De AFC- Veteranen "GOED GENOEG"- OPEN 2001 klojo's. Nee, ze zijn niet verrassend. Het is allemaal ingestudeerde verrassing. Zo'n Jan Mulder zit gewoon een potje slecht toneel te spelen en de nurkse baas uit te hangen. Ik vind Barend en van Dorp ook totaal onbe schoft. Uit de manier waarop zij vragen stellen spreekt een soort verwaandheid van "wij van de televisie". Daar kan ik niet goed tegen." Einde citaat. En ach, die Jaap Stam. Zitten wij nu echt op een boek van en over hem te wachten? Als het nu bijv. Roy Keane was. Is Jaap niet een beetje omhoog gevallen? Natuurlijk schreef hij of liet hij schrijven in de hoop op goede verkoop. Dus toch weer geld. Nog meer geld. Sommige passages vielen slecht bij Sir Ferguson. En weg was Jaap. Had net een nieuwe keuken besteld! En wie zien wij o.a. terug in de hoofdklasse? Voorop onze vrienden van Elinkwijk. Bekend van hun goede ontvangst van de tegenpartij. Omniworld (voor mij nog altijd De Zwarte Schapen). Wil graag naar het profvoetbal. Van mij mogen zij. Alleen die zes punten van ons krijgen ze niet. KBV, de club van Op 't Hof. Ooit waren wij tegen hen minuten hoofdklasser. Wat een pot was dat. Ja, en dan Tonedigo. Waren daar geen vrolijke wedstrijden, mede door toedoen van hun keeper Lemmy Stevens. En ja hoor, in de eerste westrijd van dit seizoen al een rode kaart. Naar mannetje. En Pirn, S.O. bij Soest betekent Sport Organisatie. Destijds zocht ik mij wild naar hun veld. Gaarne goede routebeschrijving! Baronie: de huidige amateur kampioen van Nederland. Ooit profclub en nu dan ook voor een goed deel bestaand uit ex-profs. Een bevriende Feijenoorder vertelde mij, dat Kranenburg een zeer stugge en moeizaam te bespelen ploeg is, met o.a. Grunholz, de bekende zaalvoetballer, maar die daardoor er ook vaak niet bij is. Onlangs trok een uitslag mijn aandacht: Hillegom -RCH: 1-6, maar wel in de vierde klasse. Hillegom ooit een topper in de eerste klasse (voor 1974) en RCH zelfs amateurkampioen van Nederland. Gezelligheid na afloop in de bestuurkamer van IJsselmeervogels: mag daar komen. De oud-voorzitter Arhur v.d. Berg is familie. Arthur ooit spelend met Jan de Graaf in de beroemde halve finale KNVB beker tegen de FC Twente. Maakte daar ook kennis met Ron de Rijk, de bekende reporter. Zijn vader kende ik uit de tijd, dat wij nog tegen Hiversum uitkwamen. Hij vertelde mij toch wel een bijzonderheid: zijn vader is zowel erelid van Hilversum als van IJsselmeer vogels. Het was een genoegen om bij de bruiloft van Guido Smits, goede, oude bekenden te ontmoeten! Roy Beukenkamp, Roy Tular en Joey Zebeda. Weet U nog: Stormvogels uit. Guido drie goals. De week daarop speelde hij voor Heerenveen! Ten slotte nog een paar opmerkingen over ons eigen kluppie. De Algemene Ledenvergadering. Een sug gestie om de duur te beperken: leg ook de financiële stukken vantevoren bij Jaap ter inzage. Bespaart Bob een hoop voorlezen. Een goede gedachte was destijds de publi catie van het jaarverslag van de secretaris in de Schakel.Over beide stukken niets dan lof. Overigens vind ik, dat functionarissen geen vragen moeten stellen tijdens de rondvraag. Bespreek dit voor of na de vergadering. Scheelt ook weer tijd. Lees ik me daar een interview met erelid Marcel Koster en lid van verdienste Hans de Wijs. Val in het openbaar nooit en tenimmer je eigen bestuur af. Dat vind ik niet chique. Jan van Dijk Zaterdag 8 september Victoria uit, eerste wedstrijd van het seizoen, dan heb je het maar gehad. Wim Haagsma had er zin, was zelfs gespannen, maar of hij er helemaal bij was, weet ik niet, want in al zijn onschuld bekende hij in de rust dat hij de wissel Cruijff voor Grot gemist had, totaal niet opgemerkt, normaal gesproken kan ik daar in komen, nu niet, want Henny was niet eens op vakantie geweest! Wat te zeggen van Hesdy, had het verkeerde shirt aangetrokken, kwam hij pas achter toen hij zijn