21 oktober: AFC C3 - Onze Gazellen Cl De C3 had vorige week door een heel vervelende samenloop van omstandigheden hun geplande wedstrijd tegen T.O.B. Cl in de le klasse misgelopen. Vandaag, zondag 21 oktober, konden de jongens hun toen opgekropte teleurstelling omzetten in daden, want de eerste wedstrijd in de Hoofdklasse C van dit kort geleden naar deze afdeling gepromoveerde team stond op het programma. Een eerste wedstrijd direct tegen de koploper in deze poule, die met vijf gespeeld, vijftien wedstrijdpunten en een gemiddelde uitslag van 5 'voor en één tegen' een serieuze titelkandidaat mag worden geacht. De opdracht van de C3 was vandaag redelijk simpel, "laat deze tegenstander niet toekomen aan hun eigen spel". Eenvoudig gezegd, kort op de man spelen in alle linies, op alle posities en alle momenten. Een opdracht die de jongens bekend in de oren moest hebben geklonken, want dit concept was twee weken geleden reeds uitvoerig geoefend tegen Omniworld. Toen ging het ze goed af, dus ik had er vandaag alle vertrouwen in dat het ook deze keer mogelijk moest zijn om de tegenstander op deze Bards' JuitjEspiilctvarend van start en trachtte de gazellen het spelen te beletten. De tegen stander ondervond veel hinder van de overal alert spelende C3, dat tussen bedrijven door niet vergat om voor zichzelf een kans te creë ren. Dan, na zo een afgeslagen kans, een counter van de tegenstander op links, een supersnelle linksvoor die de bal goed voor weet te krijgen en een sluwe spits die de bal handig weet in te tikken, 0-1 achter. Wat een domper. Maar de jongens lieten hun hoofd niet zakken en gingen gewoon door met de klus waar ze zo goed mee waren begonnen. Scherp verdedigen, bal bemachtigen, kansen creëren eninderdaad scoren. In de vijf tiende minuut, een mooie crosspass vanuit het middenveld op Merijn (die voor de gele genheid, omdat David van Tiel geblesseerd was, op rechtsvoor stond), die de bal handig meeneemt en de bal schitterend voorkrult. Doordat Peter goed achter de bal was geble ven, was hij precies op het juiste moment bij het doel om de bal achter de keeper te laten verdwijnen, gelijk! Blijdschap alom bij onze jongens en het toegestroomde A.F.C.- publiek. De C3 was gelukkig dus niet uit het veld geslagen door die vervelende fout in het begin en leek gelukkig weer met beide benen op de grond te staan. Jammer genoeg (niet Goed Genoeg) hadden we zeggen en schrij ven slechts een kleine tien minuten om van dit fijne gevoel te genieten. Weer een snelle actie over links van de tegenstander en weer die 'vervelende' snelle linker spits, die de bal voor de voeten van de midvoor weet te krij gen, weer achter. Dat is balen. Maar gelukkig ging de C3 niet bij de pakken neer zitten en probeerde na de aftrap meteen deze achter stand ongedaan te maken. Helaas was hier (nog) niet genoeg tijd voor, rusten met 1-2. Geen slechte stand tegen de koploper uit de ze Hoofdklasse, zodat de tweede helft vol gens mij nog alle mogelijkheden had. Het begin van de tweede helft gaf een iden tiek beeld van de eerste 35 minuten te zien. Een gedreven C3 die zo goed als mogelijk probeerde hun opdracht te vervullen. Tegen stander onder druk proberen te zetten, bij balbezit snel overschakelen en proberen met behulp van de steeds weer belangrijke 'drie hoekjes' de bal naar het doel van de tegen stander te spelen. In de 52e minuut, een wer velende actie van Merijn, die de links achter handig op het verkeerde been zet en op een schitterende manier de bal achter de keeper laat verdwijnen. We staan weer gelijk. De C3 is weer helemaal terug in de race. Dan, nog geen vijftien minuten later weet Wouter zich goed vrij te spelen, passt de bal op de voor hoede, die de bal zuiver terugkaatst, zodat hij hem zelf goed op zijn schoen kan nemen en direct afkan vuren op het 'vijandelijke' doel. De keeper had slechts het nakijken, we lei den! De Gazellen zijn met stomheid geslagen en zijn helemaal de kluts kwijt en kunnen deze ook niet meer vinden, want slechts een kleine drie minuten later zet Wouter de bal voor, een verdediger denkt de bal te kunnen onderscheppen, maar door het meegegeven effect verdwijnt de bal via zijn voet in het net, 4-2. Een goede overwinning! Jongens van de C3, een prima wedstrijd, waarin jullie meer dan 100% hebben gegeven en hebben laten zien dat jullie klaar zijn voor dit Hoofdklasse avontuur! Met deze goede instelling denk ik dat we nog veel van jullie kunnen verwachten. Khalid, Norbey en