Mixed Pickles ■SmmHBsSBtoBb EXCURSIE ingelegd door Willem Adriaansz w.adriaansz@zonnet.nl Hollandia, Zeelandia, Brabantia, Limburgia, Zeeburgia, Zutphania, Alcmaria (Victrix) et cetera. Pickelaar kent de gelatiniseerde geografie van Nederland, maar tot voor kort had hij nog niet gehoord van Westlandia. Hoogste tijd derhalve voor een trip naar Naaldwijk voor de wedstrijd Westlandia-AFC. Veiligheidshalve had uw Pickelaar 2 uur uitgetrokken voor de rit. Maar omdat de routebeschrijving in de Schakel klopte - en ook omdat diezelfde Schakel inmiddels de juiste wintertijd achterhaald had - arriveerde hij 40 minuten te vroeg. Derhalve ruim tijd voor inspectie van velden en opstallen achterin het bekaste polderland. Van Latijns veelgodendom bleek vooralsnog geen sprake, want Westlandia diende zich groot beletterd aan als rooms-katholieke voetbalvereniging.. Omdat Naaldwijk met veel torenhoge flatgebouwen niet meer beantwoordde aan het beeld uit Pickelaars prille jaren deed het niet vreemd aan dat het Westlandia-terrein zich had aangepast aan de tijd. Rondom het hoofdveld boven elkaar 3 rijen reclameborden en vóór het complex een aanlokkelijk parkeerterrein. Om de drukte in de rust bij het voederluik in de kantine te ontlopen bestelde Pickelaar al vóór de wedstrijd - tijd zat - zijn broodje bal dat de toets der kritiek ruimschoots doorstond. Pickelaar plaatst de Westlandse bal ex aequo met de Argon-bal bovenaan in het klassement voor de titel galabal van het seizoen 2001/2002. Watje ver haalt is blijkbaar lekker. Opmerkelijk was het dat de bal uit Naaldwijk niet grofweg was doorgehompt, maar in keurige plakjes op het broodje was gevlijd. Pickelaar vermoedde een eiersnijder in de kantine. Navraag leverde op, dat die niet tot het keukeninstrumentarium behoorde. Van de wedstrijd leest u ongetwijfeld elders in de Schakel een deskundig wedstrijdverslag. Pickelaar waagt zich daar niet aan. Hij memoreert slechts dat er naar zijn ruwe inschatting zeker 2500 bezoekers, waaronder relatief veel AFC-ers, getuigen waren van een puike partij voetbal en van veel tromgeroffel. Ook nog dat onze Ko Grosze Nipper zijn talloze 30-metersprintjes naar hulpbehoevende AFC-ers nog altijd voltooid in de knappe tijd van 3,90 seconden! CITAAT ''Met de waarheid alleen valt niet te leven'' VOETBALLEED (Theo van Emden, AFC-er, zakenman en kunstenaar, 15-05-1917- 04-11-2001). In de slotfase van Westlandia-AFC kwamen de Naaldwijkers die op dat moment met 1-2 achterstonden, nog langszij door een ongelukkige kopbal van onze Maarten Stekelenburg (nummer 13). Hij was niet de eerste AFC- er, die met een treffer in eigen doel de eindstand een ander aanzien gaf. Anderen gingen hem voor. Pickelaar dook in het AFC-verleden en vond het oudst geboekstaafde eigen doelpunt in ons "Honderdjarenboek". Vriendin Henny Somers-Blekemolen deed er verslag van. "Het seizoen '46/'47 geeft weer een sensatie. Zeeburgia en AFC moeten aan het eind van dat seizoen ieder nog een wedstrijd spelen en iedereen verwacht, dat de beslissingswedstrijd wel tussen die twee zal gaan. Maar AFC verslikt zich in de wedstrijd tegen ZFC. Eerst staan we 1-0 voor, maar dan schiet Gerrie Stallmann in eigen doel. Een trauma voor iedere voetballer en zeker op zo 'n ogenblik. Gerrie is dan ook ontroostbaar. De wedstrijd eindigt in 2-2, maar net één puntje tekort voor ons. Zeeburgia wint tegen West-Frisia en wordt daarmee kampioen. Na afloop van de AFC-wedstrijd tijgen de spelers toch naar 'De Normandie' om het verlies af te drinken. Gerrie blijft de hele avond in een hoekje zitten griepen". Pickelaar vraagt zich af hoe Maarten Stekelenburg op 11 november 2001 de avond is doorgekomen.' ONDERONS Vader Ruud van Ommeren en zonen Nicolaas en Michiel zijn trouwe bezoekers van AFC. Maar het was Pickelaar toch niet ontgaan dat de laatste tijd een van de drie ontbrak. In Naaldwijk ontbrak Michiel en Pickelaar sprak Ruud en Nicolaas daar op aan. Sociale controle is immers een groot goed. Maar de journalistieke vuigaard in Pickelaar sloot smeulende familietwist op voorhand niet uit. Nicolaas pareerde met er is slechts sprake van één constante factor". Pickelaar vermoedde dat hier wiskunde aan het gesprek toegevoegd ging worden, kende zijn grenzen en deed er het zwijgen toe. Maar dat hij de Van Ommerens ook in de toekomst besmuikt zal blijven screenen staat vast. mtmif 11

Schakels (clubbladen) | 2001 | | pagina 11