Medische verzorging jeugdspelers VERSLAGEN MEENEMEN: Wat je sowieso altijd bij je hebt. En het is echt niet erg om iets dubbel mee te nemen! Voor elke training wedstrijd:- trainings-, wedstrijdshirt; - trainings-, wedstrijdbroekje; - trainings-, wedstrijdkousen; - voetbalschoenen; - loopschoenen; - scheenbeschermers; - badslippers; - handdoek; (en als het even kan: je vorm en je goede humeur!) BLESSURES:Wees zuinig met je lichaam; beter één training missen dan een half seizoen aan de kant. Melden (op tijd): voor jezelf, je trainer èn JOUW team: Hou buiten de trainingen je rust; Programma tijdens trainingen in overleg met trainer:Tijdens wedstrijd AANWEZIG: JOUW team. HYGIËNE: Ook hier geldt: wees zuinig met je lichaam, je hebt zo wat te pakken. Douchen na iedere training wedstrijd; Niet op blote voeten; Schone kleren mee. ALGEMEEN: Luister goed naar je trainer en leider: GOED LUISTEREN IS HET HALVE WERK! Gedraag je netjes, zowel binnen als buiten het veld. DUS: van de kantinejuffrouw tot de groundsman en van de scheidsrechter tot de tegenstander!; Binnen de voetbalcomplexen: - GEEN petjes, gsm'etjes, discmans, e.d.; Luister naar de aanwijzingen van je COACH, niet naar de woorden van de oudersvan de tegenstander. Zorg ervoor dat je goed gaat PLANNEN (maak schema's afspraken). School wordt weer 'een jaartje moeilijker'. Je traint twee of drie keer in de week: dat is klinkt niet veel, maar als het op school niet goed gaat is het opeens heel veel! Indien je goed 'plant' hoefje (praktisch) nooit een training om die reden te missen. TOT SLOT: Gedurende het seizoen komen hier misschien nog wat puntjes bij; dat merk je te zijner tijd. Doe je best, leer, geniet en maak er een goed en onvergetelijk seizoen van!! Jeugdcoordinatoren: Rinus van Leijenhorst Pim van de Meen Jan Verhagen Regelmatig merken de trainers en leiders dat spelers door blijven trainen en spelen met een blessure. Andere spelers blijven daar en tegen weken lang weg, zonder dat er bij de trainers en leiders een duidelijk beeld van de blessure is. Natuurlijk is dit geen goede zaak. Als je last hebt van een blessure dan meld je dit bij je trainer of leider. De medische staf van AFC biedt je de mogelijkheid om je blessure goed te laten bekijken en eventueel te behandelen. Iedere speler die geblesseerd is kan zich melden op de volgende dagen: maandag 19.00-20.00 uur bij Wim Crouwel v.Neijenrodeweg 915, Buitenveldert tel. 020-6440070 De spelers die in het weekend een blessure opgelopen hebben melden zich bij Fysiopraktijk Wim Crouwel. Er wordt dan bekeken of de blessure ernstig is en er wordt advies gegeven hoe te handelen. vrijdag 16.30-18.30 uur bij AFC in de fysioruimte tegenover kleedkamer 2 Het jeugdspreekuur wordt verzorgd door Ko Grosze Nipper, verzorger van ons eerste elftal. Het spreekuur is voor alle jeugd spelers. Voor selectie- en niet-selectiespelers. Op vrijdagavond trainen de hoogste selectieteams. De spelers die fit zijn trainen met de groep mee en de spelers die last hebben van een blessure melden zich bij de fysioruimte en krijgen eventueel een aangepaste trainingsprogramma. Ko Grosze Nipper, bereikbaar op 06-22544077,verzorgt ook diverse sportmassages. De eerste klap is een daalder waard.... Het uitgangspunt voor de Cl bij de start van de competitie. Na een oefencampagne langs de velden van een aantal amateurclubs met naam uit de bollen- en visstreek, waarbij overigens ook nog een leuke speurtocht op het programma stond, vond ik persoonlijk dat er nog weinig over de kracht van het team duidelijk was geworden. Behalve een eerste gelijkwaardige wedstrijd bij Katwijk, waren er met name grote uitslagen in het voordeel van AFC te melden. Wat mij wel opviel was de fysieke omvang van de ploeg; speelden we in het verleden vaak met "kleintjes" dit keer stond er gemiddeld 1.75m op het veld. (Overigens