AFC Veteranen KNVB Veteranen vanwege het feit dat de eerstvolgende Scha kel pas medio augustus zal verschijnen een groot aantal: Benno Leeser (22/6) - Hans Geusebroek (24/6) - Dick Moesbergen (25/6) - Guus Graanboom (30/6) - George Wijnand (5/7) - Bob Neseker (5/7) - Arthur Reddering (6/7) - Bob Wildeboer (7/7) - Hans Elias (8/7) - Ger Smit (12/7 - 60 jaar) - Peter Roosenschoon (14/7) - Hans Woudstra (17/7) - Cees Bouwens (16/7) - Bob v.d. Bergh (16/7) - Rob Molenaar (19/7) - Hans Galava- zi (19/7) - Jan Hendriks (20/7) - Max de Bruin (23/7) - Gerard Trebert (25/7) - Ton Nooy (25/7 - 70 jaar) -Tjeerd Jung (29/7) - Henk van Teunenbroek (1/8) - Hans Dukker (2/8) -Henk Gamelkoom (3/8) - George Hom (7/8) - Frank Bouman (9/8) - Hans Loonstijn (13/8) - Fred Laarhoven (17/8) - Wim Endel (19/8). Namens de AFC onze welgemeende felicita ties. Tenslotte wens ik u aan het einde van het seizoen een prettige vakantie en ik hoop u allen bij de aanvang van het seizoen 2001- 2002 weer te mogen ontmoeten. Johan de Bie 2002? Als de voortekenen niet liegen dan gaan er rare dingen gebeuren. Prettige vakan tie. MvdW De AFC-Veteranen back in Londen! Vrijdag 1 juni verzamelen, vertrekhal 2, balie 14, aanwezig 09.30. Iedereen op tijd, behal- ve:Kees Gehring. "Ach," dacht hij, "het weekend kost toch bijna niets, laat ik goed beginnen, effe doorrijden". Dus gepakt: 105 km waar 70 was toegestaan. Zijn schuld? Ben je gek! André Wijnand had de tickets geregeld en dacht slim te zijn om een group checkin te vragen. Nu, dat hebben we gewe ten, zelden heeft het inchecken zo lang ge duurd. Het "verdomd goed georganiseerd" was dan ook niet van de lucht. Enige verba zing viel ons ten deel toen bleek dat een vrouwelijke captain ons persoonlijk bij het instappen een prettige reis toewenste en daarbij iedereen uitgebreid zoende. Je had de jaloerse blikken van de andere passagiers moeten zien! Eenmaal aangekomen in ons nininl De KNVB-veteranen genieten na van hun toernooi-overwinning in Abcoude. KNVB-veteranen overtreffen zich zelf Bij veel teams is de kaars aan het eind van het seizoen op. Bij de KNVB-veteranen van AFC is het precies andersom. Werd de com petitie al afgesloten met een denderende overwinning op NFC, bij Abcoude werd het immer zwaar bezette, finale toernooi met overmacht gewonnen. Het zal wel aan de conditie liggen van dit AFC-team, want de voor Abcoude geselecteerde spelers hebben allemaal een abonnement bij sportschool "Topfit". Natuurlijk leverden ook enkele gastspelers een gepaste bijdrage. Herman Drenkelford en Bert Polder worden derhalve hartelijk bedankt. Ron Susan keepte alle wedstrijden in stijl en is nu als echt vaste re serve keeper begonnen aan een tweede jeugd. Al met al, maar dat was al eerder vastgesteld, een mooi seizoen, waarbij de successen zich aan het eind opstapelden. Wat zou dat bete kenen voor de prestaties in het seizoen 2001- hotel, waarnaar we overigens keurig waren gebracht door onze Engelse vrienden, maakte een aantal zich op om direct, dus geen lunch, tegen de Engelsen te gaan golfen. Maar he ren, denk aan de dress code! Iemand schijnt op voetbalschoenen gegolft te hebben.... Nee, ik heb beloofd zijn naam niet te ver melden"so embarrassing". De anderen gingen op weg naar de City. Je had het ge zicht van Rob Ruis moeten zien toen de tube underground ging: "Ja, dit herken ik". Con vent Garden, prachtige plek om te beginnen, maar wel eerst lunchen. Hennie Cruyff, glo betrotter, wist de weg! Met een plattegrond in de hand, toch maar, voor alle zekerheid (nietwaar?), op elke hoek de weg