Waar gebeurd... Even over Vijf Vaak van hun kant opgefokte wedstrijden, juist tegen AFC. Heel lang geleden speelde DCG aan het zgn. Complex "Velserweg". AFC werd daar een keer flink afgedroogd. De toenmalige DCG Voorzitter maakte tegen Henk Kappelhoff nogal sarcastische opmer kingen over de smadelijke nederlaag. Overi gens de sympathieke DCG-ers niet te na gesproken, zoals daar zijn de Degenkamp's en de Bosma's en niet te vergeten Tom Groot. Nu ja, het zij zo. Ondanks de matige prestaties van ons eerste kwam onze AFC recentelijk toch ook positief in het nieuws. Zoals de gigantische foto van Ruud Gullit in AFC tenue. En dan woensdag de 1T novem ber het item van Jack en Mart over Thomas Rongen. Een reuze aardige vent, die ik goed gekend heb. Mede door toedoen van Rinus Michels kregen wij zelfs nog een transfersom van de L.A.Aztecs. Thomas doet mij denken aan het Twentse ROS toernooi, waaraan AFC meer dan 10 jaar deelnam. De zater dagavond werd natuurlijk benut voor een flinke stappartij. Thomas, vrijgezel, was een fervente stapper en een "ladies man". Het bestuur constateerde, dat Thomas des 's nachts niet in het hotel verschenen was en vrijwel zeker elders de nacht in vrouwelijk gezelschap had doorgebracht. Drie weken na het toernooi vertelde ik, dat het bestuur een brief uit Enschede had ontvangen van een jongedame, die claimde in verwachting te zijn van onze vriend. Nog nooit heb ik ie mand zo zien verschieten. Natuurlijk verzon nen. Was wel lachen. Dat wij de tweede helft van het seizoen met zijn allen wat meer kunnen lachen is de wens van.... Jan van Dijk Enige jaren geleden, toen nog zelf voetballend in de aspirantjes van AFC, kon ik nooit bevroeden nog eens op de bijvelden van AFC je kleinzoon aan het werk te mogen zien. Als geregelde toeschouwer op de zaterdagmorgen overkwam mij het volgende. De E-9 moest aantreden om 12.30 uur (een heerlijke aanvangstijd, vergeleken met een ander kleinzoontje, die meestal om 09.30 uur zijn kunsten in het Hoofddorpse bij de F-jes moet vertonen en waar wij ook geregeld aanwezig zijn). Goed, de E-9 moest aantreden tegelijkertijd met de E-ll, het 4de veld delende. Resp. tegen "Sloterdijk" en"De Dijk" (fusieclub van Roodwit A en Oriënt). Het bevreemde mij ten zeerste dat Sloterdijk voor mij in een geheel nieuw shirt speelde a la Kroatië (dambord-ruit rood/wit/blauw). Het vertrouwde blauw/wit gestreepte shirt van Sloterdijk schitterde op het naastgelegen speelveld. U begrijpt het al: na 15 minuten speeltijd bleek er toch iets mis te zijn op beide veldjes, nog bij een 0-0 stand. Na snel wisselen van de elftallen is het toch nog goed gekomenDe E-9 won met 3-1 en de E- 11 deed het nog beter om met liefst 7-0 het veld te verlaten. Een overeenkomst is te bespeuren, de beide E-tjes van AFC staan bovenaan en stevenen af op een kampioenschap. Hans de Wijs sr. Eindelijk een voetbalwaardige vervanging voor Roy van Dijk gevonden (foto: Dirk Spits) uitgeschakelde Roy van Dijk. Na zijn crash is Roy echt letterlijk en figuurlijk weer goed op weg, bemoeit zich weer actief met een aantal AFC- (o.a. het kienen) en niet-AFC zaken, maar voetbal zal er toch de komende tijd niet meer inzitten. Vandaar dat AFC 5 op zoek is gegaan naar een waardige vervanger. Het heeft even geduurd, want in principe is Roy natuurlijk onvervangbaar. Maar uitein delijk werd ene Ruud Dil weggescout uit Engeland. En echt, de test kwam Gullit glansrijk door, Roy