Indeling teams daarmee indrukwekkende "minuut-stilte" voor de aanvang. En een eerste helft waarin we eigenlijk de wedstrijd al hadden moeten beslissen, maar door wat pech en slordigheid maar op 1-1 stonden. Verdedigend zat het goed, Victor groeit steeds meer in zijn voor- stoppersrol en maakt het de vijandige spits zeer lastig om überhaupt aan de bal te ko men, laat staan er iets nuttigs mee te doen. Mitchell daarachter die weer ouderwets corrigeerde wanneer nodig en de lange pass gaf. En op de flanken David en Daan die langs de lijn steeds de bal snel en goed naar voren wisten te verplaatsen. De tegengoals kwamen dan ook uit twee corners, iets waar we op de training nog maar eens op moeten oefenen. En verder kunnen Co en Louis toch eens komen kijken hoe je 4-3-3 goed uitvoert. Maxim met prachtige acties en voorzetten via links, en Rio die daar op rechts niet voor onder deed brachten ons geregeld gevaarlijk voor het doel. De laatste tikte een voorzet van de eerste netjes binnen, en als Justin wat meer geluk had gehad, hadden we bij de thee (nou,ja die kwam dus niet daar in Hoofd dorp) al gerust kunnen zijn. Duco moest erg zijn best doen in de voor hem vreemde rol van middenvelder, maar dat ging prima, zeker door de hulp van Nick en Rick naast hem. Een flitsend begin van de tweede helft (nu kon Justin goed doorzetten van Rio gemak kelijk afronden) bleef steken. En bij 2-2 met nog tien minuutjes te gaan wordt je dan toch wat zenuwachtig. Als het al nodig was zorg de Randall met een prima save gelukkig voor rust. En plots kon het dan toch snel worden afgemaakt. Alweer een fraaie vrije trap van Justin, al snel gevolgd door een als voorzet bedoelde (maar daarom niet minder mooie goal) hoge bal van Oessema die over de keeper in het doel draaide. Een verdiende overwinning waar hard voor moest worden gewerkt, en zo nestelen we ons voorlopig in de top van het klassement. Maar de sterkere tegenstanders moeten nog komen Aangezien wij met een oneven aantal clubs in de poule zitten moet er elke week eentje vrij zijn, en dat waren wij dit keer. Gelukkig bleek in de andere poule van E-elftallen Almere ook vrij te zijn en zo vriendelijk om ons voor een oefenwedstrijd te ontvangen. Een nat maar zonnig sportpark, dus heerlijk voetbalweer. Tegenslag was dat Joey op nieuw ziek thuis bleef, maar alle andere jongens waren fit en gretig. En dat heeft Al mere geweten, de wedstrijd werd grotendeels op hun helft gespeeld, en de uiteindelijke 0-7 had nog wel een wat groter verschil mogen zijn. Diverse kansen werden nog gemist. Soms wel heel fraai zoals de verre trap van Thomas die er binnenkant paal weer uit draaide en het schot van Rick dat op de krui sing uiteen spatte. Eerder in de wedstrijd lukte hem dat beter, en tekende hij met een mooi schot van afstand voor de voorsprong. Opgevolgd door goed uitgespeelde doel punten van Maxim, Duco en Rio. In de tweede helft liet Justin, naast een nor maal doelpunt, zien dat vrije trappen dit jaar zijn specialiteit zijn alweer de derde van het seizoen draaide er prachtig in. Maar doelpunten maken en winnen kun je alleen maar als er achter je ook goed wordt gevoetbald. En dus ook een compliment voor alle verdedigers (Daan, David, Victor, en Mitchell) en middenvelders (Nick en Oesse ma) die de aanvoer naar voren verzorgden en nauwelijks kansen weggaven. En de twee kansjes die dan toch kwamen wist Randall fantastisch te stoppen. Volgende week weer voor het "echie" tegen Houten, dat naar we horen het sterkste team in de competitie moet zijn Frank de Munnik ALMERE E2- AFC E2 8. 