vragen. Goed, we zijn er gekomen en de lunch smaakte voortreffelijk, vooral de Chardon- nay, speciaal uitgekozen door onze 'connais- seur en vins', Edwin Geluk. Je zou maar voor golfen hebben gekozen! Ooit gepro beerd op vrijdagmiddag om een uur of vijf via Oxford Circus een tube te pakken als net iemand zich voor een trein heeft gegooid? Ga maar lopen, tot op de straat staan die Engel sen in de rij. Gewoon twee haltes eerder pro beren. Lukt altijd. Oké, de trein was een beetje vol, maar dan kom je tenminste in ge sprek met de plaatselijke bevolking, althans het vrouwelijke gedeelte. Eenmaal in Epping, our homebase, aangekomen is het nog een aardige tippel naar het hotel. "Ja. bekijk het", dacht Wijnand en stak zijn duim op. Je bent student geweest of niet, en een lift scoorde hij dus met de overige vingers in zijn neus gat. Heerlijk zo'n Engels biertje als de rest nog tegen de heuvel op moet. De avond..., "Wacht even. Je bedoelt die avond met die Engelsen?" Ja, die avond, in die local pub waar een blind paard geen schade kan doen. Trouwens, waarom niet die pub van vorig jaar?" "Stomme vraag zeg, heb je die meiden achter de bar gezien?" "Jawel!" "Nou dan". Zo'n avond, dat je tegenstander probeert je voorbereiding op de wedstrijd danig probeert te ontregelen: "Ja graag, doe me nog maar eentje". Zo'n pub waar men niet opkijkt van luidruchtige community singing, liefst heel oude hits en waarbij men op de tafels behoort te gaan staan, nietwaar Henk? En dan pas om een uur of elf, kan ook iets later geweest zijn, richting een Tandoori restaurant. "Lekker die kip in rode saus". "O, was dat de soep. Bo vendien, ben ik hier niet eerder geweest? Dat bushokje hiervoor komt me ook al zo ver dacht bekend voor". De volgende ochtend het bekende gezelschapsspel: "Met wie zat ik afgelopen nacht in godsnaam in de taxi?" Geen flauw idee. "Maar wie waren die twee dames toch, die mee waren gegaan naar het restaurant? En waarom was vooral die ene zo geïnteresseerd of een bepaald horloge wel waterproof zou zijn?" Geen flauw idee. Ja, en dan begint toch zo langzamerhand een bepaalde spanning van de groep zich meester te maken, the match of the day, wederom te spelen op de pitch van The Bank of England. Waren we in staat om het kunststukje van vorig jaar te herhalen, die ongelooflijke, zo zwaar bevochten overwinning, die de boeken is ingegaan. Onze tegenstander kwam ons weer van het hotel ophalen. Zouden zij zich net zo voelen als wij? Keurig netjes de te genstander een prettige wedstrijd toegewenst. De Engelsen startten weer onstuimig, maar dat wisten we, we vingen ze rustig op, we bleven combineren en hadden een paar mes scherpe uitvallen, een schitterende aanval over rechts: GOAAAAAAAAL!!!!!!! Rust stand 1-0 voor ons. Tweede helft, we waren gewoon sterker. Waarom? Omdat wij ge woon bleven voetballen met ons koppie erbij, dus YES 5-2 winnen!! Elk doelpunt werd gevierd alsof het het eerste was, zo intens was de beleving. Namen: de as Wijnand; Verburg; Husers; Bijlsma stond er, Haagsma en Geluk sleurend eromheen, Van Osch, cap tain, speciaal alleen voor deze wedstrijd overgekomen uit Nederland, hoezo "dedi cated"?, Kemna en Gehring penetrerend van af de zijkanten, de backs Cruyff en Laarho ven speelden sterk in de dekking, de wissels Westerhof, Ruis, Huisman en Koster prima ingevallen, waarbij vooral het ingooien van Koster opviel en Pluim natuurlijk weer scherp vlaggend. Doelpuntenmakers: Husers en Haagsma ieder twee keer en er waren mooie bij! Vooruit Bijlsma mocht de laatste 20

Schakels (clubbladen) | 2001 | | pagina 26