Nummer 14 Zaterdag maken. Prima wedstrijd. Altijd leuk trouwens om te zien hoe in het véld Laarhoven en coach Lans het met elkaar eens worden over de wissels en wat zou je zeggen van een klassieke discussie tussen Husers en Wijn and. "Nee, ik was niet aan het tijdrekken, ik kan gewoon niet sneller en heb je gezien hoe ver die bal wegrolt downhill". "Neem ook eens een pilletje om aanmerkingen te accep teren, Wijnand!" En Wouter Amesz zou Wouter Amesz niet zijn als in de kleedkamer niet voor bier gezorgd zou zijn. Heerlijk, zo'n overwinning. Captain Karei, stelde in zijn wederom prima speech vast dat wij niet alleen beter kunnen voetballen, maar wat waarschijnlijk belangrijker is, dat wij ook beter tegen drank kunnen. Waarop de Engel sen pareerden dat zij meer gedronken had den, ach je moet je limiet kennen, nietwaar? Gezegd moet worden dat de Engelsen weer prima gastheren waren, niettemin waren ze na afloop toch minder aanspreekbaar dan vorig jaar. Wat wil je, 8-2 had het ook kun nen worden.De tweede avond iedereen jasje dasje, wederom in the tube richting City, met als speciale gast Jasper Lonnee, die in Lon den woont en werkt, natuurlijk hoort hij er dan bij. U zult het niet geloven, en hoe de organisatoren Paul Koster en Bas Rachman het voor elkaar krijgen, is nog steeds een raadsel, maar de tube rijdt in het weekend nog steeds niet naar Epping vanwege groot onderhoud aan het spoor. Dus, hop in taxi's naar het dichtstbijzijnde station. Ik heb niet het idee dat ze het laatste jaar erg veel opge schoten zijn. Bas had weer een prima restau rant uitgekozen: "Bank Aldwych", mooi, modem en trendy, met een jonge clientèle waar wij dus prima in pasten, of niet soms? Uitmuntende sfeer, wat wil je na zo'n over winning, voortreffelijk eten en de wijn idem had als dirigent kunnen optreden, want "We all live in a yellow submarine" schalde weer als vanouds over het bovendek. Jaap Pluim kocht de chauffeur om, om de bus voor het hotel te laten stoppen. Maar de meesten van ons wisten dat natuurlijk al. Want daar is, net als vorig jaar, heel gewoon een halte, maar niettemin prima actie, Jaap! En wat denkt u moe en voldaan naar bed? Welnee, loungen, dus hop, open die bar, goed gedaan Kees. Lang geleden dat ik het licht heb zien wor den. En voordat je het weet zit je weer in het vliegtuig terug naar huis en terug naar de werkelijkheid. Zeker weten, want Paul komt even langs voor de finale afrekening."Wat krijgen we temg, Paul?" klonk het nog opti mistisch. Niettemin kreeg Paul voor al zijn werk zo'n hartelijk applaus, dat de captain dacht: "Hé, ben ik nu al geland?" Jos Lonnee zei het goed bij aankomst op Schiphol: "Je bent na zo'n weekend helemaal leeg!" Ja, Jos en je portemonnaie ook. Maar wat je er voor temg krijgt, is onbetaalbaar. Heren, het was mij weer een eer en een genoegen, André Wijnand Destijds vond ik (en U ook) het wel een han dige zet om de zoon van Johan niet Cruijff maar Jordi op zijn shirt te plakken. Het zal je maar gebeuren van voetbal te houden als je vader Johan Cruijff heet. En toch overkwam dat Jordi. Hoe krijg je als zoon in hemelsnaam een eer lijke kans om te zijn wie je bent; om een bal te raken zonder dat de hele wereld die bal zal vergelijken met de bal die Johan destijds speelde. Maar ook andersom, hoe moet je dito. Ooit