Tenslotte vraagt de voorzitter de vergadering een minuut stilte in acht te nemen voor die leden waar AFC in het afgelopen vereni gingsjaar afscheid van heeft moeten nemen. Zo ontvielen ons Ben Bonkink, Jan Vermeu len, Nico Bijl, Ab de Jong, Frans Henrichs, Wim de Zwart, Klaas van Rijswijk, mevrouw Henny Wildschut, echtgenote van Jaap Wild schut, mevrouw Renate Slaap, echtgenote van Ben Slaap, mevrouw ten Oosten-Mel- chers. 2. Huldiging van de kampioenselftallen A3, C5 en C6. In het seizoen 1999-2000 zijn 3 elftallen van AFC kampioen van hun afdeling geworden. Na enkele woorden van waardering voor deze prestaties overhandigt de voorzitter de kampioensdiploma's aan Jan Koomen (ver tegenwoordiger van de A3), Roy van Straten (vertegenwoordiger van de C5) en Marijn ten Kroode en Manus Polling (vertegenwoordi gers van de C6). En zoals het een goed AFC'er betaamt, bedankte de 13-jarige Marijn ten Kroode namens zijn elftalgenoten de voorzitter voor deze diploma's. 3. Ingekomen stukken. De secretaris doet mededeling van de vol gende ingekomen stukken: a) een brief van de Kascommissie, die zal worden behandeld bij punt 8 van de agenda; b) berichten van verhindering van de volgen de leden: Otto van Rijn, Gerard Trebert, Fred van Soomeren, Henk van der Jagt, Bep Bon net, Arthur Reddering, Marcel Koster, Lex Rimini, Cor Kerker, Henk van Teunenbroek, Pim Adriaansz, Hans de Bie, Jack van Gel der, Ron Limburg. 4. Notulen van de Algemene Ledenverga dering van 24 juni 1999. Deze notulen zijn gepubliceerd in Schakel nr. 1 van seizoen 1999-2000 op 18 augustus 2000. Er worden door de aanwezigen geen opmerkingen gemaakt, zodat deze notulen onder dankzegging aan het adres van samensteller Johan de Bie worden goedgekeurd. 5. Bestuursmededelingen. De voorzitter verstrekt namens het bestuur informatie over de volgende onderwerpen: a) Op 18 januari 2000 werd tijdens het jaardiner Machiel van der Woude benoemd tot lid van verdienste van AFC. Conform de statuten verzoekt de voorzitter aan de algemene ledenvergadering deze benoeming te bekrachtigen. Met applaus laat de vergadering blijken met deze benoeming akkoord te gaan. b) De A-selectie is compleet. De eerste training van het nieuwe seizoen begint op 27 juli a.s. en in het weekend van 12 en 13 augustus vertrekt de A-selectie voor een trainingsstage naar Maastricht. c) Op 15 juni j.l. heeft Dick van der Klaauw het genoegen gehad om namens het bestuur van AFC, c.q. de Stichting Goed Genoeg, de eindrapportage van het plan voor een multi functioneel sportpark te overhandigen aan de directeur-generaal van het ministerie van VROM, de heer Vriesman, en de voorzitter van het bestuurlijk overleg Zuidas, tevens wethouder van Ruimtelijke Ordening van Amsterdam, de heer Duco Stadig. Vijf jaar geleden heeft AFC het initiatief genomen om mee te denken over de ontwik keling van de Zuidas. Alleen op die manier zouden wij ons doel kunnen bereiken t.w. een vaste plaats voor AFC in deze toplocatie voor wonen en werken. Al meer dan 80 jaren is AFC geworteld in dit deel van Amsterdam. En juist omdat wij ook een fantastische jeugdafdeling hebben, zou een verplaatsing van AFC naar de rand van de stad een enorme tegenslag zijn geweest. En ons doel komt dichterbij. In samenwer king met de gemeente is een sportpark ont wikkeld dat een toegevoegde waarde heeft voor de Zuidas. Een sportpark dat inspeelt op maatschappelijke trends, die ook van belang zijn bij de vorming van de Zuidas. Een sportpark dat ook door omwonenden en werknemers van de bedrijven in de Zuidas kan worden gebruikt. Naast voetbal en tennis is er ruimte voor een trimbaan, een sporthal, een kinderverblijf, een gezondheidscentrum, horecafaciliteiten en een parkeergarage. Deze garage is er overigens ook voor de omwonenden en de omliggende bedrijven. Het sportpark maakt op deze wijze intensief gebruik van de duurste grond van Nederland. Een bijzonder woord van dank richt de voorzitter aan AFC'er Ron