AFC's "Bie"- zonderheden Was er nog wat? In de uitgave van weekmedia in het Amstel- veens Weekblad las ik een artikel over de Amstelveense formatie Fontaine, welke groep zich voorbereidt op een groot optreden en cd-opname in de Heeren van Aemstel aan het Amsterdamse Thorbeckeplein. De formatie bestaat uit 7 jonge musici, waaronder ons lid Michiel Huisman, die optreedt als zanger en gitarist. Namens de AFC wensen wij Michiel en zijn vrienden veel succes bij dit komend belangrijk optreden. U zult ongetwijfeld via de TV, radio en de kranten veel informatie hebben verkregen over het 100 jarig jubileum van Ajax. Een club met een rijk voetbalverleden en een club waarmede onze AFC in de afgelopen eeuw en nog zeer goede contacten onder houdt. Ajax een club met een grote inter nationale uitstraling over de gehele wereld draait momenteel wat minder, doch wij zijn er van overtuigd dat de successen weer terug zullen komen. Namens de vereniging wensen wij Ajax van harte geluk met het 100 jarig jubileum en veel succes in haar nieuwe eeuw. Eén opmerking moet ik even plaatsen: het heeft vele AFCers verwonderd dat AFC, als oudste club van Amsterdam, niet voor de feestelijkheden was uitgenodigd. Voor het overige: de feestelijkheden waren zeer stijlvol en een uitzending op de TV waard. In een van de laatste uitgaven van het tijd schrift CARP, een tijdschrift op academisch niveau, was een interview opgenomen met ons lid Peter v.d. Dungen jr. Peter werkt als market-maker op de Amsterdamse Beurs. Peter werd de gehele werkdag gevolgd tij dens zijn werkzaamheden. U ziet het beste lezers AFCers kom je overal tegen. Een zeer lezenswaardig artikel. De vereniging KBV is het afgelopen week end door een 3-1 overwinning kampioen geworden in de eerste klasse en promoveert hierdoor naar de Hoofdklasse. Ons eerste elftal verloor dit seizoen de beide wedstrijden van KBV. Namens de AFC onze welgemeende gelukwensen aan spelers en bestuur van KBV. De Amstelveense sportschool All Sports vierde recent het heuglijke feit dat zij 5 jaar gevestigd waren op de huidige locatie aan de van der Hooplaan. De A-selectie van onze vereniging is ieder jaar een aantal keren te gast waarvoor wij de directie van All Sports zeer dankbaar zijn. Namens de vereniging wensen wij hen succes onder dankzegging voor de altijd geboden gastvrijheid. In de uitgave van Voetbal Totaal d.d. maart jl. zien wij een foto van elf ouwe knakkers. Als hoeder van de voetbalhistorie waren zij op uitnodiging van de KNVB te gast in de Arena, waar toevallig ook Nederland- Duitsland werd gespeeld. KNVB-voorzitter Jeu Sprengers sprak ze toe en overhandigde een fraaie oorkonde. Onder de ouwe knakkers natuurlijk ook een AFCer te weten ons lid van verdienste en clubstatisticus Chris Schroder. Namens de vereniging onze welgemeende gelukwensen aan het adres van Chris. Ter gelegenheid van het 100 jarig jubileum van Ajax werden een aantal leden van deze club in het zonnetje gezet en onderscheiden. Onder hen Rinus Michels, die vanzelf sprekend grote verdienste voor Ajax heeft gehad. Rinus was aan het begin van zijn car rière als trainer nog een korte periode trainer van de AFC. Namens de AFC dan ook onze gelukwensen aan Rinus in verband met zijn benoeming tot erelid van Ajax. Ons lid Nicky Hekster heeft een opmer kelijk initiatief genomen met betrekking tot de toenemende belangstelling voor de goede sigaar. Op 6 oktober jl. vergaarde een aantal sigarenliefhebbers zich reeds op het Grand Gala du Cigare te Huis ter Duin in Noordwijk. Nicky heeft zich voorgenomen om binnen onze AFC een sigarengenootschap, luisterend naar de naam Amis du Fin Cigare (AFC dus) op te richten. Er zijn grootse plannen voor het komende najaar. Het genootschap bestaat voorlopig uit de volgende leden: Peter Brans - Theo van Broekhuizen - Hans Brouwer - Ron van Doesburg - Jack van Gelder - Edwin Geluk - Eric Hoegée, Hans Hulst - Frans Jüch - Jos Kemna - Dick van der Klaauw - Paul Koster - Jan-Hein Lans - Edwin Ludwig - Bob Neseker - Rob Ruis en Hugo Walker. Namens de club wensen wij al deze AFCers veel rookplezier. Zaterdag 25 maart jl. vond de jaarlijkse bijeenkomst van de landelijke vereniging de Zwaluwen plaats. Leden van deze vereniging zijn personen die zich in een reeks van jaren verdienstelijk hebben gemaakt voor de voetbalsport in