Opstellingen De aftrap wordt genomen door Nicky Hekster, contactpersoon voor de F0- pupillen. Voor mij is mijn zitting in de Jeugd commissie dit seizoen nieuw, maar AFC in het geheel niet. Ik ben bijna twintig jaar lid van AFC en heb in de loop der jaren diverse dingen binnen de club "gedaan'. Zo was ik onder meer lid van de Toto/Lottocommissie, was drie jaar leider van F-junioren en zat in het bestuur van AFC's tennissende dochter ATC als commissaris Evenementen. Samen met Ron van Doesburg en Jack van Gelder speelde en schreef ik jarenlang het AFC- cabaret (zie bijv. de CD in de vitrine in de ingang van de Sociëteit). Ik voetbal sinds mijn tiende jaar (de F-jes bestonden nog niet), en begin nu aan mijn 35ste seizoen in AFC 5 op de zaterdag. Ooit probeerde ik op mijn tiende lid te worden van AFC. De toenmalige ballotagecommissie werd door mijn ouders, vermoed ik, te weinig bespren keld met genever en ik werd gedeballoteerd. Via een 15-jarige omweg, JOS, Ajax, SCA, s.c. Buitenveldert, ben ik toch weer bij AFC terecht gekomen, waar de genoemde com missie inmiddels was opgeheven Tegen woordig is AFC zo populair dat er voor de jeugd een ledenstop is afgekondigd! Een van mijn zoons, Ruben, voetbalt inmiddels in de Champions League van de FO. Ik vind het ontzettend leuk om bij dit grandioze AFC-FO fenomeen via de Jeugdcommissie betrokken te zijn. Belt u mij echter niet met de vraag of een wedstrijd wel of niet doorgaat (daarvoor is er een bandje op zaterdagochtend 020- 6444350 (tip: indien in gesprek toets 5 en u wordt teruggebeld zodra het nummer vrij komt. Deze gratis KPN-service kan een hoop irritatie besparen)). Belt u mij ook niet over trainingstijden (zie daartoe De Schakel). Wel sta ik open voor suggesties, meningen en opmerkingen, die het functioneren van AFC's FO verder kunnen optimaliseren. Ik wens iedereen een fantastisch en sportief seizoen toe, met knallende evenementen voor de FO! Tot ziens langs de lijn, Nicky Hekster n.s.hekster@nl.ibm.com 06 - 53 38 4916 0e jaars F-pupillen in de Champions Lea gue In het jaar dat een speler 6 jaar wordt, kan hij bij AFC starten in de Champions League. De spelers spelen hier in een onderlinge competitie, waar geen andere clubs bij be trokken zijn. Er wordt gespeeld op een veld met kleine doelen. De teams bestaan uit 5 spelers. De keuze voor deze kleine teams en kleine velden is gemaakt, op basis van voetbaltechnische overwegingen. Een speler is vaker aan de bal en men heeft minder kracht en uithoudingsvermogen als bij een groot veld nodig. Het doel is om de kinderen vertrouwd te maken met het voetballen en de kinderen als het ware "voetbalvrij" te maken. Vaak zijn de kinderen in het begin nog wat schuchter en zijn bang om het veld op te stappen, laat staan met de bal te gaan lopen. Sommige zijn de bal liever kwijt dan rijk. Het voetbalplezier staat voorop. De trai- ningsvormen zullen hoofdzakelijk bestaan uit partijtjes. De kinderen kunnen zich bij andere trainingsvormen nog moeilijk langer dan een aantal minuten concentreren. De wedstrijden duren 2 x 15 minuten met een aantal minuten rust. Er wordt nog niet met een opstelling gespeeld. Na enige tijd zien we dan wel dat de spelers een natuurlij ke voorkeur ontwikkelen voor een bepaalde positie. De aanwijzingen die de leiders, trainers en ouders dienen te geven, zijn aanmoedigin gen, om de kinderen een beetje op te jutten. Er zijn verder geen scheidsrechters en men dient alleen in de gaten te houden of een bal in of uit is geweest. le jaars F- pupillen in de World Cup De World Cup is het vervolg op de Champi ons League. Deze competitie speelt zich nog steeds intern af, maar er zijn toch een aantal significante verschillen. Allereerst spelen we in de World Cup nooit met 5 man, maar altijd met 4. Het 4 tegen 4 voetbal is de belangrijkste partijvorm, omdat alle combi natie en positievormen hierin aan bod ko men. Het 4 tegen 4 vormt de basis van de Nederlandse voetbalcultuur. De teams bestaan overigens wel uit 5 spelers. Daardoor is er dus een speler wissel. Dit