molestatie scheidsrechters em zwaarder straffen Het hieronder opgenomen artikel is overgenomen uit het blad "Officiële mededelingen" van de KNVB. Aangezien AFC "Fair Play" in haar 103-jarig bestaan altijd zeer belangrijk heeft gevonden, willen wij de spelende leden dit artikel niet onthouden. Zoals een ieder uit dit artikel kan opmaken zal de strafmaat aanzien lijk hoger worden dan voorheen in geval dat de scheidsrechter op onrechtmatige wijze wordt benaderd!! Het bestuur amateurvoetbal heeft in haar vergadering van 12 mei 1997 vastgesteld, dat ondanks alle maatregelen in het verleden, er een blijvende toename van agressie op en rond de velden valt te sig naleren. Voorts werd vastgesteld dat aanvullend c.q. aangepast beleid hiervoor geformuleerd en vastgesteld dient te worden. De werkgroep molestatiebeleid werd samengesteld met als opdracht een nieuw aangescherpt molestatiebeleid te formuleren op basis van de door het bestuur vastgestelde uitgangspunten. Een van de door de werkgroep gedane aanbevelingen, te weten de gele en rode kaarten voor barkzitters en niet-spelers, werd reeds in de praktijk gebracht. Een andere wijziging zal met ingang van medio januari in het ama teurvoetbal van kracht worden en die wijziging staat in relatie tot de herziene molestatie-omschrijving, met hierin opgenomen een om schrijving van het handelen t.o.v. scheidsrechters, assistent- scheidsrechters en secretarissen alsmede een indicatie in de hoogte van de strafoplegging. Genoemd overzicht ziet er als volgt uit: Omschrijving van het Strafoplegging handelen alleen gepleegd 1. "Belediging in woord of gebaar" (criterium-> kan zowel op de persoon gericht zijn als tegen het gezag) samen met een of meer anderen gepleegd Eenvoudige Grove (vb. spuwen) 2. "Bedreiging" dreigen met niet nader omschreven handelen eenvoudig (vb: "ik zie je nog wel") 4 tot 6 wedstrijden 6 tot 8 wedstrijden 6 tot 10 wedstrijden 8 tot 12 wedstrijden Omschrijving van het Strafoplegging handelen alleen gepleegd concrete bedreiging 8 tot 10 wedstrijden met fysiek geweld: ernstig (vb: "ik sla je straks in elkaar") 3. "Fysiek gewelddadig handelen" handtastelijkheden (vb: trekken aan kle- 6 tot 10 wedstrijden ding, wegduwen etc.) het gooien en/of trap- 8 tot 12 wedstrijden pen van voorwerpen 3 tot 5 maanden in de richting van de official slaan en/of schoppen 4 tot 7 maanden in de richting van de official 4. "Mishandeling" lichte vorm: 1 tot 2 jaar - geen letsel, wel pijn middelvorm: 2 tot 3 jaar - letsel (vb; blauw oog) ernstige vorm: 3 tot 4 jaar - genezingsduur: langer dan tien dagen. zware vorm: altijd royement - blijvend letsel samen met een of meer anderen gepleegd 4 tot 6 maanden 3 tot 5 maanden 8 tot 12 wedstrijden 4 tot 7 maanden 5 tot 10 maanden 2 tot 3 jaar 3 tot 4 jaar 4 tot 5 jaar altijd royement 6 tot 8 wedstrijden 8 tot 10 wedstrijden Bovendien werd in het kader van het aangepaste molestatie-beleid tijdens een gecombineerde vergadering van de Algemene Tuchtcom- missie AV en de Algemene Commissie van Beroep AV besloten bij overtredingen in de categorieNn 2, 3 en 4, artikel 13 lid 2 van het Tuchtreglement Amateurvoetbal (TRAV) toe te passen. Genoemd artikellid luidt: "a. Een vereniging kan verantwoordelijk worden gesteld voor een overtreding welke is begaan door haar leden en al degenen die in de vereniging een al dan niet betaalde functie - welke dan ook - bekle den. b. De vereniging kan eveneens verantwoordelijk worden gesteld voor gedragingen van toeschouwers die geen lid zijn van de KNVB, voor zover de vereniging ten aanzien van gedragingen onzorgvuldigheid kan worden verweten".

Schakels (clubbladen) | 1998 | | pagina 6