KJ£N£N AFC'S "BI E"ZON DERrl EDEN Thomasvaer Rob Dukker en Daisy Katiel én de vier musketiers namens een ieder te be danken. Uiteraard werden Peter v.d. Dungen (fraai decor), Lex Rimini en Cor Wijdogen (grafische vormgeving), alsmede Hans To renburg (geluid) in zijn dankwoord niet ver geten. M. v.d. W. Zeg kient u de mosselman? Het is genoegzaam bekend dat AFC sinds jaar en dag een kientraditie erop nahoudt die qua prijzen zijn weerga niet kent. In het ver leden stonden een aantal AFC-ers steeds ga rant voor spannende maar vooral ook ge- schenkrijke avonden. Niet alleen waren er gulle gevers, AFC-leden, die, zo te spreken met de pet van hun bedrijf op, zorgdroegen voor het vullen van de kientafel. Ook waren er AFC-ers die de gang van zaken rond en op de kienavond zelve immer perfect wisten te organiseren. Degenen die die dat het langst hebben volgehouden, Marcel Koster en Ed win Geluk, namen 20 december jl. tijdens een Kienen Nieuwe Stijl, formeel afscheid van de Kiencomissie. Daarbij memoreerde vic-voorzitter Johan de Bie de geweldige en zeer lange staat van kiendienst van beide he ren. Volkomen terecht werd hen dan ook een blijk van waardering ter hand gesteld. Hulde! Hulde! Inmiddels leidden de beide kienpensioenge- rechtigden een nieuwe kiencommissie op, die op genoemde avond het Kienen Nieuwe Stijl introduceerden. En naar verluidt viel dit in goede aarde. De commissie, bestaande uit Ron van Doesburg, Roy van Dijk, Lou Hek ster en ondergetekende (allen overigens voetballend in het fameuze Zami 5) verwis selde direct de Opgevoerde Boeren koolstamppot eens voor een Pannetje Mos selen of Saté. Hierbij is de nieuwbakken commissie veel dank verschuldigd aan so ciëteituitbaatster Netty v.d. Meent, die spontaan reageerde op de culinaire noviteiten en samen met haar zwarte en witte brigade de vermelde lekkernijen ter tafel toverde. Ook hier is huldebetoon zeker op zijn plaats! Nieuw waren onder meer de dranghekken die letterlijk en figuurlijk de stormloop op de rijk gevulde kientafel in goede banen moest leiden. En dat lukte overigens voortreffelijk. Voorts maakten de zo'n 120 deelnemers kennis met De Doos met het Vraagteken, waarin Roger Ritz zich bijvoorbeeld danig verslikte. Andere innovatieve zaken waren het vallen van een prijs op het voorgedrukte kaartnummer en het moeten inleveren van de kaart in geval van Kien, zonder dat daarbij onmiddellijk een nieuwe kaart werd ver strekt. Dit om enerzijds uit het verleden be kende frauduleuze praktijken te kunnen te gengaan en anderzijds ook de prijs van een kienkaart aantrekkelijker te kunnen maken. In zes rondes werd het Kienen - dit keer zon der Moppentappers, maar met Verhaal van de Getallen en met Frank Sinatra - afgewerkt en uiteindelijk bleek Petra Stefels de hoofd prijs (1 week Kreta, aangeboden door de firma Neckermann) mee naar huis te mogen nemen. Haar geluk kon niet op, want ook een moutainbike (met dubbele dank aan Duis Cycle Products) viel haar even tevoren ten deel. Achteraf kan de kiencommissie terugkijken op een bijzonder geslaagde avond en spreekt nogmaals, zonder alle namen te noemen, haar grote dank uit aan alle AFC-ers die be reid waren de prijzentafel zo gigantisch te vullen. Volgend jaar rekenen we weer op u, hetzij in de hoedanigheid van gevers hetzij deelnemers! Namens de Kiencommissie Nicky Hekster Het is alweer de derde week in het nieuwe jaar, maar toch wil ik vanaf deze plates nog het allerbeste wensen voor 1997. Een nieuw jaar dat voor onze AFC traditiegetrouw startte met de Sixes voor de vroege vogels op 1 januari 1997 en in de middag met de Nieuwjaarsshow over welke beide evene menten u elders door Schakelredacteur Ma- chiel van der Woude wordt geïnformeerd. Een nieuwjaar, dat ons op zaterdag 4 janu ari jl. een Elfstedentocht bracht. Diverse leden van onze AFC waren deelnemers aan deze barre tocht. Rein Minor reed voor de 4e keer mee, waarvan 