öran Canaria 2000 Het Millennium J aardiner, de herenversie worden begeleid door een gediplomeerde voetbaltrainer. De pers geeft veel aandacht aan dit initiatief van Dennis Gebbink en zoon Myron, waarbij de AFC de kinderen de faciliteiten, zoals veld en materiaal, aanbiedt. Namens onze vereniging wensen wij Dennis veel succes. Mevrouw Jopie van der Valk-Aalders, weduwe van ons overleden lid van verdienste Ton van der Valk, vierde recent haar 86e verjaardag. Jopie is bij al de thuiswedstrijden van het eerste elftal aanwezig, alsmede bij belangrijke clubbijeenkomsten zoals kienen, damesjaardiner en de nieuwjaarsreceptie. Namens de AFC onze hartelijke gelukwen sen en nog een aantal gezonde en gelukkige jaren gewenst. Recent werden een tiental reclamefilmpjes, die in het verleden werden uitgezonden door de Ster genomineerd voor de reclameheld van de eeuw. Daarbij was ook gekozen het filmpje dat in het verleden werd uitgezonden over het jongetje dat bij Japie ging wonen (King Korn). Dat jongetje uit dit filmpje is nog steeds lid van AFC en is uiteraard ons lid Sebo-Jan Woldringh. U ziet het beste lezer AFCers kom je in alle geledingen van de maatschappij tegen. Aan Sebo-Jan onze gelukwensen. Onze jeugdleden Bas ter Haak, Hendrik v.d. Hoorn en Darko Botic zijn uitgenodigd om deel te nemen aan selectiewedstrijden voor een jeugdteam van District West II van jongens onder de 12 jaar. Namens de AFC proficiat en veel succes gewenst. Mevrouw Dien Limburg-Carpentier, we duwe van ons oud-jeugdcommissielid Wim Limburg en moeder van Ron vierde recent haar 85e verjaardag. Zij volgt de verrichtin gen van AFC als ondersteunend lid via haar zoon. Ook haar .wensen wij nog een aantal gezonde en gelukkige jaren vergezeld van onze felicitaties. Ons lid Ton Disselkoen, in het verleden actief als speler van het eerste elftal en orga nisator van de jaarlijkse kienavond en de sixes op nieuwjaarsmorgen dient een aantal medische behandelingen te ondergaan. Onze gedachten zijn bij hem en wij wensen hem en zijn Annemiek sterkte en beterschap. Juliette van Capelle, levenspartner van Kienavondorganisator Lou Hekster verblijft nog steeds in het ziekenhuis. Bij mijn laatste contact waren de berichten gelukkig weer wat positiever. Ook haar zenden wij onze groeten, vergezeld van onze wensen voor een spoedig herstel. AFC-Ridder Lou van Kranendonk viert op 4 februari a.s. zijn 80' verjaardag. Lou was in het verleden speler van het eerste elftal en daarnaast ook een verdienstelijk cricketer. Lou is een vaste bezoeker van de wedstrijden van het 1' elftal en speelt op de donderdag avond zijn partijtje biljart bij de Vrienden Biljart Club. De AFC wenst hem nog een aantal gezonde en gelukkige jaren samen met zijn echtgenote Mirjam. Op de 18e januari j.l. de avond van het heren- jaardiner vierde Lex Rimini zijn 75' verjaar dag. Lex is AFC-Ridder en wegens zijn vele werk verricht voor de AFC lid van verdien ste en nog altijd actief voor de club. De deelnemers aan het herenjaardiner en het damesjaardiner hebben dat recent weer kun nen constateren, daar de menukaarten voor beide evenementen het ontwerp waren van Lex. De AFC wenst Lex nog vele actieve jaren waarvan de club mag profiteren. Ook AFC-Ridder Paul Meijer viert een kroonjaar en wel op 14 februari a.s. als hij de leeftijd van 70 jaar bereikt. Paul was jaren lang een vaste keus voor het eerste elftal en na zijn terugtreden lid van de Elftalcommis sie en van de Veteranen-commissie. Paul is ook lid van de Vrienden Biljart Club, een trouw supporter van de wedstrijden van het eerste elftal alsmede present bij belangrijke clubevenementen. Paul wensen wij namens de AFC een prettige verjaardag met zijn familie en op naar het volgende kroonjaar. Zoals in de meeste gevallen moet ik ook dit keer weer eindigen met verdrietig nieuws. Recent overleed op de leeftijd van 83 jaar ons lid Klaas van Rijswijk. Elders in deze schakel schrijft Pim Adriaansz een in memo- riam. En dan nu de verjaardagen van de leden van de Zilveren Ploeg. In de afgelopen week waren jarig Piet Leijenaar (30/1 -70 jaar) en Rokus Hoogendoorn Sr. (30/1 - 65 jaar). Beide leden van harte gelukgewenst met het kroonjaar. In de komende weken verjaren Guido Kiemeney (11/2), Meindert Huisman (12/2), Robert Domhoff (22/2) en Frans Jüch (1/3). Namens de AFC onze felicitaties. Johan de Bie Goed! Woensdagochtend 12 januari, 05.00 uur, vlogen we naar Gran Canaria, voor wat achteraf zou blijken, een onvergetelijke trip. Sommigen kwamen rechtstreeks uit "The Surprise", het merendeel toch wel rechtstreeks van huis en een enkeling was vergeten zijn wekker te zetten. Eenmaal aangekomen waren we het eerste deel van de middag vrij. We konden aan het zwembad genieten van "leuke" optredens waar Robert en Dobias enthousiast aan meededen.. Daarna een looptraining, hiervan genoten we iets minder. 