Van de Medische Commissie ZAP - AFC AFC-Stormvogels 5-2 J The Gunners te passeren. Na rust kwam Guido Albers in het veld en kon na driekwar tier vier doelpunten laten noteren, inclusief een onvervalste hattrick! Arsenal deed nog wel wat terug via onder andere een prachtige kopbal, die een pass vanaf links over 30 meter verzilverde. De ontmoeting eindigde echter in een 6-2 overwinning voor de Reds, waarbij naast onze aanvoerder ook Alphons Peters een hoofdrol vertolkte. Een week later ontmoette het Vijfde het sportieve AMVJ. Op een veld als een biljartlaken en met af en toe een moesson over ons heen, ontpopte de wedstrijd zich tot 'een leuk potje'. AMVJ wist uit een klutsende bal een voorsprong te nemen, maar AFC diende rap van repliek en schoot via briljante doelpunten van o.a. Herman Drenkelford en assists van Anton van Broeckhuyzen door naar een 1-2 voor sprong. Vlak na het begin van de tweede helft wist AFC enorm veel kansen te crëeren: Herman alleen op het doel af, Eddy Meijer met een kopbal net naast. Jammer dat de kansen niet benut werden anders was de wedstrijd zeker in het voordeel van AFC beslecht. En als het niet lukt dan vallen de doepunten aan de andere kant, volgens een oude voetbalwet: een klein foutje van de overigens prima spelende Bernie Frankfort werd afgestraft, een penalty werd door AMVJ ingeschoten en zo kon het zijn dat AFC tegen een 3-2 achterstand aankeek. Dit lag echt niet aan de keepende Cees Tho mas, die met een paar briljante staaltjes en voor AMVJ zeer gevaarlijke geplaatste uittrappen liet zien waarom hij ooit de vaste keus voor AFC's hoofdmacht was. Gelukkig was het nieuwkomer Rob Groenteman die de overmoedig ver uit zijn doel gelopen AMVJ- keeper met een zeer mooie lob verraste en de AFC langzij trok. De 3-3 was tevens eind stand, maar winst was meer terecht geweest. Karei Baarschers, die eenzaam langs de lijn een en ander gadesloeg kon dat beamen. En zijn hond ook. Nicky Hekster n.s.hekster@nl.ibm.com Linda de Mol stagiaire bij Pim van der Meent Diep blauwe ogen kijken je aan als je met Linda de Mol praat. Weet alles van de TOP 40, speelt gitaar en houdt zich in conditie met aerobics en body-shape. In haar weinige vrije tijd studeert Linda aan de Hoge School van Amsterdam sportfysiotherapie. Linda de Mol zal dit jaar 2000, samen met Frank Tilmans (sen. 2), Maarten Bröring (jun. Al) en Jerry Macintosh (jun. BI), onze bloeiende jeugdafdeling paramedisch gaan ondersteunen. Pim van der Meent en zijn jongens zullen daar zeker nog plezier aan beleven. Zoals bekend bestaat de Medische Com missie uit huisarts Ruben van Coevorden en de fysiotherapeuten Reinier van Dantzig en ondergetekende. Door een maandelijkse bijeenkomst zal deze Commissie een kritisch beleid voeren t.a.v. het fitheidprofiel van onze A-selectie, het maandagavond inloopspreekuur en het woensdagmiddag jeugdspreekuur (van 16.00 tot 17.00 uur). Hierdoor wordt er een aanzet gegeven naar moderne sportmedische begeleiding in het jaar 2000. Je ziet, AFC blijft onder alle omstandigheden een "gezond bedrijf'. Wim Crouwel, fysiotherapeut 18 SEPTEMBER 1999 Dat dit mij nou weer moet overkomenNet gearriveerd in Breezand (of all places) werd ik aangeklampt door Machiel v.d. Woude, of ik een aardig stukje wilde schrijven over de te spelen wedstrijd. Nou ben ik daar nooit te beroerd voor, maar naarmate de wedstrijd vorderde wist ik bij god niet meer hoe ik hierover toch iets aardigs en vooral iets positiefs kon schrijven. Na een prachtige tocht door geheel Noord- Holland (zaterdagavond vertrokken, in de buurt van Schagen overnacht en na enkele uren rijden uit Hyppolytushoef een goede uitgebreide lunch genuttigd hebbende) kwa men wij in Breezand aan. Chauffeur Benno Leeser redde zichzelf en ons nog van een wisse dood omdat de chauffeur meer met het landschap en routebeschrijving bezig was dan met het verkeer zelf. Enfin, aangekomen in Breezand. Een waarlijk heerlijke omge ving, prachtig "beschut" veld en verdomd, toch altijd weer de bekende getrouwen die de rally tot een goed einde volbracht hadden. Helaas waren wij net te laat voor de door ZAP uitgegeven seizoenskaarten. De beste plaatsen op de lange zijde in het midden waren reeds verkocht en met minder namen wij geen genoegen. De wedstrijd was nog niet koud begonnen of Uli Landvreugd profiteerde