3 keer met succes. Rob Brouwer reed de tocht 3 keer met succes. Jan Dirk Bakker reed de tocht voor zover mij bekend is voor de eerste keer met succes en Cas Tromp was voor de 6' keer een suc cesvol deelnemer, maar over hem leest u el ders in deze Schakel meer. Hans Slaap reed de tocht voor de 3e keer, na in 1985 en 1986 samen met Kees Gehring de finish in Leeu warden te hebben gehaald. Helaas moest hij dit keer na zo'n 80 km. opgeven, maar vond ik dit memoreren juist. Aan alle deze spor tieve AFC-ers onze gelukwensen en bewon dering. Hugo Walker weer op de televisie in de cember. Wellicht de meest bekeken maand van het jaar. Nu niet als sportverslaggever van NOS-Sport, maar als geïnterviewde in het programma 'Zaal over de vloer' van AT5, de regionale zender van Amsterdam en omstreken. Hugo werd door AT5 verslagge ver Zaal op een sympathieke manier aan de tand gevoeld over zijn werk voor de TV. Het werd een aardige vertoning met alerte ant woorden van ons AFC-lid op de vaak spits vondige vragen van Rik Zaal. Ik heb een stukje van de uitzending gemist, maar heeft Hugo het ook niet even over zijn geliefde club gehad? Al was het alleen maar om zijn jarenlange gabbertje Dick van der Klaauw een plezier te doen. Vrijdag 17 januari jl. brachten ons het Jaarlijkse Herenjaardiner (reeds 88 jaar) en voor de 24" keer in successie het Dames- jaardiner. Elders in deze Schakel wordt u hierover bericht, doch vanaf deze plaats wil ik Rob Duis als tafelpraeses bij de heren en bij de dames Henny Somers (geassisteerd door Agnes Reddering en Sylvia Gehring en vele andere dames) even in het zonnetje zetten. Namens de AFC zeer bedankt. Rob Duis sprak tijdens deze avond woorden van dank aan de familie van de Meent, onze eigen Jos Bestevaer, medewerkers van Net tie v.d. Meent en aan de koks Michiel Roe- dema en Flip van Capelle. Michiel is al van de jongste jeugd lid van AFC en speelt gere geld in het zondagrecreatie-voetbal. Ook vanaf deze plaats wil ik dank aan deze me dewerkers brengen. AFC-ers in Hong Kong. Dat is een spora disch verschijnsel. Om zaken te doen verble ven al diverse clubgenoten in de aloude im ponerende stad op de grens van de Chinese Volksrepubliek en de vrije wereld. Kees Ge hring, Rob Duis, Roy van Dijk, Jos Gille- baard en ook ikzelf mocht er enkele keren naar toe reizen. Medio deze maand vertrekt ons lid Yeung (dat is zijn achternaam) Wah Kun tezamen met mijn tweelingbroer Hans als delegatieleider bij een groep Chi nees/Nederlandse voetballers naar Hong Kong. Zij zijn dezelfde voetballers die on langs op ons sportpark een internationaal toernooi speelden. Deze voetballers hebben twee jaar geleden de wereldtitel in New York behaald. Er is een zeer goede band ontstaan tussen deze Chinezen en AFC. Vraag dat maar aan Sal en Stella. Reden voldoende om deze groep Chinese vrienden veel succes te wensen. Wij zullen zeker van onze speciale verslaggever vernemen of er nog AFC-jubileumboeken aan Chinezen zullen worden weggegeven. Sedert de start van het nieuwe voetbalsei zoen heeft een wijziging plaatsgevonden bij het verzorgen van de twee-wekelijkse Scha kel. Ons lid Hans Elias is toegevoegd aan de productie en Hans doet thans al het werk, dat in het verleden door het bedrijf Trend setter werd gedaan. Hierdoor wordt een be hoorlijke besparing in de kosten van de Schakel bereikt. Dit wilde ik u, onder dank zegging aan Hans, even melden. ("Beste Jo han, deze Schakel viel mij om de drommel niet mee!; zoveel werk aan de copy heb ik nog nooit gehad en hoop dit niet nog een keer mee te maken. Of het moet op diskette goed aangeleverd worden"; getekend Hans). Rietje Gehring-van Ruyven, moeder van Kees. is vlak voor de Kerstdagen uit het zie kenhuis ontslagen en dient verder thuis weer te herstellen van de plaatsgevonden operatie. Namens de AFC wensen wij haar een spoe dig herstel. A

Schakels (clubbladen) | 1997 | | pagina 4