rv en C-l junioren, een nieuwe voorzitter voor de jeugdcommissie, nieuwe kandidaten voor een verjongd Reds-bestuur, een nieuwe groundsman, een nieuwe "praeses-tabulae" voor het jaardiner, nieuwe spelers voor de A- selektie en (nieuw) een te benoemen jeugd- coördinator en een te benoemen sportpark beheerder. Het waren drukke tijden, doch alle posities zijn thans ingevuld en zullen in de eerste Schakel van het nieuwe seizoen worden bekendgemaakt, zo deelde de voor zitter de vergadering mede. f) "Inzake de "TONEGIDO-affaire" is het bestuur nog altijd van mening juist te hebben gehandeld door e.e.a. bij de tuchtcommissie van de KNVB aanhangig te maken. Er waren AFC'ers van mening dat het bestuur ook een klacht bij de politie had moeten deponeren. Dat is hun goed recht en sommigen hebben dat het bestuur dan ook persoonlijk en/of schriftelijk laten weten. Doch het bestuur is van mening dat leden die met deze stelling de publiciteit hebben gezocht daarmede onze 103 jaar oude vereniging een slechte dienst hebben bewezen", zo stelt Van der Klaauw. g) Tenslotte is de voorzitter verheugd te kunnen melden dat op de dag van deze ver gadering alsnog een overeenkomst is geslo ten met Otto Hoogendijk voor zijn benoe ming als trainer/coach voor AFC drie t/m vijf. Daarmede is de gehele trainersstaf voor het seizoen 1998-1999 rond. AFC kan trots zijn op deze combinatie van kwaliteit, ambi tie, jeugd, ervaring, inzet, enz. en de gehele staf zal in de eerste Schakel van het nieuwe seizoen worden bekendgemaakt en met deze mededeling beëindigd de voorzitter punt 4 van de agenda. 5. Jaarverslag secretaris. Alvorens de vergadering te vragen of er nog opmerkingen zijn over dit verslag, dat was opgenomen in Schakel nummer 18 van 16 juni jl., dankt de voorzitter de secretaris voor de uitgebreide verslaggeving. Daarop deelt de secretaris mede dat er helaas een klein stukje tekst uit het verslag is wegge vallen en hij leest voor: "Het Dames Jaardiner. In het jaarverslag van vorig seizoen was een fout geslopen; het dames jaardiner vierde niet vorig jaar, doch in 1998 haar zilveren jubileum! Het diner vond opnieuw plaats in het Hilton Hotel, waar meer dan 125 dames die bij AFC betrokken zijn "aanzaten" en de organisatie was in handen van Agnes Redde- ring-Postma, Sylvia Gehring-Konings en Henny Somers-Blekemolen, die van de 25 dames jaardiners 20 keer bij de organisatie betrokken is geweest. Hulde!" Vervolgens merkt Meindert Huisman op dat er naar zijn mening de volgende omissie is in het verslag: "de in eerste instantie voor AFC 3 t/m 5 aangestelde trainer Ko Bekendam werd kort na de aanvang van het seizoen vervangen door Chris Verkaik", welke op merking juist is. Hiermede is het jaarverslag voor de ge schiedschrijving goedgekeurd en vastgelegd. 6. Jaarverslag penningmeester. De le penningmeester verstrekt de vergade ring het uitgebreide financieel verslag in boekvorm. Hij complimenteert 2e penning meester Edwin Geluk, die dit seizoen aan contributies en donaties het recordbedrag van Hfl. 426.000,= incasseerde. Daarnaast me moreert hij dat het in 1986 een goede ge dachte is geweest van het toenmalige bestuur om niet op zoek te gaan naar 1 "grote" spon sor, doch een relatie te creëren met meerdere AFC-vriendelijke bedrijven. Dit seizoen leverden Interleasing, Polak Roodhart Uylings, de ING-Bank, Merril Lynch, de Troostwijk groep, Kappé Schip hol, Amsterdam Diamond Center, Desso, Copharm en Volkswagen een nettobedrag aan inkomsten van totaal Hfl.112.268,= op en is het zeer verheugend te kunnen memore ren dat alle bedrijven hebben bevestigd de relatie voor het seizoen 1998-1999 met AFC voort te zetten. Het totaal netto bedrag aan inkomsten over het seizoen 1997-1998 was eveneens een record: Hfl. 686.180,= en aangezien de totaal uitgaven op Hfl.694.195,= uitkwamen werd er een klein exploitatieverlies geleden van Hfl. 8.015,=. Er zijn geen vragen uit de vergadering; der halve dankt de voorzitter Bob Neseker voor het solide beheer van onze financiën en zijn voortreffelijke verslaggeving. 