AFC-selectie op Gran Canaria Jaardiner 18 januari 2001 De prijs voor het meest complete team ging naar zondag 10, maar had ook naar zaterdag 6 kunnen gaan want zij traden maar liefst met 12 man aan. Uiteraard liep alles ook organisatorisch weer op rolletjes door de medewerking van scheidsrechters en toernooileiding. Frans Jüch, Jan Koomen, Lex Roos, Hans Elias, Lukas ten Berge, Steve van Loggem, Marcel Koster, Michael Gossler, Wim Draisma, Hans Coorengel, Stanley van Loggem, Fred ten Nijenhuis en Jaap Draisma, allen zeer bedankt. Hartelijk dank ook aan Kappé In ternational, op welk AFC-vriendelijk bedrijf voor de prijzen weer een beroep kon worden gedaan. Volgend jaar, zondag 6 januari 2002, weer een zaalvoetbaltoernooi van AFC in de Emergohal. Graag even in de agenda note ren, want een jaar is zo voorbij! Machiel van der Woude Het is zaterdagochtend 6 januari als de dikke mist samen met ons optrekt; gesterkt door een kop koffie en gehuld in het prachtige clubkostuum maken wij ons los van de grond. Vliegangst allerminst, van waar dan toch die strakke smoelen en knikkende knieën? De AFC-selectie lijkt bevangen door de tragiek van haar rijke clubtraditie; het begin van het jaarlijkse trainingskamp op Gran Canaria betekent immers het einde van de goede voetbalprestaties van het eerste elftal. Dat kan er nog wel bij; ook deze eerste seizoenhelft wisten we tenslotte wederom geen enkele derby te winnen Turbulentie; het heftig protesterende vliegtuig schudt een ieder wakker; de realiteit van de eerste 10 wedstrijden leert dat we in het nieuwe seizoen geen enkele derby verloren en gewoon op de goede weg zijn. Zou het dan misschien ook zo kunnen zijn dat deze trip zich juist uitstekend leent als fantastische voorbereiding op de tweede seizoenshelft?? De warme zon heet ons van harte welkom. Héééééérluk. Zo'n vijf dagen bijkleuren, af en toe een cocktailtje en vooral niet te veel bewegen. Wat wil je nog meer? Die vraag hadden we beter niet aan Ton du Chatinier kunnen stellen; het bestuur had het nodig gevonden ook hem uit te nodigen voor deze trip, met als gevolg dat we binnen twee uur na 'arrival' over het mulle zand sjokten. Vermoeid togen wij dan ook die eerste avond naar een Spaans restaurant; gelukkig zijn er voldoende kannen Sangria om de eerste dorst te lessen. Alle nieuwkomers binnen de groep drinken zich moed in; het jaarlijkse hoogte punt vormt zich rond de strijd om de Zilveren Spoon. Deze trofee wordt uitgereikt aan de beste spreker van die avond. Genomineerden zijn alle spelers die hun debuut op Gran Ca naria beleven. Met grote overmacht weet Ri- vellino Sleur de eer voor zich op te eisen; op humoristische wijze licht hij zijn persoonlij ke relatie met alle spelers toe en kijkt terug op zijn eerste maanden bij AFC; komende vanuit het Oostenrijkse profvoetbal heeft hij zich via het tweede elftal knap naar het eerste geknokt. Het officiële gedeelte van de avond wordt afgesloten met het clublied. De reis kent een fantastische start. Wij verblijven tot woensdagochtend. De da gen kennen een haast identiek ritme; 9 uur gezamenlijk ontbijt (blauwe polo, trainings broek), 10 uur eerste training (wit shirt, zwarte broek, zwarte sokken), rusten van 12 tot 3 uur tweede training om 16 uur (blauw shirt, zwarte broek, zwarte sokken) en ten slotte, stipt 19.30 uur gezamenlijk diner (bei ge polo, wit shirt, blauwe spijkerbroek). Met Spartaanse discipline worden de tijdslijnen en kledingcode gehandhaafd; enkel de kleur van de onderbroek staat ons vrij. Laat dat nu net niet belangrijk zijn; we zijn tenslotte met de boys onder elkaar, alle indianenverhalen ten spijt. Maandagochtend lijkt dit ritme wreed te worden verstoord; of we die middag even een oefenpotje tegen PSV willen spelen. Ge lukkig lagen we de avond daarvoor keurig op tijd in bed; met een gerust hart treffen wij dan ook de PSV-selectie. Zij treedt aan met een tweede keus. aangevuld met de internati onals-Bruggink en Bouma. Wij treden aan met het klamme zweet op de voorhoofden; de geur van drank bedwelmt de jonge profs. We spelen dan ook een relatief gemakkelijke wedstrijd, waarbij we met name in de eerste helft een