Nederland. Tijdens deze bijeenkomst werd de recent overleden erevoorzitter van HBS t.w. Klaas van Rijswijk, die ook lid was van onze AFC, herdacht. Erelid Jan van Dijk en Lid van Verdienste Henk van Teunenbroek zijn beiden in het verleden uitgenodigd om lid te worden en waren uiteraard op de bijeenkomst van zaterdag jl. aanwezig. Henk van Teunenbroek werd in 1999 vanwege zijn vele verdiensten voor de Polio-aktie onder auspiciën van de Zwaluwen, benoemd tot Lid van Verdienste van de Zwaluwen. Volgens de mij bereikte berichten moet het zaterdag erg gezellig zijn geweest. En dan zoals gebruikelijk de verjaardagen van de leden van de Zilveren Ploeg t.w. Nol Kuikens (31/3) - Doby Polak (3/4) - Hans Rooze (4/4) - Ab Landman (5/4) - Ernst Seunke Sr. (6/4) - Ton Balk (7/4) - Ernst Huisman (10/4) - Gé Burger (11/4) - Chr. Schroder (14/4). Johan de Bie In de eerste plaats past mij een "mea culpa" ten aanzien van mijn vorig stukje en met name wat betreft de elfstedentocht van 1963. Moet je als amateur-scribent maar eerst de feiten checken! Onze onvolprezen Chris Schroder hoef je niets over de tocht der tochten te vertellen. Hij wees mij erop, dat met name Cas Tromp in Sneek van het ijs moest. Maar Cas reed de tocht wel vier keer uit! Waarvan akte. Onlangs ontmoette ik de nieuwe voorzitter van DWV, Ruud Molenmaker. Zoals u en ik rood-zwart van binnen zijn, is dat bij Ruud geel-zwart. Hij was een zeer lange tijd secre taris. Ooit dus mijn collega. In die tijd voet balden wij ook tegen elkaar. Hij in het ze vende, voornamelijk bestaande uit eerste elftalspelers en ik in het ooit zo roemruchte dertiende. Dat waren voor ons wel zware verliespartijen, maar de gezelligheid na af loop vergoedde veel. Beslist aanbevelenswaardig is het program ma "Sport aan tafel", zondags rond de klok van 22.00 uur op RTL-5. Onder (de zeer goede) leiding van Ruud ter Weyden neemt hij met het panel Kees Jansma. Johan Derksen en Hugo Camps de sportproblematiek door. De met een ouderwets "beatle" kapsel getooide Johan Derksen (ooit profvoetballer) noemde het schaatsen "folklore" en daar lijkt het zo langzamerhand wel op. Natuurlijk passeerde het onderwerp "Vitesse". Ja zeg, een gouden handdruk, terwijl je voor een deficit van ca 60 miljoen zorgt! Over geld gesproken: een niet gering aantal spelers in Engeland toucheert wekelijks vijftig duizend gulden. Een aardig burgerman inkomen. Maar sterke benen, die ...enz. Verschillende heren spelers hebben of hadden problemen met drank en drugs, zoals Tony Adams en Paul Merson. Onlangs vonden de spelers Bowyer en Woodgate (van runner up Leeds United) het nodig om iemand in elkaar te slaan. Natuurlijk zijn de spelers niet gek, maar de clubs, die zulke waanzinnige salarissen betalen. Overigens geniet ik van analyticus Hans Kraay Sr. en zijn perfecte kleding, alsmede het goede samenspel met onze Tom Egbers. Kleding: moet ons natio naal team uit modemoverwegingen nu zo nodig in een zwarte broek spelen? Het doet mij onmiddellijk denken aan de clubs Holland en Volendam. Ook over kleding nog een somber berichtje: de firma Johan Huyer in kledingverhuur is failliet. Veel ouderen onder ons zullen daar vroeger wel eens hebben gehuurd en laatstelijk nog bij ons 100-jarig bestaan de rokkostuums voor het toenmalige bestuur. Is het handig om een driftkikkertje als Edgar Davids captain van onze nationale elf te maken? Tot slot het een en ander over onze vrienden van Ajax. Proficiat! AFC blijft natuurlijk de oudste club. Een tikkeltje arrogant vond ik ze altijd wel. Al of niet Koninklijk? Met de hand op mijn hart kan ik u verzekeren, dat AFC destijds zeer goede ingangen had tot uiteindelijk aan het Kabinet van de Koningin toe. Toen werd al bekend, dat uitsluitend nog bedrijven koninklijk konden worden. Ten tijde van Koningin Juliana golden andere regels. Het feit dat wij aangesloten zijn bij de Koninklijke Voetbalbond speelt ook een rol. Overigens was het wel zo, dat tot aan 1920 AFC de toonaangevende club in Amsterdam was. Een ware veldslag was de wedstrijd tus sen hen en ons in 1919 en wel om het kam pioenschap van Nederland. Mede in de hand gewerkt door het feit. dat twee spelers van AFC kort tevoren waren overgestapt naar Ajax. Dat waren de heren Delsen en Kooij. De geschiedschrijving leert, dat Ajax hun

Schakels (clubbladen) | 2000 | | pagina 3