KNVB-veteranen Zaterdag 9 september Verzamelen om negen uur, voor vertrek per bus naar Deventer, toernooi bij de 125-jarige Koninklijke Utile Dulce, afgelopen sei zoen gepromoveerd naar de Hoofdklasse. In twaalf jaar van de onderbond naar de hoofdklasse, zonder het aankopen van allerlei dure spelers, de basis is een hechte groep geweest, één en ander vernomen van hun vice-voorzitter Lou Hartong, wel bekend in de cricketwereld. Zo'n dag moetje zeer voorzichtig beginnen het instappen dient met de grootste zorg te gebeuren, voordat je het weet, heb je een hamstringblessure. Ben benieuw wie de laatste wedstrijd haalt, zo'n toernooi is na tuurlijk heel gezellig, maar die pauzes tussen de wedstrijden breken je zo op. De cricket wereld is sinds enige tijd in grote beroering vanwege omkoopschandalen; spelers worden door bookmakers zeer veel geld aangeboden om onder hun kunnen te presteren, waardoor de uitslag beïnvloed wordt: match fixing genaamd. Zou dit ook bij de AFC-veteranen kunnen voorkomen, zult U zich nu ongetwij feld afvragen. Jazeker! Maar wij spreken onderling zelf wel af, dat wij onder ons kunnen zullen spelen, omdat wij vier wed strijden van een half uur al twee teveel vin den, vooral als de voetbalschoenen weer voor het eerst worden aangetrokken, voor ons geen finale, ben je gek. De eerste twee wed strijden fluitje van een cent, twee keer winst. Droomdebuut van één van onze laatste aan winsten: Ad Westerhof, vanaf de aftrap bal diep op Ad. en dat bij de veteranen, éénmaal raken: goal, wat een binnenkomer! Hopelijk blijft hij wel bescheiden en met zijn beentjes op de grond. Gezien zijn commentaar na de wedstrijd vraag ik me dat af: "Zo'n dure aankoop als ik moet veel meer in het spel betrokken worden". Na de traditionele over vloedige toernooilunch; een zak met broodjes en de krentenbol en natuurlijk een fruit, hé een peer dit keer, daarbij een prachtige melk, toch even op de datum kijken, lunch werd namelijk aangeboden door de plaatselijke supergrutter, werden de bordjes volgens afspraak verhangen, of konden we gewoon niet meer of waren de tegenstanders echt te jong voor ons. Tweemaal kansloos verlies. Alleen onze andere nieuwe aanwinst: Martin Verburg, alias De Spijker, werkelijk geen grammetje vet is erbij gekomen, hield zich staande tegen het aanstormend jong vetera- nengeweld, je hoort hem niet, je ziet hem bijna niet, maar hij is er wel! Rob Bianchi tegen zo'n jong veteranenteam: "Zeg jongens staan jullie scooters wel goed op slot Afijn dat werd dus strafschoppen nemen om de vijfde en zesde plaats. André Wijnand hield het voor gezien, Hesdy Sanchez onder de lat met als weddenschap voor elke gestop te penalty een biertje. "Dan word ik dron ken", riep hij nog, dan word je dat wel heel gauw! Uiteindelijk werden we dus zesde. Na afloop zeer gezellig, we waren toch met de bus Tijdens de terugreis, noodzakelijke stop, Ad Westerhof en Hennie Cruijff stor men de winkel binnen, overval van voetbal hooligans of grote order zal de benzine pomphouder gedacht hebben, gezien de touringbus, die ineens voor zijn deur stond Acht blikjes fris en wat koeken werd het. Met het aantal aanwezigen in de bus hadden we zo dat televisieprogramma kunnen over nemen. Volgende week maar weer met eigen vervoer. André Wijnand wist te melden, omdat z'n voeten niet goed staan. 