Amis du Fin Cigare WBC Bridge AFC en de Zuidas (3) Ik heb in mijn rubriek al eens verteld, dat on ze oud-eerste elftalspeler Dennis Gebbink op de woensdagmiddag actief is met voetbal voor gehandicapte kinderen. Onder de naam Only Friends wordt er op die middag ge traind en worden er ook wedstrijden gespeeld tegen F-pupillen van Amsterdamse clubs. De training vindt plaats op ons sportpark Goed Genoeg. En dan nu de verjaardagen van de leden van de Zilveren Ploeg. Allereerst moet ik een fout van mij herstellen. In de laatste Schakel heb ik abusievelijk de verjaardag van Sebo Jan Woldringh niet vermeld. Sebo Jan is ac tief als lid van de Elftalcommissie C en te vens een voortreffelijk secretaris van de Am sterdamse Tennis Club. Hij schrijft mij dat hij al 29 jaar lid is van de AFC en dat ook dit jaar zijn verjaardagsdatum (18 november) niet was vermeld. Namens ons allen alsnog onze gelukwensen. Door de toename van het aantal leden van de Zilveren Ploeg wordt wel eens een verjaardag vergeten. Het is de be doeling dat ook deze verjaardagen voortaan via de computer gaan. Verder vierde Micha el Kahn op 13 november jl. zijn 50" verjaar dag. Het 50 jaar worden is volgens de regels van de Zilveren Ploeg geen kroonjaar, doch ik wil wel namens de AFC onze kersverse Abraham feliciteren. Verder heb ik de vol gende verjaardagen in mijn administratie staan t.w. Nico Leloux (19/11), Jan Roos (21/11-84 jaar), Frits van Klinken (24/11), Frans Bogaers (30/11), Raoul Krak (30/11), Jip Vogel (2/12),John Parsser (2/12), Louk Woudstra (3/12), Henk van Weelde (6/12). Aan al deze jarigen onze welgemeende felicitaties. Johan de Bie U kon het reeds lezen in Johan's "Bie"- zonderheden van dit blad: AFC kent tegen woordig een heus sigarengenootschap, waar van een slordige twintig AFC-ers deel uit maken. Donderdag 26 oktober jl. was een af vaardiging van deze Amis du Fin Cigare (AFC dus) aanwezig bij het Grand Gala du Cigare. Het betreft hier een promotieavond in galavorm, georganiseerd door het Gilde van de Nederlandse Sigaar. De rokerij vond plaats in Hotel Huis ter Duin, Noordwijk, op een steenworp afstand van het huis van AFC's praeses Dick van der Klaauw. Na voortreffelijk onthaald te zijn door Dick en diens echtgenote Ria, waarbij een aantal Dominicanen en Cubanen afgeblust werd met champagne, begaf het gezelschap, onder meer bestaande uit Edwin Geluk, Dick van der Klaauw, Rob Ruis, Jos Kemna, Eric Hoegee en uw scribent, zich onder de reeds rokende en uiteraard in smoking gehulde menigte. Samen met zo'n 500 man/vrouw werd geapéritiefd rondom een het hotel bin nengereden Aston Martin. Met De Heeren van Ruysdael werd een goed gesprek ge voerd, Justus van Maurik was ook weer van de partij, Hajenius was te vinden naast het landgoed Balmoral, en ook van Kees van Wees, Henri Wintermans, Rob Usto en Cor Ona moet u de groeten hebben. Nu is het te doen gebruikelijk dat tijdens het zevengan gendiner door het bovengenoemde Gilde het zg. Gouden Dekblad wordt uitgereikt. Dit is een "prijs" die elk jaar een bekende sigaarro- kende Nederlander ten deel valt, ter uitstra ling en promotie van het vaderlandse roker tje. In voorgaande jaren werd het kleinood reeds ter hand gesteld aan o.a. Thomas Le peltak (alias Stan Huygens), Hans Wiegel, Prof. Dr. Pim Fortuyn, en damessigarenge- nootschap Salomé. Dit jaar viel de eer te beurt aan niemand minder dan ons eigen Amis du Fin Cigare clublid Jack van Gelder! In een dankwoord vertelde Jack hoe hij ei genlijk via zijn collega Ron de Rijk aan de sigaar verslingerd is geraakt. Na dit hoogte punt zagen en hoorden wij achter de micro foons The Dutch Divas, bestaande uit drie ex-songfestival zangeressen (o.a. Xandra Reemer), die met oude meezinghits de stemming er prima inbrachten. Tijdens het dessertbuffet werden de echt grote after- dinnerjongens uit de kistjes gehaald en liep de opgekomen Haagse penoze, inclusief aan verwante dames met joekels van Lonsdales en Chruchills in de mond. Ja, je steekt er wat van op, zo'n avond! De stomerij bleek voor eigen rekening en diep in de nacht vonden de uitgerookte AFC-ers de weg naar huis. Al met al werd de doelstelling van het genoot schap, de bevordering van de kennis en het savoureren van de sigaar in de ruimste zin, deze avond