EV£N OVEK VIJF staat ons erelid Jan van Dijk voor de VVD op de dertiende plaats. Uiteraard gaat U stemmen op de politieke Partij van Uw keuze, doch als U VVD mocht stemmen en in Amsterdam woont, geef dan aan Jan van Dijk uw voorkeurstem. Maak van zijn der tiende plaats een geluksgetal. Voor de Amstelveense gemeenteraad mag ik (Johan) op de vierde plaats van de can- didatenlijst staan. Notabene als eerste man na drie vrouwen. Hetzelfde geldt hier ook. Vindt U als Amstelvener de VVD goed, kruis dan nummer vier aan. Ik zou dit "bie"zonder aardig vinden In de Buitenveldertse Deel raad, die gaat fuseren met de Deelraad van de Rivierenbuurt wil ons lid Jaap Pluim actief blijven. Zoek dus als VVD- sympatisanten in Buitenveldert en in de Rivierenbuurt Jaap's naam even op en breng daar Uw stem op uit. Ons lid Hans Rooze moest plotseling met ernstige hartklachten worden opgenomen in het ziekenhuis. Inmiddels heeft hij een op eratie ondergaan, doch is gelukkig weer thuis waar hij met steun van echtgenote Marijke weer moet aansterken. Namens de AFC wensen wij hem een spoedig herstel. Eelco Kuikens dit seizoen speler van AFC 2 en vorig seizoen behorende tot de A-selectie, is met zijn vriendin Petra naar Portugal verhuisd. Eelco, zoon van onze oud-doelman van AFC 1, zal aldaar trachten samen met zijn vriendin als tussenpersoon voor textiel fabrikanten zijn maatschappelijke carrière een nieuwe impuls te geven. Wij weten dat hij bij zijn bezoeken aan zijn familie in Nederland "Goed Genoeg" niet zal vergeten. Namens de AFC wensen wij hem veel suc ces. Marcel de Wijs was in Madrid het slach toffer van een beroving met geweld en moest daar in een ziekenhuis worden behandeld. Inmiddels is hij over de ergste schrik heen en is hij weer actief met werk en studie. Namens de AFC wensen wij hem het beste. Onder de naam Jan Snuffelaar verschijnt in het clubblad van DWV een vaste rubriek. Daarin worden voetbalzaken aan de orde gesteld, die niet meteen met de vereniging DWV te maken hebben. In deze rubriek wordt ook over de AFC op een zeer prettige wijze geschreven en ons tevens sterkte gewenst bij de handhaving in de Hoofdklasse. Ondergetekende wilde deze prettige ervaring toch even aan U kwijt met dank aan Jan Snuffelaar. In een uitzending van Paul de Leeuw werd aandacht geschonken aan het definitief ver trek van Marcel Tielemans bij het dansork- est The Ramblers. Bij deze uitzending werd het slagwerk in het orkest uiteraard bespeeld door ons elftalcommissie A-lid, Chris Dekker. Chris is momenteel zeer succesvol met het 3e elftal. Namens de AFC veel suc ces. Op vrijdag 13 februari j.l. woonde ik in de Roode Hoed met een aantal andere AFC-ers een voorstelling bij van het Amsterdamse Zwanenkoor, een koor dat onvervalst Am sterdams amusement brengt. Ook in dit koor was de AFC weer vertegenwoordigd, want Nita Bergisch, bij AFC bekend van een groot aantal Nieuwjaars-shows, was een van de leden van het koor en daarnaast zagen wij ook Rietje Mossel, echtgenote van het vroegere ABC-bestuurslid Simon. Het werd een gezellige avond. Ons lid Yves Gijrath brengt als uitgever sinds kort een nieuw blad op de markt met als titel Joods Journaal. Beslist een aan rader. In het nummer van februari/maart 1998 vindt U interessante artkelen op allerlei gebied. Dat u bekende namen van AFC-ers tegenkomt is vanzelfsprekend. Namens de AFC wensen wij Yves veel succes. Ik moet mijn bijdrage deze keer weer beNin- digen met verdrietig nieuws. Begin januari j.l. overleed Bob Plantinga Sr. Elders in deze schakel vindt U een in memoriam. Ook moesten wij afscheid nemen van AFC Rid der Joop Bakker Wij bewaren aan Joop een prettige herinnering en wensen zijn familie sterkte om zijn heengaan te kunnen verwerken. Tenslotte de verjaardagen van de leden van de Zilveren Ploeg t.w. Robert Domhoff (22/2), Bert Witteveen (23/2), Frans Jhch (1/3), Duco Ohm (1/3), Jan Steensma (5/3) en Jan Otsen (6/3). Aan al deze jarigen onze hartelijke geluk wensen. Johan de Bie Het is genoegzaam bekend dat na een voet- balloze periode, waarin vooral de culinaire aspecten van het leven de boventoon voer den, het oppakken van de competitiedraad