Ons eerste De AFC-veteranen Coronel, afgelopen seizoen spelend in onze A 1 junioren, gaat een studie aan deze uni versiteit beginnen en is inmiddels toege voegd aan het voetbalteam van Wake Forest. Beide AFCers wensen wij veel succes met hun studie en veel succes met het voetbal team. Ook dit keer moet ik mijn bijdrage beëindigen met verdrietig nieuws. Na een kort ziekbed overleed op de leeftijd van bijna 72 jaar ons Lid van Verdienste Bep Bonnet. Elders in deze Schakel vindt U een in memoriam. En dan de verjaardagen van de leden van de Zilveren Ploeg t.w. Flans Mulder (17/9), Tim Timmerman (18/9 - 50 jaar), Rik de Boer (23/9), Luuk van Mierlo (24/9), Fred van Soomeren (26/9). Aan al deze jarigen onze welgemeende gelukwensen. AFC-Ridder Frans Heineman wordt op 27 september a.s. 80 jaar. Helaas laat zijn geestelijke gezondheid hem de laatste jaren in de steek, hetgeen een verdrietige zaak is. Onze groeten aan Frans en echtgenote Jules met de mededeling dat wij aan hun denken. Johan de Bie De eerste 2 wedstrijden zitten er op en we kunnen met 6 punten (en een doelsaldo van 6-0) spreken van een uitstekende start. Vorig seizoen eindigde de thuiswedstrijd op 24 oktober tegen DWS in een 2-2 gelijkspel, nu dus in het openingsduel op 3 september via een kleine overwinning het maximale resultaat. Tegen promovendus KGB werd nimmer eerder in competitieverband gespeeld. In de Persmap van dit jaar voorspelde onze nieuwe linksachter Marco van Galen een zware uitwedstrijd in Bovenkarspel. Hoewel de uitslag een volledig andere indruk wekt, was de voorspelling van Marco, gezien de kansen van KGB in het begin van de wedstrijd, zo gek nog niet. Er zullen in de loop van de competitie maar weinig ploegen zijn die met zo'n mooi resultaat uit West-Friesland kunnen vertrekken. Volgende week (17 september, 14.00 uur) staat de tweede derby op het programma. Vorig seizoen werd met 3-2 in de laatste minuut van DCG verloren, hopelijk blijft ons die situatie ons dit keer bespaart. De week daarop komt het in de eerste 2 wedstrijden zwaar beproefde Holland (o punten en een doelsaldo van 2- 10) op bezoek. Uitkijken geblazen. Een kat in het nauw maakt rare sprongen. AFC-DWS - 1-0 Ton du Chatinier start met vier debutanten (vet) in de basis: Edwin van Holten, Peter de Waal, Erwin Smit, Marco van Galen. Liam Westerveld, Moad Zaoudi, Robert Gehring en Daniël van Meer, Glenn Zeelig, Eschwin de Bruijn en Jerryl Tsjon En Fa. 4-3-3 dus en dat is gezien de oefenwedstrij den toch wel verrassend. AFC, dat Uli Land- vreugd en Guido Smits door blessures voor langere tijd moet missen, stormt niet direct naar voren. De bal gaat keurig rond vanuit een gesloten verdediging. Omdat DWS ongeveer op dezelfde manier speelt valt er in de eerste 30 minuten weinig te genieten. Ergerlijk is de schop die Daniël van Meer al na een minuut of tien ontvangt. Flink gebles seerd haalt de ex-captain van Elinkwijk op karakter de rust, waarin hij vervangen wordt door Hans Geerlings, een andere debutant afkomstig van FC Volendam. In de loop van de eerste helft wordt AFC door goed spel over de vleugels (Zeelig, Tsjon En Fa) steeds sterker en onderstreept dit overwicht door het creëren van enkele kansen die net niet door Glenn en Eschwin werden benut. In de twee de helft wordt er sneller gespeeld en doen zich voor beide doelen gevaarlijke situaties voor. Weer is het Glenn Zeelig die dicht bij de openingstreffer is, maar zijn kopbal raakt slechts het zijnet. Aan de andere kant zorgen Germain Gotschin en Frank Zinhagel voor het nodige gevaar. De spanning loopt zicht baar op en in deze sfeer wordt Dennis Pur perhart gewisseld voor Jerryl Tjon-En-Fa. Dennis valt prima in en is vanaf het eerste moment gevaarlijk. In de 30e minuut breekt hij de ban door uit een leep passje van Glenn Zeelig fraai te scoren. De DWS-doelman John de Lange, voor AFC al jaren een ver schrikkelijke sta-in-de-weg, wordt totaal kansloos op snelheid gepasseerd. In het laatste deel van de wedstrijd hoeft niemand zich te vervelen. DWS dringt met name over rechts aan en dat heeft tot gevolg dat Marco van Galen met 2x geel mag vertrekken. Ton du Chatinier wisselt hierop Eschwin de Bruijn voor Joey Ensionye Met enige moeite en door sterk spel van Peter de Waal, Erwin Smit en keeper Erwin van Holten wordt