handig als je voor een heel team trainingspakken moet kopen, je bestelt gewoon een maat). Ook het Voorland-toernooi verliep redelijk, al werd hier wel (onnodig) van Ajax C2 verloren. Benieuwd wat de nieuwe tweede divisie ons zal gaan brengen dan. Zaterdag 1 september de eerste competitiewedstrijd tegen het altijd mooi spelend Hollandia, dat zeer overtuigend begon. Langs de kant vreesden we dan ook even. Het gevaar werd onderkend en het spel van Hollandia ontregeld. Hierdoor kreeg Ben de kans te laten zien dat hij heel droog en keihard kan knallen 1-0 en 2-0. Na een mooi hakje van Allon op Dan, die weer keurig aflegde op Ben, stond het zelfs bijna 3-0, maar de keep van Hollandia liet zien er niet voor niets te staan. Rust, terwijl het zonnetje aardig was doorge broken en voor een aangenaam temperatuur- tje zorgde. Na rust zou je denken dat de AFC-boys Hollandia niet meer in het spel lieten komen. Mis. Met hetzelfde voetbal als in het begin van de eerste helft scoorden de jongens uit Hoorn de 2-1. Door een wonder werd de gelijkmaker niet gescoord, een individuele actie van Tyrone betekende wat druk van de ketel: 3-1. Diezelfde Tyrone zorgde vanuit een corner met zijn befaamde kopbal voor de 4-1. Een wedstrijd gezien, die af en toe leuke momenten te zien gaf, maar nog niet echt met mooi voetbal. Het resultaat staat echter wel. Als de eigen kansen maar afgemaakt worden halen we de punten wel binnen. Succes boys. Thea V. AS '80 C2 - A.F.C. C3 Vandaag moest de C3 aantreden voor zijn eerste competitiewedstrijd tegen deze tegenstander uit Almere. Een nu reeds behoorlijk gehavend team (Jim en Ronald beiden geplaagd door een vervelende blessure en een aantal jongens dat kampt met bijna-blessures), dat na drie weken trainings- arbeid en de nodige oefenwedstrijden van daag kon laten zien hoe de vlag ervoor stond. De C3 ging voorspoedig van start en wist de tegenstander direct goed onder druk te zetten, wat resulteerde in de zeer snelle eerste treffer van het -seizoen van de voet van Kenneth. De C3 bleef goed proberen met de nodige 'driehoekjes' de tegenstander te verschalken, wat een zeer riante ruststand opleverde, 0-5. In de rust samen met de jongens wat puntjes op de diverse i-en gezet en de tweede helft werd vol goede moed en de nodige stort regens begonnen. Deze helft gaf een vrijwel identiek beeld van de eerste helft te zien. Een aanvallend ingestelde C3, dat met -bij vlagen- goed positiespel de tegenstander goed onder druk bleef zetten, zodat een eventuele tegenaanval direct kon worden verstoord. Uiteindelijk werd ook de tweede helft winnend afgesloten, zodat de C3 een comfortabele 0-8 mee naar Goed Genoeg kon nemen. Een lekker begin van de competitie Tino, Tim, David L., Jasper, Lee, Merijn, Joost, Jeroen, Kenneth, Peter, David van T. en Mordechaiü Volgende week thuis tegen de C2 van S.C. Diemen gaan we verder met het nastreven van ons 'voetbaldoel' van dit seizoen. Jack, Carl en Elbert bedankt voor jullie enthousiasme en jullie korte, maar krachtige assistentie. Boy Smits De Dijk Cl-AFC C4. Na de voorbereiding op de korfbalcompetitie met uitslagen als 7-4 en 9-7, begon zondag het echte (voetbal)werk met de uitwedstrijd tegen de Dijk Cl, altijd moeilijk. De C4 bestaat uit eerstejaars C-junioren en de fysieke kracht van de Dijk werd gevreesd. Inderdaad gingen bijna alle duels in de eerste tien minuten verloren, maar langzaam kwam de C4 in de wedstrijd. Op het heerlijke veld, niet stroef zoals in Dublin, werd Philip strak over de grond aangespeeld. Philip verdeelde naar links en naar rechts. Op links stak Wim in grootse vorm en op rechts kon Mike zijn man makkelijk hebben. Net toen de eerste kansen kwamen, kregen we uit het niets twee goals om onze oren. Twee nul achter! Weer ging de bal naar Mike, die uithaalde en via 14

Schakels (clubbladen) | 2001 | | pagina 14