00 verzamelen om, om 9.00 uur aan te treden tegen Almere E2. Stilletjes hoopte de ouders dat het na de overvloedige regen niet door zou gaan. Het ging door en de velden van Almere lagen er fantastisch bij. De E2 starte met goed samenspel en prima aanval lend voetbal. Keeper Laurens kreeg niet veel te doen door sterk verdedigend werk van Darren en Philip. In de 10 de minuut schoot Darren een teruggelegde bal van Tom snoei hard in. 0-1. AFC bleef aanvallen wat resul teerde in een schot op de lat van Wolf. In de 2de minuut gaf Darren een prima bal op Clay en Clay deed wat hij moest doen en maakte er 0-2 van. Niet veel later scoorde Almere ondanks goed keeperswerk van Laurens 1-2. Op slag van rust maakte Tom er netjes 1-3 van. Na de rust ging AFC verder zoals zij de eerste helft was geëindigd goed en sterk aanvallend voetbal met op het middenveld de architect van het team Floris die niet scoorde maar wel bij veel goals betrokken was. Thierry maakte er vervolgens simpel 1-4 van. Niet veel later schoot Philip een vrije trap net naast Thierry scoorde opnieuw en maakte 1- 5. AFC vond het nog steeds niet genoeg en scoorde er driftig op los 1-6 door Clay 1-7 door Thiery en vlak voor het einde maakte Tom er met zijn hoofd 1-8 van. Bij het ne men van de strafschoppen ontpopte Camiel zich tot een ware 'Stanly Menzo" en werd slechts een maal gepasseerd. Niet slechts de spelers maar zeker ook de leiders en trainer van Mourik (inmiddels 70 jaar) verdienen een groot compliment. Meindert NB met dank aan opa Bobeldijk voor het bijhouden van de doelpunten. A.F.C. E2- Neerlandia/S.L.T.O. E2 Na een week die gedomineerd werd door Pluvius was het de vraag hoe de velden er uit zouden zien. Prima dus. Een heerlijk zonne tje erbij, dus al met al prachtig voetbal weer. De eerste tien minuten was geheel voor onze jongens. Aanval op aanval volgde op het doel van Neerlandia. Schoten van Darren en Clay gingen net naast of net over. In de tiende minuut, het kon niet uit blijven, scoorde na een mooie combinatie tussen Clay en Tom my de laatste de openings treffer. 1-0. In de twaalfde minuut was het weer raak, met een fraai afstand schot maakte Darren er 2-0 svan. Bij een uitval maakte Neerlandia er 2-1 van. En geloof het of niet ze wisten er in de veer tiende minuut 2-2 van te maken, wel een frommel goal, maar toch. Nu was even de organisatie achterin verdwenen. De enigste die zijn koppie er bij hield was Laurens, die overigens vanaf het begin van de competitie goed en geconcentreerd zijn werk doet (ga zo door en je treed in de voetsporen van je trainer). Hij was het die met een lange bal van ach teruit Clay in staat stelde er in de twintigste 3-2 van te maken. Na de rust waarin de boys door hun coach er op werden gewezen het spel breed te houden duurde het tot de vijfde minuut dat Clay er 4-2 van kon maken. De organisatie achterin werd iets beter wat er toe leidde dat er voorin ook beter werd gecombi neerd. In de achtste en de tiende minuut kreeg A.F.C. een strafschop, de eerste werd gemist en de tweede werd er door Wolf met overtuiging in geramd. 5-2. Hier begon het doelpunten festijn. In de twaalfde minuut Tierry, hij maakte er 6-2 van. Ik kon nauwe lijks nog met mijn ogen knipperen of er was alweer een doelpunt, deze keer door goed door zetten van Floor die hem zelf afrondde, 7-2. Toen Clay weer, na het nodige draai en kap werk, 8-2. De beurt was weer aan Tierry die er in de zeventiende en twintigste minuut 10-2 en 11-2 van maakte. Het is jammer dat Tierry nog niet zo goed weet dat voetbal een teamsport is, dan had het een monster score geweest. U als trouwe lezer zult nu zeggen 'die man is niet gauw tevreden', U hebt gelijk, ik vind het leuk om te zien dat er doelpunten worden gemaakt uit mooie combinaties en niet dat men voor zichzelf loopt te voetballen. Dit terzijde. Voor de goede orde moet nog vermeldt worden dat Clay in de achtentwintigste mi nuut de eindstand op 12-2 bracht. Op naar de volgende wedstrijd, waarop ik mij nu alweer verheug. Jullie ook? Supporter J.B. Mocht u nog opmerkingen hebben over de indeling, wilt u dan zo vriendelijk zijn om het afc-jeugdinformatiebandje in te spreken (020-6008931) of te reageren via E-mail (afcjeugd@euronet.nl). A-junioren kontaktpersoon: Chris Bruystens, 020-6121626 Voorlopige selectie Al Tahir Akhamrane, Jamal Auriaghel, Salah Bentohami, Sherman Brown, Dyron Daal, Michael Goudriaan, Sinan Kelebek, Thijs van Leeuwen, Wasi Malik, Evron Richards on, Jermaine Rock, Louis Stam, Robbert Stuut, Matthijs Visser, David Westerhof, Wesley Wolschrijn. Leider: Dick Visser, 0226-383346 Voorlopige selectie A2 Pieter Bensen, Mathijs Blokland, Pim Bre- kelmans, Frederik Bronwasser, Tjidako Gas- 16

Schakels (clubbladen) | 2001 | | pagina 16