MIXED PICKLES ingelegd door Pim Adriaansz VOORSPEL Een zondag in december. Op het programma staat AFC-VCS en dat betekent dan tijdig naar 'Goed Genoeg'. Alvorens Pickelaar echter de kans krijgt de voordeur achter zich te laten gaat nog juist de dingdong en - jawel - daar staan ze weer: twee uitverkorenen die van Jehova komen getuigen. Pickelaar blijft beleefd, maar monkelt toch iets van 'aan de deur wordt niet gekocht of van geloof veranderd' Gelukkig is hij nog ruim op tijd bij AFC voor ontvangst van de pers. Merkwaardig: het aantal opdravende journalisten, radio- en TV-verslaggevers neemt duidelijk niet af; in tegenstelling tot de publieke belangstelling voor de thuiswedstrijden van ons eerste elftal. Wat informatie-verstrekking betreft staat Pickelaar er niet alleen voor, want kompaan Gerard Trebert is er ook nog. Gerard ziet zijn werk echter kamerbreed. Even verderop in de achterzaal ontwaart hij aan een bescheiden tafel Pickelaarse. Voor uitwisseling van welke informatie dan ook neemt hij daar ruim de tijd. Om 8 minuten voor half drie besluit Pickelaar eveneens de perstafel te verlaten. Het werk lijkt immers gedaan. Maar nee, daar komt als laatste man technisch directeur en trainer/coach Pim van de Meent nog even aanlopen. Ook hij vraagt een exemplaar van het bulletin met de AFC-opstelling en wisselspelers. Pickelaar reikt hem het laatste A-viertje aan en laat van zijn verwondering niet blijken. Hij denkt wel: "Umwertung aller Werte". Kort daarna komen de basis-elftallen van AFC en VCS het veld op. AFC blijkt zwarte kousen aan te hebben. Pickelaar verwerpt de gedachte aan een oud-vaderlandse kerkrite snel, maar omdat hij zojuist nog even aan de macht heeft mogen ruiken prevelt hij - in zichzelf gekeerd - "mijn jongens". CITAAT "Ik zou niet bij een club willen horen die mij als lid wil". (Groucho Marx, Amerikaanse filmkomiek 1895-1977). SPEL Het was koud; bitter koud zelfs. Het viel Pickelaar op, dat behalve doelman Edwin HeUink negen van de tien veldspelers het AFC-shirt met lange mouwen hadden verkozen. Alleen Peter de Waal bleek een waag a met korte mouwen. Pickelaar kon het dan ook niet nalaten om Peter de Waal bezorg te ïjven vo gen. ontging hem dan ook niet, dat diens onderarmen van mooi zacht rose allengs via rood verkleurden in paars. Na rust bleek Peter tot inkeer gekomen te zijn: ook hij droeg nu lange mouwen; met de volledige Adi a streepjescode derhalve. Gelukkig maar, dacht Pickelaar die niet houdt van gedonder in de glazen. Michael Kandhai was van de ene op de andere dag wat dikker geworden, maar bij nadere beschouwing bleek hij onder het AFC-shirt een zwarte coltrui te dragen. Even dacht Pickelaar ten onrechte dat Michael een oge schijnlijk overgewicht er in de eerste speelhelft wel af zou lopen. Maar na de hervatting bleek hij nog iets molliger te ogen, zonder aantoonbare tweede (col-)trui. Pickelaar hield het toen maar op een extra wol leef hier geen woorden gewijd aan het wedstrijdverloop. Pickelaar laat de;voeltbalverslaggevin Schakel, graag over aan zijn Schakel-baas Machiel van der Woude, want een beetje inferieur loopt een superieur Maarf n°de Jweedefpèelhelft viel het Pickelaar op, dat door de kou in de iuchtkennobjkookde akoestiek op ons hoofdveld veranderd was. Het gebruikelijke verbale krakeel ging langzamerhand steeds ijler klinken. En dat bood Joey (spreek uit: Dzjowie) Zebeda de unieke kans op een glansro „n__ „ianH in een Wij houden van het sonore stemgeluid van Joey, maar stilaan hoorde Pickelaar een ron 8 viiande- immens groot woud. De goeddeels lege overdekte tribune bleek een prachtige klankkast. Achter het vijande lijke doel - waar anders - hoorde Pickelaar het met welbehagen aan. En zo werd het - mede door de 1-0 zege - een aangename lente in een onaangename winter. NASPEL Voor het geval Pickelaar u op zondag a.s. - wederom thuis - tegen S.C. Feijenoord mocht mislopen: een goede jaarwisseling toegewenst en maak er wat van in 1998.

Schakels (clubbladen) | 1997 | | pagina 7