DE AFC-VETERANEN WAS ER NOG WAT het eerste elftal, welke van 1970 tot 1982 duurde. Onze Pickelaar Pim Adriaansz draagt op woensdag 8 oktober as. voor uit eigen werk in muziektheater 't Mosterdzaadje aan de Kerkweg 29 in Santpoort-Noord. Zijn lu dieke, aanvullende programma "Poëzie, een ander geluid" begint om 20.15 uur. Er zul len ongetwijfeld ook AFC-ers in de zaal zit ten. Namens de AFC wensen wij hem veel succes. Zoals ik u de vorige keer vertelde speelt Ro nald van de Meent in het Spaanse Soria bij de club Numancia (2e divisie). Bij de trai ning was Ronald zo ongelukkig een blessure aan zijn voet op te lopen, zodat hij voorlopig nu in het gips zit. Namens de AFC wensen wij hem een spoedig herstel. Flet is bijna een traditie geworden: Chinees voetbal op Goed Genoeg. Zo ook vorige week dinsdag toen het elftal van overzeese Chinezen tegen een team van Amsterdamse gemeenteambtenaren aantrad. Dit gebeurde in het kader van de China Week. De Chine zen voelen zich goed thuis op de AFC ter reinen en hebben al aangegeven binnen niet al te lange tijd weer tegen een AFC team te willen spelen. Ook Netty van de Meent ziet haar gasten graag in AFC's Sociëteit komen. Zondag 21 september jl. keek ik op de tele visie naar het programma Studio Sport. De studiopresentatie werd verzorgd door Jack van Gelder en Tom Egbers en het com mentaar bij de eerste wedstrijd uit de PTT Telecompetitie werd gegeven door Hugo Walker. Als je daarbij bedenkt, dat ook Jan Sandberg, Roy Tular, Wim Kieft, Dione de Graaf en John van Vliet allen bij de AFC op de een of andere manier bij onze club be trokken zijn, dan is de AFC wel zeer goed vertegenwoordigd bij het beste sportpro gramma van Nederland. Tevens keek ik op de televisie naar de uit zending van het Nederlands Film Festival '97 en de uitzending rondom Orlow Seunke, wiens nieuwe film de Gordel van Smaragd werd gedraaid als openingsfilm. Orlow voetbalde in het verleden samen met zijn broer Ernst en zijn helaas te vroeg overleden broer Dennis in onze AFC. Namens de AFC wensen wij onze filmer Orlow veel succes met zijn werk. AFC-Ridder Frans Heineman heeft pro blemen met zijn gezondheid en is dit seizoen nog niet gesignaleerd op Goed Genoeg. Na mens de AFC wensen wij hem stekte en ho pen hem toch weer bij onze wedstrijden te mogen ontmoeten. Ronald Anderson, in 1996 onderscheiden met de Mr. Henne Boskamp Nobelprijs in verband met zijn betrokkenheid bij het AFC- Honderdjarenboek dient in het ziekenhuis een aantal behandelingen te ondergaan in verband met rugklachten. Zijn echtgenote Alphine dient ook een aantal medische be handelingen te ondergaan. Beiden wensen wij namens de AFC een spoedig herstel. In het blad Intermediar van 19 september jl. las ik een interview met Karei van Osch, spelend in onze veteranen. Behalve aan zijn maatschappelijke carrière (commercieel di recteur van Olsy) wordt er ook aandacht be steed aan zijn actief cricket, voetbal en golf. Dat hij daarnaast nog erg goed piano kan spelen wordt ook vermeld, maar ook dat was bij vele AFC-ers reeds bekend. Tenslotte de verjaardagen van de leden van de Zilveren Ploeg: Marcel Koster (15.10), Jaap Draisma (16.10), Hans Coorengel (16.10) en Rob Dukker (16.10). Aan al deze jarigen onze welgemeende felicitaties. Johan de Bie Ook de Veteranen hebben zich moeizaam laten wekken uit de zomertijd, middels een vergadering, waarbij weinig werd besproken, maar veel werd gelachen Jack van Gelder, over de kleding voor het komend seizoen, tot de vergadering: "Ik zal kijken of ik wat kan regelen, ik zal wat vrienden bellen". Theo van Duyvenbode: "Ben je gauw klaar!"