VAM HARTE ZONDERHEDEN MINI WK 98 IN PARIJS Op 11 september 1998 treden in het huwelijk Brennus van der Klaauw en Anne-Claire Kok yj Namens de AFC onze welgemeende geluk je wensen aan het bruidspaar. K Bij de start van het nieuwe voetbalseizoen j, zal ik ook weer trachten u op de hoogte te j, houden van die aangelegenheden in onze j, club, die niet direct met het voetballen te K maken hebben. Het WK voetbal in Frankrijk heeft ons de S afgelopen periode bezig gehouden en wij z hebben kunnen genieten van veel goed voet- z bal en redelijke resultaten van het Neder- z lands Elftal. Wat mij echter is opgevallen, is dat onze spelers niet erg meezingen bij het J volkslied. Wat dat betreft kunnen ze nog iets c leren van vele andere landen. Misschien h heeft de KNVB nog wat financiën beschik- baar voor een cursus. 0 Ere-voorzitter Henk Kappelhoff verbleef ]ji een aantal weken in het ziekenhuis als gevolg lo van een hartstilstand. Gelukkig is hij inmid- Iji dels weer thuis en is weer volop actief. Na- •ji mens de AFC wensen wij hem een spoedig 'o herstel. Henk verzocht mij namens hem alle AFC-ers dank te zeggen voor de getoonde belangstelling. 1 Ook ons Lid van Verdienste Ton Glas I verbleef in het ziekenhuis en is intussen thuis 5 aan het herstellen. Ook hem wensen wij een J spoedig herstel. Ook Freek van Doesburg verbleef korte tijd in het ziekenhuis om een medische behande- ling te ondergaan. Gelukkig is hij weer thuis. s Namens de AFC wensen wij hem een spoe- f dig herstel. p U heeft het uiteraard gelezen, dat het nieuwe 1 kabinet inmiddels is beëdigd door de Ko ningin. Daarbij is het opmerkelijk dat twee nieuwe ministers toch een bepaalde band TVhebben met onze vereniging. Minister van Defensie Frank de Grave (neef van ons ^erelid Jan van Dijk) is veel aanwezig op de ^zaterdagmorgen op Goed Genoeg, daar zijn c zoon Willem bij de Pupillen speelt. Bram 'iPeper, de nieuwe minister van Binnenland- J'se Zaken speelde in het verleden een aantal A fjaren in het derde elftal en maakte in 1966 Aj'het kampioenschap van dit elftal mee. Beiden I 'wensen wij veel succes namens de AFC in 'hun nieuwe functies. 50ns ondersteunend lid Theo Visser wonende sin Stompetoren ontving door een misver stand een uitnodiging om deel te nemen aan de selectie van Junioren B. Zijn antwoord was zeer ludiek, hetwelk ik u niet wil ont houden: "Het doet mij vreugd, dat ik als 49- jarige en na 37 jaar lidmaatschap in aan merking blijkt te komen voor de Junioren B selectie. Wellicht heeft het iets te maken met de Tweede Jeugd. Helaas kan ik door druk ke werkzaamheden niet trainen op de door u aangegeven tijdstippen". Bij de nieuwe leden voor de jeugdteams staat de naam van Mark van Teunenbroek. Deze telg van de familie van Teunenbroek wordt de vierde die gaat spelen in AFC. Over grootvader Wim van Teunenbroek (erelid in 1960) was jarenlang bestuurslid. Groot vader Henk was eveneens jarenlang be stuurslid en was tevens een niet onverdien stelijk voetballer (inmiddels Lid van Ver dienste). Vader Arne speelde vanaf de jeugd in AFC en was bij het 100-jarig bestaan lid van de Jubileumcommissie. U ziet het: een uniek feit. Ik moet u helaas weer een tweetal verdrietige mededelingen doen. In juli jl. overleed op de leeftijd van 80 jaar onze vroegere donateur Paul Iserief. Meer dan 50 jaar is hij lid geweest en onze gevoelens gaan uit naar zijn naaste familie. OP 24 juli jl. overleed onverwachts de heer Flip Fröhlich. Flip was in het verleden een aantal jaren jeugdleider en al zijn drie zonen hebben bij AFC in de jeugd en later bij de senioren gevoetbald. Samen met zijn echtge note Wielke bezocht hij de wedstrijden van de AFC. Namens de AFC betuigen wij ook hier onze oprechte deelneming aan de naaste familie. Tenslotte de verjaardagen van de leden van de Zilveren Ploeg: Hans Loonstijn (13.8), Fred Laarhoven (17.8 - 50 jaar), Wim Endel (19.8), Ed Honsdrecht (24.8 - 91 jaar), Jan Meijer (29.8), Jan van Dijk (31.8), Hans Slaap (1.9), Dé Hurwits (4.9), Willem van Oort (5.9), Wim Ringe (5.9). Aan al deze jarigen onze hartelijke geluk wensen. Johan de Bie spelers David v.d. Lycke, Ruben Zwart, Paul Overste, Diego Medina, Bahie Sahied en ik. Wij arriveerden in de namiddag in Parijs en werden met een speciale WK 98 bus opge haald. Op weg naar ons hotel in Eurodisney reden wij langs het Saint Denis stadion. Hiervandaan was het nog ongeveer 19 km. rijden naar Eurodisney. In onze bus zaten ook de deelnemers van het Belgische team met hun leider Jean Marie Pfaff. Eindelijk kwamen wij in het Newport Bay Club hotel aan. Het is een prachtig hotel met allerlei faciliteiten die je maar kunt beden ken. Wij werden met z'n tweeën in een ka mer ingedeeld. Ik zat met Diego Medina op de kamer. Wij hadden een prachtig uitzicht op een groot meer met een vuurtoren, die 's avonds prachtig licht gaf. Nadat wij de spullen in onze kamer hadden gebracht moesten wij ons verkleden voor het avondeten. Alle ploegen uit de wereld waren aanwezig in de eetzaal. Na het eten konden wij een tas ophalen met allerlei kleding en andere spullen, die wij ook mochten houden. Hierna kregen wij van Frank gelegenheid om onze ouders te bellen. Daarna moesten wij slapen. (door David Caeiro) Van 4 tot 11 juni was in Parijs de Mini WK. AFC was als vertegenwoordiger van Ne derland door de organisator en sponsor Adidas uitgenodigd om hieraan deel te nemen. le dag De eerste dag vertrokken wij met de hoge snelheidstrein "Thalys" naar Parijs. Wij, dat zijn Frank Kroon (onze trainer en vertegen woordiger van Adidas), Hetze Ubbens (coördinator Adidas), Danny Blind (begeleider en ambassadeur Adidas), en de 8 2e dag Elke dag moesten wij om zeven uur in de ontbijtzaal zijn. Ik nam een overheerlijke jus d'orange met chocoladecroissant en een gewone croissant. Met de pendelbus werden wij naar het Euro disney park gebracht. Paul, Ruben en ik zijn verschillende keren in de Space Mountain geweest. Helaas voelde Paul zich niet lekker. Ruben en ik gingen naar het spookhuis en keerden steeds terug naar de Space Moun tain. Wij waren melig en zongen constant Follow the Leader. Gezamenlijk met de belgische ploeg gingen wij in een Pizza-tent eten. Daarna konden wij weer terug naar de at tracties. Ruben en ik gingen in de Temple of

Schakels (clubbladen) | 1998 | | pagina 8