AFC' s "Bie"zonderheden Als lid voor deze commissie wordt gekozen Wim Endel en als plv. lid wordt gekozen Hans Geusebroek. Voorzitter Dick van der Klaauw bedankt de leden van deze commissie. 23. Verkiezing Commissie Pers, Publiciteit en Evenementen. De zitting hebbende leden Machiel van der Woude, Hans Elias, Marcel Koster, Fred ten Nijenhuis en Wim Ringe worden onder dankzegging voor de verrichte werkzaamhe den herkozen. 24. Verkiezing Archiefcommissie. De zitting hebbende leden Pim Adriaansz, Rik de Boer en Hans de Wijs worden onder dankzegging voor de verrichte werkzaamhe den herkozen. 25. Rondvraag. Erik Hoegee stelt voor om de Schakel per E-mail te gaan versturen. Machiel van der Woude laat weten dat hij d.m.v. een enquête wil peilen hoeveel leden de Schakel op dit moment reeds per E-mail zouden willen ontvangen. Hij verwacht overigens dat het wellicht nog iets te vroeg is. Verder vraagt Erik Hoegee om de vol gende AFC stropdas herkenbaar te maken met het AFC logo. Kees Gehring meldt dat de nieuwe club stropdas, voorzien van een logo, reeds in de maak is. Hans de Wijs oppert om bij AFC een overlegorgaan, bestaande uit een aantal ereleden en leden van verdienste, in het leven te roepen. Dick van der Klaauw antwoordt dat ook nu reeds op ad hoe basis overleg plaats vindt tussen bestuur en ereleden en ziet derhalve niets in een dergelijk overlegorgaan. Fred ten Nijenhuis merkt op dat zijn kritische vragen tijdens de vergadering absoluut niet zijn bedoeld als kritiek op de bestuursleden. Ronald Koster informeert waarom de kinderspeeltuin, die door Donald Speelman is geschonken aan AFC, nog steeds niet op het sportpark is geïnstalleerd. Bob Neseker kan de vragensteller gerust stellen met de mededeling dat er tot nu toe op ons sportpark voor de speeltuin nog geen goede bestemming is gevonden, maar dat het op korte termijn zeker wel zal gaan gebeu ren. Als laatste spreker van de Rondvraag vraagt ons erelid Jan van Dijk het woord. Jan spreekt namens de vergadering zijn dank en waardering uit aan alle bestuursleden voor het vele werk dat zij met elkaar in het sei zoen 1999 - 2000 hebben verricht. Tot slot vraagt hij de voorzitter om ervoor te zorgen dat AFC het komende seizoen een enkele reis naar de hoofdklasse krijgt. 26. Sluiting door de voorzitter. Om 23:45 uur sluit voorzitter Dick van der Klaauw de vergadering met dank aan de aanwezigen voor hun positieve inbreng. Hij wenst een ieder een prettige vakantie en hoopt allen weer in goede gezondheid bij de aanvang van het seizoen 2000 - 2001 te mogen ontmoeten. Amstelveen, 15 juli 2000 Ger van Caspel, 2' secretaris Ook gedurende het seizoen 2000-2001 zal ik trachten U op de hoogte te houden van AFC- privé. Na een zomer vol wedstrijden rondom de EK is het goed om weer aan je eigen clubje te gaan denken, en weer met beide benen op de grond te staan wat betreft al het nieuws over het voetballen in ons land. In de Amsterdam Topsport Krant van ju li/augustus las ik een artikel over de Energis Dutch Open, waar Raemon Sluiter zulke verrassende resultaten behaalde.Bij dat arti kel was een foto opgenomen van Raemon en ons erelid Marcel Koster, waarbij deze laatste aan de tennisser een Breitling horloge aanbood. U ziet het beste lezers: AFCers halen in diverse aangelegenheden de pers, en dat is zeer te waarderen. Voorafgaand aan het nieuwe voetbalseizoen moet er rondom ons sportpark veel gebeuren. Ons Zilveren Ploeg-lid Ger Smit - ja de vader van Erwin - en in het dagelijks leven gebouwenbeheerder, heeft er voor gezorgd dat onze tribunes en reclameborden "algen- vrij" aan het nieuwe seizoen kunnen gaan beginnen. Ger grote klasse en namens de AFC onze dank hiervoor. In de vorige Schakel informeerde ik U over de benoeming van ACC-voorzitter Wubbo de Boer en het daaraan verbonden aftreden als voorzitter van de cricketers. Tijdens de zomermaanden werd in een buitengewone algemene vergadering Rob Dukker be noemd tot de nieuwe voorzitter van ACC. Namens de AFC wensen wij hem veel succes met deze taak. Ter gelegenheid van 40 jaar Zwaluwen Jeugd Actie ten bate van het Prinses Bea trix Fonds werd een brochure