MIXED P I C K L E S ingelegd door Pim Adriaansz PLEISTERPLAATS "Le Méridien Apollo", Apollolaan 2 te Amsterdam. De plaats waar het jaardiner van AFC op 18 januari j.l. plaats vond t.g.v. het 106-jarige bestaan. Daar was AFC niet voor het eerst. Sinds enige jaren is onze club daar weer neergestreken na jaren van afwezigheid. Meer duidelijkheid kan Pickelaar u zo uit het hoofd niet bieden, want het AFC-archief valt op 40 km afstand niet even te raadplegen. Er moeten ongeveer 135 makkers aangezeten hebben. Onder leiding van Machiel van der Wouden i.p.v. Bas Rachman, die even ver weg was. Machiel was plaatsvervanger geworden bij - zogezegd - Algemene Maatregel van Bestuur. Hij bleek een goede wissel, uit wiens mond Pickelaar de samenvatting "Voor-, door- en naspoel ing" optekende. Van ver kwam Piet Vaal (uit Almelo) en van nog verder kwam Karei van Stuyvenberg (Caracas/Venezuela), al weet je van hem nooit zeker of hij er nóg of wéér was. Voorzitter Dick van der Klaauw was op dreef, vertelde een pracht fake-verhaal over gesprekken met een in AFC gei'nteresseerde, die niet AFC-vriendelijk wilde zijn maar AFC gewoon wilde kopen en daar eventueel wel drie honderd miljoen voor over had. Toch veel geld in guldens, had Dick gedacht; maar het bleek om Euro s te gaan. Zaken werden er echter niet gedaan, want AFC was niet te koop. Dan was er namens de gemeente Amsterdam Jan Stoutenbeek, die filosofeerde over AFC en Amsterdam als "tussen droom en daad". Hij onthulde dat er op het stadhuis al werd gesproken van de "Zuip-as"en dat club en stad inmiddels vrienden waren geworden. Gaandeweg bleek er meer aan de hand: Dick v.d. K. en Jan S. kusten elkaar al. Er was muziek. Goede muziek van 4 goed opgeleide muzikanten. Waarvan er twee in AFC bleken te voetballen en de derde aanstalten maakte. Voor Pickelaar was het toch al een muzikaal avondje, want hij zat aan tafel tussen Ramblers-drummer Chris Dekker (die het vak "in the hard way"had geleerd en dat wilde zeggen in de kroeg) en trombonist/tubist Peter van der Heydt. Dat Ron Voskuil nobel werd en Roy Tular speler van het jaar zal elders in deze Schakel wel beter belicht worden. Captain Eschwin de Bruyn had écht wat te vertellen en dat bleek uit een massaal bewogen applaus! Het was kortom het avondje wel. Laat begonnen en laat afgelopen vanwege de Schiphol-explosie die de wegen om Amsterdam had doen vollopen. CITAAT "Ëen leven zonder feesten is als een lange weg zonder pleisterplaatsen". (Democritus, Grieks wijsgeer en onderzoeker, ca. 460 v.C. - ca 370 v.C.). COMPENSATIE Ook zonder officiële winterstop wil de AFC-bal nog maar niet rollen en dat geeft wekelijks toch een wat onbehaaglijk gevoel. Er dient immers een gat in de dag gecompenseerd te worden en het liefst nog buiten de deur ook. Men kan immers niet blijven lezen, TV-kijken en/of wegtukken. Zo kon het gebeuren dat Pickelaar met Pickelaarse recent een vroege zondagochtend wandelend doorbrachten in het nabij zijn huis gelegen duingebied. Dat was andere koek: solitair, zwijgend en sereen genieten in een stille omgang. Zo dacht Pickelaar, maar het liep toch even anders. Onverwacht kwamen er 2 personen in beeld buren nog wel, die hij tot dat moment nergens anders had aangetroffen dan in het eigen straatje. Ze waren zwaar bewapend toegerust met beeld- en geluidsapparatuur, hetgeen Pickelaar bevreemdend toescheen. Er volgde uitleg. Een jeugdvriend, die al jaren aan gene zijde van de aardbol woonde, zou weldra een kroonjaar bereiken en men had het ludieke plan opgevat hem een band toe te zenden met sfeerbeelden uit zijn land van weleer; waaronder uit Kennemerlands duin en bos. Aan de praat geraakt leek het buurman wel een aardig idee als we gevierenlijk oud-vaderlandse tranentrekkers zouden zingen en hij bracht zijn techniek reeds in stelling. Luttele ogenblikken later zongen de volgzame Pickelaars in the middle of nowhere bekend repertoire bekwaam mee. "Waar de blanke top der duinen"en aanverwante werken. Op dat moment doken overal pedaleurs, joggers en wandelaars op, die onbewogen hun weg vervolgden. Vermoedelijk zagen zij in het gênant zingende viertal patiënten uit de nabije psychiatrische inrichting. Halfhartig mijdt Pickelaar nu even de natuur. De voetbal moet maar weer gauw gaan rollen. 11

Schakels (clubbladen) | 2001 | | pagina 11