AFC en de Zuidas (5) AFC en de Zuidas (6) Zeg kien jij de mosselman? www.afc.nl Laat maar uit, de PC; bovenstaande website staat deze keer voor iets anders: Wie - Woont - Waar van AFC in Nederland. Dit alles in verband met de gevorderde plan nen betreffende de Zuidas en de locatie die daarin is bedacht voor en door AFC. Knap werk van enkele "drivers"; het ziet er fantastisch uit, laat daar geen misverstand over bestaan. Het roept echter toch vele vraagtekens op. We hebben geleerd, dat enkel mondelinge afspraken waardeloos zijn. Denk aan het gerommel met het parkeerbeleid in Buitenveldert. Alvorens de eerste spade de grond in gaat, lijkt het me verstandig uitge werkte oplossingen keihard op papier te heb ben. Zo denk ik o.a. aan het woon- /voetbalverkeer van alle AFC'ers en hun be zoekers. Ik denk dat de auto hierin zeker een belangrijke plaats zal blijven innemen. In mijn verdere betoog zal dat voldoende naar voren komen. Zijn we nog bereikbaar en blijft het daarbij ook nog betaalbaar? Van daar mijn "Wie - Woont - Waar". Gezien de huidige parkeersituatie rond onze sportvel den, door de week en in het weekend, moe ten we constateren dat de chaos al vaak com pleet is. Zeker tijdens de RAI dagen, waar van het aantal dagen steeds frequenter wordt. Op het eerste trainingsuur op de woensdag middag voor onze allerkleinsten, werd door een welwillende medewerker 74 keer het be ruchte sleuteltje voor de AFC parkeerplaats gehanteerd, daarna het bordje "uitverkocht" opgehangen. De wat latere bezoekers, allen begeleidende ouders, werden verwezen naar de RAI parkeerplaats a 17.50! Plannenma kers hebben hiervoor straks de oplossing: parkeren onder de velden en overdekt. Pro jectfinanciers zullen de investeringen op het duurste stukje grond van Nederland graag ten gelde willen maken. Maar wie krijgt daar voor de rekening gepresenteerd? Hierbij mo gen we denken aan een fors bedrag (Euro's!) voor ons bezoek, training en wedstrijdje, en dit soms meerdere malen per week! Een mooi voorbeeld hiervan is al te bespeuren in de omgeving van de Arena, daar lopen de straten dood op indrukwekkende parkeerga rages, met in de wijde omtrek natuurlijk.... parkeerverboden. Oplossingen genoeg, maar met alles wat aangedragen wordt zie ik niet in dat 314 jongetjes als lid van AFC in de leeftijd van 5 t/m 10 jaar per fietsje of open baar vervoer van huis gestuurd worden voor training en wedstrijden bij AFC. Dus dan toch maar de auto. Ook bezoekende vereni gingen zullen straks niet vrolijk worden wanneer het parkeerbonnetje wordt gepresenteerd om voetbalplezier te beleven op ons uitverkoren stukje grond. Bij de meeste amateurclubs is gratis parkeren mogelijk. Mocht dat ooit veranderen, dan zullen de parkeerkosten daar waarschijnlijk acceptabel blijven, gezien de lagere grond prijzen. Rest mij nog de verkeersstroom uit de diverse regio's naar onze AFC in het hier onder vermelde staatje "Wie - Woont - Waar" aan te geven. Amsterdam per stadsdeel: Centrum 137 Zuid 214 Oud-Zuid 185 West 157 Oost/Z.O. 118 Noord 32 B'veldert 178 Amsterdam totaal 1021 Amstelveen e.o. 264 Diemen/Duivendrecht 39 Binnen 25 km A'dam 67 Buiten 25 km A'dam 191 Buitenland F7 578 Met respect voor de plannenmakers en dank aan de computer. Hans de Wijs Sr. Omdat ik de eerste ben die de stukjes in de Schakel leest, gewoon vanwege het simpele feit dat deze bij mij binnenkomen, kon ik al gaan nadenken over het bericht van Hans de Wijs en hierop reageren. Wat zou het betekenen als de AFC-leden, spelers en begeleiders van bezoekende vere nigingen en toeschouwers bij ons eerste elftal straks parkeergeld moeten gaan betalen? Ik heb afgelopen week in de krant gelezen dat het parkeertarief in Amsterdam in 2002 opgetrokken gaat worden naar 7,50 per uur. Spelers van AFC komen toch minimaal 11 keer per seizoen naar onze velden om te voetballen. Met 2 uur parkeren per keer