steeds niet goed, of we stonden net niet goed?!. Neerlandia was eigenlijk wat gevaar lijker dan AFC. Gelukkig stond Jard goed te keepen anders was de achterstand beslist groter. Ook redde Michael een keer mooi op de lijn. Na een goede actie van Cees en een mooie pass van Wim, scoorde Ramon met een diagonaal laag schot de gelijkmaker. Door de felheid van Neerlandia was het moeilijk voetballen. Eigenlijk moest de bal snel gespeeld worden, en het veld breed gehouden worden, maar vaak lukte dat niet. In de tweede helft kwam de C4 al snel op achterstand, maar enkele minuten na deze goal gaf Hatim een perfecte pass op Fabian, die mooi afrondde. Twee twee gelijk. Helaas ontbrak de kracht om een voorsprong te nemen, de C4 kreeg ook te weinig kansen. Wel kregen we schoppen. Wim moest zelfs uitvallen.Vaders en moeders konden zich net als de jongens gelukkig beheersen, toen Thomas werd nagetrapt. Tot ieders spijt werd het ook nog drie twee voor Neerlandia en verloor de C4 wel de wedstrijd maar niet zijn hoofd. Het voetballen tegen zo een felle tegenstander, die alles mocht van de (thuis)fluiter, is heel moeilijk. Het vraagt goed positiespel en snel spelen van de bal. Dit keer lukte dit minder. Wel een groot compliment voor de inzet en de zelfbeheersing. Twee wedstrijden nul punten. De volgende tegenstanders worden echter, nu de C4 aan niveau en aan fel- en snelheid gewend raakt, zeker verslagen. Wordt vervolgd. John Parsser Almere D1 - AFC D1 0-6 AFC Dl-Bijlmer Dl 10-1 Hellas sport - AFC Dl 1-4 De kop is er af. Na een aantal vriendschappe lijke en bekerwedstrijden, die op één na, werden gewonnen, startte drie weken gele den de competitie in en tegen Almere. Het duurde even voor het verzet van deze club was gebroken, maar na de eerste goal van Hatim was AFC oppermachtig. Goed com binatiespel, snelle balcirculatie en agressief in de duels. Herman kreeg weinig te doen maar als het er op aan kwam, stond hij zijn mannetje. Ook bij de opbouw van achteruit werd hij veelvuldig betrokken. Hatim wist driemaal het net te treffen, Daryl tweemaal en de zesde goal kwam van de voet van Myron. De mooiste actie kwam van Daryl die met rechts een voorzet in één keer in het doel probeerde te krullen. Jammer dat ie net naast ging. De Dl van de SV Bijlmer bleek in technisch en tactisch opzicht nog veel te moeten leren. De 10-1 overwinning was een zwakke afspiegeling van de krachts verhouding in het veld. Qua voetbal was deze wedstrijd van onze kant ook van een minder niveau dan de week daarvoor. Een wedstrijd om gauw te vergeten. Afgelopen zaterdag tegen Hellas Sport ging de wedstrijd in het begin redelijk gelijk op. Jordi, als vervanger van vakantieganger Herman, moest in het doel erg attent zijn en dat lukte uitstekend, met zijn tweede Net als tegen Almere kantelde de wedstrijd na onze eerste goal. Toen Chevello vlak daarna op schitte rende wijze de 0-2 aantekende was het ge beurd met Hellas in de eerste helft. Daryl maakte nog voor rust AFC's derde doelpunt. Na rust ging het een stuk moeilijker. Hellas kwam zelfs nog terug tot 1 -3 na een correcte sliding van Owuraku die echter door de scheids met een penalty werd bestraft. Maar de achterhoede, waarin Rik het hoofd koel hield en een goedspelende Yassir, gaf verder geen kans weg. Aanvallend had Jeroen met twee schoten geen geluk maar uiteindelijk maakte Hatim op zijn familiefeestje vlak voor tijd de laatste treffer. Komende zaterdag de Dl van Zeeburgia. De enige club die ons in de aanloop naar de competitie wist te verslaan. Dus dat moet gerevancheerd worden. Maar dan moeten we wel een stuk agressiever zijn dan in de eerste wedstrijd. De grens SDZ D3- AFC D6 Op het hoofdveld van SDZ mocht de D6 van AFC aantreden tegen de D3 van SDZ helaas met slechts 10 man. AFC starte zeer gedisciplineerd en wist ondanks de minder heid aan spelers de rust met een 0-0 stand te bereiken. De leiders Jaap en Erik stralen rust uit en wisten de spelers van de AFC ook voor de tweede helft op scherp te zetten. Ondanks een lichtgeblesseerde Joost maar met een sterk verdedigende Jeroen wist AFC de nul te houden. 