Was er nog wat? en niets over de amateurs, is dit blad een ver ademing op het gebied van de sporttijdschrif ten. Genoemd sportblad is te koop bij de er kende boekhandel en bij de sigarenmagazij nen. De Sociëteit Olympisch Stadion is in september jl. weer gestart met haar activiteiten. Ons lid Jan van Galen is de voorzitter van het bestuur en organiseert op donderdag 8 november a.s. een thema-avond met als spreker Mart Smeets. Namens de AFC wensen wij Jan veel succes met zijn activiteiten. Dennis Gebbink bericht aan de vrienden van Only Friends, dat de training weer op de woensdagmiddag is gestart bij de voetbalclub JOSAVatergraafsmeer. Namens de AFC wensen wij Dennis veel succes met zijn activiteiten in de komende maanden. In een vorige Schakel informeerde ik U over de musical Grace, welke musical een dezer dagen zijn première beleeft onder regie van Frans Weisz. Avrum van Alphen, speler bij de F 0 pupillen speelt in deze musical een leuke rol, waarmede wij hem van harte veel succes wensen. AFC-Ridder Paul Meijer was in september jl. 60 jaar lid van onze vereniging. Paul werd op de leeftijd van 11 jaar lid en speelde in de hoogste jeugdelftallen. Na zijn overgang naar de senioren was Paul jarenlang een vaste keus voor het eerste elftal. Na het beëindigen van het spelen in het eerste elftal was Paul lange tijd de organisator en vaste speler bij het Veteranenvoetbal. Ook was Paul een aantal jaren lid van de Elftalcommissie A. Paul is een trouw supporter van het eerste elftal en de veteranen, en daarnaast een graag geziene gast bij het heren-jaardiner en de bijeenkomst van de Zilveren Ploeg. Namens de AFC zouden wij willen zeggen "op naar de 70" in goede gezondheid. Martin Wolfswinkel vertrok in januari 2000 naar Spanje om daar te gaan voetballen. Aan het begin van het huidige seizoen kwam hij weer terug naar Nederland, meldde zich weer aan bij zijn oude club en heeft inmiddels al weer in de thuiswedstrijd tegen FC. Omni- world gespeeld in het eerste elftal. Zaterdag jl. mocht hij in het sportprogramma van Radio Noord-Holland vertellen over zijn Spaanse voetbalervaringen, waarna hij mee deelde zich weer prettig te voelen bij de bij zondere club AFC. En dat wilde ik U even laten weten. Donderdag 18 oktober jl. vond weer het jaar lijkse Grand Gala du Cigare in Noordwijk plaats. Een aantal AFCers waren als leden van het genootschap "les Amis du Fin Ciga re" eerst bijeen ten huize van voorzitter Dick van der Klaauw en echtgenote Ria, om zich daarna te begeven naar Hotel Huis ter Duin. In de Telegraaf van afgelopen zaterdag werd deze bijeenkomst vermeld met als informatie, dat Jack van Gelder (de winnaar van 2000) het Gouden Dekblad uitreikte aan de beken de kok Robert Kranenborg, die op korte termijn zijn rookvrije restaurant Vossius in Amsterdam zal openen. Op vrijdag 19 oktober jl. werd weer de "Goed Genoeg"- open 2001 gehouden, een traditioneel jaarlijkse golfwedstrijd voor leden en donateurs van AFC, ACC en ATC. Met mooie levensomstandigheden werd het op de golfbaan Sloten weer een zeer geslaagd evenement. Het inmiddels befaamde Red- jacket werd dit jaar gewonnen door Nick den Ouden. Met als tweede bestuurslid Ad Westerhof, en als derde AFC-Ridder Cees Bouwens. Bij de wedstrijden op de kleine baan werd de eerste prijs gewonnen door Brian Speelman met als goede tweede clubstatisticus Chris Schroder, en als derde AFC- Ridder Hans Rooze. De dank van AFC gaat uit naar de toernooi-commissie bestaande uit Sandra Drenkelford, Ron van Doesburg, Ronald Koster en Bas Rach- man. Te vermelden is dat Sandra Drenkelford een hole in one sloeg. Op vrijdag 2 november a.s. zal wederom de jaarlijkse bijeenkomst van de Zilveren Ploeg plaatsvinden. Circa 15 leden, die inmiddels 25 jaar lid zijn van onze vereniging, zijn de nieuwe kandidaatleden voor de Ploeg. Uiteraard zult U over deze traditionele happening in de volgende Schakel worden geïnformeerd. De AFC wenst alle Ploegers een aangename avond. De voorbereidingen voor het amateur voetbaltoernooi in het Olympisch Stadion aan de start van het voetbalseizoen 2002- 2003 zijn reeds begonnen. Het ligt in de bedoeling om het aantal deelnemers uit te breiden tot