PROGRAMMA r dag Pearl van Indiana Jones; dat is een achtbaan met een looping. Te gek gewoon. Daarna keerden wij terug naar het hotel. Deze avond aten wij in het New York hotel en werden getrakteerd op een show van meisjes die de Spice Girls imiteerden. Er waren zoveel ballonnen in de zaal die wij in een melige bui kapot gingen prikten. 3e dag De grote dag is aangebroken. Wij gaan met 45 landen van de wereld de opening van de Mini WK verrichten. Er zouden in totaal 100 landen deelnemen, maar door de staking van de Franse luchtvaartmaatschappij Air France vielen veel landen af. De heer Havalange van de FIFA verrichtte de opening en kwam met de Wereldbeker. Er was heel veel pers aanwezig vanuit de gehele wereld. Een jongen van Zuid Korea mocht de Wereldbeker in zijn handen nemen. Dit vond allemaal plaats op de Tracadéro, in de schaduw van de Eiffeltoren. Deze plek werd omgetoverd tot een prachtig voetbalter rein met een groot scherm waar je alle wed strijden van ons kon volgen. De officiële opening werd verricht: er ging een grote luchtballon de lucht in en alle ploegen kwamen met de vlaggen van hun land, gedragen door hun aanvoerder, het terrein op. De wedstrijden konden beginnen. De ope ningswedstrijd was Brazilië tegen Schotland. Brazilië won de wedstrijd. Een Mini WK wedstrijd wordt gespeeld op een iets kleiner dan een half veld en vier tegen vier spelers, waarbij steeds gewisseld mag worden. 600 Meter van het hoofdstadion, de Trocadé- ro, was het Football Pare van Adidas, waar wij ook een paar wedstrijden moesten spelen. De eerste dag dat wij moesten spelen kon van ons maar één wedstrijd doorgaan. Wij had den het weer niet mee. Het regende heel hard. Wij moesten tegen Engeland spelen. Jammer genoeg verloren wij die wedstrijd. Wij werden door de bus opgepikt en gingen met de Belgische ploeg terug naar ons hotel in het Eurodisney Park. De Belgische ploeg vond het jammer dat ze die dag geen wed strijd konden spelen. Aangekomen in ons hotel moesten wij ons verfrissen, omkleden, eten en gaan slapen. Het was een vermoeiende dag geweest, maar spannend en fantastisch. 4' dag Wij staan er helemaal klaar voor om er tegen aan te gaan. Helaas was deze dag heel teleur stellend voor ons verlopen, want wij hadden niet zo goed gespeeld. Wij hadden vele wedstrijden verloren. In het Trocadéro stadi on hadden wij als tegenstander Bolivia. Ze hebben ons afgemaakt. Wat een sterke ploeg! Wij voelden ons heel rot. Gelukkig werden wij in de avond opgebeurd. Wij vertoefden deze avond in het Eurodisney Park, waar veel leuke attracties waren. Dan was het tijd om naar het restaurant te gaan. Wij mochten van Adidas alles kiezen wat wij wilden gaan eten. Al met al was het een geslaagde avond geworden. 5'dag Wij moesten deze dag tegen Italië spelen en wij wonnen deze wedstrijd. Tegen Croatië speelden we gelijk. Deze dag stond ik in het doel; ik was heel nerveus. Vandaag was het dus beter verlopen dan de vorige dag. Danny Blind vergezelde ons niet elke dag omdat hij ook afspraken met Harry Vermeegen van "De Regenjas" had. Wij keerden terug naar het hotel en ver kleedden ons voor de avond. Wij gingen naar de Buffalo Bill show kijken en kregen daar ook een diner aangeboden. Het diner bestond uit chili con carne, karbonade met worst en als toetje warm ijs. De Indianen en Cowboys vulden de shows. 