Wouter, ontzettend bedankt voor jullie onvoorwaardelijke hulp aan ons team! Boy Smits Neerlandia SLTO Cl-AFC Cl 't Lijkt een lekker voetbalweertje te gaan worden deze zondag (14 oktober). Terwijl we de wedstrijd aan het voor- beschouwen zijn met wat ouders, verschijnen er wat heren in polo's en zien we ineens golfballen over het veld vliegen. Eén van de heren lijkt wel erg veel op Roy van Straten, maar 't blijkt een dubbelganger. Leuk zo'n voorwedstrijd, als ze tenminste maar geen ballen achterlaten (de gevolgen bij NAC waren ons bekend). Terwijl het zonnetje inmiddels doorbreekt komen de jongens het veld op. De zon maakt het dauwige veld op een aantal plaatsen glad en er wordt af en toe lekker gegleden. De eerste treffer liet niet lang op zich wachten: een schot van Khalid verwarde de keeper van de tegenpartij zo zeer, dat hij hem nog maar iets verder de goal induwde: 0-1. Niet lang daarna een verrassend schot van Ben 0-2. Als dit zo doorging zou er wel eens een verpletterende uitslag in de boeken kunnen komen, zeker na het derde doelpunt: nadat Joey zijn tegenstander de bal had weten te ontfutselen en Jeroen prima Joey's plek overnam bleek Joey in staat tot de voor mij mooiste voorzet van het seizoen. Ben aarzelde geen moment en legde de bal in een keer in de goal, 0-3. Nog voor rust wist Brice de 0-4 te scoren. Na de rust een ander beeld: meer druk van Neerlandia, meer balverlies op het midden veld en Lamin kreeg het steeds drukker. Toen hij net nog keurig een bal op de lijn had weten te stoppen in de vijftiende minuut, mocht hij ruilen met Sieuwerd, die zo zijn competitiedebuut voor de Cl mocht maken. Ook hij kreeg onmiddellijk een schot op zich af, maar wist dit te parreren. De "nul" bleef staan en de score eveneens. Ook deze keer een wat minder interessante tweede helft en weer veel buitenspel. Attent blijven, ook al is dit weer een heel lekkere uitslag, het doelsaldo kan in deze poule wel eens de doorslag gaan geven. Succes tegen Fortius. Thea. V 14 oktober: AFC C4 - Almere C5 Yarin moest trainen voor zijn solo zeilcarrière, Philip kampt met een langdurige rugblessure, Ramon was ook plots verhinderd, en Michael moest zich voorbe reiden voor zijn Bar Mitswa speech. Zo ook mijn collega leider John die voor dit laatst genoemde evenement ook was uitgenodigd en nog wat te regelen had. Dit waren de belangrijke afwezigen tijdens de thuiswedstrijd tegen Almere, maar die uitstekend werden vervangen door een nieuw lid,Tom (veel succes en plezier bij AFC) en Yannick (D-3!). Na in de eerste helft kennelijk wat last van de laagstaande zon te hebben gehad slechts 2- 0 voor), waarin we toch aardig wat kansen onbenut lieten, ging het in de tweede helft stukken beter met het afmaken Zo kwamen we mede door goed uitgevoerde aanvallen tot een eindscore van 8-0. Vooral die 0 werd op een perfecte manier uitgevoerd dankzij ons geconcentreerd en meevoetballende blijvende keeper, Jard, met voor hem een ijzersterke solide verdediging. Deze linie met een haast niet te passeren centrum bestaande uit Danny en Felix, die elkaar elke wedstrijd beter en beter gaan aanvoelen Danny die telkens op sublieme manier instapt en rugdekking geeft en me ook liet zien hoe de juiste "blocktackle" moest ingezet en uitgevoerd moet worden. En dan Felix die niet alleen zijn verdedigende taken heel sterk uitvoert maar elke week weer laat zien hoe en wanneer je moet "inschuiven" als centrale verdediger. Niet alleen in het centrum van onze verdediging was er geen doorkomen aan, maar voor de buitenspelers was het voor de Almere spelers een nare voetbalzondag, want daar kwamen ze onze sterk spelende vleugelverdedigers Thomas en Cees tegen. Zo was het hele team fel en goed bezig, waardoor we telkens snel in balbezit kwa men en mede ook daardoor de terechte grote overwinning boekte. Eddy Meijer 13 oktober: AFC Dl -Haarlem Dl Het heerlijke herfstweer doet de voetbal harten op "den" zaterdagochtend toch net weer wat sneller kloppen dan gewoonlijk.Met de vaste schare fans op de tribune zagen we beide teams voorzichtig beginnen, met een klein veldoverwicht voor AFC in de eerste 15 minuten. Door een onfortuinlijk eigen doelpunt kwa men we op een 1-0 voorsprong. Terwijl de spelers van Haarlem nog van de schrik aan het bijkomen waren, kreeg Darryl na de af trap de bal en maakte daar binnen een minuut 2-0 van. Dat Haarlem de aansluiting weer vond hadden we aan ons zelf te danken, we 13

Schakels (clubbladen) | 2001 | | pagina 13