trainingsjack uittrok. Fraai begin. Eerste helft redelijk voetbal van onze kant, veld werd goed breed gehouden,Theo drijvende kracht, speelde op hoop van zegen, dat een spier niet weer pang zou zeggen, gelukkig niet. Mooi doelpunt van Jos, kopbal, "hoog opspringend"; knieën omhoog, billen naar achteren en hoofd naar beneden, hangend in de lucht. Vlak voor rust gelijk. Tweede helft moeten we met tien man beginnen, Wim verstapte zich op weg van de kleedkamer, ben benieuwd of hij netjes thuis is gekomen, want het was blijkbaar zo'n dag. Troost je, Hans Geusebroek, ooit wereldberoemd veteraan in het hele land, die kleine con ferences bij de borrel van hem mis ik nog steeds ("en de kanariepiet zei..."), scheurde ooit zijn achillespees bij het aantrekken van zijn voetbalkousen! Deze helft was wat rommeliger, hoewel helft? We hebben de wedstrijd niet eens uitgespeeld, dus hoezo wat rommeliger? Victoria uit gaat nooit makkelijk. Jos gaat een één twee aan en wil doorlopen, finaal onderuit geschopt. Ja en dat moet je natuurlijk niet doen, dan willen de gemoederen wel een beetje oplopen. Ik zag iemand met gebalde vuist over het slacht offer richting dader stappen, nee ik mocht zijn naam op uitdrukkelijk verzoek niet noemen, zou zijn maatschappelijke status kunnen beschadigen, kost je op zijn minst een biertje! Maar waar was de scheids rechter, toch al niet sterk, onthield ons in de eerste helft een zuivere penalty, die floot niet, trad niet op en ging heel rustig de weggeschoten bal halen. Afijn nadat zelfs zonder de hulp van ingevlogen blauwhelmen de rust was wedergekeerd en iedereen weer aan het voetballen was, floot de goede man ineens af, werkelijk alle spelers keken elkaar stomverbaasd aan. Dan maar aan het bier. Had je gedacht, de bierpomp werkte niet naar behoren, half water half bier. Zelden zo vroeg thuis geweest. Zoals gezegd dit hebben we alvast gehad. André Wijnand Deze traditionele GOLF-WEDSTRIJD voor alle leden en donateurs van AFC, ACC en ATC alsmede hun partners wordt dit jaar gehouden op vrijdag 19 oktober a.s. De golfbaan Spaarnwoude zal dan, als vanouds, weer het decor zijn van de verbeten strijd om het inmiddels befaamde Red-jacket. De naam van de winnaar of winnares zal hierop aan het rijtje oud-winnaars toege voegd (geborduurd) worden. De stableford-wedstrijd op de grote 18-holes baan staat open voor deelnemers met minimaal een GVB (er wordt hierop door de marshals van Spaarnwoude gecontroleerd!). De overige deelnemers spelen een 18-holes wedstrijd op de kleine par-3 en par-4 baan. Voor beide categorieën zijn mooie prijzen beschikbaar. Er wordt vanaf 11.00 uur gestart. Alle deelnemers krijgen bijtijds, schriftelijk, bericht over de flightindeling alsmede hun starttijd. Iedereen wordt verzocht zich minimaal 30 minuten vóór zijn/haar starttijd te melden bij de wedstrijdtafel alwaar de bijdrage betaald kan worden. De prijsuitreiking zal plaatsvinden tijdens de borrel, rond 17.00 uur. De bijdrage voor de ontvangst met koffie en cake, de greenfee, het lunchpakket en de borrelgarnituur na afloop bedraagt dit jaar f. 85,- voor spelers op de grote baan en f. 60,- voor spelers op de kleine baan. In verband met de beschikbare starttijden (60 resp. 16) gaarne zo spoedig mogelijk aanmelden, onder opgave van adres en handicap of juiste speelsterkte, want niemand wil toch een duikboot zijn, bij: Bas Rachman Ronald Koster Sandra Drenkelford tel. 020-640 77 93 mobiel 06 53 28 66 51 tel. 020-497 79 17 mobiel 06 53 16 66 40 tel. 020-673 30 77 Tot en met vrijdag 13 oktober kan er kos teloos geannuleerd worden. Daarna wordt, in verband met aangegane verplichtingen jegens de golfbaan Spaarnwoude alsmede het restaurant Graan voor Visch, een deel van de kosten in rekening gebracht. De toernooi-commissie: Sandra Drenkelford Ron van Doesburg Ronald Koster Bas Rachman 7

Schakels (clubbladen) | 2001 | | pagina 7