Zaalvoetbal AFC AFC website herstel en hopen dat hij volgend jaar weer aanwezig is op het jaardiner. Freek van Doesburg verblijft momenteel in het ziekenhuis voor het ondergaan van een aantal medische behandelingen. Via zoon Ron worden wij op de hoogte gehouden. Namens de AFC zenden wij hem onze hartelijke groeten en wensen hem een spoedig herstel. Peter Vogelzang, in het verleden voorzitter van onze bevriende voetbalclub Elinkwijk. alsmede speler in het eerste elftal van deze club uit Utrecht is benoemd tot chef de mission van de Nederlandse ploeg voor de Olympische Spelen van 2004 in Athene. Peter was in het verleden bij de voetbal wedstrijden tegen AFC 1 de tegenstander van o.a. Kees Gehring. Edwin Geluk. Bas Rachman. Jos Kemna en anderen. Namens de AFC wensen wij hem veel succes. Ons AFC-vriendelijk bedrijf Adidas heeft haar overeenkomst met de wereldvoet balbond FIFA verlengd tot 2006. Adidas wordt hierdoor officieel sponsor van de WK 2002 in Zuid Korea en Japan en de WK 2006 in Duitsland. Namens de vereniging onze welgemeende gelukwensen. Ook AFC-vriendelijk bedrijf ING feliciteren wij. ING dochter Nationale Nederlanden blijft hoofdsponsor van de KNVB en dus shirtsponsor van Oranje. Recent ontmoette ik Joep Hesseling, die een aantal jaren bestuurslid was van de ACC en daarnaast een aantal jaren deel uitmaakte van het veteranenelftal van AFC. Joep heeft een advocatenkantoor en was adverteerder in ons clubblad de Schakel. Recent is zijn kantoor verhuisd naar het Van Tuyll van Seroos- kerkenplein 24-30, waarvan hierbij akte. Zoals bekend heeft Amsterdam sinds 1 januari 2001 een nieuwe burgemeester in de persoon van Job Cohen. Door AT5 werd in de persoon Henk Spaan aandacht besteed om de nieuwe burgervader bekend te maken met Amsterdam. Naast items als kunst en culinair werd er ook aandacht geschonken aan de sport. In de desbetreffende TV uitzending worden wij door Henk Spaan meegenomen naar het Olympiaplein (Swift), de Arena (Ajax) en naar ons eigen sportpark Goed Genoeg. Henk Spaan adviseerde Job Cohen eens langs te gaan bij de oudste voetbalclub van Amsterdam. Aan Henk Spaan onze dank voor dit leuke advies. Jogriet Endel vaste supporter van de AFC en speciaal van het eerste elftal was reeds drs. in de planologie. Recent behaalde zij ook haar bul voor het Nederlands Recht. Namens de AFC onze welgemeende felicitaties. Het aan de Amsteldijk-Noord gelegen Wester Amstel was tijdens de Gouden Eeuw een aangename plaats waar kooplui de stank van de hoofdstad konden ontvluchten. Tegenwoordig is het een plek voor culturele uitingen, zoals op zondag 14 januari jl. tijdens een literaire bijeenkomst waar ons lid van verdienste Pim Adriaansz poëzie voorlas. U ziet het weer beste lezers AFCers kom je overal tegen. Ter gelegenheid van de jaarwisseling ontving het bestuur een nieuwjaarswens van onze donateur P.J.N. Bouwmeester, waarin hij zijn bewondering uitspreekt waarop onze club omgaat met de jeugdspelers. Toen onze donateur zich een aantal jaren geleden aan meldde, kreeg hij van de AFC een bericht dat hij vanaf nu speelgerechtigd was om voor AFC uit te komen. Hij is een aantal keren gaan kijken maar ontdekte geen leeftijdgeno ten. De heer Bouwmeester heeft namelijk de leeftijd thans van 83 jaar jong. Namens de AFC wensen wij hem nog een aantal gezon de en gelukkige jaren. Lies de Bruin, echtgenote van AFC-Ridder Max, was zo ongelukkig om tijdens de wintersport een dubbele scheenbeenbreuk op te lopen. Lies is inmiddels geopereerd en weer thuis om (een lange tijd) te revalideren. Namens de AFC wensen wij haar een spoedig herstel. Kersverse AFC-Ridder Cees Bouwens verbleef in het ziekenhuis voor het ondergaan van een heupoperatie. Ook hij is inmiddels weer thuis en ook hem wensen wij namens de AFC van harte een spoedig herstel. Ernst Werner reeds meer dan 50 jaar lid van de club vierde recent zijn 80e verjaardag. Het lag in de bedoeling, dat Ernst tijdens de laatste bijeenkomst van de Zilveren Ploeg zou worden benoemd tot AFC-Ridder, doch een griep verhinderde dit. Ernst was jarenlang actief als voetballer om later een van de vaste