redt je het niet, dus 3 x 7,50 22,50. Dit maal 11 keer is 247,50. Trainen moet je ook. Zeg dat je 20 keer traint (is zelfs aan de wei nige kant) en dat binnen 2 uur doet; kosten 20 x 2 uur x 7,50 300,-. Tot vreugde van iedereen ga je ook op zondagmiddag de wedstrijd van ons eerste bekijken. Zorg dat je vlak voor tijd komt, direct na de wedstrijd naar huis gaat en dus niet in het clubhuis blijft hangen, dan blijven de parkeerkosten beperkt tot 11 thuiswedstrijden x 2 uur x 7,50 is 165,-. Opgeteld: spelen, trainen en kijken naar ons eerste in een seizoen: 247,50 300,-165,-is 712,50! Voor spelers en begeleiders van bezoekende verenigingen lijkt het mij toch niet accep tabel dat men 22,50 aan parkeergeld kwijt is om een wedstrijd te spelen. Hier komt be slist commentaar op en dat lijkt mij niet posi tief voor AFC. En dan de toeschouwers voor AFC 1. Een entreekaartje nu kost 7,-. Maar men moet daar wel 15,- tot 22,50 bij optellen. Komt de neutrale toeschouwer voor dat bedrag nog nar een amateur-wedstrijd kijken? Misschien is dit hele artikel voor niets ge schreven en dat hoop ik. Misschien is het be stuur al lang met de Gemeente Amsterdam overeengekomen dat de voetballers en be zoekers geen parkeergeld hoeven te betalen. Mocht dit nog niet het geval zijn dan ligt hier een mooie taak om dit te bewerkstelligen. Zou mijn rekensom kloppen dan verwacht ik een teruggang van het ledenaantal, met name bij de lagere elftallen, zowel bij de senioren als jeugd, omdat zij voor een andere vereni ging kiezen. Hans Elias Op vrijdag 22 december a.s. vindt op AFC weer het traditionele kienen plaats en wel ten vierde male onder de bezielende leiding van het kien dream team bestaande uit Ron van Doesburg, Ronald Koster, Lou Hekster, Roy van Dijk en ondergetekende. En zoals be kend bestaat bij AFC de hoofdprijs niet uit een CD-tje van Frans Bauer of Marianne Weber. Welnee, elke van de zes ronden kent hoofdprijzen, extra prijzen, die vallen op een kaartnummer, en verrassingspn]ztt\ onder de allengs bekend rakende Doos met het Vraag teken. In het verleden gingen al parfumerie, horloges, een gitaar, een fiets, kaartje voor een wedstrijd van Ajax, een op maat ge maakte blazer, wijnen, wild, textiel, grif over de tafels. Dat is nog eens wat anders dan het bingoën bij F.C. Verweggistan of het kien- avondje van de plaatselijke majorette vereniging. Zoals u weet is de absolute kra ker telkens de hoofdprijs van de 6de en te vens laatste ronde, doorgaans een 8-daagse en 2-persoons vliegreis naar een warm (ei)- land. Elk jaar treft de kiencommissie ook weer ve le nieuwe en onbekende gezichten aan, ter wijl toch altijd duidelijk gesteld wordt dat het evenement niet bedoeld is voor introducé(e)s die niets met AFC uitstaande hebben. Daar om zal de commissie dit jaar nog strengere toegangscontroles gaan hanteren. Hoe zit dat nu? De regel zal zijn dat elk AFC-lid of elke AFC-donateur het recht heeft om een (1) iemand te introduceren (bijv. levenspart ner, ander familielid), maar ook niet meer dan dat\ Voorts zal steekproefsgewijs op AFC-lidmaatschapskaart gecontroleerd worden of iemand lid dan wel donateur is. Dit houdt in dat als u uw contributie of donatie nog niet voldaan heeft, u geen recht heeft om aan het kienen deel te ne men. Neemt u de kaart dus mee! In ieder geval, wordt het dit jaar vrijdag 22 december, aanvang 20.00 uur, oergezellig en zal de prijzentafel weer rijkelijk gevuld zijn, tot en met de paperclips, porte- monneetjes, sleutelhangers en puntenslijpers aan toe. Op die dag kunt u zich overigens te AFC vanaf 17.30 tot 19.00 uur te goed doen aan een mosselpannetje of kipsatétje. Meldt u dat wel even van te voren aan sociëteit uitbaatster Netty van der Meent (020- 6445575). Wij zien u dit jaar vlak voor Kerst hopelijk weer terug. Namens de Kiencommissie, Nicky Hekster 6

Schakels (clubbladen) | 2000 | | pagina 6