acht verenigingen. De wed strijden zullen worden gehouden in de week van 26 augustus tot 2 september 2002. Nadere mededelingen zullen uiteraard gepubliceerd worden in een van de komende Schakels. Lid van Verdienste Lex Rimini heeft een aantal medische behandelingen ondergaan en is na een verblijf bij dochter Loes en gezin weer teruggekeerd in zijn eigen huis. Na mens de AFC wensen wij hem een spoedig herstel en snel tot ziens op Goed Genoeg. Zondag jl. werd de Marathon van Amster dam gehouden met als deelnemers uiteraard een aantal AFC'ers, te weten Hugo Hooge- veen, Fred ten Nijenhuis, Wim Haagsma, Jorus de Wijs en Ko Grosze Nipper. Dit zijn de namen die mij bekend zijn. De AFC heeft bewondering voor deze leden. Ook dit keer moet ik mijn bijdrage weer be ëindigen met verdrietig nieuws. Recent moesten wij afscheid nemen van AFC- Ridder Frans Heineman. Elders in deze schakel vindt U een in memoriam. Op de hoge leeftijd van 95 jaar overleed Dr. Wout Posthuma, jarenlang clubarts van Ajax en daarnaast bij de AFC en ABC be kend als voorzitter van de Koninklijke Ne derlandse Base-en Softball Bond. Wout Posthuma was ook al jaren ondersteunend lid van de AFC. Namens de AFC betuigen wij onze deelneming aan de naaste familie. Afgelopen donderdag was ik aanwezig bij de crematie van Felix Swart. Felix was vanaf zijn jeugd samen met zijn broer Peter lid van AFC en speelde later in het recreatievoetbal op de zondag. Daarnaast was hij muzikaal betrokken bij vele musicals, die bij diverse jubilea van de AFC op Goed Genoeg werden opgevoerd. Een tweetal jaren geleden over leed plotseling zijn zoon op zeer jonge leef tijd, waarna hij even afstand van AFC wilde nemen. In het voorjaar liet hij weten weer terug te willen komen, doch dat heeft niet zo mogen zijn. Op een veel te jonge leeftijd van 51 jaar werd een hartstilstand hem fataal. Namens de AFC wensen wij zijn echtgenote en kinderen alle kracht om zijn heengaan te kunnen verwerken. Ook van een ander oud-lid moesten wij afscheid nemen. Recent overleed journalist Wil van der Smagt, die een groot aantal jaren lid was van de AFC. Diverse oudere leden hebben in het verleden met hem gevoetbald. Later is hij in een journalisten elftal gaan spelen bij Blauw Wit, doch kwam hij nog wel eens naar Goed Genoeg om oude vrienden te ontmoeten. Ook zijn echtgenote en dochter wensen wij de kracht om zijn overlijden te kunnen verwerken. En dan tenslotte de verjaardagen van de leden van de Zilveren Ploeg t.w. Fred Gehring (26/10) - Rein Akkerman Jr. (27/10) - Jan Brand (29/10) - Dick Visser (29/10) - Gerard van Poorten (2/11) -Dick van der Klaauw (5/11) - Nico van Til (5/11) - Henk v.d. Bergh (6/11) - Ben Truyens (8/11). Aan al deze jarigen onze welgemeende gelukwensen. Johan de Bie Primair de complimenten voor samenstellers en uitvoerders van de persmap. Bravo. Vriend Jan Meijer beaamde dit met zijn "drukkers oog". Nieuwsgierig was hij natuurlijk naar de kosten. Vielen best mee, zei penningmeester Bob. Het blijft wonderlijk om je eigen naam in de krant te lezen. Uiteraard doel ik op de trainer Jan van Dijk, thans ex-Roda JC. De man ver tilde zich duidelijk in Limburg. Niet handig om a je zoon aan te nemen en b: niet handig om Mr. Roda JC, Eric van der Luer meteen uit het team laten. Gebrek aan psychologisch inzicht zullen wij maar zeggen. Een bijna CruyfFiaans gezegde tekende ik uit op de mond van ons aller Ruud Gullit. Als analist/commentator bij een Europacup wedstrijd werd hem gevraagd, wat onze Nederlandse deelnemer moest doen. Volgens Ruud: "je moet voor het resultaat gaan". Redelijk logisch. Zoals zo velen, volg ik altijd bepaalde verenigingen. Zoals o.m.de Beursbengels, hoofdklasse zaterdag. Ooit onder oud AFC trainer Doby Peters speelden er nogal wat ex- AFC-ers mee. Onder meer Hannibal Bos kamp, Etienne Spee en Marcel van der Meent (jawel, de broer van). Thans nog Poupon, Kandai en ik dacht ook nog Laurens Bianchi. Dit seizoen hebben zij het bepaald moeilijk. Verhuisden van de Blauw Wit velden naar die van NFC. Beursbengels de recette (zal toch niet echt veel zijn) en NFC de kantine inkomsten (een stuk meer denk ik). 4

Schakels (clubbladen) | 2001 | | pagina 4