tegenpartij. Steven promoveerde zich direct tot "man of the match" door de bal uit een leeg AFC-doel te koppen en dankzij een bal tegen de paal gingen we toch nog met 2-1 de rust in. In de tweede helft liep alles wat minder soepel, maar de inzet bleef heel groot, er werd nog steeds heel hard gewerkt en echte kansen aan de tegenstander werden niet weggegeven. Het bleef heel spannend. Gelukkig scoorde Jordao tien minuten voor tijd 3-1 en was de wedstrijd eigenlijk gespeeld. Heel koelbloedig werd het einde gehaald. Ook Oscar, Victor, Marc, Elbert, Jack, Nils, Laurens, Thomas en Andreas bedankt: als jullie zo blijven spelen gaan we zeker nog meer wedstrijden winnen. Om te beginnen die van komende zondag! 17 november: AFC D2 - DWS D2 2 -1 We kwamen met z'n allen de kleedkamer in en Hugo en Ed gingen hun preek houden. Wij waren ons aan het aankleden voor de wedstrijd, toen Hugo de opstelling vertelde: Jordy op goal, Max rechts achter, Sean als laatste man, Mitchell als voorstopper en Bob links achter. Op het middenveld speelde Benjamin rechtshalf, Daniel en Charles rechtsmidden. Links op het midden Danny en Essam links half. In de voorhoede stonden

Schakels (clubbladen) | 2001 | | pagina 16