i\y WAS ER NOG WAT? r.Vi (li.:1 j 'I1 i Gtftfl Éfe f-ifff' J 1 Percey Romney, speler van de Junioren A3, was afgelopen zondag tijdens de uitwedstrijd tegen Overamstel slachtoffer geworden van een fysiek geweld. Na een verblijf van een nacht in het ziekenhuis mocht hij maandag jl. weer terug naar zijn ouderlijk huis. Door het bestuur van AFC is deze zaak inmiddels in behandeling genomen. Namens de AFC wensen wij Percey een spoedig herstel. In de laatste uitgave van het blad Panorama trof mij een advertentie inzake de invoering van de euro in de volgende eeuw. Op de foto staan captain Roy Tular in AFC uitrusting en Robert Gehring als andere captain in wit/zwarte uitrusting bij de toss (ik denk met een euro) met als scheidsrechter Hans Tier. Ook hier kunnen wij weer spreken van een positieve reclame voor de AFC. Over stille werkers gesproken. Iedere twee weken verschijnt de Schakel onder verant woordelijkheid van Machiel van der Woude als redacteur en Hans Elias verzorgt de productie. Ik dacht dat de Schakel een visi tekaartje is voor de AFC. Daarom vond ik het juist om ook hiervan eens melding te maken. Op de zondagen van de thuiswedstrijd wor den de programma's dan bij de entree van het sportpark verkocht door Ben Slaap, Ger Smit en Jan Koomen; dit alles onder leiding van tweede penningmeester Edwin Geluk. Naast de verkoop van de boekjes worden ook de toegangskaartjes verkocht. Ook dit vond ik ook eens het vermelden waard. Grote klasse heren. Iedere thuiswedstrijd koopt u vanzelfspre kend een programmaboekje en heeft u dan kans op een prijs. Deze programmaboekjes worden vervaardigd wat de tekst betreft door Frans Jiich. Op de vrijdagmiddag voor de thuiswedstrijd worden dan de boekjes gefo- tocopieerd en in elkaar gezet. Dit laatste werk wordt verricht door Bep en Jo Bonnet. Weer voorbeelden van stille werkers met dank en hulde aan Frans, Bep en Jo. Tenslotte de verjaardagen van de Leden van de Zilveren Ploeg, t.w. Doby Polak (3.4), Hans Rooze (4.4), Ab Landman (5.4), Ernst Seunke sr. (6.4 - 80 jaar), Ton Balk (7.4), Ernst Huisman (10.4), Gè Burger (11.4), Ab de Jong (12.4 - 85 jaar), Chris Schroder (14.4 - 65 jaar) en Ronald Sarfay (16.4). Aan allen onze welgemeende geluk wensen. Johan de Bie Uw scribent is terug van een tijdje wegge weest. Onlangs kon u in ons onvolprezen clubblad lezen, dat ik afscheid nam als voorzitter van de stichting "Goed Genoeg". Voor velen uwer een redelijk onbekend begrip. Wel nu. de stichting is het overkoepelend orgaan van alle sportverenigingen spelend op ons fraaie park. Ooit met onze Cricketdochter ACC, Honkbaldochter ABC, Tennisdochter ATC en de Vereniging Sportpark "Goed Genoeg". De laatste, vroeger heel deftig Sociëteitsver eniging genoemd, is thans gewoon de ex ploitant van ons clubhuis. Op dit moment maken nog deel uit, uiteraard AFC, ATC en voornoemde vereniging, ook wel VSGG genoemd. 11 April aanstaande bestaat de Stichting 40 jaar, ooit opgericht met als voornaamste doel een partner te zijn ten opzichte van de Gemeente, om te voorkomen dat elke vereniging afzonderlijk zou gaan onderhandelen. Eendracht maakt immers macht. Voorts beheert de Stichting de op stallen op ons Sportpark en beheerde, met name in het verleden, de belangen van de onderscheiden verenigingen. Zeker in de beginperiode was dit een dringende nood zaak. Immers in 1962 kregen wij de beschik king over ons Sportpark "Goed Genoeg". Vooral het tijdig gereed krijgen van de voet balvelden voor cricket en honkbal was pro blematisch. In principe hadden de belangen van AFC als grootste vereniging voorrang. Toch diende de Stichting het iedereen naar de zijn te maken. Wist u overigens, dat er ooit 2 cricketvelden op onze terreinen wa ren? Het zg. eerste veld was gesitueerd op de velden tegenover ons clubhuis. Vandaar ook het nu nog zelden gebruikte terras aan de achterkant van ons clubhuis. Mede doordat de cricketers niet tegen de achterkant van de overdekte tribune wilden aankijken, kreeg deze komisch genoeg een plaats aan de oost zijde van het huidige hoofdveld, met de open kant naar het westen.! Vermoedelijk zijn wij (AFC) de enige vereniging die dit heeft. Wie bouwt er nu een tribune met de open kant naar het westen, waar eeuwig de wind van daan komt!? De Stichting had illustere voorzitters in de beginjaren, zoals Nico Holzappel, Dick Bes- sem en Ton Glas. Eind 80'er jaren speelde de Stichting een belangrijke rol. Inspraak tot en met de Raad van Staten toe, bv. Tegen de toenmalige uitbreiding van de RAI naar onze velden. En thans natuurlijk de ontwikkeling van de Zuidas, waarbij toch bereikt werd dat "we kunnen blijven zitten" en anderhalve ton subsidie werd binnengehaald, waar in het begin nogal ongelovig over werd gedaan. Toch nog een paar items over voetbal. Dat die Robson nog steeds geen Nederlands spreekt. Britse arrogantie? En had u dat de eerste keer nu ook: lezend over een doelpunt van FC Twente speler Hesselink of Venne- goor? Gewoon denkend dat de verslaggever in eerste instantie niet goed wist wie nou gescoord had: Hesselink of Vennegoor.

Schakels (clubbladen) | 1999 | | pagina 4