geen triviale kwestie is. Zeker niet als men ook nog bedenkt dat, althans voor het vijfde, de maandagavondtrainingen op een bijzonder laag pitje stonden. Sommigen namen dan nog wel deel aan de Sixes, maar daar hield het dan goeddeels mee op. Op 7 februari jl. moest het Zami 5 er dan toch aan geloven, de eerste competitiewed strijd van 1998 diende te worden gespeeld. De tegenstander heette WA/De Spartaan en was op papier voor het bovenaan staande Vijfde een te kloppen tegenstander. Spe ler/coach Dick Huisman drukte zijn mannen wel op het hart om vooral niet te nonchalant deze eerste ontmoeting na het winterreces tegemoet te treden. "Tevredenheid is de grootste vijand van succes" riep hij gelijk Oom Louis van Gaal. Omdat AFC's veld 5 afgekeurd was, zocht het Vijfde zijn heil op de velden van Nediloyd, in de luwte van het Olympisch Stadion. Met de Winterspelen net begonnen, een toepasselijke locatie. Al eer der speelde Zami Cinque in arren moede een wedstrijd op Nedlloyd's bijkans onbespeelde terreinen. Voortreffelijke velden, die natuur lijk veld 5, maar zelfs ons GrassMasterveld de loef afsteken! Neem daarbij het meer dan aardige kantinepersoneel, de lage contributie, en de gigantische kleedkamers en je vraagt je ongenuanceerd af waarom je in het pre- Wetra-stadium voor hetzelfde geld niet vijf jaar lid van deze club bent geweest Hoewel, de parkeermeters ter plekke vreten ook op zaterdag geld en dat is wellicht ook de reden waarom er nooit een Nedlloydteam thuis speelt Uit de vele mogelijke op stellingen die, gegeven het grote aantal spelers dat per week aanwezig is, mogelijk zijn, koos Dick voor een sterke formatie. Uiteraard Michael Gosler op doel en daar voor een overwegend jiddische achterhoede achterjehoede voor de kenners): Meijer, Thomas, Frankfort en Hekster (N.). AFC startte ietwat stroef, verspeelde veel kansen, maar wist reeds na een tien minuten doel te treffen. Daarna kwam de doelpuntenmachine echt op gang, en o.a. Huisman, Van Broeck- huijsen en Albers kwamen elk tot scoren. Bij de rust stond het reeds 6-0 en was de wed strijd in feite beslist. Natuurlijk, WA/De Spartaan verscheen dan wel met negen man op het veld, maar deze eerste helft liet toch zien dat AFC zeker niet aan de winterse startblokken was blijven vastvriezen. Met in de tweede helft een stuk of vijf verse spelers (zelden speelt men een hele wedstrijd in het Vijfde voerde AFC de score na de thee in hoog tempo op. Op het strakke en ja echt volledig groene veld voelde het immer tech nisch voetballende AFC zich goed thuis en binnen een half uur werden de dubbele ci jfers op het scorebord gebracht. Een fraai doelpunt werd nog gemaakt door nota (beide) bene rechtsback Bernie Frankfort, die, eenmaal opgekomen, met een kap- beweging een verdediger en keeper mis leidde. Uiteindelijk wist AFC maar liest 14 treffers te realiseren (Huisman (4), Albers (4), Van Broeckhuijsen (3), Frankfort (1), Thomas (1), Koster (1)), een all-time record! Bij 14-0 had linkerspits Anton van Broeck huijsen eindelijk de tijd om tijdens de wed strijd de aan de kant staande Alphons Peters over verkoop van opties van De Bank te adviseren. Een week na de klinkende overwinning tegen WA/De Spartaan ontmoette Zaterdag 5 de ploeg van Arsenal op Het Kleine Loopveld. Ook hier was de toestand van het veld uit muntend en de temperatuur perfect. Dick benadrukte andermaal dat wij als koploper op ons hoede (achter- en voor) moesten zijn. En dat klopte maar al te goed. Arsenal wist na een minuut of zeven reeds uit een corner te scoren, terwijl AFC zich op dat moment meer discussiërend dan voetballend inspande. De scheids had het natuurlijk weer gedaan en combinaties verzandden in woor denwisselingen. Tot overmaat van ramp vergrootte Arsenal zijn voorsprong en dat was schrikken, want tegen twee tegen doelpunten aankijken had AFC als lijstaan voerder verleerd. Wakkergeschud haastte de Buitenveldertse formatie zich de Arsenal- keeper te verschalken en dat lukte gelukkig door toedoen van Anton. Mede door de opmerkingen van de doorgaans niet op hun mondje gevallen rood-zwarten meende de

Schakels (clubbladen) | 1998 | | pagina 3