ruimschoots bereikt. Nicky Hekster Vrijdag 17 november was het weer zover. De bridgeafdeling van AFC, genaamd WBC, hetgeen staat voor Woensdag Bridge Club alhoewel op dinsdag gespeeld wordt, had haar jaarlijks diner. Ditmaal was gekozen voor restaurant De Veranda op de Amstel- veenseweg. Liefst 36 leden en donateurs van AFC gaven acte de présence. Op deze zeer genoeglijke avond werd onder meer de Dio Hermens Wisselbokaal uitgereikt aan de bes te individuele speler in het seizoen 1999- 2000. De bokaal, genoemd naar de in 1995 overleden oud-voorzitter en erelid van AFC, werd door zijn weduwe, de 89 jarige Connie Hermens, uitgereikt aan Rob Mathijse. Door sommige leden werd in twijfel getrokken of deze uitslag terecht was, omdat Rob ook de wedstrijdleider is en altijd de uitslagen ver zorgt en bekend maakt. Deze leden eisten 'hertelling met de hand' maar dit werd door de bestuursleden van de hand gewezen. Deze beslissing werd nog eens onderstreept door de 'notaris' en erelid Guido Kiemeney die 'in the blind' de gelukkigen voor een mooie fles wijn vooraf had aangewezen. Op de tweede plaats eindigde les de Leeuw, die helaas vo rige maand vrij plotseling overleden is. Op de 3C plaats eindigde Richard de Metz, de voorzitter van de WBC. De overigen namen zich voor om dit seizoen op een betere plaats te gaan eindigen. De penningmeester van de club, Mien van Broeckhuysen droeg op rijm voor uit eigen werk. Zij verhaalde dat de kas toereikend was voor de aankoop van een paar mooie schoenen en truitjes, maar niet meer voor het diner. Of wij voldoende geld bij ons hadden? Snel had iedereen door dat dit een klein grapje was. Oh ja, dat zou ik bijna ver geten. Rein Akkerman sr., ons erelid van AFC, wilde ook nog in dit stukje vermeld worden. Nou, dan hierbij Rein. Maar volgen de keer wel beter op de ranglijst eindigen. Eén troost heb je: je eindigde gelukkig net boven je vrouw en daar was je heel blij mee. Samenvattend was het een zeer geslaagde avond en zijn er bridge-AFC'ers die gezellig heid prefereren boven prestatie neem dan contact op met Richard de Metz, tel. 020- 6441006. Naast de individuele competitie wordt om de week een parencompetitie ge speeld. P.S. Foto's zijn niet genomen. Rob Mathijse had vergeten een filmrolletje in zijn camera te doen! Hans Elias Naar aanleiding van de ingezonden brief van Meindert Huisman een reactie op zijn voor stel: "bestuur, denk serieus na over "uitplaat sing", hetgeen in de geschiedenis van AFC niet negatief heeft uitgepakt". Het bestuur is van mening dat een uitplaat sing van ons sportpark Goed Genoeg nega tief zal uitpakken voor onze AFC. De ver wachting is dat AFC dan veel jeugdleden zal verliezen. Eén keer eerder heeft AFC een rigoureuze uitplaatsing meegemaakt. In 1920 verhuisde AFC van de Watergraafsmeer naar de Zuide lijke Wandelweg; ongeveer waar nu het WTC staat. Een citaat uit het Gouden Boek van AFC t.g.v. het 50 jarig jubileum pagina 49 e.v. "Het eerste degradeerde twee maal achter el kaar. Ook het tweede degradeerde. Het pu bliek liet ons volkomen in den steek en niet alleen, dat het onmogelijk was om op de obligatielening 60.000) af te lossen, onze contante schuld liep op tot 10 mille. Het enige dat in die jaren steeg, was onze schuld - alles daalde verder. Onze prestaties, ons aantal elftallen, ons ledental. Een groot aan tal leden en het publiek dachten ons het lot toe van R.A.P. en Volharding. We hadden vijf jaar daarvoor de tweede klasse verlaten als geëerbiedigde, gevreesde en populaire club, we kwamen er terug als een verzwakte, vergeten en ontmoedigde club met een on draaglijke schuldenlast." Een meer recentere terugblik. Gedurende 1994 heeft de gemeente Amster dam besloten dat een integraal plan zal wor den opgesteld op basis waarvan de Zuidas zal worden ontwikkeld. Eén van de troeven: ruimte, na verplaatsing van de sportvoorzie- ningen. Daarom is in 1995 door het bestuur besloten dat vroegtijdig moest worden nagedacht over de toekomst van het sportpark Goed Genoeg. Er moest een plan worden ontwikkeld voor overleg met de gemeente. Meedenken en meewerken aan de planontwikkeling van de Zuidas zou het beste resultaat opleveren: een vaste plaats van het sportpark in de Zuid as. 4

Schakels (clubbladen) | 2000 | | pagina 4