aantal goede kansen om zeep hel pen. PSV wint met 3-0; AFC weet weer wat verliezen is. Cees Thomas krijgt last van de zon; geïnspi reerd door PSV-keeperstrainer Joop Hiele, die Waterreus tijdens de keeperstraining zo'n 65 keer tussen twee pionnen laat razen, stelt hij voor om de volgende training op alterna tieve wijze in te vullen. Zo wandelen we met de gehele selectie de volgende dag als een kudde berggeiten zo'n kleine 3 uur lang 15 kilometer bergopwaarts. Gelukkig treffen we op de kale bergtop een hok met mountainbi kes aan die ons na 3 minuten afdalen weer terug bij de bus brengen. Bedankt Cees, goed idee! "Ik heb u lief, mijn AFC"met grote re gelmaat galmt deze passage uit ons clublied tijdens ons verblijf door de hotelgangen. Hoe kan het ook anders? Wij voelen ons bevoor recht dit mee te maken. Wij realiseren ons dat dit alleen kan omdat anderen AFC ook zeer liefhebben. Als spelersgroep danken wij een ieder die in dit verband zijn deel heeft bijgedragen. Nog heel even: "Zou het dan misschien ook zo kunnen zijn dat deze trip juist uitstekend leent als fantastische voorbereiding op de tweede seizoenshelft"?? Op het moment dat deze Schakel uitkomt, weet niemand het antwoord nog. De eerste wedstrijd tegen Stormvogels werd helaas afgelast. Wellicht volgende week tegen Hol land. Wij hebben er ongelofelijk veel zin in! Daniel van Meer Nog niet echt ons tweede clubhuis, maar AFC begint er een beetje aan gewend te raken: le Méridien Apollo, wederom toneel van het AFC Jaardiner afgelopen 18 januari. Een traditionele avond met veel lange speeches, naar later bleek. In de sneeuw kwamen zo'n 150 pinguïns af op de geur van de Terrine van gerookte zalm met groene asperges. Maar deze kon niet eerder weggeprikt worden nadat de obligate bitterballetjes en kaassoufflétjes met bier tijdens het apéritief weggespoeld waren. Praeses Tabulae Bas Rachman verbleef wegens werk in de V.S. en deed de honneurs over aan vice-voorzitter Machiel van der Woude. In zijn openingstoespraak verwelkomde hij uiteraard alle AFC- notabelen en representanten van AFC- vriendelijke bedrijven. Maar ook zij die van ver kwamen (een Karei kwam bijvoorbeeld helemaal uit Stuyvenberg en een ander van Osch. En dat ligt heel ver.) Daarnaast, zo doceerde hij, was dit het 101ste AFC jaardiner, waarmee de AFC-wederhelften vanuit het Hilton Hotel met een symbolische cadeautje (een gerijpte grand cru St. Emilion) de AFC-ers feliciteerden. Na de zalm was het de beurt aan praeses Van der Klaauw. Hij vermeldde dat Het Eerste sinds 22 februari 2000 ongeslagen door het voetballeven gaat. Een memorabel wapenfeit. Voorts was daar het uiterst merkwaardige verhaal van Rocky Terracotta Een megalomane gek die het plan had opgevat AFC voor 200 tot 300 miljoen dollar op te kopen. Dick verklaarde tevens dat Ton du Chatinier als trainer voor het volgende seizoen ook aanblijft. Het door Stadsdeel Zuid toegezegde geld voor het Wetraveld bleek eindelijk binnen en AFC werkt aan de toekomst, Plan Zuidas indachtig. Doelbewust en zonder franje. Aldus Dick. Na de Roseval crèmesoep, een luxe champignonnensoepje, was het woord aan Jan Stoutenbeek die de stand van zaken rond de ontwikkeling van de Zuid-As ontvouwde. Hij bleek zeer positief gestemd over de ingenomen positie van de Amsterdamse gemeenteraad, welke daags na het jaardiner over AFC's voorstel vergaderen zou. AFC werd een fraaie aquarel geschonken, genaamd Cascade, geïnspireerd op de kaft van AFC's boekje Cadeau aan de Zuidas. Deze prent zal ongetwijfeld zijn weg naar De Sociëteit vinden. Om 22.55 uur kwam dan eindelijk het hoofdgerecht door, een voortreffelijke Lamsfilet a la Pastrami, waarmee acute een BSE handig omzeild werd. Garni werd node gemist, maar dat kon natuurlijk niet anders voor de 135 gulden, waarvan het merendeel aan drank was opgegaan. Voor de erop volgende Sinaasappelparfait deelde de AFC-praeses eerst versierselen uit: oud eerste-elftalspeler Roy Tular werd tot speler van het seizoen 1999/2000 uitgeroepen, terwijl Ron Voskamp voor zijn bijdrage aan het Zuidaswerk de mr. Henne Boskamp Nobelprijs in ontvangst mocht nemen.

Schakels (clubbladen) | 2001 | | pagina 7