Zeg kien jij de mosselman? Was er nog wat? Mauricejes win nen Sixes 2000 Ieder lid van onze vereniging ontving ter gelegenheid van de Kerstdagen en de Jaar wisseling een kaart, op welke kaart duidelijk naar voren kwam dat de AFC al in drie eeu wen actief is als voetbalvereniging. Van vele kanten is positief gereageerd op deze schitte rende kaart. Onze complimenten aan produ cent Kees Gehring en fotograaf Dirk Spits. Ook dit keer moet ik mijn bijdrage besluiten met verdrietig nieuws: Op hoge leeftijd overleed recent ons ondersteunend lid Me vrouw Wil Nestelroy-Bruinsma, weduwe van ons al vele jaren geleden overleden erelid Jo Nestelroy. Na het overlijden van haar echtgenoot bleef zij het wel en wee van de AFC volgen en speelde nog een groot aantal jaren tennis bij de ATC. Vele oudere AFCers bewaren een prettige herinnering aan haar. Namens de AFC wensen wij haar fami lie sterkte om het overlijden te kunnen ver werken. Tot slot de verjaardagen van de leden van de Zilveren Ploeg t.w.: Ron Limburg (13/1), Edwin Geluk (16/1), Jos Kemna (16/1), Jos Lonnee (17/1), Lex Rimini (18/1), Jan Sand- berg (21/1), George Parson (22/1), Jan Willem Bronwasser (25/1). Aan al deze jarigen onze welgemeende gelukwensen. Johan de Bie Natuurlijk voor u en de uwen een heel goed jaar 2000. Millennium dit, millennium dat, ik weet niet hoe het u verging, maar voor mij ,j was het gewoon weer een ouderwets gezelli- I ge avond. OK, een nieuwe eeuw en "that's it", maar uw en mijn goede club bestaat niet alleen al drie eeuwen, maar bestaat in drie eeuwen. Dat dit nog in de lengte der eeuwen I moge duren! Sommige hoogtepunten wel en sommige hoogtepunten in de afgelopen eeuw niet meegemaakt wat betreft onze club. Van [J vóór mijn tijd en die van mijn leeftijdsgeno- [j ten: de wedstrijden om het kampioenschap [j van Nederland in 1918 en 1919. In 1921: de 1 oprichting van dochter ACC, de eerste Scha- j kei en het eerste "AROL" toernooi. In de jaren dertig onze beste speler ooit: Charles ij Lungen. Het 50-jarig bestaan in 1945 met de I eerste revue, nu musical geheten. De beslis- I singswedstrijd in het Olympisch Stadion I AFC - KFC voor 43.000 toeschouwers. J Hieraan annex: het mooiste doelpunt van de ,j eeuw: ongetwijfeld de loei van Henk Sonne- l| veld, die naar genoemde beslissingswedstrijd leidde. Van zo'n metertje of dertig! Na veer tig jaar 2C klasse in 1961 eindelijk eerste klasser. De aanleg van "Goed Genoeg" en de bouw van ons huidige clubhuis in 1962. De j kampioenschappen in deze klasse (en de laatsten van die eeuw) in 1963, 1967 en 1969. Kom, heren van het eerste, na 31 jaar mag het wel weer eens een keertje. De vie- ring van het 75-jarig bestaan en, nog redelijk recent, die van het 100-jarig bestaan. Mar- kante bestuurders: Scheepens, Galavazi, Bessem en Kappelhoff. De echte liefhebbers van onze historie kennen natuurlijk onze voortreffelijke jubileumboeken: het "gou den" boek van AFC (50 jaar), "'t Was Goed Genoeg" (75 jaar) en het Honderdjaren boek (1995). Overigens, mijn sportman van de eeuw is Reinier Paping, winnaar van de tocht der tochten in 1963. Een puur individuele presta tie, met alle respect voor de volleyballers. Op de eerste januari 1963 was het al bar winter en Goed Genoeg was praktisch onbereikbaar. Stelt u zich voor: de Buitenveldertse laan dichtgesneeuwd! Een paar moedigen kwa men toch nog naar het clubhuis waar, gehuld in winterjassen, toch nog iets genuttigd werd. Uiteraard geen Nieuwjaarswens. En dan de achttiende: de dag van Paping en toch ons Nieuwjaarsdiner. Het eerste dat op Goed Genoeg gehouden werd. Hulde aan die AFC'ers, die toen de tocht uitreden. Naar ik meen o.a. Cas Tromp en Henk van der Bergh. Om latere deelnemers niet tekort te doen, onder wie o.m. onze huidige secretaris Kees Gehring, oud-bestuurslid Hans Slaap, Rein Minor, e.a. Het was overigens weer goed toeven bij AFC - EDO. Bijgewoond door goede bekenden, zoals oud-AFC spelers John Burke en Lloyd Hedley, en ook de aimabele voorzitter van EDO, Tom van Wassem. Met hem heb ik een bijzondere band die dateert uit 1982, waarbij wij beiden achter de goal van AFC stonden (temperatuur een graadje of 30) en AFC uiteindelijk het Hoofdklasseschap veilig stelde (en gelukkig later EDO eveneens, ten koste van het Rotterdamse Neptunes). Tot slot nog enkele observaties. Het