15 minuten voor tijd scoorde Martin met een schitterend schot 0-1.Deze stand stond op het bord bij laatste fluitsignaal. Jongens een groot compliment op met slechts 10 man te winnen van zo'n sterke tegenstander. Meindert AFC D9 - Vlug en Vaardig D2 4 - 3 De D9 speelt deze competitie in de 3e klasse D en de eerste twee wedstrijden (tegen AFC D8 en SDW D5 werden verloren. Er moest dus wat gaan gebeuren en daarvoor leek de eerste prachtige herfstzaterdagochtend (22/9) het ideale moment. Maar de eerste helft was daar niets van te merken. Tot grote ont stentenis van het toegestroomde publiek werd wel goed in de aanval gegaan maar de tegenstander maakte de doelpunten en wel drie stuks. Eerste helft keeper Jonas kon daar weinig tegen uitrichten, hij keepte meer dan verdienstelijk maar als ze alleen op je doel afkomen zie maar dat je de ballen stopt. Kortom: elftalleider Paul Smits had de hele rust nodig om zijn formatie in het juiste gelid en in de goede mood te krijgen. En dat lukte wonderwel. De D9 begon na de limonade sterk op de helft van Vlug en Vaardig. Na 5 minuten wist Thomas na een strakke pass van Midas de doelman te passeren. Toen was de toon gezet. Mark van Teunenbroek verzet te bergen werk op rechts en Benjamin, de Jaap (Manchester) Stam van de D9, schoof uitstekend in. We creëerden steeds een over- tal situatie in de voorste linies en opnieuw Thomas wist een verdedigingsfout in een doelpunt om te zetten. Dit was de aansluiting en de motor begon te draaien. Terwijl de verdediging met Max en Phillippe Avendano goed stand hield en de schaarse aanvallen keerden, veroorzaakten Mare Smits en David een hoop paniek in de achterhoede van Vlug en Vaardig.De tegenstander werd nerveus en de jongens begonnen op elkaar te vitten. Linksbuiten Hein vond de opening. Hij wist na een hoekschop de bal in het dak van het doel te werken. We stonden gelijk en er waren nog drie minuten te gaan. Doen we het of doen we het niet dat was de vraag. Daniel (voor vrienden Figo) had het ant woord. Uit een scrimage voor het doel van Vlug en Vaardig plaatste hij de afketsende bal meteen terug achter de keeper. Hij be weerde dat hij daarna het hoogst van vreugde sprong maar dat was tweede helft keeper Phillippe Galavazi, die met enkele kordate ingrepen de nul in de tweede helft op het scorebord hield. De eerste drie punten zijn binnen en het was daarna nog lang onrustig in kleedkamer 7. Ton AFC D9 - Vlug en Vaardig D2 Afgelopen Zaterdag hebben wij een hele leuke wedstrijd gespeelt. AFC D9 tegen Vlug en Vaardig D2. Het werd een echt duel tussen allebei de partijen. De wedstrijd begon al heel erg spannend. Vlug en Vaardig scoorde na 20 minuten de 0 - 1 en vervolgens scoorde ze na enkele minuten de tweede 0-2. Vlak voor de rust scoorde ze de derde 0-3. In de rust was de sfeer niet bepaald best. We besloten het hard tegen hard te houden. Na de rust in de tweede helft werden we pas echt wakker. We kwamen terug naar een 1-3 stand na veel moeite lukte het tweede doelpunt ook 2 - 3 De spanning was groot toen we erachter kwamen dat we als we ons best deden we nog gelijk konden komen. En we kwamen in actie en scoorden de derde 3-3. We waren zo blij 0 hiervan hadden we nooit kunnen dromen. We hoorden van de scheidsrechter dat we nog 5 minuten hadden om het winnende doelpunt te maken. Vervolgens zei de scheidrechter dat het nog 1 minuut was. In de laatste halve minuut scoorden we het winnende doelpunt 4 - 3 We juichten het uit Ook al onze vaders en moeders opa's en oma's juichten mee. Ik wil ze allemaal heel erg bedanken voor hun komst. En zo eindigde de wedstrijd. De doelpunten werden gemaakt door Thomas (2x), Hein (lx) en Daan (lx) de winnende. David Groenteman (D9) D10 Goede doorstart en een makkie 15/9 Hoofddorp Dl 1 - AFC D10 2-4, 22/09 Almere D12 - AFC D10 0 - 7) Even enige vrees met hevige hoosbuien in de ochtend dat we in de tweede ronde meteen met de eerste afgelasting zouden worden geconfronteerd, maar dat bleek gelukkig onnodig. De velden bij Hoofddorp lagen er uitstekend bij. Een zieke Joey en een feestende Thomas waren helaas afwezig, maar invaller Roemer liet in de tweede helft zien een uitstekende vervanger te zijn. Maar voor het zover kwam was er al veel gebeurd. In de eerste plaats een keurig door beide teams uitgevoerde en 15

Schakels (clubbladen) | 2001 | | pagina 15