MIXED PICKLES ingelegd door Willem Adriaansz ON-LINE In zijn laatste Mixed Pickles-inleg eindigde Pickelaar met Vooruitgang, waarin hij meldde zijn entree te hebben gemaakt op de electronische snelweg. Schakel-producent Hans Elias plaatste onmiddellijk daaronder een "Noot redactie" (vooruit, moet kunnen), waarin hij olie op het vuur goot door Schakel-lezers op te stoken hem te e-mailen. De gevolgen bleven niet uit. Pickelaar bedankt de makkers, die daar adequaat op reageerden. Hij heeft hen allen geantwoord; hetzij met de elec tronische wonderdoos, hetzij per draadtelefoon. In de AFC-Schakel kan hij niet ingaan op de schrijfsels van reagerenden. Het zou een extra Schakel vergen. Twee arbitraire uitzonderingen evenwel. Moet óók kunnen. Vriend Wim Ringe, redacteur van "AFC thuis", berichtte: "Ggooohhh, Pim-on-line. Wie had dat ooit (en zo snel) gedacht"? Waarna hij vervol gens becijfert dat Pickelaar, die zijn stukkies niet meer hoeft te brengen bij Printteam in Amstelveen, voortaan jaarlijks 20 maal 100 km 2000 km a f. 0,60 per km, is f. 1.200,00 per jaar, bespaart. Hij besluit met "Tel uitje winst". Dat deed Pickelaar, die twee krantenwijken heeft opge zegd. Vriendin Henny Somers, Pickelaars vaste pianiste in creatievere AFC-tijden, goot haar adviezen ten dele in een Frans gedicht: 'Quand vous êtes pestés par un petit farceur n'entrez pas tout aussitöt en fureur mieux ferait un peu sourire et pardonner. (Ja va sans dire'. Vrij vertaald betekent dat: Als een grapjas (computer?) je dwars zit wordt dan niet meteen kwaad. Glimlach liever en vergeef zwijgend. Picke laar belooft zijn vriendin Henny zich zoveel mogelijk te beheersen, maar hij garandeert niks. Deze Pickles-inleg moet Pickelaar vervolgen met een toelichting op zijn veronderstelde naamswijziging (van Pim tot Willem). Willem heet ge woon Willem. Sla er de registers van de Burgelijke Stand in Amsterdam maar op na. Waar komt dat Pim dan vandaan? Wel, dat heeft hij lang geleden over zichzelf afgeroepen. Volgens overlevering was hij verbaal al heel jong een lulhannes, die op de veelvuldig gestelde vraag naar zijn naam Wim had behoren te zeggen, maar daartoe was hij nog niet in staat en hij bak te er Pim van. Zo is het gekomen en gebleven. Toegegeven: literair geen sterk begin. Maar terzake. Op internet staat Pickelaar al sinds jaar en dag te boek als Willem Adriaansz en nu zijn Schakel-fratsen computer-gestuurd even eens de ether ingaan streeft Pickelaar naar uniformiteit. Vandaar. Maar dat laat onverlet dat u gewoon Pim mag blijven zeggen. En wie dat niet lichtvaardig uit de strot krijgt houdt het maar gewoon op meneer. En als dat weer teveel van het goede is ontloopt u Pickelaar. Of u stuurt een e- mailtje. CITAAT "Alles wordt gretiger nagejaagd dan genoten". (William Shakespeare, Engels toneelschrijver en dichter, 1564- 1616). VOORJAAR Het gaat er weer op lijken. Het gehavende Goed Genoeg-gras richt zich op en het AFC-stierendom snuift bronstig in de lentezon. Tijd voor lu diek hap- en snapwerk van de "Vereniging van Edelstieren der Stamboekclub AFC", een hersenspinsel van Theo van Emden in zijn betere da gen. Vrijdag 18 mei j.l. was het zover. Locatie: het Olympisch Stadion, waar arrivé-stieren als Wouter Amesz, Kees Gehring, Peter v.d. Heydt, Ben- no Honsdrecht, Willem de Jong, Cor Kerker, Brennus v.d. Klaauw, Herman Meyer, Pickelaar, Bas Rachman, Piet van Ruyven, Ab Springer, Ron Suzan en Jaap Wildschut elkaar weer vonden o.l.v. opperstier Rein Minor. Twee novieten dienden zich aan: Eschwin de Bruyn en Joey Es- ionye, beiden selectie-kampioenen! Voeg daaraan toe de vaste waarden als voorzitter Dick van der Klaauw en ex-voorzitter Jan van Dijk (geen stieren) en eenmalige gasten Amel Vroege en Ad Westerhof. De stieren waren eerder - in 1992 - in het Olympisch Stadion geweest; juist vóór de beoogde sloop die verlekkerde project-ontwikkelaars voor ogen stond. Het stadion werd, voor zover mogelijk, in de oorspronkelijke staat teruggebracht. De stieren keerden er nu als overwinnaars terug. Aan tafel kreeg, als 9 jaar geleden, iedereen de kans zijn zegje te doen. En, oh ja, de wisseltrofee "De Bulle" bleef na een kermisachtige wed strijd weer voor 1 jaar in het bezit van Bas Rachman. CANARD Daar zat Pickelaar in zijn vorige inleg even goed fout met zijn bericht over H(oudt) B(raef) S(tant), dat thuis in Den Haag kampioen werd door 1-0 winst op DWO en naar de tweede klasse promoveert. De gouden wissel, die na 65 minuten inkwam, heette niet Victor v.d. Raad (reserve keeper) maar Michiel J. Ploeger (17 jaar en net uit de BI). Hij was het die direct de 1-0 aantekende en daarmee de eindstand bepaalde. En aan hem werd vanuit Rotterdam getrokken. Michiel ging op uitnodiging poolshoogte nemen bij Feyenoord en kreeg een aanbieding voor... de ama teurs. Daarop besloot hij voorlopig lekker bij HBS te blijven. De wedstrijdbal voor de kampioenswedstrijd werd overigens geschonken door HBS 2, dat al kampioen was. CARILLON Aan ons clubhuis, bij de trap, hangt een klokkenspel. Het was een briljant idee van erelid Willem Staats (inmiddels overleden) om het clubhuis op het nieuwe Sportpark Goed Genoeg al in 1962 te voorzien van een carillon, dat elk uur de eerste maten van ons clublied liet horen. Het raak te, alweer jaren geleden, onklaar en herstel leek onbetaalbaar. Maar - halleluja - het speelt weer. EPILOOG Van de kampioensreceptie op zaterdag 26 mei j.l. wordt ongetwijfeld elders in deze Schakel gerept. Pickelaar gaat er dan ook aan voorbij en memoreert slechts, dat de drie gastsprekers één ding gemeen hadden. Eensluidend beloofden ze "het kort te zullen houden". En van Erwin Smit leest u zeker elders ook meer. Wij gaan nu een tijdje - na de vergadering - uit elkaar. Het ga u - voor zover mogelijk - goed in de zomermaanden. w.adriaansz@zonnet.nl 23

Schakels (clubbladen) | 2001 | | pagina 31