Jeugd AFC Jeugdtoernooi op 19 en 20 mei. Op 19 mei waren wij vroeg op AFC. Vandaag zou het grote toernooi voor de D en C junioren plaatsvinden. Waren toch wel erg nerveus, want zou iedereen op tijd aanwezig zijn. Het werd gelukkig een enorm succes. Goed voetbal, leuke sfeer, mooi weer. Wij hebben enorme hulp gekregen van ons J - team. Met name Sander van Rossum, Benno Nihom en Seth van Straten .Bij de D junioren werd Quick Den Haag de winnaar. AFC werd vierde Bij de C junioren werd AFC de winnaar. Rodney Ubbergen werd gekozen tot speler van het C toernooi. 5 penalty's wist hij de stoppen. Zondag 20 mei het toernooi voor de A en B junioren. Ook dit werd een succes. Bij de A junioren wist Feyenoord de eerste plaats te veroveren om in de finale Quick Den Haag met 1-0 te verslaan. AFC werd derde.Bij de B junioren werd de Baronie de terechte winnaar. Zij waren in de finale te sterk voor Frisia. AFC werd derde. Leiderstoernooi Ook dit jaar werden de leiders aan de vooravond van het Mini-WK uitgenodigd deel te nemen aan een sportief toernooi. Dit jaar meldden zich een record aantal "voetballers" en er werd fanatiek gestreden, het aantal geblesseerden bleef ook dit jaar beperkt. Na afloop vond onder het genot van bier, saté en frites de huldiging plaats, niet alleen van de kampioenen van het toernooi (Argentinië), maar ook van enkele leiders, die hun inzet voor AFC beloond kregen met een fles rode wijn (Gerard Spanjaard, Elkan v.d.Rijs, Rijk Lam, Frans Ris, John Parsser, Bas Polling, Roelant Teerink, Chris Bruystens en Roy van Straten), uiteraard onder dankzegging van de overige leiders. Het sportieve gedeelte van deze avond werd vervolgens besloten met een feestelijke disco, waaraan ook de overige genodigden ouders van de jeugd) enthousiast deelnamen. Mini WK Afgelopen 9 juni was het weer zover, het jaarlijks Mini WK. Om kwart voor negen melde de Chefs de Mission zich al op sportpark "Goed Ge noeg", allen verkleed in klederdracht van het land dat zij vertegenwoordigden. Om kwart over negen werd begonnen met het indelen van de teams, en zoals elk jaar was dit weer een hele klus om dit zo eerlijk en gelijkwaar dig mogelijk te doen. Direct na dit indelen werd de transfermarkt geopend en werd er driftig aan diverse spelers getrokken en naar hun gunsten gedongen. Om tien uur, toen alle rust was wedergekeerd en de stof was opge trokken, kon er met de opening worden be gonnen. Ad Westerhof bedankte Emiel Neter voor zijn inspanningen van de afgelopen twee jaar bij de Champions- en World Lea gue en kondigde de openingsact, een baljongleur, aan. Helaas liet hierbij de geluidsinstallatie ons in de steek en moest er een beroep worden gedaan op de "Getto blaster" van Brazilië. Na deze wereldact, waarbij zelfs 5 voetballen tegelijk werden hooggehouden (menig voetballer heeft al een probleem met één bal) kon het Mini WK in bleem met één bal) kon het Mini WK in al zijn glorie starten. Gelukkig waren de weer goden ons goedgezind en is het de hele dag prachtig weer gebleven waardoor ook de standjes met Hotdogs, popcorn, poffertjes etc. geweldig gewild waren. Ook de attrac ties zoals het Springkussen en de minigolf waren erg in trek en oh ja er werd ook nog gevoetbald, maar ja op een dag als deze is dat van ondergeschikt belang, want de pres taties waren al geleverd tijdens de reguliere competitie en afsluitende toernooien. Toch dient vermeld te worden dat Nederland dit Mini WK winnend heeft afgesloten. Al met al was dit Mini WK weer een daverend succes en zullen Jeugdcoör- dinatoren en Jeugdcommissie er volgend jaar weer alles aan doen om zichzelf te overtreffen. Marjan Stoop Leuk, een toernooi... Alhoewel De meimaand staat meestal bol van de toernooien en vormt meestal de apotheose van het voetbalseizoen. Voor de ouders is het soms wel eens afzien de hele dag op en rond een veld, maar de meeste voetballers hebben er nog wel zin in, tenminste tot en met de C- junioren. Bij de B- junioren liep alles wat minder soepel en stonden er af en toe bijna complete C-teams in het veld. De oorzaak: een lange competitie, veel blessures of gewoon "voetbalmoeheid", die bij sommigen in andere smoezen vertaald werden. Examen was echter een zeer valide smoes. De B6 liet zich echter van haar/zijn goede kant zien en was bereid voor een groot deel in te vallen bij de B3, met de getrouwen, die daar "over" waren en haalden zo een tweede