doen we overigens met een doordraai- systeem, zodat zo een wisselbeurt nooit langer duurt dan een aantal minuten. Vervol gens spelen we de wedstrijd altijd met een vaste opstelling, een z.g. ruit-opstelling. De leiders van de teams dienen er op toe te zien, dat de spelers zich zoveel mogelijk aan deze posities houden. Een belangrijk hulp middel hierbij is, door met name bij de dode spelmomenten, de kinderen weer in hun posities te zetten. Bij een ingooi of corner op links hervat de linkshalf het spel en de doel trap wordt getrapt door de verdediger. Dit "neerzetten" is de belangrijkste activiteit van de coach. Ook bij de World Cup staat het plezier in het voetbalspel voorop. De wed strijden duren 2 x 17,5 minuten. De trainingen bij de World League, bestaat nog steeds voor het merendeel uit partij- vormen, maar de spelers zijn nu al zo ver, dat zij best een aantal simpele oefeningen kun nen uitvoeren. Zo zullen er enige dribbel- en trapoefeningen in de trainingen worden opgenomen. We hebben bij AFC voor de bovengenoemde opzet gekozen, omdat wij van mening zijn dat deze geleidelijke opbouw een positieve invloed zal hebben op zowel het voetbal- plezier, als de voetbalprestaties van deze kinderen. Deze twee doelstellingen zijn de pijlers onder het jeugdbeleid van AFC. Programma zaterdag 16 september: lc ronde Champions League, aanvang 09.15 uur, einde 09.45 uur Verzamelen om 08.45 uur. voor uitleg van de regels, het indelen van de teams en het uitde len van de shirts. le ronde World Cup, aanvang 10.00 uur, einde 10.45 uur Verzamelen om 09.30 uur, voor uitleg van de regels, het indelen van de teams en het uitde len van de shirts. Programma zaterdag 23 september. 2e ronde Champions League, aanvang 09.15 uur, einde 09.45 uur. Verzamelen 09.00 uur. V ronde World Cup, aanvang 10.00 uur, einde 10.45 uur. Verzamelen 09.45 uur. Al selectie Tahir Akhamrane, Salah Bentohami, Sherman Brown, Raoel Darnoud, Marlon Faria, George Reynold, Lidiano Goedhart, Michael Goudriaan, Nordin de Groot, Jegny van de Kust, Clinus Mook, Robin Stolp, Pierre Tosch, Robert Verschraagen, Kevin van 't Wout. Leider AlRobert Gehring (06-54738215) A2/A3 selectie Tim Abbenhues, Quincy Berkleef, Frederik Bronwasser, Frank van Brussel, Jordi Diepeveen, Robbert Eckhart, Mischa van Eimeren, Tony Ercoli, Houssein Eyarman, Karim Eyarman, Tjidako Gaspers, Jink Gude, Gregory Hirschfeld, Jerry Hollander, Kevin Krassovski, Niels Kronenburg, Mit- chel Lens, Thijs van Leeuwen, Rory Light- hart, Keven Maduro, Reinier Meyer, Sergio Naarden, Junny Panneflek, A. Papaseit Vails, Sandro Pique, Jordi Prud'homme, Rocky Schulz, Steffan van Slooten, Robbert Stuut, Mathijs Visser, Karei van Vugt, David Westerhof. Leiders A2 (voorlopig): Wim Diepenveen (6235780) en Piet Gaspers (6642576) Leider A3: Chris Bruynstens (6121626) B1/B2 selectie Jaouad Arsalane, Stephen Becker, Pieter Bensen Quintin Bosnie, Orlando Brouwer, Merijn Bruystens, Furgel Cairo, Nabiel El Yaakoubi, Ibraim Erdogan, Vincent de Groot, Murat Guzeler, Thomas Heemskerk, Ernst Imanuel, Marvin Kempes, Sadik Kilic, Gilliano Linger Harvey Lodik, Lucien van Loy, Mathijs Radder, Evron Richardson, Jordi RietveltJermaine Rock, Bahir Saied, Dwayne Schet, Louis Stam, Stanley Telman, Tom Verhagen, Rik Vermeulen, Johan Voogd. Leider B1Chris Bruynstens (6121626) Leider B2: B3 Dit weekend hoorden wij dat oud-leider en vader van Abel, Lex Swaan plotseling in het ziekenhuis is opgenomen. Van onze kant willen wij hem sterkte en een zeer spoedig herstel toewensen. Oproep: Vorige week (3 sept) is het rode AFC-shirt van Haytze Teerink waarschijnlijk door iemand geleend. Het is echter nog niet terug gekeerd. (Helaas al de 2e keer in korte tijd). Mocht dit shirt zich nog in uw jouw tas bevinden, bel dan even met 4961106. Vast bedankt Babacar Diouf, R. Franchimont, Tibo Gude, Wilco Horsmeier, Charly Kamphuis, Junior Macniel, Arno Martin, Martijn Meyer, Stefan Openneer, Andrew Reep, Sander Staaks, Abel Swaan, Heitze Teerink, Teun van 13

Schakels (clubbladen) | 2000 | | pagina 13