Even over Vijf Max, Poka en de violiste bij 3 x geel, 1 x rood of 15 overtredingen een penalty. Vergt iets meer administratie, maar je kijkt als bikkelaar wel wat meer uit om iedere actie in de kiem te smoren. AFC had in dit systeem wel een penalty tegen gehad want Dennis Klein liep na een minuut of twintig tegen rood aan nadat hij een speler een zet had gegeven. Natuurlijk was er het nodige aan vooraf gegaan en mogelijk was er ook sprake van fraai acteerwerk van het slachtoffer, maar daarmee poets je de over treding, en het gegeven dat het elftal hierdoor behoorlijk gedupeerd wordt niet weg. Enkele AFC'ers waren furieus, een tikkie minder zou ook hebben gekund. Nadat de gemoede ren in de kleedkamers weer volledig tot be daren waren gekomen ging de wedstrijd 5 minuten later weer verder. AFC deed er met 10 man nog een schepje bovenop en scoorde via een schuiver van Robert Gehring (assist Pascal Kamp). Op basis van de kansen was deze openingstreffer niet helemaal verdiend (Quick miste in het eerste kwartier 2 dotten), op basis van het vertoonde spel wel. Hoewel niet hoogstaand, was AFC technisch toch een stuk beter. Na de thee veranderde er niet veel aan dit beeld, zij het dat AFC nu ook de beste kansen kreeg. Quick hield het op de lange bal en daar bleef het bij. Robert werd nadat hij 2 tegenstanders had 'gepoort' tussen de be nen ddorspelen) gewisseld voor Liam Wes- terveld, die hiermee z'n debuut maakte in de hoofdmacht. Liam, 12 jaar geleden was ik (samen met Dick Huisman) zijn leider in een onverslaanbare F 1, viel op de rechterflank goed in en leverde aldus een bijdrage aan de nuttige 1-0 die tenslotte op het scorebord prijkte. Nuttig, omdat AFC zich hiermee bij na in veilige haven speelde. Nog 2 wedstrij den (DCG thuis op 2 april, EDO uit op 9 april) en 1 puntje; dan kan het vizier worden gericht op het volgende seizoen met volop nieuwe kansen. MvdW Met zoveel lacunes op de zaterdag vragen wij ons wel eens af of het zin heeft om bij wijze van een onregelmatigheidsrestitutie iets van de contributie terug te vragen aan de AFC, de KNVB of het KNMI. Sporadisch wordt er in 2000 tot nog toe gespeeld. Veel vrij, veel afgekeurd. Op het ogenblik een gemiddelde van een keer per maand voetbal len. De wedstrijd van januari beschreven wij reeds vorige keer. Die van februari ging te gen OSC uit en was niet om over naar huis te schrijven. Verloren, met 7-4, na nog lange tijd met 4-4 te hebben gelijkgestaan. Zand erover en verder spelen. In de wedstrijd van zaterdag sloeg het Noodlot voor de verande ring niet toe. De uiterst sportieve ontmoeting tegen Kismet (dat betekent dus Noodlot) eer der in dit seizoen, uit, in de stromende re gen, gaf reeds hoop op wederom een lekker potje. En dat werd het ook op het kaalgetrap- te Wetra-veld. Na de winterstop resten op het semi-kunstgrasmatje nog een paar onechte grassprietjes. De klevende modder heeft ech ter de overhand en dat maakt het voetballen zwaar. De videolessen van Billy Blanks - we hebben het hier over Tae-Bo - werpen nog geen vruchten af en sommigen moeten nodig in training, al was het alleen maar om niet al te zeer te detoneren met onze atletische en fitte Ruud. Ondanks de brede selectie kwam speler coach Dick Huisman met een sterk uitgedunde spelersgroep op de proppen. Rein Akkerman vertoefde in New York, Aijan Anderiesen was niet-fitte toeschouwer, Tom Egbers moest werken, Cees Thomas kwam net terug van wintersport, superspits Guido Albers en Anton van Broeckhuysen waren met vakantie en ook Alphons Peters, Alfie voor de intimi, zat nog in de sneeuw in het Oostenrijkse Zürs. En zoals u misschien wel vermoedde, in Zürs worden ook kranten ver kocht. Naast de Telegraaf en het Algemeen Dagblad is daar ook een kwaliteitskrant ver krijgbaar en die heet Süddeutsche Zeitung. Even ter herinnering, vorige keer repte uw scribent over het Engelse boulevardblaadje waarin onze wedstrijd tegen OSDO werd beschreven. Het accent lag daarbij natuurlijk op onze meervoudige international. Dat arti keltje werd nu in het Duits vertaald en ver scheen in de eerder genoemde Süddeutsche Zeitung. Even een passage daaruit: "Recht- saussen Alfons startet ein grossartiges Solo und trifft. "Alfiel Er ist fit und giftig schreit Einde citaat. In het hele artikel wordt Alfie niet meer genoemd. Guido wel. Meer dan Alfie. En wat doet Alfie dan? Juist, die koopt heel Zürs, Lech en omstreken leeg en geeft bij wijze van boekenweekgeschenk een ieder die het maar lezen wil een exemplaar van de SZ weg. De skileraressen moesten er letterlijk en figuurlijk aan geloven, voorts de meisjes van