lukkig lieten onze jongens zich niet uit het veld 'slaan' en door een prachtige vrije trap van Jasper die de muur omkrulde kwamen we weer op voorsprong. Opeens een niet van zijn plaats te krijgen zware aanvaller die te gen een van onze verdedigers 'aanloopt'. Penalty, 2-2 gelijk. Een lange tijd leek het erop of de jongens hier tevreden mee waren, want echt goed liep het niet meer. Toen, vijf minuten voor het einde leek het erop of de C5 van iets of iemand een teken had gekre gen, want plotseling ging de C5 een tandje hoger spelen. Onze spits brak door en de grootste verdediger van Türkyem kon niets anders doen dan hem met zijn lichaam het scoren te beletten. Strafschop. Van de schoen van onze aanvoerder gleed de bal prachtig in de hoek en werd de eindstand op 3-2 ge bracht. Goed gedaan jongens! A.F.C. C5 - V.V.A./Spartaan C2 Uitslag: 100% profijt!! Een hele week goed voetbalweer. Dan, een weekend vol klimaatellende. Voor de zevende keer afgekeurd. Iedereen balen. Naar B.F.C. getogen met een aantal 'die hards'. Lekker anderhalf uur getraind voor vormbehoud en teamgeest. Boy Smits op AFC website 'teamsbij C5 geplaatst El Natte hervatting en niet meer ongeslagen. 27/1 1VV uit 1-1, 10/2 Abcoude uit 2-3, 17/2 Kon. HFC thuis 0-4, 24/2 Velsen uit 1-1. Mazzel hadden we dat in de winterstop IVV het veld waar wij op moesten spelen stevig onderhanden had genomen, want als een van de weinige terreinen was dit deze laatste za terdag in januari goedgekeurd. En daar ston den we dan in een toch stromende regen al om 9.00 uur op een inderdaad zeer bespeel baar voetbalveld. Nu was het wel nat, maar niet echt koud, dus dat de tegenstander de wedstrijd in trainingspak ging spelen vonden wij maar vreemd. Watjes Moet je er wel van winnen natuurlijk, en dat ging net niet helemaal goed. We waren beter, steeds in balbezit en op hun helft. Gaven geen kansen weg maar creëerden ze wel, en misten ,zeS. Dankzij Justin, die heel attent en fraai een verdedigingsfout afstrafte, stonden we bij rust toch met 0-1 voor. In de tweede helft precies hetzelfde, kans op kans maar de bal wilde er niet bij ze in. Maxim "wandelde" zelfs nog even met de bal over de doellijn, maar ook die kans werd nog gered. En, dat hoef je nauwelijks uit te leggen, dan heb je die oude voetbalwet: als je beter bent maar niet scoort dan scoren zij wel. En dat klopte, met een kopbal uit een corner vlak voor tijd. Blij dus dat we eindelijk weer eens konden spelen, maar wat teleurgesteld over het resul taat. Twee weekjes wachten voordat we weer de wei in konden. Alweer vroeg, voor de meeste zelfs wat te vroeg, nu bij Abcoude op een licht bevroren maar bespeelbaar veld. Het duurde blijkbaar even voordat iedereen goed was opgewarmd want binnen tien minuten stonden we al met 2-0 achter. Gelukkig ble ken we veerkrachtig en wisten we dat via Justin en een mooie schuiver van Thomas voor de rust gelijk te trekken. Een spannende tweede helft volgde waarin we dankzij goal- getter Rio uiteindelijk aan het langste eind trokken, 2-3 dus! Zeker na de herindeling van de competitie treffen we geen tegenstan ders meer waar gemakkelijk van te winnen valt, maar we staan er in de ranglijst wel goed voor. Als enige ongeslagen en een wed strijd minder dan de twee mede koplopers DWS en IVV dus alles in eigen hand om hoog te eindigen. Maar de Koninklijke HFC blijkt onze nieuwe "angstgegner". Met hun winst in de eerste competitieronde waren ze de enige die ons in anderhalf jaar tijd wisten te verslaan in een officiële wedstrijd. Tijd dus voor een revan che? De eerste helft hield wat dat betreft alle mogelijkheden open, het ging in een verbeten strijd nog behoorlijk gelijk op. Weliswaar schoten zij een keer op de paal, maar daar hadden wij Justin tegenover staan die prach tig doorbrak, de keeper passeerde maar he laas in een te moeilijke hoek was gemanoeu vreerd om nog binnen te kunnen schieten. De tweede helft werd helaas anders, HFC bleek steeds sterker, kreeg grote kansen en schoot tweemaal op de lat. Wij konden daar vrijwel niets tegenover stellen, alle energie ging op aan het verdedigen, voorin lukte het niet om de bal vast te houden, laat staan kansen te creëren. En toen HFC er uiteindelijk in slaagde om met een afstandsschot op voor sprong te komen ging het hard. Een kopbal uit een corner en twee keurig uitgespeelde mogelijkheden bracht ze vlot, en verdiend, op 0-4. Ondanks diverse goede saves kon keeper Randall tegen zoveel geweld niet op. Een compliment voor David die zijn dag wel had en naast het uitschakelen