spelers te worden van de roemruchte AFC-Veteranen. Namens de AFC wensen wij hem nog een aantal gezonde en gelukkige jaren samen met zijn echtgenote. Onze verzorger van het eerste elftal (en dat reeds 22 jaar) Ko Groszenipper vierde onlangs het heuglijke feit, dat hij 25 jaar actief was in de sportverzorging. Door NOC- NSF werd Ko daarvoor onderscheiden. Namens de club onze hartelijke geluk wensen. Jack en Marja van Gelder werden recent samen 100 jaar. Jack zag Abraham en Marja ontmoette Sarah. Ieder is op zijn/haar eigen terrein nog zeer actief. Namens de vereniging onze welgemeende gelukwensen. En dan nu de verjaardagen van de Zilveren Ploeg leden. Daar ik bij het uitkomen van de laatste Schakel niet op de hoogte was van het feit dat het een Schakel betrof voor 4 weken, vermeld ik eerst de verjaardagen van de leden, die reeds jarig zijn geweest. Edwin Geluk (16/1), Jos Kemna (16/1), Jos Lonnee (17/1), Lex Rimini (18/1), Henk Bijlsma (19/1), George Parson (22/1), Nico Cohen (24/1). De jarigen van de komende 3 weken zijn volgens mijn gegevens: Jan Willem Bronwasser (25/1), Piet Leijenaar (30/1-70 jaar), Rokus Hoogendoorn Sr. (30/1- 65 jaar), Lou van Kranendonk (4/2-80 jaar), Guido Kiemeney (11/2), Meindert Huisman (12/2) en Paul Meijer (14/2-70 jaar). Aan al deze leden onze hartelijke felicitaties. Johan de Bie Het laatste nieuws is steeds te zien op www.afc-amsterdam.nl Zaterdag 2 en zaterdag 6 winnen het zaalvoetbaltoernooi 2001 Het groot nieuwjaarszaalvoetbaltoernooi (ook even onthouden voor het scrabbelen) vond dit jaar plaats op 7 januari en zoals te doen gebruikelijk werd gespeeld in de aan gename, overzichtelijke Emergohal. Niemand van de ca. 140 spelers had het nabij gelegen ziekenhuis van Amstelveen nodig en dat was een van de grote pluspunten van het toernooi. Een tweede pluspunt was de grote opkomst van spelers én publiek. Met name in de middaguren was het gezellig druk. En natuurlijk trokken de prestaties van de verschillende teams de aandacht: veel inzet, vrijwel altijd binnen de zaalvoetbalperken en af en toe een technisch hoogstandje. Zoals altijd was er een ochtend- én een middag programma: 2x8 senioren teams, waarbij met uitzondering van zondag 1 t/m 4 en zaterdag 1 alle seniorenelftallen vertegen woordigd waren. Het ochtendprogramma startte stipt om 10.00 uur. Anders dan in het afgelopen jaar maakte zaterdag 2 zijn favorietenrol nu helemaal waar. Na 3 duidelijke zeges in de poule wedstrijden werd zaterdag 3 in de finale met 6-4 geklopt. De fles champagne voor Sebo Woldringh c.s. was volledig terecht. Het finale klassement zag er als volgt uit: 1: zaterdag 2, 2: zaterdag 3, 3: zaterdag 4, 4: zondag 11, 5: zondag 7, 6: zondag 5, 7: zondag 8, 8: zondag 6. Taco Lentz (zondag 6) werd uitgeroepen tot beste keeper, David Sars (zondag 5) tot beste speler. Na al het ochtendgeweld ging om 14.00 uur het middagprogramma van start. In beide poules stak een ploeg erboven uit: in poule A was dit het hechte zaterdag 7 van Camille Huisman en in poule B zaterdag 6, een nieuw AFC-team met veel bekend talent. In de finale was zaterdag 6 een maatje te groot en ging de champagne naar het team van Anton van Broekhuizen. In de halve finale onderscheidde ook het eerste veteranen-team zich (o.a met Henny Kottmann, Ernst Huisman en Jos Kemna) door de uiteindelijke toernooiwinnaar zwaar op de proef te stellen. Chapeau! De wedstrijdleiding was zo enthousiast dat heel wat individuele prijzen werden uitgedeeld. Beste keeper, na felle concurrentie met Jeroen Hilbrink en Rob Lobatto, Hesdy Sanchez (veteranen 1meest opvallende keeper met stip Lou Hekster (zaterdag 5), beste speler Martin Verburg (m.n in de eerde genoemde wedstrijd tussen veteranen 1 en zaterdag 6), beste coach met voorsprong, Ron Susan, meest opvallende (fraaie boogbal, geweldige snelheid) speler Max Tropp (zaterdag 8) en mooiste doelpunt David Westerhof (veteranen 2). Het eindklassement zag er als volgt uit: 1: zaterdag 6, 2: zaterdag 7, 3: veteranen 1, 4: zondag 12, 5: zaterdag 5, 6: zaterdag 8, 7: veteranen 2, 8: zondag 10. 4

Schakels (clubbladen) | 2001 | | pagina 4