AFC BRIDGE AFC-ER PERSOONLIJK ONS EERSTE Loek Volkers en ik gelijktijdig de bloemen verkoper toeriepen: "Eerste klasfruit Wij willen hoofdklasfruitl". Ik was, dankzij mijn ouders (Joop en Dora), samen met broer Jo- han, vanaf mijn elfde jaar lid van een gezin, waar ABC als een (sport)religie werd gezien. Dergelijke gezinnen bestaan in onze vader landse honkbalgemeenschap gelukkig nog steeds. ABC exit ligt voor mij zo ongeveer gelijk als het overlijden van een dierbare vriend of vriendin. Dank aan al die vele mensen, die in ABC's bestaan een goede rol hebben gespeeld. Hans de Bie Voorzitter Richard de Metz (l.) reikt aan Rob Mathijse de Dio Hermenswissélbokaal uit. Jaarlijks feestdiner van bridgeclub AFC Groot feest was het op 20 april. Uitgedost op hun Paasbest verschenen de leden van de leukste bridgeclub in Amsterdam en omstre ken met of zonder partner in de lounge van het Apollohotel om het jaarfeest van brid gend AFC te vieren, en ze waren er vrijwel allemaal. Terecht, want ook al wordt er op '"Goed Genoeg" op de dinsdagavonden hartstochtelijk gebridged, het sociaal contact neemt er een belangrijke plaats in. Het is dan ook vanzelfsprekend dat eens per jaar de kaarten opgeborgen worden. Rob Mathijse voor één keer niet de magische woorden "de uitslag!" spreekt; en er gegeten en gedronken wordt. En het eten en de drank waren deze keer voortreffelijk evenals de sfeer; dat laat ste hoeft eigenlijk geen betoog want dat is nu juist één van de sterke zijden van bridgend AFC. Maar zelfs als de kaarten opgeborgen zijn, de gezelligheid de boventoon voert en er genoten wordt van het goede der aarde, willen die rare bridgers toch nog weten wie van hun de beste is. Dus werkte opperre kenmeester Rob Mathijse tot diep in de voorgaande nacht door om dat allemaal in kaart te brengen. En op het grote feest deelde voorzitter Richard de Metz ons dan mee wie er dit jaar het best en wie er het slechtst ge presteerd had, met alle schakeringen ertussen in. En wie kwam er dit jaar weer als beste uit de bus??? Het wordt wat eentonig maar het was wéér Rob Mathijse, die de Dio Her- menswisselbokaal kreeg uitgereikt, met Ri chard de Metz en Elly Coorengel als goede tweede en derde en Hans Elias als iets min der goede eenentwintigste. Er wordt gefluis terd dat sommige leden vinden dat de besten van nu af aan maar eens met een handicap moeten spelen, geblinddoekt, of met tien in plaats van dertien kaarten, maar er zijn ande ren die vrezen dat dat alles niets uitmaakt. Hoe dan ook, Rob, Richard en Elly waren dit jaar de beste bridgers maar hun verdiensten voor de club liggen ook op ander gebied. Zonder hun inzet waren er een hoop zaken die niet zo goed zouden lopen als ze nu doen, of misschien in 't geheel niet zouden lopen. Daarvoor verdienen ze onze dank, evenals Mien van Broeckhuijsen voor haar zorg voor de centjes van de club. Bridgers hebben een groot uithoudingsvermogen voor het spel, maar, zoals zaterdag jl. bleek, ten minste zo groot als het om feestvieren gaat. En zo gingen de laatste feestgangers pas in de kleine uurtjes naar huis, zich nu al ver heugend op het feestmaal in 1998. les Monas Yeung Wah Kun: veelzijdig en dol op voetbal Het zal menig AFC-ers misschien de laatste tijd opgevallen zijn, dat er "iets Chinees de club is binnengeslopen". Al enkele keren voetbalden Chinese teams tegen AFC- elftallen, er werden zelfs complete Chinese toernooien op Goed Genoeg gehouden, en "Van der Meent's catering" verkocht al en kele keren aan de voornamelijk Chinese toe schouwers gerechten, die onmiskenbaar ori ëntaals smaakten. Vraag het maar aan Sal van