0-0 dus en bij het kopje thee toverde de captain (of was het z'n tweelingbroer? een serie harde maatregelen uit de aanvoer- derhoed. Drie wissels, waaronder natuurlijk baardmans die werd vervangen door Ron P., een diepgaande spits bij uitstek. Verder maakte Marcel K. (die van die voeten) plaats voor Nico C. en mocht Jan K. het veld rui men voor Bob v.d. B. Het was duidelijk, met Het eerste veteranenteam nog in oude opstelling. Deze foto gaat "van hand tot hand" in Brussel. Het nieuwe seizoen is begonnen, óók voor de KNVB-veteranenteam. In vrijwel dezelfde samenstelling (één mutatie: de transfer van de spits naar de gouden ballen, die overigens nog moet worden goedgekeurd door de Europese Commissie in Brussel, werd ge compenseerd door het aantrekken van een dynamische linkspoot op het middenveld) zal dit team opnieuw een gooi doen naar eeuwi ge roem. Het oefenprogramma zag er over zichtelijk uit. Een wedstrijd van 8 tegen 8, die na 10 minuten werd gestaakt vanwege het noodweer, vormde ruim voldoende basis voor de eerste competitiewedstrijd tegen het altijd lastige Wartburgia. Op sportpark Drie burg was al voor de wedstrijd sprake van een wonder. De captain, nog in de ochtenduren geconsulteerd in New Delhi, ving enkele uren later zijn spelers aan het hek van het sportpark op met het gebruikelijke enthousi asme. Wonderen bestaan, we weten het allemaal, maar hoe was dit mogelijk? Had het vliegtuig wind mee? In ieder geval was een ruime selectie beschikbaar om de eerste 3 punten binnen te halen. Omdat deze groep oudere jongeren over 2 razendsnelle buiten spelers in de gelederen had werd door het teammanagement logischerwijze gekozen voor een 4-3-3 opstelling. Ajax is kennelijk nog steeds de maat der dingen en dus werd het duidelijk geïmponeerde Wartburgia met combinaties over drie, vier, en nog veel meer schijven bestreden. Het was zonder enige overdrijving oogstrelend wat AFC achter het Amstel station liet zien. Effectief was het natuurlijk niet, maar dat doet er in de eerste helft van een openingswedstrijd niet toe. Desondanks had AFC met de rust ruim voor kunnen staan als enkele dotten van kansen benut waren. Baardmans faalde echter jam merlijk en dat kwam, zoals een teamgenoot deze knalharde ingrepen stond niets een ruime zege van AFC nog in de weg. Terwijl zich op het naastgelegen veld van alles en nog wat afspeelde bij de dameshoofdklasse wedstrijd Wartburgia-Velocitas kabbelden AFC en Wartburgia in het zelfde tempo voort, totdat Jan V., uithaalde voor de ope ningstreffer. Het AFC-feestje werd 2 mi nuten later wreed verstoord. Een slimme bal van Nico werd niet op juiste waarde door zijn teamgenoten geschat en Wartburgia profiteerde dankbaar. Op dat moment ge schiedde wonder nummer 2. Bob v.d. B., bruinverbrand en vol energie, als rechts achter geposteerd met beperkte opdracht, stormde naar voren en krulde de bal achter de wanhopig om zich heen grijpende keeper. Een doelpunt om van te watertanden en zo liet het zich aanzien, van beslissende beteke nis. De blijdschap was groot en de violiste zou het veld in zijn gerend. Helaas had het buitengebeuren nog meer wonderen in petto. De spitsen van Wartburgia werden uit hun diepe slaap gewekt en voor dat de feestende AFC'ers het beseften stonden ze achter met 5-2. Met nog maar een paar minuten speeltijd werd furieus de aanval gezocht, maar meer dan een intikkertje van George zat er niet. In de kleedkamer werd, zoals te doen gebruike lijk, de 5-3 nederlaag haarscherp geanaly seerd. De oorzaak werd volledig in de schoe nen van baardmans geschoven, want hij had voor rust moeten scoren. Volstrekt terecht natuurlijk, want met drie doelpunten meer win je met 6-5. Voetbal blijft, ondanks alle wonderen, gewoon een kwestie van optellen en aftrekken. MvdW 6

Schakels (clubbladen) | 2000 | | pagina 6