van een onacht zaamheid in de verdediging, veroverde de bal, kapte en draaide 2 man uit, waarna een der verdedigers het karwei afmaakte door zijn eigen keeper feilloos te omspe len...echter kwam onze creatiefste man hier bij zelf zodanig vervelend met de grond in aanraking, dat hij er een zeer pijnlijke schou derblessure aan overhield. Deze noopte hem naar het ziekenhuis te gaan alwaar een kap selblessure werd vastgesteld die hem zeker een tijdje van de velden zal houden hetgeen voor ons elftal in mijn ogen een behoorlijke aderlating is. Pascal Kamp kwam voor hem in het veld nadat AFC het grote beginoverwicht uit handen liet nemen. Kamp maakte na 25 minuten handig gebruik van zwak uitver dedigen. Hij passeerde zijn man prima en haalde zijn uiterst betrouwbare, maar de afgelopen seizoenen nog niet uitgeprobeerde, linkerbeen verwoestend uit in de verste hoek. 0-2. Hierna bracht Robert Gehring Frank Aboikoni nog in de kansrijke stelling, maar deze laatste had zijn kruit vorige week volle dig verbruikt, hetgeen helaas in de rest van de wedstrijd meermalen bleek. Gelukkig zorgde keeper Bloem middels een schitteren de reactie ervoor, dat wij de rust met een 0-2 voorsprong konden opzoeken. Wat ik over de 2e helft moet schrijven is mij absoluut een raadsel. Of het moet zijn, dat de aan de seizoensstart beginnende "ouder wetse" rechtsbuiten Laurens Bianchi 2 prach- I tige gecreëerde kansen miste, een kopbal van 1 Roy Tular door de ZAP-keeper uitstekend verwerkt werd, Joey Zebeda er voor een 1 rustdag nemende Frank Aboikoni inkwam, I Jack van Gelder naast mij ca. 200 handteke- 1 ningen gratis weggaf (graag je eigen pen 1 meenemen volgende keer Jack, elke keer I verdween mijn Waterman in jouw zak, echter hield ik hem steevast in de gaten), het weer I steeds milder en lekkerder werd, er geen I verandering in de stand kwam (0-2 dus) en I wij na een voor AFC ongekende seizoens- I start vorstelijk aan de leiding gaan en ik tenslotte om kwart voor vier uitgeZAPt was. Hans Loonstijn Ondanks de frustrerende nederlagen tegen I "Angstgegner" Stormvogels aan het eind van het vorig seizoen, waren de verwachtingen aan AFC-kant vooraf hooggespannen. "Wij" I stonden na een uiterst vlotte seizoenstart (drie overwinningen op rij, doelsaldo 13-3) i immers bovenaan, terwijl onze tegenstanders uit IJmuiden na drie wedstrijden de één-na- onderste plaats op de ranglijst bezetten. Voeg I daarbij dat de "Vogels" de week daarvoor J thuis met 2-1 van Hercules hadden verloren, terwijl wij daarvan uit met 5-2 gewonnen hadden, en de optimistische prognoses van onze bestuursleden Kees Gehring (3-1) en Amel Vroege (3-0) en van Eurosport- I commentator Frank Kramer (6-1, maar dat I was 10 minuten voor tijd) waren alleszins begrijpelijk. Ook elftalleider Henk Bijlsma zag de wedstrijd met vertrouwen tegemoet: "Wij zijn niet bang", zo vertrouwde hij mij kort voor de wedstrijd toe, want "bij ons ziet het er gewoon goed uit en zij hebben slechts één puntje". Aanvankelijk zag het er echter niet naar uit 1 dat bovengenoemde insiders het gelijk aan hun kant zouden krijgen, want ondanks een zogenaamd "optisch overwicht" speelde j AFC - wellicht met de eerder gememoreerde nederlagen toch in het achterhoofd - de eerste twintig minuten duidelijk "verkrampt", zoals I trainer Rob Bianchi het na afloop treffend formuleerde. Toch ontstonden er in deze fase wel een paar kansjes (schot op doel van Robert Gehring, kopbal van Pascal Kamp), maar daartegenover stonden enkele minstens zo gevaarlijke acties van de "diepe spits" van de IJmuidenaren, Lars de Kort. In de twintig- I ste minuut namen "de Vogels", tot schrik van alles wat AFC was, een voorsprong middels hun laatste man Dennis Kort, die de bal na j een corner op links en een daaropvolgende I onoverzichtelijke scrimmage tegen de tou- I wen wist te werken. Door deze treffer raakte AFC duidelijk van slag en toen Robert Ge- I hring vijf minuten later, door te lang aarzelen op de rand van de zestien, een goede kans verprutste en onze keeper Dobias Bloem kort j daarop door goed uitlopen nog maar net een tweede treffer wist te voorkomen, waren we j even bang onze gasten uit IJmuiden ons voor de derde keer de das om zouden doen. Tot grote opluchting van de AFC-aanhang bracht Moad Zaoudi in de 5

Schakels (clubbladen) | 1999 | | pagina 5