's Avonds werd er heerlijk gegeten, gedronken en gespeecht in "La Casa Vieja". Moad kon met weinig woorden veel zeggen en ontving daarom de "Zilveren Spoon". Verder hebben we de verjaardag van Otto gevierd, dit kostte hem drie flessen. Donderdagochtend, 08.30 uur ontbijt. Een paar telaatkomers, ik noem geen namen. Vervolgens de bus in voor een training op het grasveld genaamd "Vecindario". Gisteren hadden we de hele training gelopen, deze ochtend een halve training, ik verheugde me stiekem al op de middagtraining, 's Avonds opnieuw heerlijk gegeten, dit keer in restaurant "La Toscana". Ook vandaag was er iemand jarig; Peter Brans. Dit kostte hem drie flessen en een doos sigaren. Grappig was het trouwens om te zien hoe twee spelers voor het eten in de verkeerde kleur polo waren verschenen. Opnieuw noem ik geen namen. Vrijdagochtend, we werden gewekt door "hele rare vogels". Daarna hebben we ontbeten om vervolgens een training af te werken. Verheugd waren we met het nieuws dat Ko Stompé de halve finale had gehaald, 's Middags hadden we een boottocht. Sommigen waren zo moe dat ze alleen de boot hebben gezien en zelfs dat is nog maar de vraag. Die avond werd er in het hotel gegeten. Vervolgens hebben we een consumptie genuttigd in de "Pascha". De voltallige selectie van PSV was ook aanwezig. Dit was voor Barry een uitgelezen mogelijkheid om aan Bouma te vragen of die altijd met een aanvoerdersband om uitgaat. Zaterdagochtend, 08.30 uur ontbijt, daarna een looptraining op het strand en omstreken. Voor de meeste jongens was deze training zo zwaar, dat die aanvoelde als een uitgelopen versie van de Dakar rally. Man, man, jochie, jochie, wat was dat een zware training. Hierna hebben we met een paar jongens ("de oude garde") nog even van de zon genoten. Zonnetje, zeetje, sangriatje, klaar! 's Mid dags gingen we karten. Erg leuk, veel strijd., Henk viel net buiten de finale ronde. Eschwin presteerde het om al bellend de finale te halen. Hier bleek, na de diskwalificatie van Peter, dat Dobias voor hem onbereikbaar was. Henk kreeg de sportiviteitprijs. Ook deze avond weer heerlijk gegeten en geluisterd naar de mooie woorden van Rob, Roy, Henk, Johan en Joey Om dit verslag met een Contradictio in Terminus te eindigen: ondanks het wat tegenvallende weer voor ons werd Peter Brans heerlijk in het zonnetje gezet voor zijn bewezen diensten als assistent-leider. Tot slot wil ik iedereen bedanken die, op wat voor manier dan ook, deze vijf dagen mogelijk hebben gemaakt. Hans Schakel Zo vlak na de eeuwwende zag de fine fleur van AFC op 18 januari jl. traditiegetrouw er chic uit. Veelal gedressed in een zwart-witte smoking, zelf ook al smoking, sigaren wel te verstaan, vermeide de rood-zwarte crème de la crème zich in lobby en bar van het Le Meridien Apollo Hotel. Lekker brallend, brassend en slempend spraken de leden van de vileine streken van Kohl - hierbij een andere interpretatie gevend aan de Duitse .Poentlichkeit - tot insipide mededelingen die het tijdstip van ophalen van de tijdelijk in het Hilton residerende wederhelft betroffen. Hoe het ook zij, het beloofde een spannende avond te worden. Overigens, uw scribent dacht er nog verstandig aan te doen een taxi direct naar het bovengenoemde établisse ment te nemen, maar werd prompt door een TCA blokbandje klemgereden. Een beetje woordenwisseling, bijna handgemeen, uit eindelijk naam van Peter van den Dungen genoemd en we konden gelukkig weer ver der. Maar dientengevolge veel te laat gearri veerd. Anyway, nadat een ieder een boven gemiddeld alcoholpromillage had bereikt, werden de meute door praeses tabulae Bas Rachman naar de tafels gedirigeerd, waar dadelijk de schitterende menukaarten opvie- 4

Schakels (clubbladen) | 2000 | | pagina 4