Mixed Pickles ingelegd door Pim Adriaansz VAN OUDE LIEFDES Als gewoonlijk miste Pickelaar de eerste twee competitie-wedstrijden van zijn geliefde AFC vanwege aangenaam verblijf in een geliefd land op circa 1500 km ten zuiden van Sportpark 'Goed Genoeg'. Op zich mag daar niets mis mee zijn, maar hij betrapt zich er niettemin op dat hij - eenmaal weg zijnde - toch ambivalente gevoelens oploopt. Zo verging het hem, ver van de bewoonde wereld, op zondag 5 september j.l. des namiddags in de Proven^aalse zon zittend, toen hij met alle geneugten des levens binnen handbereik schuldgevoelens voelde opkomen omdat hij AFC niet gevolgd was naar Utrecht in de strijd tegen Hercules. Verstoken van elke vorm van communicatie duur de zijn onbehagen tot woensdagochtend; enig huisvuil deponerend in een daartoe bestemde bak (une poubelle). Hij ontwaarde daarin tot zijn verwondering een Nederlandse krant, althans een deel daarvan en - niet onbelang rijk - het sportkatern van de maandag tevoren. Voor het eerst van zijn leven peurde Pickelaar gretig in afval en jawel alsnog nam hij tot zijn genoegen kennis van de 2-5 zege van zijn rood/zwarte makkers. Eén week later, elders in zijn geliefde Gallië, bleek zowaar een telefoon voorhanden en Henk Bijlsma kon hem opgewekt op 'Goed Genoeg' de 5-1 thuiswinst op DEM melden. Dat was dus weer smullen. Amper teruggekeerd in zijn poldermodelland was Pickelaar er, met Pickelaarse, in Breezand weer zelf bij. Waar ZAP voor stond Pickelaar had geen idee, maar na de - overigens moeizame - 0-2 overwinning van de onzen hield hij het maar op Z(onder) A(anval) P(leite), hoewel het gewoon Z(waluwen) A(nna) P(aulowna) bleek te be tekenen. En dan de met enig gevoel van onbehagen benaderde thuiswedstrijd tegen Stormvogels. Maar dat viel mee, naar u weet: 5 (alweer) tegen 2. AFC is de competitie wel eens slechter begonnen. Met de maximale buit van 12 punten uit 4 wedstrijden en een totaalscore van 17 doelpunten voor en 5 tegen lijkt Arkadie op loopafstand te liggen. Pickelaar waarschuwt: er volgen nog 18 wedstrijden, waarvan er vele zwaar zullen zijn. CITAAT "Liefde is een krasse overdrijving van het verschil tussen één bepaalde persoon of zaak en alle anderen". (George Bernard Shaw, Engels schrijver van Ierse afkomst, 1856 - 1950). BRECHT In zijn 'Mixed Pickles' van 4 weken geleden plaatste Pickelaar een citaat van Bertolt Brecht; met vermelding van 'Oostenrijks toneelschrijver, 1898-1956'. Dat citaat ging over 'de waarheid' en dat is blijkbaar de goden verzoeken. Henry Weinstein, vader van de 11-jarige David reageerde daarop: "Als vader van David Weinstein lees ik de AFC-Schakel altijd met veel belangstelling. Derhalve een kleine correctie op het stuk 'mixed pickles'. Er bestaat geen duitser schrijver dan Bertolt Brecht. Hij was niet oostenrijks. Of deze correctie vermeldt moet worden laat ik aan u over". Het spreekt vanzelf dat Pickelaar daar even op reageert. Hij raadpleegde onverdachte bronnen, te weten: de Grote Oosthoek (7-de uitgave), die "Oostenrijks schrijver en regisseur" vermeldt; de Grote Winkler Prins (9-de druk), die opgeeft "Duits, na 1950 Oostenrijks schrijver en regisseur". Over de nationaliteit(en) van Eugen Berthold Friedrich Brecht (zoals hij voluit heette) wordt geen informatie verschaft. Wél, waar hij achtereenvolgens woonde en werkte: Duitsland, Zwitserland, Denemarken, Zweden, Fin land, de Verenigde Staten en in de voormalige DDR. Dat hij een typisch Duitse schrijver was lijkt onbetwistbaar, maar dat 'Oostenrijks' neemt Pickelaar - gezien zijn bronnen - niet terug. Pickelaar groet wederkerig Henry Weinstein (die hij niet kent) onder dankzegging voor diens reactie. PERSMAP Er staat 'persmap' op de omslag en de eerste vraag, die bij Pickelaar opkomt, is: hoeveel procent van de oplage komt in handen van het journaille? Om elk misverstand uit te sluiten: de persmap voor het seizoen 1999-2000 - toch even wennen - kan de toets der kritiek volledig doorstaan. Vierendertig binnenpagina's boordevol woord- en beeldinformatie. Zelfs de binnenzijden van de omslag worden benut. De AFC-persmap is meer dan een 'persmap'. Hij is niet alleen van actueel/informatief belang, maar hij heeft al bij de verschijning historisch/documentaire waarde. Pickelaar schenkt altijd bijzondere aandacht aan de 'selectie'. Dit keer bestaande uit 21 spelers; met een ge middelde leeftijd van bijna 26^ jaar. De meest genoemde 'hobby' is 'uitgaan'! Pickelaar neemt aan, dat daar geen 'blokje om' mee wordt bedoeld en hij vraagt zich af hoe zich dat verhoudt tot een beoogd kampioenschap. Er worden nogal wat 'vorige clubs' genoemd. Kampioen daarin is een niet met name te noemen geselecteerde, die op 26-jarige leeftijd al 7 clubs achter zich liet. Maar misschien wordt ook hij nog wel eens een echte AFC-er... http//mypagegoplay.com/adriaansz 7

Schakels (clubbladen) | 1999 | | pagina 7