Gelder. Hij was al enkele keren betrok ken bij de komst van Chinese voetballers naar de de Boelelaan en genoot na afloop van zo'n voetbalfestijn al herhaaldelijk van een smaakvol Chinees diner in Oriental City in het hoofdstedelijke centrum. Waar ons clubgenoot Yeung Wah Kun de scepter zwaait. Het gaat hierbij om een AFC-er, die niet alleen lid werd, maar bovendien rond AFC's hoofdveld een reclamebord van zijn restaurant liet plaatsen. Yeung Wah Kun, of in westerse bewoordin gen: W.K.Yeung, is voorzitter van de Stich ting Chinese Sportfederatie Nederland. Uit dien hoofde organiseert hij, samen met een aantal vrijwilligers, al een royaal aantal jaren in de herfstvakantie in oktober in Sporthallen Zuid de Chinese Sportmanifestatie. Een fes tijn met diverse binnensporten, waaronder ook zaalvoetbal. Waarin Chinezen sterk blij ken te zijn. Dat de Chinezen in Nederland ook op het veld redelijk goed kunnen voet ballen, werd zo'n twee jaar geleden bewezen, toen het Chinese voetbalteam uit Nederland (de Nederlandse Chinezen of de Chinese Ne derlanders, dus in New York wereldkam pioen werd. Een toernooi met rond de zestien deelnemende voetbalploegen uit de hele we reld. In dat kampioensteam spelen zeker voetballers, die in AFC's eerste team zouden passen. AFC-er Yeung is een voetballiefheb ber in hart en nieren. Hij steekt er heel veel vrije tijd in. Onlangs nog trok hij met de Chinese voetbalploeg naar een groot inter nationaal toernooi in Hongkong. Een toer nooi voor overzeese Chinezen in de hele we reld. Daar werd de eindstrijd bereikt. De gouden medaille ontging het Dutch Chinese team, omdat van Taiwan verloren werd. Maar de tweede plaats was voor Yeung op nieuw een bevestiging, dat het door Cheung Ke Wo gecoachte Chinese team in een goede vorm steekt. Yeung over deze coach: "Een vakman, die een heel belangrijke bijdrage heeft in onze successen". Yeung kijkt met belangstelling uit naar eind augustus als in Londen door de overzeese Chinezen uit Nederland de kampioenstitel moet worden verdedigd. Hij is niet alleen bij sport betrokken, maar ook voorzitter van het organisatie-comité van de China Week. Dat evenement begint vrijdag 19 september en houdt een aantal Chinese evenementen in op het gebied van cultuur, gezondheid, econo mie, toerisme, folklore en natuurlijk (hoe kan 't anders sport. Yeung is vice-voorzitter van de Landelijke Federatie van Chinese Or ganisaties in Nederland, een overkoepelende organisatie dus, hij is betrokken bij de plan nen om een Chinese tv-stichting in Neder land op te richten en bezet voorts enkele in ternationale functies, met name op het gebied van de sport. Ook de Chinese zaterdagscho- len in Nederland maken gebruik van Yeung's kwaliteiten. "De derde Chinese generatie- jeugd moet de eigen taal en de eigen cultuur goed onder de knie krijgen", noemt Yeung als zijn motivatie om ook hierin zijn energie te steken. Yeung: een maatschappelijk be wogen Chinees, die zich prima in Nederland voelt. Hij woont hier al enkele decennia en wil hier altijd blijven wonen. Zijn betrokkenheid met AFC voelt Yeung als een prettige belevenis. Het AFC- Honderdjarenboek neemt een belangrijke plaats in zijn restaurant in, waar menig be zoeker het al heeft ingezien. Dat AFC hoofdklasser zal blijven, is ook van Yeung Wah Kun een innige wens. Hans de Bie AFC - Sc. Feyenoord 2-2 30, 60 of 90 GRADEN CELCIUS Ik ben er nog steeds niet achter, hoe de shirtjes van de selectie in de ontmoeting te gen Feyenoord zijn gewassen Bij het betreden van het speelveld zag ik 10 AFC-ers in gestreepte vaalblauwe out-fit.

Schakels (clubbladen) | 1997 | | pagina 4