Damesjaardiner KNVB Veteranen De aanzittenden betuigden hun adhesie onder luid applaus. Nu werd het haasten, want middernacht drong zich op. Eshwin de Bruyn, captain van AFC's vlaggenschip was eerst aan het woord en vertelde ons wat AFC althans voor hem betekent: het warme thuis gevoel, het klassieke shirt zonder opsmuk, dit jaardiner, en je elftalleider die gewoon je vriend is. Eshwin benadrukte de grote voor sprong die het team op de concurrentie mo menteel heeft. Aan de kim gloort de Hoofd klasse! Hij beloofde met het eerste de twee belangrijke regels van Dick Bessem's club lied gestand te doen: 'Eens worden wij weer runners-up, Jan Salie wordt voorgoed ver bannen'. De Bruyn eindigde met een aardig schouderklopje voor trainer Ton du Chanti- nier, die met zijn Utrechtse vechtlust de Am sterdamse branie en bluf naar ongekende hoogten schopt. Rond de koffie - het was inmiddels ver over de klok van twaalf, Ro bert Gehring en Henk Bijlsma vierden hun verjaardagspartijtje - werd uiteindelijk het 'In onze goede Amstelstad ingezet. Daarbij verdient speciale vermelding het Feen Kwar tet dat de gehele avond op een zeer professi onele en jazzy manier omlijstte. De broers Feen, waarvan er twee in AFC Zondag 5 voetballen, gaven de avond extra cachet, met dank aan Kees Gehring, die hierbij als im presario optrad! Hulde. Hulde ook aan de organisatie van deze geslaagde avond. Nicky Hekster Al bijna drie decennia wordt de verjaardag van AFC door de dames gevierd op hun eigen wijze. En het is telkens weer een festijn. Ook dit jaar kwamen weer 110 dames in feestelijke kleding en in opperbeste stem ming naar het Hilton Hotel. Het rood/zwart van AFC voert immer de boventoon in de zaal. De combinatie van deze kleuren met het kaarslicht, de mooi gedekte tafels en de pret tige muziek, verhoogde de sfeer die er al bij de aperitief was. Het diner begon met een kleine speech en daarop volgend het clublied. Dat geeft altijd weer wat rillingen over de rug als het zo spontaan gezongen wordt. De Phebus Band speelde de hele avond door. Het had iets zachter gemogen van de gasten die dicht bij de boxen zaten. Dat was de on derlinge conversatie namelijk wel ten goede gekomen. Goede kwaliteit brachten zij echter wel en het lokte dan ook dansminnenden op de vloer. Een nietsvermoedende ober die met zijn koffiekan door de zaal liep, werd gevraagd om die kan even neer te zetten en een samba te dansen met één van de gasten. Dat pakte goed uit, want de man danste bij zonder goed. Het onverwachte optreden van een gospelkoor werkte aanstekelijk op ieder een. Dat had van ons wel iets langer mogen duren. KNVB Veteranen hopen op periode kampioenschap Wonderen, we weten het allemaal, bestaan nog. Maar wie maakt er nou echt een wonder mee? Welnu, zaterdag 13 januari deed zich een wonder voor, vlakbij het oude Ajax sta dion, op het vrijwel niet te vinden veld van VVGA. Een zwaar gehandicapt veteranen- team (of worden enkele niet aanwezige spe lers zwaar overschat?) wist met maar liefst 4- 1 te winnen van de gewezen gemeenteamb tenaren, die nu reclame maken voor een middelgroot Amsterdams advocatenkantoor. Een vreemde zaak, die overwinning dus, want de schrijver dezes kwam om halfvier de nieuwste en zeer veel belovende aanwinst in een schitterende AFC-outfit tegen in de Beethovenstraat. De ster in kwestie had het veld eerst niet kunnen vinden en kwam er, eenmaal in de buurt van VVGA geparkeerd, vervolgens achter dat zijn fraaie bolide door Het culinaire gedeelte was goed verzorgd door chef-kok Robert van Kranenborg en werd op originele wijze geserveerd. Samen met Agnes Reddering en Sylvia Gehring werd deze avond voorbereid, maar zonder fijne gasten en zonder sponsors, zou het ge heel er totaal anders uitzien. Met veel plezier gaan we door om de 107-de verjaardag van de club opnieuw de uitstraling te geven die past bij AFC. Voor mij persoonlijk had dit feest nog een extra glans, want de volgende dag werd ik gevraagd om het clublied te spelen bij het diner van de A en B-junioren. Ik mocht dus even een kijkje nemen bij de aankomende generatievoor het Herendiner. Wat een leuke jongens! AFC hoeft zich geen zorgen te maken over de toekomst. Niet over het ledenbestand, niet over de kwaliteit van de voetbalkunst, maar zeker ook niet over het Jaardiner. Het worden vast ook heel gezellige Zilveren Ploegers. Henny Somers- Blekemolen 9

Schakels (clubbladen) | 2001 | | pagina 9