6e dag Deze dag was voor ons ook een goede dag. Wij moesten tegen Egypte spelen. SBS 6 was aanwezig om de wedstrijd op te nemen. Gelukkig dat wij die wedstrijd ook hadden gewonnen. Een vertegenwoordiger van Adidas was aanwezig om de nieuwste ontwerpen van de voetbalschoen voor het jaar 2000 te presente ren. Men kon een keuze maken uit vele ontwerpen; wij mochten aanwijzen welk ontwerp wij mooi vonden. Mijn keus was een model voor Real Madrid; die vond ik de allermooiste. Wij sloten de dag af met een bezoek aan Planet Hollywood. De inrichting van het restaurant bestond uit verschillende bezittin gen van bekende acteurs en actrices. We aten hamburger met patat. De tegenstander van vandaag voor ons was België. Wat een spannende wedstrijd. Vier minuten was er nog te spelen en de Belgen stonden met 3-2 voor. Maar verrassend genoeg scoorden wij drie doelpunten en hadden we toch gewonnen. Het was een prestatie dat we in vier minuten drie doel punten maakten. Nadat de wedstrijd beëin digd was, gingen wij gezamenlijk op de foto. Wij konden heel goed met de Belgische ploeg opschieten. Na deze wedstrijd gingen wij naar het Tro cadéro stadion om naar de kwart-finales te kijken. Tijdens de kwart-finales verruilde ik mijn T-shirt tegen een T- Shirt van de Portu gese ploeg. Dit deed ik omdat ik een Portu gese vader heb. Ik heb inmiddels een uitno diging gekregen om in de zomer bij de junio ren van Benfica te spelen. Ik had ook heel graag het T-shirt van de Boliviaanse ploeg willen hebben. Het was heel apart met de tekst: Sport yes, Drugs no. De finale was ook heel spannend. Bolivia en Hongarije zaten in de finale. Ze speelden gelijk en werden beide kampioen. Als prijs kregen ze de Gouden Adidas Predator schoen en gouden medailles. Engeland werd kampi oen onder de 15 jaar. Ze moesten tegen Schotland voetballen en wonnen dat heel simpel. Op een groot scherm konden wij de ope ningswedstrijd Brazilië - Schotland volgen. Brazilië had met moeite 2-1 gewonnen. Het was niet zo'n boeiende wedstrijd, maar soms maakten de Brazilianen wel mooie akties. De mooiste vond ik van Ronaldo; hij speelde twee man uit. 8' dag Helaas onze laatste dag in Parijs. We moes ten onze spullen inpakken en afleveren bij Frank. Voor de laatste keer namen wij af scheid van Mickey Mouse en z'n vrienden, die ons zo thuis lieten voelen in deze droomwereld, die voor ons werkelijkheid werd. Deze dag besteedden wij het kopen van cadeautjes voor onze ouders, oma's, broer tjes en zusjes. De bus stond ons al op te wachten om ons naar het station Gare du Nord te brengen. Iedereen had op zijn manier moeite om deze fantastische week af te sluiten maar wij waren ook wel blij dat wij iedereen terug konden zien. De Thalys bracht ons weer terug naar Am sterdam. In Brussel namen wij afscheid van de Belgische ploeg. Wij kwamen om onge veer 20.15 uur in Amsterdam aan. Daar werden wij opgewacht door onze ouders. Deze week was een onvergetelijke week voor mij geweest en ik vond het een hele eer dat ik voor Jong Oranje mocht spelen. Het was voor mij een hele leerzame erva ring geweest. Het was ook heel gezellig, samen met Frank, Hetze, Danny Blind en de jongens. Bedankt Adidas, Frank en Hetze. Mickey en vrienden: "een stille droom, dat ik misschien ooit de WK mag spelen". Bedankt, vergeten doe ik jullie allemaal niet. Mijn WK tenue heb ik mooi laten inlijsten en een mooi plekje in mijn kamer gegeven. zaterdag 15 augustus 14.30 uur: Eijsden - AFC zondag 16 augustus 14.30 uur: Heer - AFC 12.00 uur: RKAVIC - AFC 2 woensdag 19 augustus 19.00 uur: Pancratius - AFC 2 donderdag 20 augustus toernooi Stormvogels: 19.00 uur Velsen - AFC zaterdag 22 augustus vervolg toernooi Stormvogels zondag 23 augustus 14.00 uur: NFC - AFC 2 dinsdag 25 augustus 18.30 uur: AFC - Ajax 2 19.00 uur: AFC 2 - Legmeervogels 2 (za.) (beker 039) 19.00 uur: Aalsmeer 2 - AFC 2 (za.) (beker 002) 19.00 uur: AFC Cl - ZSGO/WMS Cl (beker 602)

Schakels (clubbladen) | 1998 | | pagina 9