plek binnen bij KBV. Als beloning mochten ze met de bus naar "Maestrich" om daar samen met de B4 een toernooi bij "de Heer" te spelen. Omdat hier het blessureleed ook was toegeslagen met de nodige invallers uit de "C". Even over negen vertrok de bus bij AFC met de parttime keepers Seth en Sieuwerd voorin om de maximumsnelheid van de bus in de gaten te houden (het ging ze niet snel genoeg), veel vaders en twee moeders, twintig spelers en full-time keep Jorden. Tijdens de rit bleef vader Roy hopen op de muzikale kwaliteiten van zoon Seth, maar deze bleek niet te vermurwen een "lang zal hij leven in te zetten. Vlak voor Maastricht dan toch in de file en de tijd begon te drin gen. Maarten van Rossem vond het toch maar verstandig even naar "de Heer" te bel len, dat we mogelijk te laat zouden zijn. Aangekomen bleek het tijdschema van het toernooi omwille van AFC met drie kwartier uitgesteld, maar ja, wat wil je als je juist die club in je programmaboekje extra welkom heet. De wedstrijden zouden 20 min. duren, maar werden ingekort tot 18 min. In de kan tine snel consumptiebonnen kopen en dan de warmte in. Sommige jongens bleken wat moeite met het Limburgs te hebben en kre gen niet of met moeite de juiste consumptie. (Patat heet daar nu eenmaal een fritje.) Een enkeling vroeg zich zelfs af waarom toer nooien altijd gehouden worden in plaatsen waar ze zo "boers" praten, vorig jaar ook al in Volendamü! Onze tegenstanders bleken van een behoorlijk gehalte en er werd dan ook niet gewonnen, weggespeeld werden we ook niet. Helaas sloeg ook hier het noodlot toe. Victor werd door een forse charge tegen de reclameborden gesmakt, met een gebroken neus en een ziekenhuisbezoek als resultaat. Daarna Jorden, die Sieuwerd en Seth wat meer wedstrijden gunde en met een gekneusde enkel van het veld ging, Charley, die een ontmoeting had met een rugbyspeler en met een dikke knie van het veld mocht en twee korttijdelijke onderbrekingen vanwege bloedneuzen. Inmiddels begonnen er al de nodige neuzen en schedels wat te verbranden en moest er eerste hulp met zonnebrand crème verleend worden. De "knaller" bleek echter de laatste wedstrijd van het toernooi tegen Elinkwijk BI (onze BI kent ze uit de competitie), zij dachten met een meerdaags internationaal toernooi te maken te hebben en hadden er een gezellig weekend van gemaakt. Wat duidelijk moge zijn. dat ook deze wedstrijd niet gewonnen werd. Op naar de hamburgergigant bij de Geuselt. De jongens hadden al snel een plek op het zonnige terras, evenals een hockey- en een klimclub. Een aantal begeleiders probeerde 33 fast-foodmeals te bestellen, maar de hockeyers bleken al vanuit de bus besteld te hebben en werd onze bestelling slow-food. Toen na een klein halfuur iedereen van zijn/haar bestelling voorzien was ontstond er een gigantisch food-fight tussen de hockeyers en een niet duidelijk te identificeren groepje. Al snel kwam de bedrijfsleiding naar boven en niemand mocht het terras af tot het opgeruimd was. Behalve die drie B6-ers:" Wij zijn Amsterdammers van AFC, wij doen zoiets niet", die natuurlijk wel naar beneden mochten Kortom (alhoewel) een bewogen, maar toch zeer gezellige dag, die om half elf 's avonds door een aantal AFC-ers op het Scheldeplein met een heerlijk Italiaans ijsje afgesloten werd. En Seth? Die heeft met wat ondersteuning toch nog voor zijn vader gezongen. T.V. D3: de eindbalans. Het seizoen zit er op. Met een vijfde plaats als een zeer acceptabel resultaat. Halverwege het seizoen leek het er nog op dat we ons se rieus in de strijd om de eerste plaats konden mengen. Maar na de winterstop raakte het team in een klein dipje waardoor we nogal wat punten verspeelden. We herstelden ons echter goed om uiteindelijk nog een beslis sende rol te spelen in het kampioenschap door Amstelveen Dl (terecht) punten afhan dig te maken waardoor de Dl van WA/Spartaan er met de buit vandoor ging. De meeste wedstrijden hadden een sportief verloop, alleen uit bij DWS en Sporting Mar- tinus was de arbitrage van een bedenkelijk en wel zeer partijdig niveau. Hierdoor raakten de gemoederen langs de kant behoorlijk ver hit. Voetbal blijkt dan ook een tijdverdrijf voor de ouders te zijn. Verder vonden de boys het wel eens vervelend dat er, met name de laatste maanden, spelers afgestaan moes ten worden aan de Dl. Maar dat is nu een- 25

Schakels (clubbladen) | 2001 | | pagina 33