7. Verslag kascommissie. De secretaris leest de ingekomen brief van de kascommissie voor .waarin zij bevestigt de boeken te hebben gecontroleerd en de verga dering verzoekt de beide penningmeesters te déchargeren voor het geleverde beleid, met welk verzoek de vergadering akkoord gaat. 8. Verkiezing bestuur. Er is een brief binnengekomen van Hans Elias die door de secretaris wordt voorgele zen, waarna Meindert Huisman en Dick Huisman verklaren het met de inhoud van deze brief eens te zijn. Als antwoord op deze brief deelt de voorzit ter mede dat, zoals reeds in het beleidsplan AFC "Keep Smiling" is aangegeven, er voor het seizoen 1998-1999 gekozen is voor een andere organisatiestructuur op het gebied van technische zaken. Er zal geen technisch manager worden benoemd die verslag uit brengt over de dagelijkse gang van zaken, doch 4 bestuursleden zullen naast hun eigen portefeuille een technische commissie forme ren. Vervolgens deelt de voorzitter mede dat, zoals reeds bekend, Jacques Parsson tijdens het achterliggende seizoen als gevolg van de drukke zakelijke omstandigheden zijn werk zaamheden voor AFC heeft moeten beëindi gen. De voorzitter dankt de niet aanwezige Jacques voor het vele werk dat hij voor AFC heeft verricht. "Hij is een zeer goede AFC'er, een aardige en warme collega in het bestuur met een positieve inbreng en zijn stijl en klasse zullen we missen", zo memoreert de voorzitter. In aansluiting daarop deelt de voorzitter de vergadering mede dat het zeer moeilijk was om een geschikte nieuwe voor zitter van de jeugdcommissie te vinden. Vele gesprekken hebben plaatsgevonden en uit eindelijk heeft tot onze grote vreugde Ad Westerhof zich bereid verklaard deze zware portefeuille voor zijn rekening te nemen. Aangezien er geen tegenkandidaten zijn binnengekomen verzoekt de voorzitter Ad Westerhof achter de bestuurstafel plaats te nemen. "Alle overige bestuursleden blijven tot mijn grote tevredenheid aan, zei het dat onderling wat portefeuilles zijn verwisseld", zo deelt de voorzitter mee en hij wenst het nieuwe be noemde bestuurslid Ad Westerhof en zijn collega's vee! succes bij het uitoefenen van hun werkzaamheden en schorst de vergade ring voor een korte pauze. 9. Contributie 1998-1999. Het voorstel de contributies van het vorig seizoen voor het komend seizoen aan te houden krijgt de instemming van de vergade ring. De contributies voor het seizoen 1998- 1999 bedragen derhalve: senioren Hfl. 450,=, senioren 18 t/m 23 jaar Hfl. 350,=, senioren boven 65 jaar Hfl. 300,=, jeugdleden Hfl. 325,= en donateurs Hfl. 175,=. Ere-lid Otto van Rijn, zelf 2e en le pen ningmeester van AFC van 1960 tot 1985 vraagt de huidige 2e penningmeester om in de Schakel op te nemen dat donateurs ver zocht wordt hun donatie te betalen. 10. Begroting 1998-1999. De le penningmeester presenteert namens het bestuur een sluitende begroting met een totaal exploitatie van Hfl.710.000,=, die door de vergadering zonder vragen of opmerkin gen wordt aangenomen. 11. Verkiezing Technische commissie. Zoals reeds bij punt 8 van de agenda aan de orde is gekomen, stelt het bestuur voor het komend seizoen een technische commissie te formeren, die namens het bestuur alle techni sche zaken binnen de vereniging op hoofd lijnen zal coördineren. Deze commissie zal bestaan uit Amel Vroege (contactpersoon AFC 1 en 2), Machiel van der Woude (contactpersoon elftalcommissie A, B en C), Ad Westerhof (voorzitter jeugdcommissie) en Jack van Gelder (coördinator van deze commissie). De vergadering gaat met dit voorstel akkoord. 12. Elftalcommissie A (AFC 2 t/m 5). In deze commissie geen mutaties zodat her kozen worden Fred Laarhoven (voorzitter), Henk van der Jagt en Chris Dekker. 13. Elftalcommissie B (AFC 6 t/m 13). Eveneens geen wijzigingen en derhalve zullen Frans Juch (voorzitter), Eric Hoegee, Jos Willems, Jan Pieter Ellerbroek en Maar ten van Driest opnieuw deel uitmaken van deze commissie. 14. Elftalcommissie C (AFC zaterdagvoet bal). Hoe minder wijzigingen hoe beter zullen de leden van bovenvermelde elftalcommissies hebben gedacht; ook Roy van Dijk (voorzitter), Sebo Woldringh (secretaris) en Michael Gosler zijn herkiesbaar en worden benoemd. 5

Schakels (clubbladen) | 1998 | | pagina 5