van zijn tegen stander ook nog opbouwend heel goed werk deed en zo met Daan en Justin het HFC af en toe wel moeilijk wist te maken. Maar, en dat is dan misschien het enige dat een beetje als excuus kan gelden, zij waren allemaal twee dejaars E-tjes en daar legden wij het als al lemaal eerstejaars E-tjes het in handelings snelheid en kracht uiteindelijk toch tegen af. Nu maar flink trainen voor de return! Ijzige velden op de laatste zaterdag in fe bruari, maar gelukkig niet in Velsen-Zuid. Wel koud, maar in een heerlijke zonnetje viel dat best mee op een mooi strak en nèt ont dooid veld. Bijna een kopie van de wedstrijd tegen IVV. Nu stonden we zelfs al heel snel op 0-1 via een gemene schuiver van Nick die vandaag lekker in zijn vel zat, later nog eens rakelings naast schoot van afstand en zijn tegenstanders weer meedogenloos achter volgde tot de bal was her- of veroverd. Tot diep in de tweede helft bleef het spelbeeld gelijk.'Via een weer goed controlerende Mit chell die van achteruit rustig opbouwde werd Velsen onder druk gezet. Met iets meer geluk en een slechtere keeper had een 0-5 voor sprong niet misstaan. Zeker het strakke schot in de verste hoek van Duco wist hij er bij zonder knap met één hand nog uit te tikken. Het scorend vermogen van de ploeg is een beetje zoek dus. En Velsen was bepaald ook geen slechte ploeg, sterke, grotere jongens die goed wisten te combineren. Die tegen het eind van de wedstrijd hun kans roken, èn kregen. Een wat ongelukkige situatie, waar voor twee kanten op kon worden gefloten, bestrafte de scheidsrechter in eerste instantie met een penalty tegen, bedacht zich om dat het E-tjes waren, en gaf een vrije trap op 3 meter van het doel die er via een kluts in vloog. Toch weer gelijk, jammer want er zat meer in. Dat levert natuurlijk altijd wat sug gesties op van de stuurlui langs de lijn. Laten we dat niet meer doen, met Maarten en Ken neth hebben we twee prima coaches die het team optimaal laten presteren! In verband met afgelastingen zijn er geen wedstrijdver slagen. op AFC website 'teamsbij El geplaatst AFC F7: Goed Genoeg voor De Toekomst Terwijl het boegbeeld van AFC langzaam, maar heel zeker, de haven van de hoofdklasse inzeilt, is het bijbootje, de F7, aan een opmerkelijk seizoen bezig. Het laagst ingeschreven team van AFC in de competitie moest voor de winterstop nog een beetje wennen. Thuiswedstrijden werden op één na allemaal afgelast, zodat ze na de twee uitwedstrijden tegen Swift het gevoel hadden dat ze thuishoorden op het Olympiaplein. Maar een herindeling na de winterstop maakte veel goed. Twee keer gewonnen, één keer verloren en toen kwam de M-10 van Buitenveldert op bezoek. Meisjes, een kop groter dan onze mannen. Met de tekst: "van die kleuters willen we niet verliezen" raakten ze de juiste snaar om de F7 op scherp te zetten. Ze speelden in hun beproefde opstelling 1-1-5. Eén keeper (met talent), één verdediger (een echte) en vijf aanvallers. De F7 heeft vooral aanvallers! Voor het "evenwicht" spelen ze nu met aanvallende aanvallers en verdedigende aanvallers. De term "hangende spits" is nog niet ingeburgerd en op deze leeftijd moet je ook niet te veel opdrachten meegeven. De schreeuw van een enthousiaste ouder naar een speler die de bal niet kwijt kon "Kijk in de ruimte" leidde al snel tot een verbaasde blik naar boven. De wedstrijd begon al meteen goed, een felle uitval eindigde voorin waar de aanvallende aanvallers de kans konden omzetten in een doelpunt. Met oogstrelend voetbal werd de ruststand behaald: 6-0. Het enthousiasme kende geen grenzen meer. Vooral bij de ouders. Ieder vooroordeel over damesvoetbal werd - helaas- door de jonge gladiatoren kracht bijgezet. Inclusief een dubbele hattrick eindigde de F7 met een 12-0 overwinning. De jacht naar de toppositie zou afgelopen zaterdag zijn voortgezet tegen Pancratius F4. De koploper. Eén van spelers van AFC zag afgelopen week thuis de wedstrijd PSV- Parma AC. Door iets te snel te lezen brulde hij in de huiskamer: "Kijk, PSV tegen Pancratius, daar moeten wij ook tegen". En u weet hoe Cruijff het zei: "Italianen kunnen niet van je winnen, maar je kan wel van ze verliezen". Helaas, Koning Winter houdt niet van voetbal. De Italianen kwamen niet, dus we genieten nog maar even van de 12-0. Stel, U heeft op zaterdag niets te doen en u wilt weten hoe het eerste er uit ziet in 2011, kom eens bij de F-jes kijken. U vindt ze in de Schakel. Achteraan beginnen met bladeren, dan heb je ze zo. 12

Schakels (clubbladen) | 2001 | | pagina 12