Voskamp, die vanuit zijn professie ervoor heeft gezorgd dat de eindrapportage van hoge kwaliteit is. Tevens dank aan Jan van Dijk, die in het begin veel heeft bijgedragen om te komen waar wij nu staan. Nadat Ron Voskamp op verzoek van de voorzitter aan de hand van enkele platen een toelichting heeft gegeven op de plannen voor ons nieuwe sportpark, geeft Dick van der Klaauw aan welke acties op korte termijn op stapel staan. Op 25 juni a.s. presenteren Dick van der Klaauw en Bob Neseker de eindrapportage aan een aantal raadsleden van de gemeente Amsterdam. Op 30 juni a.s. vindt de eerste bespreking plaats met de vertegenwoordigers van het Gemeentelijk Grondbedrijf over de financiële aspecten van de plannen. Op 28 september a.s. worden de plannen voorgelegd aan de leden van AFC, vergezeld van een deskundige toelichting door Ron Voskamp en de coördinator van de Zuidas, de heer Jan Stoutenbeek. 6. Jaarverslag secretaris seizoen 1999 - 2000. Dit verslag is vanaf pagina 4 in Schakel 18 d.d. 14 juni 2000 gepubliceerd. Kees Gehring meldt dat aan dit jaarverslag nog moet worden toegevoegd dat tijdens de bijeenkomst van de Zilveren Ploeg Hans Rooze is benoemd tot ridder van AFC. Dick van der Klaauw stelt vast dat er naar aanleiding van dit verslag geen opmerkingen zijn uit de vergadering en dankt secretaris Kees Gehring voor dit voortreffelijke jaar verslag. Max de Bruin laat weten dat hij het jaarverslag met buitengewone interesse heeft gelezen en spreekt dan ook zijn bijzondere waardering uit voor de auteur van dit verslag. 7. Jaarverslag penningmeester boekjaar 1999 - 2000. Penningmeester Bob Neseker verstrekt de vergadering het financiële verslag over het verenigingsjaar 1999-2000 en geeft vervolgens een uitgebreide toelichting op het door hem opgestelde verslag. Meindert Huisman heeft veel lof voor dit jaarverslag maar hij betreurt het wel dat de vergadering dit verslag pas op het allerlaatste moment krijgt uitgereikt. Na enige discussie zegt Dick van der Klaauw toe dat vanaf volgend jaar het financiële jaarverslag ca. 1,5 uur van te voren zal worden uitgereikt aan de aanwezige leden bij de algemene ledenvergadering. Meindert Huisman merkt verder op dat de voorfinanciering van het WETRA-veld nog steeds niet is terug betaald. Dick van der Klaauw antwoordt dat het bestuur de politiek nu eenmaal niet kan dwingen, maar het bestuur is er wel van overtuigd dat het geld zal worden ontvangen. Hans Geusebroek informeert waarom de kosten voor de A-selectie t.o.v. de begroting zo sterk zijn toegenomen. Bob Neseker verklaart dat de belangrijkste oorzaak hiervoor is dat in vergelijking met de voorgaande jaren de selectie het afgelopen seizoen erg groot was. Hans Elias wil weten wat de post 'salaris administratie' inhoudt. Volgens Bob Neseker moet dit worden gezien als 'kosten van de salarisadministratie'. Rob Duis vraagt of het bestuur, ondanks de hoge kosten, van plan is om door te gaan met het uitgeven van de persmap. Bob Neseker kan de vraagsteller gerust stellen, want het bestuur is absoluut van plan om de persmap te blijven maken. 8. Verslag Kascommissie. De secretaris leest de brief van de kascommissie voor. In deze brief deelt de kascommissie aan de ledenvergadering mede dat tot hun spijt de commissie en penningmeester Bob Neseker op een detailpunt een verschil van mening hebben. En derhalve kan en wil de kascommissie de leden van de vergadering nog niet voorstellen om het bestuur van AFC te dechargeren voor het gevoerde financiële beleid. Nadat zowel Bob Neseker als Hans Mulder een toelichting hebben gegeven op de ontstane situatie, stelt Rob Duis voor om in de pauze van de vergadering een spoedoverleg te laten plaats vinden tussen de beide penningmeesters, de leden van de kascommissie en enkele wijze mannen. Dick van der Klaauw neemt dit voorstel over en verzoekt de betrokkenen het voorstel zo snel mogelijk ten uitvoer te brengen. 5

Schakels (clubbladen) | 2000 | | pagina 5