MIXED PICKLES 5" ingelegd door Pim Adriaansz EERSTE Wat AFC betreft zijn er sinds 6 september jl. 12 wedstrijden vastgesteld. Daarvan werden er 7 normaal gespeeld (die 10 punten opleverden), moet er nog 1 wedstrijd uitgespeeld worden (nog 17 minuten bij een achterstand van 2—1) en zijn er niet minder dan 4 wedstrijden helemaal niet doorgegaan door terreinafkeuringen. Is dat een herfstrecordvraagt Pickelaar u af? Daarbij bedenkend, dat hij 8 weken daarvoor nog bewogen repte van een milde nazomer. Sinds zijn vorige MP-inleg kreeg hij tweemaal de kans AFC 1 te volgen. Het eerst aan bod kwam de thuiswedstrijd tegen KBV (0-1). Pickelaar komt daar nog even op terug omdat hij die nederlaag onverdiend vond. In het doel bij KBV stond Mohammed zelf, die na een 0-1 voorsprong een beschermengeltje op de lat geposteerd bleek te hebben. Een te ruimhartige interpretatie van oecumene, want Pickelaar zag met eigen ogen dat dat engeltje nog voor rust een werkmansschot van Ashwin de Bruijn aan de onderkant van de deklat met één voetje tegen tegenhield. Dat was Ashwin zelf natuurlijk ook niet ontgaan, want tegen het einde van de tweede helft schoot hij dat engeltje via de bovenkant van de deklat af. De resterende tijd bleek echter te kort om daar nog profijt van te trekken. Dan volgt Stormvogels-AFC: 1-2. Een beetje een thuiswedstrijd voor Pickelaar: twee uur en een kwartier lopen, of één uur en drie kwartier op de fiets. Maar al wie in IJmuiden voor AFC getuigden: Pickelaar was er niet bij. Hij had - wat men noemt - familiair- sociale verplichtingen elders. Dat kan natuurlijk voorkomen, maar mag toch niet te vaak gebeuren; en zeker niet op zondag... En voor degenen die zich in IJmuiden ongerust gevoelden door Pickelaars absentie: mocht te eniger tijd er weer een AFC-match doorgang vinden, dan zal hij zich weer bij u voegen. CITAAT "Waartoe het Hollands weer dus leiden mag, naast de behoefte om ervan te klagen: tot een gevoel van innig onbehagen". Pim Pelaer, croniqueur 20-ste eeuw. (Strofe uit bekroond sonnet). BOEKETJE VOETBAL Hoewel Pickelaar van nature geen boekhouder is heeft hij sinds zijn intrede per 22 december 1976 als M.P.- inlegger een registertje aangehouden van de Mixed Pickles-rubriek. En wat blijkt? Deze aflevering is zijn 200-ste! Op de (maan-)dag waarop hij deze inleg voltooit zal hij 's avonds nog een extra kelkje heffen op het incasseringsvermogen van zijn afnemers: "on their physical welfare"! En om daar zo snel mogelijk naar toe te leven vult hij gemakshalve het restant van deze rubriek met profes sionele bijdragen uit de media. Hans Kraay Sr: "Als zeuren niet bestond zou het in de voetballerij uitgevonden zijn" Morten Olsen: "GrüSnkjaer had blijkbaar de verkeerde schoenen aangetrokken en Ajax is geen sociale instelling". Poul Annema: "Cruz is lichamelijk sterk en als de bal eenmaal aan zijn voeten kleeft is hij in staat zijn tegenstanders in het gras te laten verdwalen". Johan Cruyff: "Elk nadeel heb ze voordeel" Jan Mulder: "Champions League-avonden matten geestelijk en fysiek af. De emoties worden je een beetje opgedrongen, de poespas is mij soms teveel. Men besteedt alle aandacht aan de uitvoering van de hymne, de intocht der ploegen, de correcte aankleding van de stadions en de sportieve uitvoering van de wedstrijden, maar de spelregels lapt men aan de laars" En tot slot een bijdrage aan de Internet-discussiegroep nl.sport.voetbal, met de "mooiste uitspraken van N0S- commentator Hugo Walker, de beste en op eenzame hoogte staande commentator": 1. "Komt dat schot"! 2. "Gaat ie scoren denk ik". 3. "En dan houden we er hier mee op, in Waalwijk". 4. "Gaat zo'n bal er in is het een goal". 5. "Gaan we kijken of ie ook een linker heeft. Heeft ieeeee"! 6. "3-0, vind het eerlijk gezegd wat geflatterd". 7. "Boerebaaaaaaach"1 8. "Schiet dan eens jongen"! 9. "Technisch goeeeed" 10. "Had ik persoonlijk heel anders gedaan".

Schakels (clubbladen) | 1998 | | pagina 5