wonder lijke herstel van Rob Alflen. Afgekeurd voor betaald voetbal en via Holland nu toch weer actief bij eredivisionist Cambuur, Hoe zo, afgekeurd? En het engels van sommige commentatoren c.q. analisten houdt ook niet echt over: fonetisch genoemd "durbie in plaats van "daarbie". En Ronald Spelbos z'n hardnekkige uitspraak van de penalty met "penaltie", met de klemtoon op de tweede lettergreep. Zeg dan gewoon strafschop. Lees ik me daar toch, dat een AFC bestuurslid ambitie koestert voor een functie bij, het liefst, een Eredivisionist. Tsja, zou de terug keer naar de Hoofdklasse dit jaar lukken? Het is de vurige wens van Jan van Dijk Op 17 december jl. vond op AFC weer het traditionele kienen plaats en wel ten vierde male onder de uitgekiende leiding van het kien dream team bestaande uit Ron van Doesburg, Roy van Dijk, Ronald Koster, Lou Hekster (verhinderd) en ondergetekende. Dank zijn wij verschuldigd aan alle gulle gevers, die zonder morren bereid waren een en ander voor de prijzentafel te doneren. Zoals vanouds kon het weer letterlijk en figuurlijk niet op. Bij AFC is het niet een Carmen hairkrulset als hoofdprijs, of mis schien wel een gevulde kalkoen. Welnee, elke van de zes rondes kent hoofdprijzen, extra prijzen die vallen op een kaartnummer, en verrassingsprijzen onder de allengs be kend rakende Doos met het Vraagteken. Parfumerie, horloges, een videorecorder, kaartje voor Ajax, een op maat gemaakte blazer, wijnen, wild, textiel, en gaat u zo nog maar even door. De absolute kraker is tel kens de hoofdprijs van de zesde en tevens laatste ronde, doorgaans een 8-daagse en 2- persoons vliegreis naar een warm eiland. En dit jaar viel deze ten deel aan Dini Dukker, waarmee nogmaals van harte gefeliciteerd! En zo gaat dat bij het kienen, echtgenoot Hans won daarnaast een nog te maken schit terend semiconfectie colbert. Op de avond zelve mocht de kiencommissie dit maal bijna 200 mensen begroeten! Een ongekend groot aantal. Kennelijk begint de nieuwe kienfor- mule aan te slaan in de club. Overigens was Zaterdag 6 goed vertegenwoordigd: Robbert Driessen sprak nog een woord van dank namens de ploeg. Maar ook de zondagselec tie (1&2) bleek op instigatie van Henk Bijlsma een swpperavond te hebben geno men. Geweldig was weer de aanwezigheid van de nestrix, de éminence grise der kieners, mevrouw Jopie van der Valk, die al minstens een jaar of zeventig trouw haar snippers op de kienkaarten komt leggen! Jan-Hein Lans werd kampioen 'geen kien' en verhoogde daarbij de conditie door onterecht telkens de wandel naar de controletafel te maken. Ook dit jaar (vrijdag 22 december 2000, noteert u vast even in de nieuwe agenda's) wordt het weer net zo gezellig en zal de prijzentafel weer rijkelijk gevuld zijn, tot en met de paperclips, portemonnaietjes, en puntenslijpers aan toe. Tenslotte worden niet alleen Karin van Doesburg, Miriam Huis man, Hetty van Dijk, Monique Dukker, Petra Stefels (grossiert in fietsjes) en Helga Heks ter bedankt voor de tussentijdse verkoop van de kaarten, maar ook Netty v.d. Meent en haar zwart en witte brigade voor het vooraf verzorgen van de pannetjes mosselen of supersatehs, en Johan de Bie, die namens het bestuur een vriendelijk woord tot de com missie sprak. En last but not least kunnen wij u mededelen dat de opbrengst (ongeveer f 3600.-) ten goede zal komen aan het jeugd- fonds De Lieverdjes van AFC. Wij zien u dit jaar vlak voor Kerst hopelijk weer terug. Nicky Hekster 10.00 uur 1 januari 2000. Wat doe je op dat historische moment? 1. Je stelt vast dat de wereld niet is vergaan en draait je nog eens lekker om. 2. Je staat vermoeid op, neemt ogenschouw van de nog niet opgeruimde rotzooi en laat de hond uit. 3. Je bent jong, wil wat en gaat met de laatste resten energie tekeer op de dansvloer tijdens een bootfeest op het IJ dat om 5.00 's mor gens is begonnen. 4. Je pakt je voetbalspullen en begeeft je naar AFC voor de Sixes. Niet alle leden hadden voor alternatief 4 gekozen. Om 11.15 uur werd de balans door de directie van de Sixes opgemaakt en bleken 20 spelers bereid en in staat voetballend het nieuwe millennium in te luiden. Schrale oogst, dat is zeker, maar het mocht de pret geenszins drukken. Onder leiding van opper- stalspreekmeester Nicky Hekster werden de 4

Schakels (clubbladen) | 2000 | | pagina 4