was het ermee eens, er minuten voor tijd was het toch weer Guido Albers die een lange pass vanaf rechts, ge richt op de tweede paal, via zijn hoofd wist om te zetten in een goal. De eindstand was daarmee bereikt, 1-1, tegen deze medetitel kandidaat. En hoe nu verder? Willen we Winterkampioen worden? Houden we de sfeer in de ploeg nog leuk? Houden we de vorm wel vast? De tijd zal het leren en de feiten worden geboekstaafd door uw liesge- blesseerde verslaggever. Nicky Hekster n.s. heksteEa.nl. ibm. com Jaje ken natuurlijk van hoog naar laag springen, van A naar B, van links naar rechts, maar met AFC 5, wie toch tot een van de betere ploegen behoort en daarmee de punten pakt, ben je als tegenstander mooi in de aap gesmoord.', aldus het nationale voetbalorakel, wie via Jack Spijkerman liet weten wel gecharmeerd te zijn van de vorm van Zami Cinque van dit moment. Het moet inderdaad gezegd worden, AFC 5 draait als nooit tevoren. Hoe dat komt? Een aantal redenen: met een selectie van 24 man is de concurrentie zwaar, de hunkering naar de basisplaats groot, de sfeer in deze grote groep grimmig en de wil om te trainen sterk. Ook met de onverbiddelijke coach Dick Huisman, die zich beroepend op zijn MS- Excel spreadsheets op het ruziënde af zo vlak voor de wedstrijd in de kleedkamer een ieder van repliek dient, moet je van goede huize komen om aan te tonen dat je recht hebt op minstens een halve wedstrijd. Ja, meestal een halve wedstrijd alleen vlaggen wel te verstaan! Daarbij loop je de kans om, terwijl je al omgekleed in de kleedkamer zit, te verstaan te krijgen dat je eigenlijk helemaal niet hoeft te spelen Verder is Rob Groenteman aan de groep toegevoegd en deze rasdribbelaar is een welkome aanwinst, die het niveau absoluut omhoog brengt. En eindelijk, eindelijk is er een adequate vervanging gevonden voor de, zoals u weet, waren nog wat overschrijfperikelen, maar zijn AFC-debuut was in de wedstrijd op 13 november jl. tegen Zandvoort 3. Voor de in groten getale opgekomen fotografen (van o.a. Panorama, Sportweek, De Telegraaf) gaf de 66-voudige international meteen zijn visite kaartje af: 1-0 via een daverend schot. Zoals reeds opgemerkt stak AFC 5 na de wedstrij den tegen OSC (6-3 winst) en Kismet nog steeds in glanzende vorm, waarbij vooral Herman Drenkelford, Rob Overweg en Guido Albers opvielen. Onder toeziend oog van de foutloos fluitende Bep Thomas, wist AFC bij rust reeds een 3-1 voorsprong te nemen. De tweede helft kende een wederom gevaarlijk aanvallend AFC, dat echter een steekje liet vallen, maar direct daarop de verdienstelijk spelende ploeg van Zandvoort het nakijken gaf: eindstand 4-2. Afgelopen zaterdag stond de ontmoeting met ABN- Amro op het programma. Bij wijze van oefe ning speelde Zat 5 al voor het begin van deze competitie tegen dit team, waarbij toen San Marco ook van de partij was. AFC speelde met een sterke opstelling, die in de eerste helft respect afdwong. Guido mistte echter een strafschop en tot overmaat van ramp wist ABN-Amro AFC's keeper Cees Thomas te passeren. Gullit blijkt nog steeds over een waanzinnige versnelling te beschikken, schoof daarmee als laatste man vaak in op het middenveld en bracht met afgemeten lange passes de flanken in stelling. Een en ander resulteerde in gevaarlijke, maar won derschone combinaties, die aanvankelijk echter geen treffers opleverden. Zo'n tien 5

Schakels (clubbladen) | 1999 | | pagina 5