... Vreemd was het, niet Jaap Pluim maar Ernst Seunke de voorzittershamer te zien hanteren. Jaap heeft na 15 jaar te kennen gegeven al zijn aandacht te willen richten op de realise ring van de Zuidas en de opvoeding van zijn kind. Ernst bedankte Jaap voor zijn enorme inzet en bracht nog even in herinnering de fantastische organisatie van de Veteranen- commissie, voorgezeten door Jaap, bij de viering van ons 90- en 100-jarig bestaan. Er werd inmiddels ook gevoetbald. VOC werd in Rotterdam opgerold met 10-1 en af gelopen zaterdag werd in een leuke wedstrijd thuis met 5-4 gewonnen van een heel sterk Hercules. De openingstreffer was van Jos Kemna, na een afgemeten voorzet van Kees Gehring, die panklaar werd teruggekopt door Henk Bijlsma. Daarna bevestigde Derk Grot zijn reputatie met twee fraaie doelpunten. De tweede werd voorafgegaan door een mooie schijnactie, (hij kopte onder de bal door) van Edwin Geluk. Een dergelijke actie werd reeds beschreven in zijn interview in Het Pa rool van vrijdag jl. De vierde goal werd ge scoord door Henk Bijlsma en de vijfde, via een schitterend genomen vrije trap, door Theo Husers. Spectaculair en vermeldens waard waren de enorme spetters van 40 me ter afstand op de lat en de paal van Willem de Ridder. Met het rechterbeen op de lat en de terugkomende bal direct met links op de paal, mooi. Tenslotte wisten Karei van Osch en Jos Lonnee op slinkse en onhoudbare wij ze onze eigen uitstekende keeper André Wij nand te passeren. Rob Dukker Opvallende zaken in het betaalde voetbal. Neem nou zo'n Vos van Feyenoord. Veroor zaakt moedwillig een beenbreuk. In dienst noemden wij vroeger zo iemand een S-5 of wel stabiliteit op zijn ongunstigst. Het was trouwens een opgefokte wedstrijd. De wed strijd van het jaar! Tegen FC Jazz! In plaats van een voorbeeld te stellen door een zware straf uit te spreken heeft trainer Haan een goed gesprek en geeft een boete. Bepaald geen voorbeeldfunctie, zeker niet voor de jeugd. Mooi was ook dat "super"aankoop Cruz per heli werd aangevoerd. Had wel af gezakte kousen en of het nou zo een we reldaankoop is? Frits Korbach (trainer De Graafschap) liet zich n.a.v. de vele buitenlandse voetballers in Nederland ontvallen: "die kan ik ook bij AFC halen" Hoe zo buitenlanders? Voor Sparta heb ik altijd een zwak. Stijlvol le, oude club met maar één buitenlander. Een verademing en bovendien blijft de club her kenbaar. Bij een TV reportage uit het Kasteel klinkt het wel altijd hol. Weinig publiek. Uit spraak van trainer van Marwijk na Sparta- Fortuna: "we hebben veel naar voren ge speeld". Nee toch? Trouwens de heer de Boer van Volendam had na Groningen- Volendam ook een daverende uitspraak: "het was een wedstrijd tussen twee ploegen die niet wilden verliezen". Nee toch? Overigens spelen er bij het Engelse Arsenal nog maar weinig Engelsen. Veel Fransen en Nederlanders. Bergkamp in topvorm. Goal van de maand in Engeland: eerste drie plaat sen voor Dennis! Nog maar weinig "stiff up- perlip" bij Arsenal. Met alle respect voor Louis van Gaal: er lo pen toch nog al wat door hem "gehaalde" spelers in de Arena rond, die niet aan voet ballen toekomen. Toch niet helemaal feilloos dus. Wist u overigens, dat van de Ajax- supporters er nog geen 15% uit Amsterdam komt? Overigens begrijp ik nooit die spandoeken van de "heren" supporters. Kreten als Torci- das (bij Heeren veen) of Ultras horen hier niet thuis. Evenals Engelse vlaggen met liefst nog daarin de naam van het dorp waar de heren vandaan komen. Overigens blijft voor mij het mooiste spandoek dat van de EK 88 in Duitsland: "Opa, we hebben je fiets gevon den". Een aardige voor de mensen, die de oorlog hebben meegemaakt. Ouders vertelt uw kinderen c.q. opa's vertel het uw kinde ren en kleinkinderen. Terug naar het amateurvoetbal. Het is op vallend hoe onduidelijk de shirtreclames soms zijn. Bij de meeste clubs blijft het na tuurlijk een veredelde donatie. Hoe conse quent zou AFC in deze zijn, indien de nood aan de (financiële) man komt? Maar dan wel iets "multinationals" op de shirts. Maar zo lang het niet absoluut noodzakelijk is never nooit. De kreet "Wij en Barcelona" hebben geen shirtreclame, moet blijven! Las dat onze oude beker-tegenstander Vol harding uit Vierlingsbeek uit de hoofdklasse was gedegradeerd en met 8-0 van VVV ver loor. Heeft wel een heel aardig bestuur. Bracht destijds een kist asperges mee voor ons bestuur. Bij Feyenoord uit mocht ik oud administrateur Phida Wolff (91!) ontmoeten, evenals de heer Spelbrink, secretaris van "de

Schakels (clubbladen) | 1997 | | pagina 3