tenslotte de 1-0 voorsprong over de eind streep gebracht. KGB-AFC-0-5 In vergelijking tot de wedstrijd tegen DWS start Dennis Purperhart in de basis, als ook Hans Geerlings. Kennelijk niet gehinderd door de zomerse temperatuur gaan beide ploegen in een mooie omgeving aanvallend van start. Door een flitsende reactie van Edwin van Holten wordt KGB van een openingstreffer afgehouden en valt die eer via een fraaie score van Glenn Zeelig AFC ten deel. Even later is het weer Van Holten die met een prachtige redding de gelijkmaker van KGB voorkomt en net als bij z'n eerste 'stop' AFC waarschijnlijk behoedt voor een totaal anders verlopende wedstrijd. Hierna is AFC de dominante ploeg. Met name over links wordt Glenn Zeelig voortdurend weggestuurd door Robert Gehring, die uitstekend speelt. De kansen stapelen zich steeds meer op en nadat Esch win de Bruijn eerst nog heeft gemist kapt hij na een pass van Hans Geerlings z'n tegen stander even later uit en scoort 0-2. Vlak voor rust probeert AFC een derde treffer te forceren. Vier achtereenvolgende corners van Robert leveren echter niets op. Ook na de thee deelt AFC de lakens uit. Met Joey Esy- oni voor Liam Westerveld.is het via Dennis Purperhart al in 46e minuut bijna raak. Drie minuten later komt de 0-3 toch op het score bord door een schuiver Robert Gehring, die slim is aangespeeld door Peter de Waal. Even later krijgt Peter een gele kaart en wordt gewisseld voor Maarten Stekelenburg. De wedstrijd is inmiddels gespeeld en de vraag is alleen nog hoe hoog de uitslag zal uitvallen. Nadat Edwin van Holten KGB voor de derde maal van een doelpunt afhoudt scoort Maarten Stekelenburg 0-4 in de 79e minuut. Een potsierlijke treffer omdat ieder een behalve de scheidsrechter denkt dat er gefloten is en Maarten de bal toch maar een tikkie geeft, ondanks het 'Ho maar!' van de KGB-keeper. In de 84ste minuut bepaalt Dennis Purperhart met een harde knal uit een onmogelijke hoek de eindstand op 0-5, een schitterend resultaat. Jammer alleen dat Moad Zaoudi en Robert Gehring in de slotfa se (ook) een gele kaart krijgen wegens pra ten. MvdW Zaterdag 2 september: De gebruikelijke start van het nieuwe seizoen: eerst vergaderen en daarna gewoon spelen. Trainen? Hoezo? Agenda keurig netjes vooruit ontvangen, plus natuurlijk het financiële overzicht van het afgelopen jaar, gut we hoeven niets bij te betalen, sorry Netty. Start vergadering kwart voor één, kan ook iets later zijn. Bestuurskamer stampvol, maar hoeveel nog spelende leden? En dat is elk jaar weer de grote vraag, hoe lang houden we het nog vol? En toch wordt er gesproken over een nieuw tenue, te leveren door wie anders dan Hennie Cruijff. Het voetbal wordt dan wel minder, maar we willen er nog wel mooi bijlopen, of worden de shirtjes wat krapper? Er zijn drie criteria om in De AFC-veteranen te spelen: een AFC verleden; kunnen voet ballen en de specifieke cultuur van deze veteranencompetitie aanvoelen. Een gewaar deerd bestuurslid is dit jaar na lange discus sie op twee van de drie criteria aangenomen, vraagt U zich maar af welke dat geweest zijn....Elke kandidaat wordt namelijk be sproken aan de hand van de genoemde crite ria, maar indien wij deze criteria streng zouden toepassen, dan had dit elftal waar schijnlijk niet meer bestaan. Hiermee tegelijk enkele kritische geluiden van eventueel Uw zijde weggenomen te hebben. Hoe is het toch mogelijk dat al vele jaren binnen AFC zo weinig belangstelling is om in deze volstrekt unieke competitie te willen spelen, terwijl er genoeg spelers zijn die aan de genoemde criteria voldoen. Een competitie met een zeer rijk verleden, spelen tegen verenigingen die een zelfde traditie koesteren als AFC, net zo oud zijn of zelfs ouder. Een competitie, waar je eerst je gasten de hand schudt, van koffie voorziet en vervolgens op het scherpst van de snede probeert te overwinnen, om daarna één en ander af te ronden door bier en bitterbal len aan te bieden. En als je uitspeelt ben jij te gast. AFC is het gewoon aan zijn stand ver plicht om aan deze competitie mee te blijven doen. Met andere woorden neem de vlag van ons over en wacht niet te lang "shirtjes ter overname aangeboden". Nog gespeeld? Nee het donderde en bliksemde, niet in de bestuurskamer.

Schakels (clubbladen) | 2000 | | pagina 5