GRAN CAMARIA hoezen, samengebonden met een zwarte strik. Het geheel ziet er buitengewoon fees telijk uit. Terwijl het orkest Dixieland-muziek speelt, zitten wij allemaal te 'kwekken' en wachten af tot de eerste aan tafel het parfumpakje openmaakt. En ineens zit iedereen te scheu ren! "Wat heb jij?, laat eens ruiken". Het is altijd feest! Omdat Janny Rimini, die vanaf de eerste keer bij de organisatie betrokken was, door ons allen erg gemist wordt is er een grote plant gekocht, die Henny maandag aan Lex zal aanbieden. Wij hebben allemaal een blanco kaartje met een ijzerdraadje eraan (dat heeft iemand dus ook allemaal geprepareerd) waarop we onze naam kunnen schrijven. De ze kaartjes gaan aan de plant voor Lex. Een ontroerend gebaar! Mia de Vries zingt twee liedjes uit de Nieuwjaarsshow van 1996 en veilingmeester Diederik van Westerhuis van Sotheby veilt op onnavolgbare wijze ("Tuuttuut dames, even opletten, niet zo kwebbelen") een enorm aantal artikelen variërend van 6 maanden 10 verse eieren per wwek tot een nacht in de Yoko Ono en John Lennon suite in het Hilton en een 8-daagse Neckermann reis voor twee naar Kreta. Meisjes van de commissie: CHAPEAU! Ik kijk uit naar het 25° jaardiner. Ineke Trebert-Geluk Lieve dames, bedankt! Zondagochtend, de regen tikt tegen het raam en ik zit te mijmeren hoe heerlijk mijn week end is begonnen op vrijdagavond en dat er morgen weer een volle werkweek wacht. Wat was het een 'geweldig' moment, het binnentreden van de zeer sfeervolle en prachtig aangeklede zaal in het Hilton hotel. De tafels in rood met wit, de flonkerende lichtjes naast de borden, de kroonluchters erboven, de pakjes keurig verpakt in rood en natuurlijk zwart met daarin weer een heerlij ke geur, het prachtig verzorgde menukaartje van Lex, dit tezamen dames, in één woord: "het was af'. Ik persoonlijk voel me dan rijk en ben blij dat ik zoiets mag meemaken. Een persoonlijk dankwoord aan Henny wil ik ook nog even kwijt. Zij opende als van ouds de avond, maar ditmaal niet met Janny aan haar zijde, ook Janny's begroeting in de ontvangsthal, zoals zovele jaren, miste ik. Henny memoreerde dit in haar speech, waar bij zij ook onze andere vriendinnen, die ons het afgelopen jaar ontvallen zijn, herdacht. Het even 'stil zijn' was een heel 'goed' mo ment. De avond ging toen van start en wat mij be treft was het door ons dames-comité weer uitstekend georganiseerd. Het is toch ieder jaar maar weer wat. (Weten we het nog, het 13c jaardiner met het zwarte katje voor om de nek en een scherf bij ons bord voor de verlo ting?). Ach, mijmerend komt er een hele boel naar boven, maar de heren van de AFC Schakel zullen al heel wat copy te verwerken hebben, dus stopt deze dame met haar dank woord en hoopt zij er nog vele jaren bij te zijn. Oh ja, aan het einde van het diner waren daar weer de heerlijke bonbons van Ton Glas, kusje hiervoor, Ton. Jammer dat Elly, zijn dochter, er niet bij kon zijn. Nu het absolute einde, nogmaals: "Dames, bedankt". Een gen ietster 8 JANUARI 1997 - 12 JANUARI 1997 Het vroor dat het kraakte. De kraag ging omhoog. Diep voor over gebogen over het kofferkarretje druppelden de spelers van ons eerste en bestuursleden langzaam maar zeker binnen in de aangename warme vertrekhal van Schiphol. De thermometer gaf buiten -7 graden aan. Een vraag hield dit gemeenschap bezig. Het weer op 42 uur vliegen. De Timetable van Sal van Gelder gaf 7.30 uur verzamelen aan. Een ieder was op tijd. Had het programmaboekje al een verrassing prijs gegeven? Zou Dennis dan toch voor 1 keer alle moed bij elkaar hebben gevat om mee te gaan? 7.40 uur. Helaas, Dennis zou deze keer ook niet van de partij zijn. Het ge rucht ging dan Jan van Baal niet kon komen vanwege een kort geding. (De hakkelaar?) De voorzitter kwam afscheid nemen, hij kon niet mee vanwege privé omstandigheden. Daar ging het gezelschap, weliswaar zonder Jan en Dennis, maar met een nieuweling on der haar gelederen. Ton van Dijk, radio verslaggever van Radio Noord-Holland, die vanaf Gran Canaria elke dag verslag zou doen van onze trainingsstage voor het thuis front. Na het gebruikelijke See and Buy werd het tijd voor Fly. De GG 353 van Air Hol land met bestemming Las Palmas stond Klaar. Na 40 minuten vertraging sprak ge zagvoerder Arigem de legendarische woor den: "Cabine crew ready for take off' De deur van het vliegtuig ging open en de warme Spaanse lucht (23 graden) kwam ons tegemoet. De transfer van het vliegveld naar ons hotel Buenaventura verliep voorspoedig. Op snelle professionele wijze werden de sleutels van de kamers door Amel Vroege en Sal van Gelder verdeeld. 16.30 uur. Verza melen voor het hotel voor de eerste training. Me de gehele groep vertrokken we naar het strand. Na wat huishoudelijke mededelingen van Henny en Henk moesten we er toch aan geloven. Strandloop van totaal 6km in een moordend tempo. De gedachte dat Ko aan de finish met een ijskoude kan Gatorade zou staan hield de groep op de been. Moe maar voldaan deden we onze rekkings-oefeningen. Ook werd er een traditie in ere gehouden, Henk werd gejonast in de zee. 19.30uur. Op naar het restaurant "La Casa Vieja". Zou hier, net als andere jaren de trend voor het verloop van de stage gezet worden? Het ant woord werd De uitstekende Spaanse hapjes, de guitaristen, Ulrich die de Spaanse vogeltjesdans doet, het tot nieuwe clublied verheven "He Aboikoni" (op de melodie van de Macarena) en de sangria haalden het beste van ons boven. De trend was wederom gezet. Daar ging het illustere gezelschap, op weg naar bar/dancing Pacha, want was het niet zo dat Hennny om 24.00 uur jarig was? Het was/werd gezellig, Henny gefeliciteerd, ge proost en gedronken. Langzaam werd het rustig op het plein, want zei de timetable van Sal niet, 1.30 uur naar Bed! De A-selectie met begeleiding op Gran Canaria.

Schakels (clubbladen) | 1997 | | pagina 6