Hennie Cruyff rode wijn zien uit kiezen? Gelukkig dronk ik witte anders had ik pas bij het nagerecht wijn gehad.... Ha, het hoogtepunt moest nog komen, de terug reis vanaf het laatste station, nee natuurlijk niet met een taxi, maar weer met een dubbel dekker, Harry Schoemaker, de verhalen van vorig jaar aangehoord te hebben, wilde niets van de rit missen en ging voorin zitten. Harry kijken naar je zoon als je voortdurend denkt Jordi, waarom niet zo, waarom niet dit, waarom niet datEn dan altijd die leuke omstanders: "zeg Johan, ze ker het talent van zijn moeder" of "had je geen tijd om hem voetballen te leren?" Ver schrikkelijk! Enzo onterecht zal later blijken. Niets van dit alles. De familie Cruijff pakte het heel verstandig aan: Jordi op het shirt; verhuizen naar Spanje; kontrakten in het buitenland en never nooit kommentaar op de televisie over je eigen kind. Johanchapeau! Maar nu terug naar de finale van de Uefa Cup: Jordi als spielmacher" bij Alaves. De hele wereld (behalve Liverpool) gunde Alaves de overwinning; het pakte anders uit. De wedstrijd, voor de neutrale toeschouwer zeker, was amusement pur sang; de ontknoping tragisch, vooral voor ons voetbal-kind Jordi. Ja, voetbal-kind, omdat wij hollanders zo weinig van die voetbal kinderen hebben! Waarom niet Jordi in een Ajax-shirt in de Arena op de mid-mid positie. Een jongen van onze eigen stad, van ons eigen Ajax met een talent dat ver boven zovele dure, vreemde, exotische, goed-willende aankopen uitsteekt. Jordi beschikt over zeer veel schaarse talenten die via de "genen" ook in zijn body hebben plaats genomen. Ik noem er een paar: Inzicht-Overzicht-V ersnelling-T echniek Scorend vermogen-Kopvermogen- Tweebenig-Konditie en medespelers coachend, daarbij bescheiden en beschaafd optreden richting referee-journalisten en publiek. Jordi - welcome back...en als je 14 op je shirt plakt, van mij mag daar Cruijff onder! robertduis@euronet.nl Ter voorbereiding van het seizoen 2001-2002 voor de Zaterdag 1 selectie volgt onderstaand het programma: maandag 6 augustus: training, 19.00 uur, aanwezig 18.45 uur woensdag 8 augustus: training, 19.00 uur, aanwezig 18.45 uur zaterdag 11 augustus: trainingskamp, aanwezig 09.00 uur zondag 12 augustus: Heiloo woensdag 15 augustus: training, 19.00 uur, aanwezig 18.45 uur zaterdag 18 augustus: toernooi RKAVIC maandag 20 augustus: training, 19.00 uur, aanwezig 18.45 uur woensdag 20 augustus: beker, 19.00 uur, aanwezig 18.00 uur zaterdag 25 augustus: beker, 14.30 uur, aanwezig 13.30 uur maandag 27 augustus: 19.00 uur, training, aanwezig 18.45 uur woensdag 29 augustus: beker, 19.00 uur, aanwezig 18.00 uur zaterdag 1 september: start competitie, 14.30 uur, aanwezig 13.30 uur maandag 3 september: training, 19.00 uur, aanwezig 18.45 uur woensdag 5 september: training, 19.00 uur, aanwezig 18.45 uur zaterdag 8 september: competitie, 14.30 uur, aanwezig 13.30 uur Programma onder voorbehoud. Iedere training loop- en voetbalschoenen meenemen. Verzamelplaats training: AFC Afschrijven: 023-5400181. Prettige vakantie en tot maandag 6 augustus. Peter van der Waart staand v.l.n.r.: W. Ames:, J. Lonnee, A. Wijnand, J.H. Lans, Th. Husers, E. Huisman, K. van Osch, H. Cruyff, B. Rachman, P. Koster, J. Pluim en M. Verburg 21

Schakels (clubbladen) | 2001 | | pagina 29