de hotelreceptie, de kamermut sen, de Stubesnollen, kortom heel Arlberg moest het weten. Haider was even geen we reldnieuws. Want Alfie was giftig. In de eerste helft kreeg AFC de wind mee en wist via de goed spelende Rob Groenteman 1-0 te scoren. Kismet bood dan wel weer stand maar vond achterin bij AFC de souve- reine Gullit, die samen met Eddie Meijer de zestienmeter bij een aanval schoon veegde. Na de rust kwam AFC moeizaam, maar sterk uit de startblokken. Na tien minuten was het de ingevallen rechtsback Berney Frankfort die met een fraaie passeerbeweging de lin kerspits van Kismet het nakijken liet en ver volgens met een perfecte lange pass Herman Drenkelford op de rechterflank op pad stuur de. Herman trok de bal voor en deze beland de na een keepersfout voor open goal bij spits Dick Huisman: 2-0, tevens eindstand. Jammer voor Dick dat de voor Ruud bedoel de en op de achterlijn opgestelde camera net ingepakt was, anders was zijn actie op de Amerikaanse televisieschermen te zien. Voor diezelfde camera beantwoordde hij overigens na afloop namens het team een paar vragen. Interviewster: "Dick, now Ruud is part of your team, has this team become something special within the club?" Dick: "It always has been a special AFC-team!". Weet die interviewster veel. De overwinning was be langrijker na de paar nederlagen op rij. Ten slotte kwam Eddie 'Canonball' Meijer nog met een krantenartikeltje uit de Deense NRC: de Politiken. Want ook in Denemarken heeft men lucht gekregen van wereldnieuws AFC 5. De elftalfoto uit de Panorama vergezelde een aantal alinea's waarvan uw jouralist, het Deens immers niet machtig, verder geen chocola kon maken. Dus Alfie kan jij Sören even bellen voor de vertaling? Nicky Hekster n.s.hekster@nl.ibm.com Het was koud en het sneeuwde. Winterse omstandigheden in maart, in Frankrijk, Zwit serland en het land van Haider in deze (win- tersport)tijd heel normaal, maar in Haarlem- Noord? Captain Hans had de wedstrijd tegen De Tweede Jeugd hoog boven de oceaan goed voorbereid. Op het verder verlaten sportcomplex druppelden onder het toeziend oog van een verslaggever van Euro Sport (in A'dam helaas niet op de buis) steeds meer talent binnen en om half drie stond een com pleet AFC-elftal 2 reserves paraat om alles en iedereen te trotseren. Met op de linker flank ene Max, zeer bekend in kringen van het zevende, onmiskenbaar bezig met zijn eerste jeugd, integraal door Rob L in de rug gedekt en wintersportspecialist Ad aan zijn zijde. Van zoveel dynamiek had De Tweede Jeugd (>50) natuurlijk niet terug en nog bijna voor het eerste fluitsignaal was het 0-1 via, hoe kan het anders, Max die zijn van trai ningsbroek voorziene onderstel uitdrukkelijk de sporen gaf na een balletje in het niemandsland tussen libero en keeper. Er volgden nog veel meer balletjes in de diepte. Ron P., die zich spaarde voor een veldloop (ook op Euro Sport) later in de middag, gaf zich over aan 'one touch-voetbal' en alles liep gesmeerd. Met name de buitenspelval van de Haarlemmers werkte bijzonder goed en de AFC-aanval werd binnen 30 minuten 40 keer teruggefloten. Een moment van on achtzaamheid van de assistent-scheids rechter was genoeg om Ad 0-2 aan te laten tekenen en toen Baardmans eindelijk een bal voor het wist te brengen kopte Max a la John Bosman (iets voor het jubilerende Ajax?) de bal knalhard in de touwen. Was het alleen AFC wat de klok sloeg? Eigenlijk wel, want de superspits van de Tweede Jeugd, stond nog op de lange latten. Zijn plaats werd in genomen door de buitengewoon gezellige griek Pokapapolos, die net als zijn landge noot in de Arena, niet opviel door productivi teit. Ruud M., met een extra verschoning in de tas, bleef in de modderpoel aan zijn voe ten zonder moeite overeind en haalde on danks een onvervalste donder- en bliksembui in de laatste minuten spie en span de rust en naar even later bleek het eind van de wed strijd. De kaarten waren geschut, de omstan digheden bar en iedereen vond 0-3 wel ge noeg voor een zaterdag in maart. De Tweede Jeugd hees de witte vlag en de tweede helft werd in de kantine afgehandeld. Nadat deze eclatante zege net niet in het Haarlemse res taurant Delphi van orakel Poka was gevierd (gaat aan het eind van dit of een van de daar opvolgende seizoenen gebeuren) begon de voorbereiding op de return een weekje later. Beide ploegen troffen elkaar nu onder een lentezonnetje aan in totaal andere samenstel ling. De Tweede Jeugd kon o.a. beschikken over z'n superspits. Ad, Max en Rob L. ont braken aan AFC-zijde op het appèl. AFC, 4

Schakels (clubbladen) | 2000 | | pagina 4