uitgegeven over het ontstaan en de geschiedenis van deze unieke actie. In deze brochure is ons lid van verdienste en initiatiefnemer en man van het eerste uur Henk van Teunenbroek geïnterviewd. Henk vertelt over ons overle den lid Jacques Köhler Jr, die in 1956 werd getroffen tijdens de landelijke polio epidemie en aan Henk vroeg of er "iets" gedaan kon worden voor de polioclub Am sterdam. Het idee van Jacques sloeg aan bij de Amsterdamse clubs en daarbij werd mede door de activiteiten van AFC de basis gelegd voor de jaarlijkse toernooien ten bate van het Prinses Beatrix Polio Fonds. Henk me moreert in het interview, dat Sjakie het grote succes van zijn initiatief niet meer mee heeft kunnen maken; hij overleed in 1966. Henk werd in september 1999 benoemd tot Lid van Verdienste van de Zwaluwen welke vereniging de organisatie heeft overgeno men. In de sportbijlage van de Telegraaf wordt melding gemaakt van het feit, dat de oud internationals John van 't Schip, Willem Kieft en Ruud Gullitt het komend seizoen gaan spelen in het 6' zaterdagelftal. Moge lijk nog aangevuld met andere bekende Nederlanders. Het zal mijn inziens druk worden op de zaterdagen op Goed Genoeg. In dezelfde bijlage is een uitgebreid inter view opgenomen met honkbal-international Mike Crouwel, die in het verleden zijn honkbalcarrière is gestart bij onze helaas opgeheven eigenhonkbalclub ABC. Mike de zoon van ons lid en fysiotherapeut Wim Crouwel werd uitgeroepen tot beste slagman van het seizoen bereidt zich voor op de ko mende Olympische Spelen. Wij wensen hem daar met zijn teamgenoten veel succes. Als wij het toch over honkbal hebben het volgende. Ik bezocht samen met mijn twee lingbroer Hans, Edwin Geluk en Robert Gehring een aantal wedstrijden van de Haar lemse Honkbal Week. Tijdens onze bezoe ken hebben wij veel oud-ABCers ontmoet en kunnen constateren, dat de ABC in de ontwikkeling van het honkbal in Nederland een belangrijke rol heeft gespeeld. Het ligt dan ook in onze bedoeling om in het najaar een reünie te organiseren voor oud-ABCers. Ons lid van verdienste Lex Rimini heeft in het ziekenhuis een operatie ondergaan en is inmiddels weer thuis. Namens de AFC wen sen wij hem een spoedig herstel en merken op, dat een telefoontje aan onze Lex zeer op prijs zal worden gesteld. Ons lid van verdienste Bep Bonnet heeft een aantal ingrijpende operaties ondergaan en verblijft reeds geruime tijd in het zieken huis.Via zijn echtgenote Jo wordt ik regel matig op de hoogte gehouden over de laatste ontwikkelingen. De gedachten van de AFC zijn bij Bep en Jo en daarbij wensen wij hen alle sterkte en beterschap. Het afgelopen weekend verbleef ik als be stuurslid met de A-selectie in Limburg voor het traditionele weekend in Maastricht. Elders in deze Schakel kunt U een verslag hierover lezen. Dit weekend geldt altijd als een kennisma king voor de nieuwe spelers en dit keer ook voor onze nieuwe trainer Ton du Chati- nier. Frank Keizer, samen met Henk Bijlsma eerste elftalleider, had in het verle den reeds een aantal trips naar Maastricht als speler meegemaakt. Zelf heb ik een prettige en positieve indruk gekregen van de huidige selectie en wens dan ook deze groep veel succes in de komende competitie. Ons lid Jan Hendriks, reeds circa 50 jaar lid van onze AFC, stuurde mij een brief over de rubriek "Bie"- zonderheden. Hij vertelde mij ook over een 3-daagse trip plusminus 50 jaar geleden van het eerste elftal per autobus naar België. Er werd gevoetbald tegen Brabantia en in Herstal bij Luik. In de selectie zaten spelers als Joop Zimmermann, Chris Ge luk, Johnny Claus, Gerrie Stalmann, Paul Meijer, Nico Kalsbeek enz. Leiders waren Jaap van Nek en Ade Klein. U ziet het beste lezer, dat de AFC een club is van tradi ties. Cees Thomas, onze keeperstrainer bij de A- selectie, haalde in de afgelopen zomer maanden twee keer de pers. In een artikel in de Telegraaf werd Cees geïnterviewd in zijn beroep als garagehouder over de beslissing van de Bovag dat er in garages geen pin-up kalenders mochten worden opgehangen, en op de televisiezender AT5 was Cees lid van

Schakels (clubbladen) | 2000 | | pagina 7